Справа № 457/1222/25
провадження №3/457/556/25
14 жовтня 2025 року м. Трускавець
Суддя Трускавецького міського суду Марчук В.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від ГУ ДПС у Львівській області,про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , фізична особа підприємець, громадянина України, за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,-
В ході проведеної перевірки фізичної особи підприємця ГУ ДПС у Львівській області виявлено порушення а саме неповідомлення державним податковим інстанціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян за формою 1ДР/4ДО за 2018-2024 роки не утримання та не перерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплатіф фізичним особам доходів за 2020-2023 року чим порушено п.51.1 ст. 51, п «б» 176.2 ст. 176, п.п. 168.1.2, пп.168.1.6. п.168.1 ст. 168, пп.168.4.5, пп.168.4.8, п.168.4 ст. 168, п.171.1 ст. 171, п.177.1 ст. 177, пп. 164.1.2, пп.164.2.1, п.164.2. ст. 164, пп.168.1.2., пп.168.1.6, ст. 168, пп. 1.5. п.16-1 підрозділу 10 ХХ Податкового кодексу України.
ОСОБА_1 з'явився на розгляд справи про адміністративне правопорушення у судове засідання, підтвердив обставини вчинення правопорушення, винну визнав та просив суворо не карати.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши долучені до нього матеріали, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.2ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до диспозиції ч.1 ст.163-4 КУпАП адміністративним правопорушенням є неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Відповідно до ст. 280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також чи наявні обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними, що містяться в протоколі № 010308 серія ГУ ЛВ №699 від 22 липня 2025 року, витягом з акту про результати виїзної перевірки № 33117/13-01-24-08-03/2340102636 від 22 липня 2025 року.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, визнання ним своєї вини, ступінь його вини, майновий стан, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді попередження для досягнення визначеної ст.23 КУпАП мети, зокрема для виховання порушника в дусі додержання законів України та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути в користь держави судовий збір у розмірі 605 грн.60 коп.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 40-1, 163-4 ч. 1, 283- 287 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 605,60 гривень судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: В. І. Марчук