Справа № 585/4760/25
Номер провадження 3/585/1535/25
12 грудня 2025 року м.Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі головуючої судді І.М. Машина, розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.4 ст. 121 КУпАП,-
встановив:
З протоколу про адміністративне правопорушення від 01.12.2025 серії ЕПР1№528895 вбачається, що 01.12.2025 о 16:40 в м. Ромни по вул. Київська водій ОСОБА_1 керував автомобілем, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов. Повторно протягом року притягується до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 121 КУпАП, чим порушив п. 31.3. б .ПДР експлуатація ТЗ, які не пройшли обов'язковий технічний контроль, за що передбачено відповідальність за ч.4 ст. 121 КУпАП.
ОСОБА_1 надав суду заяву, в якій вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю, просив про розгляд справи у його відсутність та не позбавляти його права керування транспортним засобом, так як він працює водієм в УТ ПАТ «Укрнафта» і це є єдиним його доходом.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
Згідно зі ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 3 ст. 121 КУпАП передбачено відповідальність за керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, який своєчасно його не пройшов.
Частиною 4 ст. 121 КУпАП визначена відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті.
Пунктом 31.3.б. ПДР України передбачено, що забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством: якщо вони не пройшли обов'язковий технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю).
З постанови про накладення адміністративного стягнення серії ЕНА №4274865 вбачається, що ОСОБА_1 15.03.2025 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 121 КУпАП (а.с.3).
Провина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 121 ч.4 КУпАП доведена матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 528895 від 01.12.2025 року, рапортом працівника поліції (а.с.5) та письмовими поясненнями самого правопорушника (а.с. 6), відеозаписом події (а.с.7).
За таких обставин, в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ст. 121 ч.4 КУпАП, а саме за повторне протягом року вчинення правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 121 КУпАП (експлуатація транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, який не пройшов такий контроль).
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, дані про особу яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, обставини передбачені ст. ст. 34,35 КУпАП, суд вважає, що міра відповідальності, яка буде достатньою для виховання порушника та недопущення вчинення останнім правопорушень в подальшому - адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три місяці.
Також, керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, суд вважає на необхідне стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави.
Керуючись ст. ст. 121 ч.4, 221, 283-284, ч. 2 ст. 287 КУпАП, - суд
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ) притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 121 ч.4 КпАП України і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі від п'ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ,що складає 850 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три місяці.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ) на користь держави судовий збір в розмірі шістсот п'ять гривень шістдесят копійок (605,60 грн.) (Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Роз'яснити ОСОБА_1 , що на підставі ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно до ч. 4 ст. 307 КУпАП, документ, що підтверджує його сплату, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст. 307 КУпАП, постанова буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
Відповідно до ч.2 ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, органом державної виконавчої служби з ОСОБА_1 , підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, зазначений у даній постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена в Сумському апеляційному суді через Роменський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ І.М. Машина