Постанова від 10.12.2025 по справі 333/10321/25

Єдиний унікальний номер 333/10321/25

Провадження №3/333/3459/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 грудня 2025 року м. Запоріжжя

Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Піх Ю.Р., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючої,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ :

Водій ОСОБА_1 , 12.10.2025 о 17 год. 50 хв., в м. Запоріжжі по вул. Володимира Українця, 20А, керуючи транспортним засобом Nissan Qashqai д.н.з. НОМЕР_1 , не надала перевагу у русі пішоходу ОСОБА_2 , яка рухалась по нерегульованому пішохідному переходу та скоїла на неї наїзд. Внаслідок чого автомобіль механічно пошкоджено, травмовано пішохід ОСОБА_2 , чим порушила п. 18.1 Правил Дорожнього руху України, відповідальність, за яке передбачена відповідальність за ст. 124 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, адвокатом Рогозіним О.В. подано суду заяву, в якій ОСОБА_1 провину визнала, щиро розкаялася в скоєному, повністю компенсувала моральну шкоду потерпілій, що підтверджується відповідною розпискою, просили розгляд справи проводити без їхньої участі.

Вивчивши зібрані працівниками поліції адміністративні матеріали та докази, що були дослідженні під час проведення судового засідання, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до п. 18.1 Правил дорожнього руху водій транспортного засобу, що наближається до нерегульованого пішохідного переходу, на якому перебувають пішоходи, повинен зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб дати дорогу пішоходам, для яких може бути створена перешкода чи небезпека.

За змістом ст. 124 КУпАП відповідальність особи наступає у випадку порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена матеріалами справи, зокрема, даними, що містяться: в протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №489036 від 20.10.2025, який підтверджує факт порушення ОСОБА_1 п. 18.1 Правил дорожнього руху, схемою місця дорожньо-транспортної пригоди, фототаблицею, протоколом огляду місця ДТП, поясненнями ОСОБА_1 та ОСОБА_3 .

В протоколі про адміністративне правопорушення, відповідно до п. 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції (далі - Інструкція), в графі "дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення" викладена суть адміністративного правопорушення, яка відповідає ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеного у ст. 124 КУпАП, за якою складено протокол.

Аналізуючи досліджені в судовому засіданні докази, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ст. 124 КУпАП, оскільки вона 12.10.2025 о 17 год. 50 хв., в м. Запоріжжі по вул. Володимира Українця, 20А, керуючи транспортним засобом Nissan Qashqai д.н.з. НОМЕР_1 , не надала перевагу у русі пішоходу ОСОБА_2 , яка рухалась по нерегульованому пішохідному переходу та скоїла на неї наїзд. Внаслідок чого автомобіль механічно пошкоджено, травмовано пішохід ОСОБА_2 .

Матеріали провадження не містять жодних відомостей щодо неправомірних дій працівників поліції під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, щодо оскарження цих дій, як і не містять результатів такого оскарження.

Відповідно до вказаного протоколу, при його складанні ОСОБА_1 роз'яснювалися його права і обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, про що свідчить його особистий підпис.

Відповідно до положень ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

У рішенні по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року ЄСПЛ постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.

Таким чином, вважаю, що в матеріалах справи достатньо доказів, які підтверджують вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП. Такі докази долучені до протоколу в оригінальному виді і сумнівів не викликають.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється Законом.

Керуючись ст.ст. 124, 276-284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення передбачене ст.124 КУпАП, у виді штрафу в дохід держави в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень (Отримувач: ГУК у Зап.обл/Запорізька обл/21081300, код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), Номер рахунку (IBAN): UA708999980313000149000008001, код класифікації доходів бюджету: 21081300, Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп. (Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (тел. адм. подат.), Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106) .

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 308 КУпАП уразі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня повідомлення про винесення зазначеної постанови, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред'явлення постанови до виконання до 10.03.2026.

На постанову суду може бути подана апеляція до Запорізького апеляційного суду впродовж десяти днів з моменту проголошення постанови Комунарського районного суду м. Запоріжжя.

Суддя Ю.Р. Піх

Попередній документ
132577207
Наступний документ
132577209
Інформація про рішення:
№ рішення: 132577208
№ справи: 333/10321/25
Дата рішення: 10.12.2025
Дата публікації: 16.12.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Комунарський районний суд м. Запоріжжя
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (10.12.2025)
Дата надходження: 29.10.2025
Предмет позову: ст. 124 КУпАП
Розклад засідань:
10.12.2025 09:00 Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПІХ ЮРІЙ РОМАНОВИЧ
суддя-доповідач:
ПІХ ЮРІЙ РОМАНОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Кузьменко Тетяна Анатоліївна