Вирок від 12.12.2025 по справі 459/2351/25

Справа № 459/2351/25

Провадження № 1-кп/459/154/2025

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2025 року Шептицький міський суд Львівської області

в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченої ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Шептицькому кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025141150000130 від 19.02.2025 відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Сілець Сокальського району Львівської області, раніше несудимої, з вищою освітою, розлученої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 ,

обвинуваченої у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 1 ст. 358, ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 4 ст. 190 КК України

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 в березні 2023 року, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи протиправні наслідки і бажаючи їх настання, маючи протиправний умисел, що посягає на встановлений порядок оформлення документів, які видаються установою чи організацією (закладами охорони здоров'я усіх рівнів надання медичної допомоги), з метою незаконного отримання права в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за послугу «муніципальна няня» та призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною» виступила пособником у вчиненні підробки документа - довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне (орфанне) захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, виданої на ім'я її дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , для подальшого використання, з метою пред'явлення такої довідки у відділ Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради Львівської області, що за адресою: Львівська область, м. Шептицький, вул. Сокальська, 1 для отримання коштів державного бюджету, як компенсацію за послугу «муніципальна няня» та призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною» за наступних обставин.

В березні 2023 року ОСОБА_4 , перебуваючи в місті Шептицькому Львівської області, діючи умисно, з метою підробки невстановленою слідством особою довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне (орфанне) захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яка згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України № 407 від 09.03.2021 є документом, що надається закладами охорони здоров'я усіх рівнів надання медичної допомоги та яка згідно постанови Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «Муніципальна няня» (в редакції зі змінами і доповненнями № 1474 від 30.12.2022) є одним із необхідних документів для оформлення права на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» та яка згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1751 від 27.12.2001 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» (в редакції зі змінами і доповненнями № 702 від 18.06.2025) та Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» є одним із необхідних документів для оформлення права на призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», надала вищевказаній невстановленій особі, персональні дані про себе та свою дитину ОСОБА_6 , які були використані для підробки у невстановленому місці та невстановлений час довідки ТОВ «Медичний Центр Ап» про захворювання дитини №47 від 14.03.2023, виданої на ім'я дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . В подальшому, у березні 2023 року в місті Шептицькому Львівської області ОСОБА_4 отримала дану довідку, тобто офіційний документ, що видається установою чи організацією, яка має право видавати такий документ та який є підставою для оформлення права на отримання коштів державного бюджету, як компенсацію за послугу «муніципальна няня» та призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», видану на ім'я її дитини ОСОБА_6 , завідомо усвідомлюючи, що вказаний документ є підробленим, оскільки вона не вчиняла визначених законодавством дій щодо отримання довідки про захворювання дитини та стала зберігати її при собі з метою подальшого використання.

Дії ОСОБА_4 кваліфіковані як вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 - ч. 1 ст. 358 КК України, тобто пособництво в підробленні офіційного документа, який видається підприємством, установою, організацією, яка має право видавати такі документи, і який надає права, з метою його використання.

Окрім того, ОСОБА_4 в травні 2023 року, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи протиправні наслідки і бажаючи їх настання, діючи повторно, маючи протиправний умисел, що посягає на встановлений порядок оформлення документів, які видаються установою чи організацією (закладами охорони здоров'я усіх рівнів надання медичної допомоги), з метою незаконного отримання права в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за послугу «муніципальна няня» та призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною» виступила пособником у вчиненні підробки документа - довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне (орфанне) захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, виданої на ім'я її дитини ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , для подальшого використання, з метою пред'явлення такої довідки в Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради Львівської області, що за адресою: Львівська область, м. Шептицький, вул. Сокальська, 1 для отримання коштів державного бюджету, як компенсацію за послугу «муніципальна няня» та призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною» за наступних обставин.

В травні 2023 року у невстановлений досудовим розслідуванням точний час та дату ОСОБА_4 , перебуваючи в місті Шептицькому Львівської області, діючи умисно, повторно, з метою підробки невстановленою слідством особою довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне (орфанне) захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яка згідно з наказу Міністерства охорони здоров'я України № 407 від 09.03.2021 є документом, що надається закладами охорони здоров'я усіх рівнів надання медичної допомоги та яка згідно постанови Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «Муніципальна няня» (в редакції зі змінами і доповненнями № 1474 від 30.12.2022) є одним із необхідних документів для оформлення права на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» та яка згідно постанови Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» (в редакції зі змінами і доповненнями № 702 від 18.06.2025) та Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» є одним із необхідних документів для оформлення права на призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», надала вищевказаній невстановленій особі, персональні дані про себе та свою дитину ОСОБА_7 , які були використані для підробки у невстановленому місці та невстановлений час довідки ТОВ «Медичний Центр Ап» про захворювання дитини №63 від 25.05.2023, виданої на ім'я дитини ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . В подальшому, у травні 2023 року в місті Шептицькому Львівської області ОСОБА_4 отримала дану довідку, тобто офіційний документ, що видається установою чи організацією, яка має право видавати такий документ та який є підставою для оформлення права на отримання коштів державного бюджету, як компенсацію за послугу «муніципальна няня» та призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», видану на ім'я її дитини ОСОБА_7 , завідомо усвідомлюючи, що вказаний документ є підробленим, оскільки вона не вчиняла визначених законодавством дій щодо отримання довідки про захворювання дитини та стала зберігати її при собі з метою подальшого використання.

Окрім цього, ОСОБА_4 в березні 2024 року, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи протиправні наслідки і бажаючи їх настання, продовжуючи свій злочинний умисел, що посягає на встановлений порядок оформлення документів, які видаються установою чи організацією (закладами охорони здоров'я усіх рівнів надання медичної допомоги), з метою незаконного отримання права в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за послугу «муніципальна няня» та призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною» виступила пособником у вчиненні підробки документа - довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне (орфанне) захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, виданої на ім'я її дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , для подальшого використання, з метою пред'явлення такої довідки в Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради Львівської області, що за адресою: Львівська область, м. Шептицький, вул. Сокальська, 1 для отримання коштів державного бюджету, як компенсацію за послугу «муніципальна няня» та призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною» за наступних обставин.

В березні 2024 року ОСОБА_4 , перебуваючи в місті Шептицькому Львівської області, продовжуючи свій злочинний умисел, з метою підробки невстановленою слідством особою довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне (орфанне) захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яка згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України № 407 від 09.03.2021 є документом, що надається закладами охорони здоров'я усіх рівнів надання медичної допомоги та яка згідно постанови Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «Муніципальна няня» (в редакції зі змінами і доповненнями № 1474 від 30.12.2022) є одним із необхідних документів для оформлення права на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» та яка згідно постанови Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» (в редакції зі змінами і доповненнями № 702 від 18.06.2025) та Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» є одним із необхідних документів для оформлення права на призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», надала вищевказаній невстановленій особі, персональні дані про себе та свою дитину ОСОБА_6 , які були використані для підробки у невстановленому місці та невстановлений час довідки про захворювання дитини №30 від 14.03.2024, виданої на ім'я дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ТОВ «Медичний Центр Ап». В подальшому, у березні 2024 року в місті Шептицькому Львівської області ОСОБА_4 отримала дану довідку, тобто офіційний документ, що видається установою чи організацією, яка має право видавати такий документ та який є підставою для оформлення права на отримання коштів державного бюджету, як компенсацію за послугу «муніципальна няня» та призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», видану на ім'я її дитини ОСОБА_6 , завідомо усвідомлюючи, що вказаний документ є підробленим, оскільки вона не вчиняла визначених законодавством дій щодо отримання довідки про захворювання дитини та стала зберігати її при собі з метою подальшого використання.

Окрім цього, ОСОБА_4 в липні 2024 року, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи протиправні наслідки і бажаючи їх настання, продовжуючи свій злочинний умисел, що посягає на встановлений порядок оформлення документів, які видаються установою чи організацією (закладами охорони здоров'я усіх рівнів надання медичної допомоги), з метою незаконного отримання права в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за послугу «муніципальна няня» та призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною» виступила пособником у вчиненні підробки документа - довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне (орфанне) захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, виданої на ім'я її дитини ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , для подальшого використання, з метою пред'явлення такої довідки в Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради Львівської області, що за адресою: Львівська область, м. Шептицький, вул. Сокальська, 1 для отримання коштів державного бюджету, як компенсацію за послугу «муніципальна няня» та призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною» за наступних обставин.

В липні 2024 року ОСОБА_4 , перебуваючи в місті Шептицькому Львівської області, продовжуючи свій злочинний умисел, з метою підробки невстановленою слідством особою довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне (орфанне) захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яка згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України № 407 від 09.03.2021 є документом, що надається закладами охорони здоров'я усіх рівнів надання медичної допомоги та яка згідно постанови Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «Муніципальна няня» (в редакції зі змінами і доповненнями № 1474 від 30.12.2022) є одним із необхідних документів для оформлення права на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» та яка згідно постанови Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» (в редакції зі змінами і доповненнями № 702 від 18.06.2025) та Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» є одним із необхідних документів для оформлення права на призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», надала вищевказаній невстановленій особі, персональні дані про себе та свою дитину ОСОБА_7 , які були використані для підробки у невстановленому місці та невстановлений час довідки про захворювання дитини №80, №50 від 16.07.2024, виданої на ім'я дитини ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ТОВ «Медичний Центр Ап». В подальшому, у липня 2024 року в місті Шептицькому Львівської області, ОСОБА_4 отримала дану довідку, тобто офіційний документ, що видається установою чи організацією, яка має право видавати такий документ та який є підставою для оформлення права на отримання коштів державного бюджету, як компенсацію за послугу «муніципальна няня» та призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», видану на ім'я її дитини ОСОБА_7 , завідомо усвідомлюючи, що вказаний документ є підробленим, оскільки вона не вчиняла визначених законодавством дій щодо отримання довідки про захворювання дитини та стала зберігати її при собі з метою подальшого використання.

Дії ОСОБА_4 кваліфіковані як вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 358 КК України, тобто пособництво підроблення офіційного документа, який видається установою, організацією, яка має право видавати такі документи, з метою його використання, вчинене повторно.

Крім цього, 27 квітня 2023 року ОСОБА_4 , реалізовуючи свій злочинний намір, перебуваючи в приміщенні відділу Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради Львівської області, що за адресою: Львівська область, м. Шептицький, вул. Сокальська, 1, діючи умисно, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за послугу «муніципальна няня» та призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», подала в Управління завідомо підроблений офіційний документ, а саме, довідку про захворювання її дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі якої в подальшому головним спеціалістом відділу Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації та призначено ОСОБА_4 компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за період часу з 01 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року на загальну суму 81 162 грн, яку перераховано на рахунок останньої, а також на підставі якої головним спеціалістом відділу Управлінням прийнято рішення про призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною» ОСОБА_4 за період з квітня 2023 року по квітень 2024 року на загальну суму 57 461 гривень 87 копійок, яку перераховано на рахунок останньої.

Окрім цього, 29 червня 2023 року ОСОБА_4 , продовжуючи реалізовувати свій злочинний намір, перебуваючи в приміщенні відділу Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради Львівської області, що за адресою: Львівська область, м. Шептицький, вул. Сокальська, 1, діючи умисно, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за послугу «муніципальна няня» та призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», подала в Управління завідомо підроблений офіційний документ, а саме, довідку про захворювання її дитини ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі якої в подальшому головним спеціалістом відділу Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації та призначено ОСОБА_4 компенсації за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за період часу з 01 червня 2023 року по 31 травня 2024 року на загальну суму 81 060,5 грн, яку перераховано на рахунок останньої, а також на підставі якої головним спеціалістом відділу Управлінням прийнято рішення про призначення «допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною» ( ОСОБА_4 ) за період з червня 2023 року по червень 2024 року на загальну суму 58322 гривень 93 копійки, яку перераховано на рахунок останньої.

Окрім цього, 15 березня 2023 року ОСОБА_4 , продовжуючи реалізовувати свій злочинний намір, перебуваючи в приміщенні відділу Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради Львівської області, що за адресою: Львівська область, м. Шептицький, вул. Сокальська, 1, діючи умисно, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за послугу «муніципальна няня» та призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», подала в Управління завідомо підроблений офіційний документ, а саме, довідку про захворювання її дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі якої в подальшому головним спеціалістом відділу Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації та призначено ОСОБА_4 компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за період часу з 01 квітня 2024 року по 31 травня 2024 року та з 01 жовтня 2024 року по 28 лютого 2025 року на загальну суму 50175,5 грн, яку перераховано на рахунок останньої, а також на підставі якої головним спеціалістом відділу Управлінням прийнято рішення про призначення «допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною» ( ОСОБА_4 ) за період з квітня 2024 року по березень 2025 року на загальну суму 53 574 гривені 97 копійок, яку перераховано на рахунок останньої.

Окрім цього, 05 серпня 2024 року ОСОБА_4 , продовжуючи реалізовувати свій злочинний намір, перебуваючи в приміщенні відділу Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради Львівської області, що за адресою: Львівська область, м. Шептицький, вул. Сокальська, 1, діючи умисно, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за послугу «муніципальна няня» та призначення допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», подала в Управління завідомо підроблений офіційний документ, а саме довідку про захворювання її дитини ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі якої в подальшому головним спеціалістом відділу Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації та призначено ОСОБА_4 компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за період часу з 01 жовтня 2024 року по 28 лютого 2025 року на загальну суму 36927 грн, яку перераховано на рахунок останньої, а також на підставі якої головним спеціалістом відділу Управлінням прийнято рішення про призначення «допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною» ( ОСОБА_4 ) за період з серпня 2024 року по червень 2025 року на загальну суму 55 724 гривені 58 копійок, яку перераховано на рахунок останньої.

Дії ОСОБА_4 кваліфіковані як вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, тобто використання завідомо підробленого документа.

Також, в кінці квітня - на початку травня 2023 року ОСОБА_4 , реалізовуючи свій злочинний намір, перебуваючи в приміщенні відділу Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради Львівської області, що за адресою: Львівська область м. Шептицький вул. Сокальська, 1 діючи умисно, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачену нею послугу «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акт «Про надану послугу муніципальна няня за квітень 2023 року», а також фіскальний чек про оплату за послуги з догляду за дитиною «Муніципальна няня» за квітень 2023 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за квітень 2023 року в сумі 6 675 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці травня - на початку червня 2023 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачену нею послугу «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акт «Про надану послугу муніципальна няня за травень 2023 року», а також фіскальний чек про оплату за послуги з догляду за дитиною «Муніципальна няня» за травень 2023 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за травень 2023 року в сумі 6 675 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці червня - на початку липня 2023 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акт «Про надану послугу муніципальна няня за червень 2023 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за червень 2023 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за червень 2023 року в сумі 13350 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці липня - на початку серпня 2023 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акт «Про надану послугу муніципальна няня за липень 2023 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за липень 2023 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за липень 2023 року в сумі 13350 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці серпня - на початку вересня 2023 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акт «Про надану послугу муніципальна няня за серпень 2023 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за серпень 2023 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за серпень 2023 року в сумі 13350 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці вересня - на початку жовтня 2023 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акт «Про надану послугу муніципальна няня за вересень 2023 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за вересень 2023 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за вересень 2023 року в сумі 13350 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці жовтня - на початку листопада 2023 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акти «Про надану послугу муніципальна няня за жовтень 2023 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за жовтень 2023 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за жовтень 2023 року в сумі 13350 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці листопада - на початку грудня 2023 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акт «Про надану послугу муніципальна няня за листопад 2023 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за листопад 2023 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за листопад 2023 року в сумі 13350 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці грудня 2023 року - на початку січня 2024 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акти «Про надану послугу муніципальна няня за грудень 2023 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за грудень 2023 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за грудень 2023 року в сумі 13350 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці січня - на початку лютого 2024 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акти «Про надану послугу муніципальна няня за січень 2024 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за січень 2024 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за січень 2024 року в сумі 14058 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці лютого - на початку березня 2024 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акти «Про надану послугу муніципальна няня за лютий 2024 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за лютий 2024 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за лютий 2024 року в сумі 14058 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці березня - на початку квітня 2024 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акти «Про надану послугу муніципальна няня за березень 2024 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за березень 2024 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за березень 2024 року в сумі 14058 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці квітня - на початку травня 2024 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акти «Про надану послугу муніципальна няня за квітень 2024 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за квітень 2024 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за квітень 2024 року в сумі 14058 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці травня - на початку червня 2024 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акти «Про надану послугу муніципальна няня за травень 2024 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за травень 2024 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за травень 2024 року в сумі 12439 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці жовтня - на початку листопада 2024 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акти «Про надану послугу муніципальна няня за жовтень 2024 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за жовтень 2024 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за жовтень 2024 року в сумі 14058 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці листопада - на початку грудня 2024 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акти «Про надану послугу муніципальна няня за листопад 2024 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за листопад 2024 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за листопад 2024 року в сумі 14058 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці грудня 2024 - на початку січня 2025 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акти «Про надану послугу муніципальна няня за грудень 2024 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за грудень 2024 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за грудень 2024 року в сумі 14058 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці січня 2025 - на початку лютого 2025 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акти «Про надану послугу муніципальна няня за січень 2025 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за січень 2025 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за січень 2025 року в сумі 15840 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, в кінці лютого 2025 - на початку березня 2025 року ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, як компенсацію за оплачені нею послуги «муніципальна няня», подала в Управління офіційний документ - акти «Про надану послугу муніципальна няня за лютий 2025 року», а також фіскальні чеки про оплату за послуги з догляду за дітьми «Муніципальна няня» за лютий 2025 року, завідомо розуміючи, що нарахування компенсації за послуги є неправомірними через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення компенсації ОСОБА_4 за оплачені нею послуги «муніципальна няня» за лютий 2025 року в сумі 15840 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом обману, отримавши компенсації за оплачені нею послуги «муніципальна няня», спричинила державі в особі Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради Львівської області збитки на суму 249 325 гривень.

Окрім цього, 27.04.2023 ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, у виді допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», подала заяву про призначення такої допомоги, завідомо розуміючи, що призначення такої фінансової допомоги є неправомірною через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі чого, в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення допомоги ОСОБА_4 як такій, яка доглядає за хворою дитиною, за період з квітня 2023 року по жовтень 2023 року в сумі 27 869 гривень 87 копійок, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, 29.06.2023 ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, у виді допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», подала заяву про призначення такої допомоги, завідомо розуміючи, що призначення такої фінансової допомоги є неправомірною через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дитини ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення допомоги ОСОБА_4 як такій, яка доглядає за хворою дитиною за період з червня 2023 року по грудень 2023 року в сумі 27 566 гривень 93 копійок, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, 30.10.2023 ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, у виді допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», подала заяву про призначення такої допомоги, завідомо розуміючи, що призначення такої фінансової допомоги є неправомірною через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі чого, в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення допомоги ОСОБА_4 як такій, яка доглядає за хворою дитиною за період з листопада 2023 року по квітень 2024 року в сумі 29 592 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, 24.01.2024 ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, у виді допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», подала заяву про призначення такої допомоги, завідомо розуміючи, що призначення такої фінансової допомоги є неправомірною через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дитини ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого, в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення допомоги ОСОБА_4 як такій, яка доглядає за хворою дитиною за період з січня 2024 року по червень 2024 року в сумі 30756 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, 15.03.2024 ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, у виді допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», подала заяву про призначення такої допомоги, завідомо розуміючи, що призначення такої фінансової допомоги є неправомірною через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі чого, в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення допомоги ОСОБА_4 як такій, яка доглядає за хворою дитиною за період з квітня 2024 року по вересень 2024 року в сумі 25 630 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, 05.08.2024 ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, у виді допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», подала заяву про призначення такої допомоги, завідомо розуміючи, що призначення такої фінансової допомоги є неправомірною через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дитини ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого, в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення допомоги ОСОБА_4 як такій, яка доглядає за хворою дитиною, за період з серпня 2024 року по лютий 2025 року в сумі 35220 гривень 58 копійок, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, 16.09.2024 ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, у виді допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», подала заяву про призначення такої допомоги, завідомо розуміючи, що призначення такої фінансової допомоги є неправомірною через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі чого в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення допомоги ОСОБА_4 як такій, яка доглядає за хворою дитиною за період з жовтня 2024 року по березень 2025 року в сумі 27 944 гривень 97 копійок, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Окрім цього, 07.02.202 ОСОБА_4 , перебуваючи в приміщенні Управління, продовжуючи свій злочинний умисел, шляхом обману, з корисливою метою, в особистих інтересах, що виразилось в отриманні коштів державного бюджету, у виді допомоги «особі, яка доглядає за хворою дитиною», подала заяву про призначення такої допомоги, завідомо розуміючи, що призначення такої фінансової допомоги є неправомірною через використання завідомо підробленої довідки про захворювання її дитини ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі чого, в подальшому Управлінням прийнято рішення про призначення допомоги ОСОБА_4 як такій, яка доглядає за хворою дитиною за період з березня 2025 року по червень 2025 року в сумі 20504 гривень, яку Управлінням перераховано на рахунок ОСОБА_4 .

Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом обману, отримавши фінансову допомогу як «особа, яка доглядає за хворою дитиною», спричинила державі в особі Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради Львівської області збитки на суму 225 084 гривень 35 копійок.

Разом з отриманням компенсації за оплачені нею послуги «муніципальна няня» ОСОБА_4 спричинила державі в особі Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради Львівської області збитки на загальну суму 474 409 гривень 35 копійок.

Дії ОСОБА_4 кваліфіковані як вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, тобто заволодіння грошовими коштами державного бюджету, шляхом обману (шахрайстві), вчиненому у великих розмірах.

Допитана в судовому засіданні ОСОБА_4 свою вину в інкримінованих їй кримінальних правопорушеннях визнала повністю та пояснила, що у зв'язку зі складним фінансовим становищем та відсутністю будь-якої матеріальної підтримки з боку колишнього чоловіка, вона вирішила отримати соціальні виплати, на які, як вона вважала, могла б претендувати. За її словами, після того як їй повідомили про необхідність подання довідок щодо стану здоров'я дітей, вона звернулася до сімейного лікаря, однак остання відмовила у видачі таких довідок. У подальшому, не маючи іншого виходу та перебуваючи у скрутному становищі, обвинувачена замовила через телеграм-канал медичні довідки про нібито наявність у її дітей тяжких захворювань. Вказані довідки вона надала до Управління праці та соціального захисту населення, внаслідок чого протягом певного часу отримувала соціальні виплати, надані державою. Обвинувачена зазначила, що замовляла такі довідки щорічно: за період 2023-2024 роки та 2024-2025 рокит, оскільки строк їх дії становив один рік. Обвинувачена наголосила, що спочатку не повною мірою усвідомлювала, що такі довідки є підробленими, однак згодом зрозуміла неправомірність своїх дій. Вона підтвердила, що фактично її діти не хворіли на тяжкі захворювання, зазначені в довідках. Отримані кошти вона витрачала виключно на потреби дітей, оплату оренди житла, харчування, одяг та необхідні ліки. ОСОБА_4 повністю визнала свою вину у вчиненому, щиро розкаялася та зазначила, що розуміє неправомірність своїх дій. Цивільний позов у справі вона визнала у повному обсязі. За її словами, частину завданої шкоди вона вже почала відшкодовувати, однак наразі не має можливості компенсувати всю суму. Після завершення розгляду справи вона планує залишити дітей на піклування своїх батьків та виїхати на заробітки до Республіки Польща, щоб мати можливість повністю відшкодувати завдані збитки. Також обвинувачена повідомила, що є розлученою, а її колишній чоловік аліментів на утримання дітей не сплачує. Рішення суду про стягнення аліментів перебуває на виконанні у виконавчій службі, проте фактично не виконувалося у зв'язку з відсутністю у колишнього чоловіка доходів чи майна. Допомоги від батьків вона не отримує, оскільки вони не мають такої можливості.

Представник потерпілої Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради Львівської області у судове засідання не з'явилась, проте подала заяву про розгляд справи у її відсутності, вказавши, що цивільний позов підтримує у повному обсязі та просить його задовольнити.

У зв'язку із вищевикладеним, на підставі ч. 3 ст. 349 КПК України суд, з'ясувавши думку учасників судового провадження про те, які докази потрібно дослідити та порядок їх дослідження, враховуючи, що сторонами провадження не оспорюється доведеність вини обвинуваченої та кваліфікація його дій, з'ясувавши правильне розуміння сторонами кримінального провадження змісту цих обставин, за відсутності сумнівів у добровільності та істинності його позиції, роз'яснивши йому, що у такому випадку він буде позбавлений права оскаржити ці обставини справи в апеляційному порядку визнав недоцільним дослідження доказів стосовно усіх фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.

З огляду на наведене, суд дійшов висновку, що винуватість обвинуваченої ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, які їй інкриміновані доведена повністю.

Виходячи з вимог ст. 337 КПК України, зокрема з того, що судовий розгляд проводиться лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акту, суд, розглянувши дане кримінальне провадження, дійшов висновку, що кваліфікація дій обвинуваченої є правильною, оскільки остання вчинила кримінальні правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 27 - ч. 1 ст. 358, ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 358, ч.4 ст.358, ч.4 ст.190 КК України.

Таким чином, ОСОБА_4 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 27 - ч. 1 ст. 358 КК України, тобто пособництво у підробленні офіційного документа, який видається установою, організацією, яка має право видавати такі документи, з метою його використання

Окрім цього, ОСОБА_4 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 358 КК України, тобто пособництво у підробленні офіційного документа, який видається установою, організацією, яка має право видавати такі документи, з метою його використання, вчинено повторно.

Окрім цього, ОСОБА_4 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 358 КК України, тобто використання завідомо підробленого документа.

Також ОСОБА_4 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 190 КК України, тобто заволодіння грошовими коштами державного бюджету, шляхом обману (шахрайства), вчиненого у великих розмірах.

Призначаючи обвинуваченій покарання суд враховує те, що відповідно до п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2003 року № 7 «Про практику призначення судами кримінального покарання» при призначенні покарання в кожному випадку і щодо кожного підсудного, який визнається винним у вчиненні злочину, мають суворо додержувати вимог ст. 65 КК України стосовно загальних засад призначення покарання, оскільки саме через останні реалізуються принципи законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання.

Згідно із ч. 2 ст. 65 КК України особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень. Більш суворий вид покарання з числа передбачених за вчинене кримінальне правопорушення призначається лише у разі, якщо менш суворий вид покарання буде недостатній для виправлення особи та попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень, а відповідно до ст. 50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.

Призначаючи обвинуваченій ОСОБА_4 покарання суд враховує ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, обставини, при яких їх вчинено та особу обвинуваченої.

У відповідності до ст. 12 КК України злочини, скоєні обвинуваченою є відповідно кримінальним проступком, нетяжкими та тяжкими злочинами.

Обставинами, що пом'якшують покарання є з'явлення із зізнанням, щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Обставин, що обтяжують покарання судом не встановлено.

Щодо особи обвинуваченої, то судом встановлено, що ОСОБА_4 є людиною молодого віку, раніше не судима, розлучена, на утриманні останньої перебувають двоє малолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за медичною допомогою протягом 5-ти років у центр психічного здоров'я КНП «Центральна міська лікарня Шептицької міської ради» не зверталась; за медичною допомогою протягом 5-ти років у психоневрологічне відділення КНП «Центральна міська лікарня Шептицької міської ради» не зверталась та на обліку не перебуває, скарг від сусідів на неї не надходило, частково відшкодувала шкоду, вину у вчиненому визнала повністю, щиро розкаялась у вчиненому.

З врахуванням наведеного, особи обвинуваченої, обставин, які пом'якшують покарання та відсутність обставин, що обтяжують покарання, суд приходить до висновку, що ОСОБА_4 слід призначити покарання необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень в межах санкції статей особливої частини Кримінального кодексу України , а саме: за ч. 5 ст. 27 - ч. 1 ст. 358, ч.4 ст. 358 КК України у виді пробаційного нагляду, за ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 190 КК України у виді позбавлення волі.

Також враховуючи вищевикладене та позицію прокурора, який просив звільнити обвинувачену від відбування покарання із застосуванням ст. 75 КК України, суд вважає, що виправлення обвинуваченої можливе без реального відбуття покарання, а тому її слід звільнити від відбування покарання з випробуванням, призначивши іспитовий строк, з покладенням обов'язків, передбачених ч. 1 ст. 76 КК України.

Цивільний позов прокурора Шептицької окружної прокуратури Львівської області, поданий в інтересах держави в особі Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради Львівської області до обвинуваченої про відшкодування матеріальної шкоди на загальну суму 474 409,35 грн (чотириста сімдесят чотири тисячі чотириста дев'ять гривень тридцять п'ять копійок) суд вважає обґрунтованим та таким, що підлягає до часткового задоволення, оскільки заявлена сума відшкодування майнової шкоди у розумінні ст. 22 ЦК України є збитками потерпілої сторони. У силу приписів ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Також суд враховує часткове відшкодування обвинуваченою завданих збитків в сумі 2500,00 гривень, на підтвердження чого вона надала суду квитанцію (а. с 127).

Таким чином, заявлений прокурором Шептицької окружної прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради Львівської області цивільний позов підлягає до часткового задоволення в сумі 471 909 гривень 35 копійок.

Витрати на залучення експерта у кримінальному провадженні відсутні.

Долю речових доказів слід вирішити у відповідності до ст. 100 КПК України.

Арешти на майно, що накладені згідно з ухвалами слідчого судді, підлягають скасуванню.

Запобіжний захід відносно обвинуваченої не обирався.

Керуючись ч. 3 ст. 349, ст. ст. 371, 373, 374, 376 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_4 визнати винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 1 ст. 358, ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 4 ст. 190 КК України та призначити покарання:

за ч. 5 ст. 27 - ч. 1 ст. 358 КК України у виді 1 (одного) року пробаційного нагляду,

за ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 358 КК України у виді 1 (одного) року пробаційного нагляду,

за ч. 4 ст. 358 КК України у виді 1 (одного) року пробаційного нагляду,

за ч. 4 ст. 190 КК України у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України, за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, призначити остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки.

На підставі статті 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання, якщо вона протягом іспитового строку 1 (один) рік не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на неї обов'язки, передбачені ч. 1 ст. 76 КК України, а саме:

- періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;

- не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Іспитовий строк рахувати з дня проголошення вироку - 12.12.2025.

Цивільний позов прокурора Шептицької окружної прокуратури Львівської області, поданий в інтересах держави в особі Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради Львівської області до ОСОБА_4 про відшкодування матеріальної шкоди - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , код РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Управління праці та соціального захисту населення Шептицької міської ради (код ЄДРПОУ 25258142, рахунок UA178201720343120047000021478, код програми: 2501400 соціальний захист дітей та сім'ї, ДКСУ, код МФО 820172) матеріальну шкоду у розмірі 471 909 (чотириста сімдесят одну тисячу дев'ятсот дев'ять) гривень 35 копійок.

Після вступу вироку у законну силу речові докази:

- мобільний телефон марки «Redmi note 13 pro» з сім-картками НОМЕР_2 , НОМЕР_3 у чохлі рожевого кольору - повернути власнику;

- довідку МСЕК серії ЛВА-1 № 477962, видану на ім'я ОСОБА_8 - повернути власнику;

- договір № 1/08 про надання послуг на здійснення догляду за дитиною до трьох років від 01 січня 2024 року на 5 арк.; цивільно-правовий договір №2/01 від 01.01.2024 на 3 арк; цивільно-правовий договір №2/01 від 01.01.2024 на 3 арк; цивільно-правовий договір №5/08 від 01.08.2024 на 3 арк; цивільно-правовий договір №2/01 від 01.01.2023 на 3 арк; цивільно-правовий договір №2/01 від 01.01.2023 на 3 арк; цивільно-правовий договір №01/08 від 01.08.2022 на 9 арк; цивільно-правовий договір №6/08 від 01.08.2024 на 3 арк; цивільно-правовий договір №5/08 від 01.08.2024 на 5 арк; додаткову угоду №2 від 01.01.2024 по договору № 1/08 від 01 серпня 2022 р. на 1 акр.; додаток до договору 5/08;додаткову угоду №1 від 01.01.2023 до договору №1/08 від 01.08.2022 - залишити при матеріалах кримінального провадження.

Скасувати арешт, накладений слідчим суддею Шептицького міського суду Львівської області від 12.05.2025 на майно, яке було вилучене в ході проведення обшуку 08.05.2025 у квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , де фактично проживає ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме на мобільний телефон марки «Redmi note 13 pro» з сім-картками НОМЕР_2 , НОМЕР_3 у чохлі рожевого кольору.

Скасувати арешт, накладений слідчим суддею Шептицького міського суду Львівської області від 06.05.2025 на майно, яке було вилучене в ході проведення обшуку 01.05.2025 у квартирі за адресою: АДРЕСА_3 , де проживає ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме на: довідку МСЕК, серії ЛВА-1 № 477962 на ім'я ОСОБА_8 ; договір № 1/08 про надання послуг на здійснення догляду за дитиною до трьох років, від 01 січня 2024 року на 5 арк.; цивільно-правовий договір №2/01 від 01.01.2024 на 3 арк; цивільно-правовий договір №2/01 від 01.01.2024 на 3 арк; цивільно-правовий договір №5/08 від 01.08.2024 на 3 арк; цивільно-правовий договір №2/01 від 01.01.2023 на 3 арк; цивільно-правовий договір №2/01 від 01.01.2023 на 3 арк; цивільно-правовий договір №01/08 від 01.08.2022 на 9 арк; цивільно-правовий договір №6/08 від 01.08.2024 на 3 арк; цивільно-правовий договір №5/08 від 01.08.2024 на 5 арк; додаткову угоду №2 від 01.01.2024 по договору № 1/08 від 01 серпня 2022 р. на 1 акр.; додаток до договору 5/08; додаткову угоду №1 від 01.01.2023 до договору №1/08 від 01.08.2022.

Вирок не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав заперечення обставин, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду, і дослідження яких було визнано судом недоцільним. З інших підстав вирок може бути оскаржений до Львівського апеляційного суду через Шептицький міський суд Львівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.

Копію вироку суду негайно після його проголошення вручити обвинуваченій та прокурору.

Головуючий: ОСОБА_1