12 грудня 2025 року Справа №215/7807/25
Суд, у складі судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Савченка А.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Криворізької міської ради про встановлення компетенції, зобов'язання вчинити певні дії,
установив:
19 вересня 2025 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Криворізької міської ради, в якому він просить:
- встановлення відсутності компетенції (повноважень) Криворізької міської ради організувати роботу свого комунального некомерційного підприємства «Криворізька міська лікарня №7» таким чином, щоб при розгляді заяви від 27.08.25р. вх192 не створювалися штічні перешкоди для підтвердження звернення 02.06.2010р. до травмпункту Криворізької міської лікарні №8 та визнати такі перешкоди протиправною бездіяльністю, а таку процедуру протиправною діяльністю та зобов'язати виконати п.2.7 Наказу №455 від 13.11.2001 Міністерства охорони здоров'я України.
Ухвалою Тернівського районного суду міста Кривого Рогу від 23.09.2025 р. цей позов було передано за підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.10.2025 р. цей позов було передано судді Савченку А.В.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.10.2025р. відмовлено у відкритті провадження в частині позовних вимог щодо встановлення відсутності компетенції (повноважень) Криворізької міської ради організувати роботу свого комунального некомерційного підприємства «Криворізька міська лікарня №7».
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.10.2025 р. у задоволенні заяви ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовлено. Позов в частині позовних вимог щодо визнання протиправною бездіяльність Криворізької міської ради при розгляді заяви від 27.08.25р. вх192 та зобов'язати повторно розглянути заяву 27.08.25р. вх192 для підтвердження звернення 02.06.2010р. до травмпункту Криворізької міської лікарні №8 та визнати такі перешкоди протиправною бездіяльністю, а таку процедуру протиправною діяльністю та зобов'язати виконати п.2.7 Наказу №455 від 13.11.2001 Міністерства охорони здоров'я України залишено без руху. Встановлено позивачу строк десять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позову шляхом подання до суду оригіналу документа про сплату судового збору за подання до суду адміністративного позову у розмірі 1211,20 грн.
11 грудня 2025 року до суду засобами поштового зв'язку від позивача надійшла заява про відкриття провадження у справі.
11 грудня 2025 року до суду засобами поштового зв'язку від позивача надійшла заява про відвід судді Савченка А.В.
Розглянувши заяву про відвід судді, суд дійшов висновку, що заява підлягає поверненню заявнику без розгляду, з огляду наступне.
Статтею 167 Кодексу адміністративного судочинства України визначені загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.
Так, частиною 1 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Згідно з частиною 2 статті 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини 1 цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Відповідно до частини 3 статті 39 Кодексу адміністративного судочинства України відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Заявляти відвід (самовідвід) після цього дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Тобто, на законодавчому рівні закріплено можливість подання заяви про відвід судді виключно після відкриття провадження у справі та у строк, визначений у частині 3 статті 39 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд звертає увагу, що станом на 12.12.2025 р. провадження у справі не відкрито.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що заява позивача про відвід судді є передчасною, очевидно безпідставною та необґрунтованою, оскільки питання про відкриття провадження у справі не вирішено, що зумовлює наявність підстав для повернення поданої заяви без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 36, 39, 40 КАС України, суд-
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 про відвід судді - повернути без розгляду.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 256 КАС України та оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Савченко