Рішення від 12.12.2025 по справі 260/6927/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2025 рокум. Ужгород№ 260/6927/25

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Скраль Т.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська обл., м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

01 вересня 2025 року ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, якою просить прийняти рішення суду та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області допущені помилки у нарахуванні пенсії виправити та виплатити за період з липня 2012 року по вересень 2025 року включно.

03 вересня 2025 року ухвалою суду позовну заяву залишено та надано строк протягом 5 днів з дня отримання даної ухвали для усунення визначених недоліків.

В ухвалі від 03 вересня 2025 року судом зазначено:

“ 1. Як встановлено судом, позивач просить зобов'язати відповідача виплатити за період з липня 2012 року по вересень 2025 року включно, однак звернувся до суду 01 вересня 2025 року, тобто поза межами встановленого ст. 122 КАСУ 6-тимісячного строку звернення до суду , у зв'язку з чим на підставі ч. 6 ст. 161 необхідним є подання заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

2. Позивач всупереч п.2 ч. 5 ст 160 КАСУ не зазначив свій реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб).

3.Позивач супереч п. 11 ч.5 ст. 160 КАСУ не надав власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

4. Позивач всупереч п. 8 ч. 5 ст. 160 КАСУ не зазначив перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви, вказавши тільки кількість аркушів» .

18 вересня 2025 року позивачем подано до суду відзив на ухвалу від 03 вересня 2025 року, в якому просить замінити суддю у розгляді справи № 260/6927/25.

22 вересня 2025 року ухвалою суду задоволено заяву позивача про відвід головуючої судді Плеханової З.Б. у справі № 260/6927/25. Передано справу № 260/6927/25 для розгляду іншим суддею, який визначається в порядку, встановленому частиною першою статті 31 цього Кодексу.

23 вересня 2025 року внаслідок автоматизованого розподілу справ, справу передано на розгляд судді Скраль Т.В.

25 вересня 2025 року ухвалою суду процесуальний строк, встановлений судом для усунення недоліків позовної заяви згідно з ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 03 вересня 2025 року в адміністративній справі - продовжено на 5 днів з дня вручення позивачу даної ухвали.

17 жовтня 2025 року ухвалою суду процесуальний строк, встановлений судом для усунення недоліків позовної заяви згідно з ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 03 вересня 2025 року, від 25 вересня 2025 року в адміністративній справі - продовжено на 5 днів з дня вручення позивачу даної ухвали.

Для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду:

1) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, п. 11 ч.5 ст. 160 КАС України;

2) зазначити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.

27 жовтня 2025 року позивачем усунуто недоліки позовної заяви.

29 жовтня 2025 року ухвалою суду відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (без виклику) сторін. Зобов'язано Головне управління ПФУ в Закарпатській області надати суду до 11 листопада 2025 року пенсійну справу ОСОБА_1 .

14 листопада 2025 року, на виконання вимог ухвали суду, відповідачем надано суду оригінал пенсійної справи ОСОБА_1 № 147919.

12 листопада 2025 року відповідачем подано до суду відзив в якому просять залишити без розгляду позовні вимоги, що виходять за межі шестимісячного терміну звернення до суду.

12 грудня 2025 року ухвалою суду позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії з липня 2012 року по 26 лютого 2025 року включно - залишено без розгляду.

1. Позиції сторін.

Заявлені позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що позивач по справі ОСОБА_1 , 1956 року народження, 27 червня 2024 року був повторно оглянутий членами комісії МСЕК де рішенням комісії МСЕК був комісований, як інвалід другої групи загального захворювання та переогляду не підлягає, що засвідчує доданий доказ (додатку 7 на 8-ми сторінках), де вже більше року, як позивач по справі ОСОБА_1 , 1956 року народження, одержує пенсію, як інвалід третьої групи, де щомісяця 40% чиновниками ПФУ в Закарпатській області не нараховується, а також 20% відсотків гірських згідно Закону України №56/95-ВР.

12 листопада 2025 року відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому просять відмовити в задоволенні позову. В обґрунтування зазначають, що 01 січня 2025 року набрав чинності Закон України “Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX. Згідно абзацу 9 пункту 6 Прикінцеві положення Закону України “Про Державний бюджет України на 2025 рік» з 1 січня 2025 року установлено, що у 2025 році надбавка відповідно до частини другої статті 6 Закону України “Про статус гірських населених пунктів в Україні» застосовується у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України. Отже особам, що одержали статус особи, що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус “гірського» згідно Закону, відповідна надбавка з 01.01.2025 року буде встановлена після прийняття Кабінетом Міністрів України відповідної постанови. Разом з тим, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 02.07.2025 №793 про Деякі питання встановлення доплат, передбачених частиною другою статті 6 Закону України “Про статус гірських населених пунктів в Україні», у 2025 році. Повідомляють про відсутність підстав для задоволення позову. Із приводу позовних вимог №2 зазначають, що позивач фактично перебрав на себе дискреційні повноваження Пенсійного фонду та позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до суду передбачений ч.2 ст. 122 КАС України, (а.с.1-4, т.2).

Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

2. Обставини, встановлені судом.

Судом встановлено, що 19 липня 2012 року ОСОБА_1 призначено пенсію по інвалідності ІІІ групи з врахування 50% для обчислення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахування 26 років 7 місяців 01 день страхового стажу та заробітної плати за період з 01.04.1980 року по 31.03.1985 року, та з за період з 12.02.2002 року по 30.09.2008 року

27 червня 2024 року ОСОБА_1 встановлено ІІ групу інвалідності, відповідно до довідки до акту огляду медико - соціальною експертною комісією серії 12ААГ № 890016 від 27 червня 2024 року, (т.1, а.с. 9).

28 червня 2024 року Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснило перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 27 червня 2024 року у зв'язку із зміною групи інвалідності.

Відповідно до протоколу перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 27 червня 2024 року призначено у розмірі 90% (1613,92 грн) та встановлено підвищення як жителю гірського району - 322,78 грн, доплату до мінімальної пенсії - 424,30 грн та доплату, як особі, якій не виповнилось 70 років - 364,00 грн.

Розмір пенсії з надбавками складає 2 725,00 грн.

3. Мотиви суду та норми права, застосовані судом.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За правилами частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, з яким кореспондується обов'язок держави щодо його забезпечення. Реалізація цього обов'язку здійснюється органами державної влади відповідно до їх повноважень.

Згідно закону України Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV), пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом

Відповідно до частини 1 статті 9 цього Закону № 1058-IV передбачено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Відповідно до частини 1 статті 33 Закону № 1058-IV пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: особам з інвалідністю I групи - 100 відсотків пенсії за віком; особам з інвалідністю II групи - 90 відсотків пенсії за віком; особам з інвалідністю III групи - 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.

Згідно п.1 ст. 24 Закону № 1058-IV, до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності або у зв'язку з втратою годувальника, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах відповідно період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, та період з дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону.

Відповідно до статті 34 Закону № 1058-IV пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності. Особам з інвалідністю, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 цього Закону, пенсії по інвалідності призначаються довічно. Повторний огляд цих осіб з інвалідністю провадиться тільки за їх заявою.

Відповідно до частини 1 статті 35 Закону № 1058-IV у разі зміни групи інвалідності пенсія в новому розмірі виплачується з дня зміни групи інвалідності.

Якщо особі встановлено інвалідність нижчої групи, пенсія виплачується за попередньою групою до кінця місяця, в якому змінено групу інвалідності.

У разі визнання особи, яка пройшла повторний огляд, здоровою пенсія виплачується до кінця місяця, по який встановлено інвалідність.

Судом встановлено, що 19 липня 2012 року ОСОБА_1 призначено пенсію по інвалідності ІІІ групи з врахування 50% для обчислення пенсії по інвалідності.

27 червня 2024 року ОСОБА_1 встановлено ІІ групу інвалідності, відповідно до довідки до акту огляду медико - соціальною експертною комісією серії 12ААГ № 890016 від 27 серпня 2024 року, (т.1, а.с. 9).

28 червня 2024 року Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснило перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 27 червня 2024 року у зв'язку із зміною групи інвалідності.

Відповідно до протоколу перерахунку пенсії ОСОБА_1 пенсії з 27 червня 2024 року призначено у розмірі 90%.

Враховуючи приписи частини першої статті 35 Закону №1058-IV, перерахунок пенсії у разі зміни групи інвалідності здійснюється з дати встановлення нової групи. Матеріалами справи підтверджено, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області перерахунок пенсії ОСОБА_1 проведено саме з дати, визначеної довідкою МСЕК, що свідчить про дотримання встановленого законодавством порядку.

Обчислення розміру пенсії ОСОБА_1 здійснено з урахування 26 років 7 місяців 10 днів страхового стажу, в тому числі 3 роки 7 місяців 21 день додаткового стажу (коефіцієнт страхового стажу -0,26583).

Однак, як встановлено судом із аналізу протоколу станом на 28.02.2024 року (ІІІ група інвалідності) та протоколу перерахунку пенсії станом на 28.06.2024 року ( ІІ група інвалідності) - розмір пенсії позивача залишився незмінним 2725,00 грн. Тільки з 26.02.2025 року за протоколом перерахунку розмір пенсії з 01.03.2025 року по 07.03.2026 року становить 3038 грн, що підтверджується також перерахунком станом на 10.11.2025 року. Отже протокол, перерахунку за 28 червня 2024 року не містить зростання базової пенсії відповідно до 90 %.

Ст. 28 Закону України №1058 визначає, що за наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено абзацом першим частини першої цієї статті, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

За пунктом 1 Постанови КМ № 209 від 25.02.2025 року, установлено, що з 1 березня 2025 р. перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 “Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,115.

Згідно п.2 пп.7 абз.4 Постанови КМ № 209 від 25.02.2025 року (набрала чинності з 01.03.2025 року) “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» особам, яким не виповнилося 70 років (крім осіб, передбачених в абзаці першому цього підпункту), страховий стаж яких становить не менше ніж 35 років у чоловіків і не менше ніж 30 років у жінок, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону, а також особам з інвалідністю I групи незалежно від віку та тривалості страхового стажу, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, установлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, доплати непрацюючим пенсіонерам, які постійно проживають у зоні безумовного (обов'язкового) відселення та в зоні гарантованого добровільного відселення в розмірі, передбаченому статтею 45 Закону України “Про Державний бюджет України на 2025 рік»), не досягає 3323 гривень, надається щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсій;

іншим особам, які отримують пенсію, не працюють (не провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою для нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) та в яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, доплати непрацюючим пенсіонерам, які постійно проживають у зоні безумовного (обов'язкового) відселення та в зоні гарантованого добровільного відселення в розмірі, передбаченому статтею 45 Закону України “Про Державний бюджет України на 2025 рік»), та щомісячної державної адресної допомоги, встановленої відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. № 265 “Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» (Офіційний вісник України, 2008 р., № 25, ст. 785), не досягає 3038 гривень, надається щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсій.

Якщо в осіб, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, страховий стаж становить менше ніж 35 років у чоловіків і менше ніж 30 років у жінок, щомісячна доплата до пенсії встановлюється в розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з розміру, передбаченого в абзаці третьому цього підпункту (3613 гривень). При цьому розмір пенсійної виплати за наявності страхового стажу не менше ніж 25 років у чоловіків і не менше ніж 20 років у жінок із числа осіб у віці від 75 до 80 років не може бути меншим, ніж 3613 гривень.

Крім того, відповідно до частини 2 статті 6 Закону України “Про статус гірських населених пунктів в Україні» розмір державних пенсій, стипендій, всіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам, які одержали статус особи, що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського, збільшується на 20 відсотків.

Статус особи, яка зокрема проживає на території населеного пункту, якому надано статус гірського, надається громадянам, які постійно проживають у цьому населеному пункті, про що громадянам виконавчим органом відповідної місцевої ради видається посвідчення встановленого зразка. Перелік населених пунктів, яким відповідно до Закону №56/95-ВР надається статус гірських, наведено в додатку до Постанови КМ від 11.08.1995 року № 647 "Про перелік населених пунктів, яким надається статус гірських".

Пунктом 6 Прикінцевих положень Закону України від 19.11.2024 № 4059-ІХ "Про державний бюджет України на 2025 рік" встановлено, що у 2025 році частина друга статті 6 Закону №56/95-ВР застосовується у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Як слідує із пенсійної справи позивача ОСОБА_1 , відповідно до наданого суду протоколу, позивачу у 2024 році (протокол від 28 червня 2024 року) встановлено доплату як жителю гірського району 322,78 із розміру пенсії по інвалідності 1613,92 грн. Та згідно протоколу від 26 лютого 2025 року встановлено доплату як особі, що проживає на території гірського населеного пункту - 322,78 грн із мінімального розміру пенсії по інвалідності 1613,92.

Щодо 2024 року по 26 лютого 2025 року, то такі вимоги залишені судом без розгляду у зв'язку із пропуском строку звернення до суду згідно ухвали суду від 12.12.2025 року у даній справі.

З врахуванням вимог позовної заяви та частини 2 статті 6 Закону України “ Про статус гірських населених пунктів в Україні» розмір надбавки за проживання в гірській місцевості має нараховуватися на весь розмір пенсій (включаю надбавки, доплати) та індексацією 11,5% з 01.03.2025 року.

За таких обставин твердження відповідача про ненарахування надбавки за проживання в гірській місцевості також відповідають фактичним даним справи та є обґрунтованими.

Згідно вимог ч.2 ст.9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Статтею 58 Закону №1058-ІV визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати. Тобто, Пенсійний фонд має власну компетенцію в питаннях призначення пенсії.

За таких обставин суд дійшов висновку щодо обрання іншого способу захисту, який необхідний для повного відновлення порушеного права з урахуванням дискреційних повноважень пенсійного органу.

Оскільки, саме протиправні дії відповідача призвели до неправильного обчислення пенсії позивачу та неврахування йому всіх відомостей в розмір пенсії, то суд вважає за необхідне визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області з моменту зміни групи інвалідності з ІІІ групи на ІІ групу, тобто з 27 червня 2024 року та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок за новою (ІІ група інвалідності) підставою, з виплатою різниці, починаючи з 27 червня 2024 року. Крім того, з метою ефективного захисту прав позивача - зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01 березня 2025 року, з урахуванням вимог Постанови КМ 209 від 25.02.2025 року та за частини 2 статті 6 Закону України України “ Про статус гірських населених пунктів в Україні» з врахуванням раніше виплачених сум та висновків зроблених судом у даній справі.

Інші доводи та аргументи сторін не мають визначального значення для вирішення цього спору та не впливають на юридичну оцінку спірних правовідносин у цій справі.

У пункті 58 Рішення Європейського суду з прав людини у справі “Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення. Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

Відповідно до статті 77 частини 1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.

Відповідно до частини третьоїстатті 139 КАС Українипри частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Позивач при поданні адміністративного позову звільнений від сплати судового збору.

Керуючись статтями 9, 14, 139, 242-246, 255, 295 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, про зобовязання вчинити певні дії - задоволити частково.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо неправильного обчислення пенсії ОСОБА_1 з часу зміни групи інвалідності з ІІІ групи на ІІ групу, тобто з 27 червня 2024 року та виплату пенсії з 01 березня 2025 року, без урахуванням вимог Постанови КМ 209 від 25.02.2025 року та ч.2 ст. 6 Закону України України “ Про статус гірських населених пунктів в Україні».

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 за новою (ІІ група інвалідності) підставою та виплатити різницю, починаючи з 27 червня 2024 року.

4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01 березня 2025 року, з урахуванням вимог Постанови КМ 209 від 25.02.2025 року та ч.2 ст. 6 Закону України України “ Про статус гірських населених пунктів в Україні» з врахуванням раніше виплачених сум та висновків зроблених судом у даній справі.

5. В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 12 грудня 2025 року.

СуддяТ.В.Скраль