Ухвала від 12.12.2025 по справі 757/37068/25-ц

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/37068/25-ц

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2025 року Печерський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Бусик О.Л.

при секретарі Романенко Ю.О.

за участю:

позивача - ОСОБА_1

представника позивача - ОСОБА_2

представників відповідача - Київської обласної прокуратури -Андрієвської А.О., Терещенко Я.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження клопотання позивача про витребування доказів у цивільній справи за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Києві, Київської обласної прокуратури, Державної казначейської служби України про відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними діями органу досудового розслідування та прокуратури, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вищевказаною позовною заявою.

Ухвалою судді від 12 вересня 2025 року в справі відкрито провадження та призначено розгляд в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

11 грудня 2025 року від позивача надійшло клопотання про витребування у Васильківського відділу поліції № 1 Київської області для ознайомлення матеріалів кримінального провадження № 62023100120001062 від 06.07.2017.

Позивач та його представник в судовому засіданні підтримали клопотання, просили його задовольнити.

Представники відповідача-Київської обласної прокуратурипоклались на розсуд суду.

Заслухавши думку сторін, вивчивши матеріали клопотання, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 2 ст. 116 ЦПК України, способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов'язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.

Згідно ч. 1, 2 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про доцільність витребування вказаних документів, оскільки вони стосуються предмету спору та необхідні суду для правильного вирішення справи.

Керуючись п. 3 ч.1 ст. 43, ч. 3 ст. 77, ст. 84, ст. 116 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання позивача про витребування доказів у цивільній справи за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Києві, Київської обласної прокуратури, Державної казначейської служби України про відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними діями органу досудового розслідування та прокуратури - задовольнити.

Витребувати у Васильківського відділу поліції № 1 Київської області (Київська обл., м. Васильків, вул. Покровська, 1) належним чином засвідчену копію матеріалів кримінального провадження № 62023100120001062 від 06.07.2017.

Інформацію прошу подати на адресу суду у 15-ти денний строк з часу отримання ухвали.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя О.Л. Бусик

Попередній документ
132562737
Наступний документ
132562739
Інформація про рішення:
№ рішення: 132562738
№ справи: 757/37068/25-ц
Дата рішення: 12.12.2025
Дата публікації: 15.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Печерський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них; про відшкодування шкоди, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (14.01.2026)
Дата надходження: 05.08.2025
Предмет позову: про відшкодування шкоди
Розклад засідань:
21.10.2025 10:30 Печерський районний суд міста Києва
20.11.2025 11:40 Печерський районний суд міста Києва
12.12.2025 12:00 Печерський районний суд міста Києва
14.01.2026 11:00 Печерський районний суд міста Києва
02.02.2026 10:00 Печерський районний суд міста Києва