Справа № 457/1693/25
провадження №3/457/725/25
04 листопада 2025 року м. Трускавець
Суддя Трускавецького міського суду Марчук В.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від ВП №2 Дрогобицького ВП ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, громадянка України, за ч. 1 ст. 160 КУпАП,-
28.10.2025 року о 11 год. 30 хв. по вул. Суховоля у м. Трускавці неподалік сан. «Весна» було виявлено гр. ОСОБА_1 , яка здійснювала торгівлю з рук у невстановленому місці без необхідних документів та ліцензії, а саме: корінь калгану в кількості 11-ти пачок.
Правопорушниця з'явилася на розгляд справи про адміністративне правопорушення та ствердила факт вчинення правопорушення, у вчиненому щиро розкаялася та просила суворо не карати.
Вина ОСОБА_1 також доводиться протоколом про адміністративне правопорушення ВАД № 481273 від 28.10.2025 року, рапортом ДОП СП ВнП № 2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області капітана поліції Лазаріва С.М., актом прийому-передачі вилученого товару, що знаходяться в матеріалах справи.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Як вбачається з диспозиції вищеназваної статті, вина особи є обов'язковою ознакою правопорушення, її відсутність вказує на відсутність суб'єктивної сторони правопорушення і як наслідок виключає склад правопорушення в цілому.
Склад правопорушення - це наявність об'єктивних та суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу в цілому.
Заслухавши правопорушника, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП, оскільки вона здійснювала торгівлю з рук у невстановленому для цього місці та без необхідних на це документів.
З урахуванням досліджених доказів, суддя вважає за можливе накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді попередження, оскільки даний вид адміністративного стягнення буде достатнім для її виправлення.
Попередження як захід адміністративного стягнення виноситься в письмовій формі. У передбачених законом випадках попередження фіксується іншим установленим способом (ст. 26 КУпАП).
На підставі вищевикладеного, визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого за ст. 160 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді попередження.
Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тому відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути необхідно з ОСОБА_1 користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
На підставі наведеного, керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 160 ст.ст. 283-287 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду впродовж 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: В. І. Марчук