Справа № 457/1593/25
провадження №2-о/457/71/25
про призначення судово-психіатричної експертизи
10 грудня 2025 року м. Трускавець
Трускавецький міський суд Львівської області
в складі: головуючого-судді Марчука В.І.,
присяжних Кутельмаха Т.С.,
Кіндракевича А.В.,
секретар судового засідання Ярова О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Трускавці цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: виконавчий комітет Трускавецької міської ради Львівської області та особа щодо якої розглядається справа: ОСОБА_2 , про визнання особи недієздатною та встановлення опіки,
за участі представника заявника - адвоката Коцана Р.М.,
представника особи щодо якої розглядається заява- адвоката Копанського М.Л.,-
У провадженні Трускавецького міського суду Львівської області перебуває справа за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: виконавчий комітет Трускавецької міської ради Львівської області та особа щодо якої розглядається справа: ОСОБА_2 , про визнання особи недієздатною та встановлення опіки.
У судовому засіданні заявник просив призначити по справі судово-психіатричну експертизу ОСОБА_2 .
Представник особи щодо якої розглядається заява- адвокат Копанський М.Л. у судовому засіданні не заперечив щодо призначення експертизи ОСОБА_2 .
Представник заінтересованої особи у судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду заяви, однак скерував на адресу суду клопотання, в якому просив судове засідання призначене на 10 грудня 2025 року, проводити без його участі.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, оглянувши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст.298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоровя фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Заслухавши думку учасників процесу, оглянувши матеріали справи, суд вважає, що для визначення психічного стану ОСОБА_2 , 1960 року народження, потрібні спеціальні знання, призначення експертизи в такому випадку є обов'язковим, а тому по справі слід призначити судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити спеціалістам Львівської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров'я України».
Керуючись ст.ст. 252, 253, 298, 299 ЦПК України, суд, -
Витребувати з Комунального некомерційного підприємства «Трускавецька міська лікарня» оригінал медичної документації з приводу встановлення психіатричного діагнозу, лікування, перебування на диспансерному обліку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: виконавчий комітет Трускавецької міської ради Львівської області та особа щодо якої розглядається справа: ОСОБА_2 , про визнання особи недієздатною та встановлення опіки, судово-психіатричну експертизу, на вирішення експертів поставити наступні питання:
-чи хворіє ОСОБА_2 , психічним захворюванням (розладом), якщо так, то яким саме?
-чи розуміє ОСОБА_2 значення своїх дій та керувати ними?
-чи потребує ОСОБА_2 нагляду та опіки?
-чи може ОСОБА_2 особисто приймати участь у судовому засіданні та давати пояснення по суті справи?
Проведення експертизи доручити експертам Львівської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров'я України» /м.Львів, вул. Кульпарківська,95/.
Попередити експерта Львівської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров'я України», який буде проводити дану експертизу, про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України.
Надати для проведення експертизи: матеріали цивільної справи № 457/1593/25, провадження № 2-о/457/71/25.
Провадження в справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасники справи, яким ухвала не була вручена у день її проголошення, мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення їм ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя: В. І. Марчук
Присяжні: А.В.Кіндракевич
Т.С.Кутельмах