Ухвала від 10.12.2025 по справі 320/58428/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про передачу адміністративної справи за підсудністю

10 грудня 2025 року м. Київ справа 320/58428/25

Суддя Київського окружного адміністративного суду Сас Є.В., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Дніпровського відділу державної виконавчої служби у м.Києві, Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про визнання протиправною та скасування постанови, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, яким просить суд:

- Визнати протиправною та скасувати постанову Відповідача-2 (Дніпровський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)) про накладення арешту на банківський рахунок, відкритого на ім?я ФОП ОСОБА_1 НОМЕР_1 АТ КБ «ПриватБанк» у рамках виконавчого провадження ВП № 78607180 від 25.08.2025 р.

- Визнати протиправною бездіяльність Відповідача-1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), яка полягає у невиконанні обов?язку повідомити орган державної виконавчої служби про скасування постанови про накладення адміністративного штрафу №Б/1420 від 17.01.2025 р., та у ненаданні Позивачу копії постанови про закриття провадження №R34261 від 25.08.2025 р.

- Зобов?язати Відповідача-2 невідкладно повідомити АТ КБ «ПриватБанк» про зняття арешту для розблокування операцій з рахунком Позивача, відкритого на ім?я ФОП ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) Суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3)відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Статтею 20 КАС розмежовано предметну юрисдикцію між місцевими загальними як адміністративними судами та окружними адміністративними судами.

Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС місцевим загальним судам як адміністративним підсудні адміністративні справи з приводу: рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; а відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 20 КАС - рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Згідно ч. 2 ст. 20 КАС окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що предметом спору є оскарження дій суб'єкта владних повноважень щодо реалізації повноважень у справі про адміністративне правопорушення, а також визнання протиправними дії державного виконавця у виконавчих провадженнях, відкритих на підставі відповідних постанов про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення.

Тобто, такі справи, за правилами предметної підсудності, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 20 КАС вирішуються місцевими загальними судами як адміністративними судами.

Дослідженням змісту позову не установлено вимог, які б були підсудні окружному адміністративному суду, що б за правилами ч. 3 ст. 21 КАС зумовлювало належність цього спору до підсудності Київського окружного адміністративного суду.

За таких обставин суд приходить до висновку, що за приписами статті 20 КАС дана справа не підсудна Київського окружному адміністративному суду, а її розгляд за правилами предметної підсудності має здійснювати місцевий суд як адміністративний.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне передати вказану адміністративну справу до Дніпровського районного суду міста Києва, оскільки під юрисдикцією цього суду знаходиться місце реєстрації позивача та місцезнаходження відповідачів.

Керуючись вимогами статтями 25, 26, 29, 171, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Дніпровського відділу державної виконавчої служби у м.Києві, Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про визнання протиправною та скасування постанови, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - передати за підсудністю до Деснянського районного суду міста Києва (02225, м.Київ, проспект Червоної Калини, буд. 5В).

2. Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

3. Копію ухвали надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).

Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.

Суддя Сас Є.В.