Постанова від 11.12.2025 по справі 260/2467/25

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2025 рокуЛьвівСправа № 260/2467/25 пров. № А/857/32755/25

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Курильця А.Р.,

суддів Кузьмича С. М., Мікули О.І.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 липня 2025 року в справі № 260/2467/25 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії,-

суддя в 1-й інстанції - Луцович М.М.,

час ухвалення рішення - 17 липня 2025 року,

місце ухвалення рішення - м.Ужгород,

дата складання повного тексту рішення - не зазначено,

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2025 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (далі - відповідач) про перерахунок та виплату пенсії з 01 лютого 2023 року на підставі наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 уточненої довідки про грошове забезпечення від 10.03.2025 р. року № 11/1/2265 у розмірі 86% грошового (основного та додаткових видів) забезпечення з урахуванням рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 14.03.2019 року по справі №260/11/19 та без обмеження максимальним розміром враховуючи рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 13.03.2020 року по справі №260/353/20 з урахуванням індексації за 2022, 2023, 2024, 2025 і раніше проведених виплат.

Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 липня 2025 року адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 №11/1/2265 від 10.03.2025 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2023.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.02.2023 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 №11/1/2265 від 10.03.2025 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року, у розмірі 86% від грошового забезпечення та без обмеження максимальним розміром, з урахуванням раніше виплачених сум.

У задоволенні решти позовних - відмовлено.

Не погоджуючись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм процесуального права та неправильне застосуванням норм матеріального права, просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове про відмову в задоволенні адміністративного позову.

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що видача повторної уточнюючої довідки чинним законодавствам не передбачено, окрім того попередня довідка станом на 01.01.2023 не відкликана та не визнана помилковою.

Законодавець делегував Уряду повноваження на встановлення умов, порядку та розміру перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб. На виконання своїх повноважень Кабінетом Міністрів України 12.05.2023 року прийнято Постанову №481 “Про скасування підпункту 1 пункту 3 змін, що вносяться до Постанови КМУ затверджених Постановою КМУ від 21 лютого 2018 року №103, та внесення змін до пункту 4 Постанови КМУ від 30 серпня 2017 №704», якою встановив розмір посадового окладу за військовим званням військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб в розмірі 1762 грн. Таким чином, видана довідка про розмір грошового забезпечення виходячи із посадового окладу визначеного виходячи із розміру прожиткового мінімуму які втратили працездатність станом на 01.01.2023 суперечить вимогам зазначеної постанови та відповідно не може бути підставою для перерахунку пенсій.

Сам факт оформлення оновлених довідок про розмір грошового забезпечення, не може бути безумовною підставою для здійснення перерахунку пенсії.

Вказує, що згідно протоколу за пенсійною справою № ХД15467 (Міноборони) позивачу розраховано розмір пенсійної виплати у розмірі 86% грошового забезпечення. При цьому, зі змісту рішення пенсійного органу, оформленого листом від 31.03.2025 за № 0900-0202-8/17441 (долучений до позову) не вбачається, що позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії у розмірі 86% або встановлено інше відсоткове значення. Отже, розмір відсоткового значення грошового забезпечення позивача не був предметом та мотивом відмови, отже не є предметом судової ревізії, оскільки виходить за межі предмету доказування в адміністративній справі і має фактичним наслідком перебирання судом на себе функцій суб'єкта владних повноважень.

Також зауважує, що оскаржені дії відповідача, які оформлені листом від 31.03.2025 за №0900 0202-8/17441 не містить жодної згадки чи будь-якого заперечення стосовно перерахунку/не перерахунку пенсії із обмеженням виплати пенсії з 01.02.2023. В розглянутому випадку ще не відбулося виконання рішення суду про перерахунок на підставі уточненої довідки за показниками станом на 01.01.2023, а відтак ймовірний загальний розмір перерахованої пенсії, на підставі довідки №11/1/2265 від 10.03.2025, станом на момент розгляду судом даної адміністративної справи, не є спірними.

Позивач подав до суду відзив на апеляційну скаргу відповідача, у якому висловив незгоду з її доводами, вважає оскаржуване рішення суду обґрунтованим та законним. Просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а оскаржуване рішення - без змін.

Колегія суддів вважає можливим розглянути дану справу в порядку письмового провадження відповідно до п.3 ч.1 ст. 311 КАС України.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ.

10 березня 2025 року ІНФОРМАЦІЯ_1 на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 26.12.2024 у справі №260/8378/24 видало довідку №11/1/2265 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.01.2023.

Позивач подав до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області заяву, в якій просив здійснити обчислення, перерахунок та виплату його пенсії на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 №11/1/2265 від 10.03.2025 року.

За результатами розгляду звернення позивача листом ГУ ПФУ в Івано-Франківській області від 31.03.2025 повідомило про здійснення перерахунку пенсії з 01.02.2023 на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 09.08.2024 у справі №260/4462/24 та відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки №11/1/2265 від 10.03.2025 року з 01.02.2023.

Вважаючи протиправними дії ГУ ПФУ в Івано-Франківській області щодо відмови у проведенні перерахунку його пенсії на підставі нової довідки, виданої уповноваженим органом, позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги в їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити частково, з таких підстав.

Спірним питанням у межах розгляду цієї справи, є правомірність відмови ГУ ПФУ в Івано-Франківській області в перерахунку пенсії позивача з 01 лютого 2023 року на підставі довідки виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 10 березня 2025 року за №11/1/2265 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема на військовій службі, визначає Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262).

Частиною третьою статті 51 Закону № 2262-XII визначено, що перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII. Так, частиною четвертою цієї статті передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою № 704 встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Пунктом 2 постанови № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Додатком 1 до постанови № 704 визначено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Пунктом 4 постанови № 704 (в первинній редакції на дату прийняття) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Також додатки 1, 12, 13, 14 до постанови № 704 містять примітки, відповідно до яких, зокрема посадові оклади за розрядами тарифної сітки та оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 у справі № 826/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови № 103, яким вносились зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що додаються, зокрема пункт 4 Постанови № 704.

Застосування цих нормативних актів у подібних правовідносинах вже було предметом розгляду у Верховному Суді. Зокрема, у постанові від 02 серпня 2022 року у справі № 440/6017/21 Верховний Суд дійшов наступних висновків:

" (1) з 01 січня 2020 року положення пункту 4 постанови № 704 в частині визначення розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з постановою № 704 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум як базовий державний стандарт був змінений на відповідний рік у тому числі як розрахункова велична для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів;

(2) через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, зокрема, згідно із Законом № 1082-IX, у осіб з числа військовослужбовців виникло право на отримання довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку № 45, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування пункту 4 постанови № 704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік).

(3) встановлене положеннями пункту 3 розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1774-VIII обмеження щодо застосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з постановою № 704 жодним чином не впливає на спірні правовідносини, оскільки такою розрахунковою величною є, прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року. Розмір мінімальної заробітної плати не є розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, а застосований з іншою метою - для визначення мінімальної величини, яка враховується як складова при визначенні розмірів посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням."

Враховуючи те, що позивач проходив відповідну службу та отримує пенсію відповідно до Закону № 2262-XII, колегія суддів дійшла висновку, що пенсійна виплата позивача підлягає перерахунку відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262-XII у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Як встановлено судом, рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2023 року в справі 260/5498/23, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 14 лютого 2024 року, зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_1 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано- Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01 лютого 2023 року.

ІНФОРМАЦІЯ_1 було сформовано та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку №10/1/1239 від 23.02.2024 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 пенсії позивача за посадою «заступник командира корпусу з озброєння 38АК» за нормами, чинними на 01.01.2023 з наступними складовими: посадовий оклад 14820,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням полковник 2260,00 грн., надбавка за вислугу років 50% - 8540,00 грн., надбавка за таємність (15%) - 1459,50 грн., надбавка за особливості проходження служби 65% - 10929,75 грн., премія 140% - 13622,00 грн, всього: 51631,25 грн.

02 березня 2024 року позивач подав до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області заяву, в якій просив здійснити обчислення, перерахунок та виплату його пенсії з 01 лютого 2023 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 №10/1/1239 від 23.02.2024 року у розмірі 86% грошового (основного та додаткових видів) забезпечення з урахуванням рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 14.03.2019 року по справі №260/11/19 та без обмеження максимальним розміром враховуючи рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 13.03.2020 року по справі №260/353/20.

Однак відповідач відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії.

Так, рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду 09 серпня 2024 року в справі 260/4462/24, яке набрало законної сили 01 жовтня 2024 року, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести ОСОБА_1 з 01.02.2023 року перерахунок пенсії на підставі наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 довідки від 23.02.2024 року №10/1/1239 про розмір грошового забезпечення у розмірі 86% від грошового забезпечення та здійснити виплату перерахованої пенсії в нарахованому розмірі без обмеження максимальним розміром, з урахуванням проведених платежів.

Як вбачається з листа Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 31 березня 2025 року за №0900-0202-8/17441, в жовтні 2024 року на виконання вищезгаданого рішення з 01 лютого 2023 року ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії на підставі довідки від 23.02.2024 року №10/1/1239 у розмірі 86% від грошового забезпечення та без обмеження максимальним розміром.

Однак в довідці №10/1/1239 від 23.02.2024 року відображено занижений грошовий вираз додаткових видів грошового забезпечення, що встановлено рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2024 року в справі № 260/8378/24, яке набрало законної сили 23 січня 2025 року.

Як наслідок, зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_1 оформити і надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, із зазначенням у грошовому виразі надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність та премії, розрахованих виходячи з розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням, визначених з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2023.

Так, 10 березня 2025 року ІНФОРМАЦІЯ_1 на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 26.12.2024 у справі №260/8378/24 видав довідку №11/1/2265 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.01.2023.

Зазначена довідка скерована Головному управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області листом від 10 березня 2025 року за №11/1/2265.

Колегія суддів зазначає про протиправність відмови пенсійного органу в здійсненні перерахунку ОСОБА_1 на підставі оновленої довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 від 10 березня 2025 року №11/1/2265, оскільки право позивача на перерахунок зумовлено через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2023 року згідно із Законом 2710-IX, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування пункту 4 постанови № 704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року та розрахунку додаткових видів грошового забезпечення, які обчислені з такого розміру посадового окладу, який визначений з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2023 року.

При цьому суд апеляційної інстанції звертає увагу скаржника на принцип незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів. Постанова № 481 набрала чинності з 20 травня 2023 року, при цьому жодним із положень Постанови № 481 не надано зворотної дії в часі застосування її приписів.

Відтак колегія апеляційного суду підтримує висновок суду першої інстанції, що відмова ГУ ПФУ в Івано-Франківській області у проведенні перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 1 січня 2023 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-XII, статті 9 Закону № 2011-XII, з урахуванням положень Постанови КМУ № 704, із зазначенням відомостей про розміри щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії для перерахунку основного розміру пенсії із 1 лютого 2023 року, є протиправною.

Водночас суд попередньої інстанції не врахував те, що відсутні підстави для зазначення в резолютивній частині судового рішення зобов'язання ГУ ПФУ в Івано-Франківській області здійснити з 01 лютого 2023 року перерахунку пенсії у розмірі 86% від грошового забезпечення та без обмеження максимальним розміром.

Матеріали судової справи не містять жодного доказу на підтвердження обставини того, що саме з 01 лютого 2023 року ГУ ПФУ в Івано-Франківській області обмежило виплату пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром та/ чи здійснює таку в розмірі відмінному ніж 86% від грошового забезпечення.

Більше того, заява позивача від 16 березня 2025 року не містила жодного покликання та прохання позивача щодо необмеження пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром.

Колегія суддів вважає помилковими висновок суду попередньої інстанцій про наявність підстав для задоволення позовної вимоги про здійснення перерахунку без обмеження максимальним розміром, з огляду на те, що це не було предметом та мотивом відмови, отже не є предметом судової ревізії, оскільки виходить за межі предмету доказування в адміністративній справі і має фактичним наслідком перебирання судом на себе функцій суб'єкта владних повноважень.

Посилання на рішення в судових справах №260/11/19 та №260/353/20 є безпідставним, оскільки в таких, з огляду на їх зміст, не встановлено обставини обмеження з 01 лютого 2023 року виплати пенсії позивача максимальним розміром та/ чи розрахунок з цієї дати такої у відмінному ніж 86% від грошового забезпечення.

Апеляційний суд підкреслює, що преюдиційне значення у справі надається обставинам, встановленим судовим рішенням, а не правовій оцінці таких обставин, здійсненій іншим судом. Преюдицію утворюють виключно ті обставини, які безпосередньо досліджувалися і встановлювалися судом, що знайшло своє відображення у мотивувальній частині судового рішення. Преюдиційні факти відрізняються від оцінки іншим судом обставин справи.

Колегія суддів зазначає, що посилання на рішення у справах №260/11/19 та №260/353/20, як такі, що є преюдиційними для вирішення спірних правовідносин, які виникли у цій справі, є помилковим, оскільки таких у справах міститься правова оцінка встановлених під час розгляду цих справ обставин.

Відтак такі позовні вимоги задоволенню також не підлягають.

Решта доводів та заперечень учасників справи, висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, зокрема у рішенні у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відображено принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п.29).

З врахуванням усіх вищенаведених обставин колегія суддів дійшла висновку, що відповідно до вимог ст.317 КАС України рішення суду підлягає зміні в частині зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.02.2023 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 у розмірі 86% від грошового забезпечення та без обмеження максимальним розміром; в решті суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, правильно і повно встановив обставини справи, тому відповідно до ст.316 КАС України рішення суду в цій частині необхідно залишити без змін.

Керуючись ст.ст.308,315,316,317,321,322,325,328,329 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області задовольнити частково.

Рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 липня 2025 року в справі № 260/2467/25 змінити, виклавши абзац третій резолютивної частини рішення у такій редакції:

«Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01 лютого 2023 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 №11/1/2265 від 10.03.2025 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року, з урахуванням раніше виплачених сум.».

У решті рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 липня 2025 року в справі № 260/2467/25 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду лише з підстав, визначених ст. 328 КАС України, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя А. Р. Курилець

судді С. М. Кузьмич

О. І. Мікула

Повне судове рішення складено 11 грудня 2025 року.