Справа № 444/4661/25
Провадження № 3/444/2366/2025
м. Жовква
12 грудня 2025 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Оприск З. Л. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (перший заступник сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області, призначений відповідно до Рішення сесії №15 від 24.12,2020 та Розпорядження сільського голови; громадянин України, дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 , у с. Підлісся, Львівської обл.; місце реєстрація місця проживання: АДРЕСА_1 ; паспорт громадянина України НОМЕР_1 , виданий Франківським РВ ЛМУ УМВС України у Львівській області 25.06.1998р.; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ),
за ч.2 ст. 173-5 КУпАП,
До суду надійшли матеріали адміністративної справи, відповідно до яких Державною службою з питань праці встановлено наступне:
«04.11.2025 о 14 годині 00 хвилин під час проведення позапланового заходу зі здійснення державного контролю у формі перевірки на предмет дотримання вимог законодавства про працю з питань вчинення мобінгу (цькування) у Добросинсько-Магерівській сільській раді Львівського району Львівської області, місцезнаходження юридичної особи: 80337, Львівська обл., Львівський р-н, село Добросин, пл. Свободи, будинок 3-А, а саме встановлено ознаки вчинення мобінгу (цькування) працівника групою осіб, що містить ознаки адміністративного правопорушення, відповідальність за що передбачено частиною 2 статті 173-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме порушення вимог частини другої статті 2-2 КЗпП України.
Законодавством визначено, що умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці і схем посадових окладів.
Керівникам органів надано право у межах затвердженого фонду оплати праці здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у 2006 році в межах коштів, передбачених на преміювання у кошторисі відповідного органу, та економії коштів на оплату праці, а починаючи з 1 січня 2007 р. - у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці, а також, передбачено, що конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у положенні про преміювання відповідного органу.
У Добросинсько-Магерівській сільській раді Львівського району Львівської області не визначений механізм встановлення працівникам премій, так як відсутні (не приймались) колективний договір, положення про оплату праці, положення про преміювання.
Водночас, представлено розпорядження про преміювання працівників апарату Добросинсько-Магерівської сільської ради за період з січня по вересень 2025 року «відповідно Постанови КМУ від 09.03.2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», постанови КМУ від 28.12.2016 року № 1037, постанови КМУ від 24.06.2016 року № 386 «Про внесення зміни до п.1 Постанови КМУ від 09.03.2006 року №2 68», відповідно до результатів роботи працівників та особистого вкладу в загальні результати роботи», згідно з якими працівників премійовано в розмірах 50%, 100%, 125%, 150%, 200% або 250% до посадового окладу працівників в межах фонду оплати праці.
Посадовою інструкцією начальника відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності Добросинсько-Магерівської сільської ради від 04.04.2023 встановлено, зокрема:
- начальник відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності (далі - начальник відділу) є посадовою особою місцевого самоврядування, на яку поширюється Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування»;
- начальник відділу безпосередньо підпорядковується у своїй роботі сільському голові;
- начальник відділу, зокрема, забезпечує виконання завдань, покладених на відділ юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності Добросинсько-Магерівської сільської ради;
- здійснює керівництво відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці у відділі;
- звітує перед головою Добросинсько-Магерівської сільської ради про виконання покладених на відділ завдань та затверджених планів роботи.
Підпунктом 3.10. пункту 3 згаданої посадової інструкції («Права начальника відділу») визначено, що посадова особа на даній посаді має право на справедливе ставлення до себе зі сторони керівників, співробітників і громадян.
При огляді документів, що стосуються преміювання працівників за період з січня по вересень 2025 року встановлено, що працівникам відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності у січні, червні та вересні 2025 року встановлено премії у розмірі 100%, 150% та 200%, окрім начальника згаданого відділу ОСОБА_2 , якій у перелічених місяцях встановлена премія у розмірі 50%.
Під час перевірки не надано обґрунтування підстав встановлення премії начальнику відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності ОСОБА_2 (у згаданих місяцях) в значно нижчому розмірі від премії інших працівників цього відділу.
Подібні факти встановлення премії керівникам інших відділів на рівні нижчому ніж найнижчий розмір премії інших працівників цього ж відділу у Добросинсько-Магерівській сільській раді впродовж 2025 року - відсутні.
Розпорядження підписані:
за січень № 09 від 27.01.2025 - першим заступником сільського голови ОСОБА_3 ,
за червень № 66 від 24.06.2025 - сільським головою ОСОБА_4 ,
за вересень 2025 № 108 від 29.09.2025 - сільським головою ОСОБА_4 .
Також надано розпорядження № 120 від 24.09.2025 «Про початок дисциплінарного провадження та скликання дисциплінарної комісії», підписане сільським головою Миколою САЛОМ, який розпорядився: «розпочати дисциплінарне провадження щодо начальника відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності Добросинсько-Магерівської сільської ради, ОСОБА_2 ... для проведення аналізу її роботи».
А також, розпорядження № 121 від 25.09.2025 «Про початок дисциплінарного провадження та скликання дисциплінарної комісії», підписане сільським головою Миколою Салом, який розпорядився: «розпочати дисциплінарне провадження щодо начальника відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності Добросинсько- Магерівської сільської ради, ОСОБА_2 ... щодо неналежного виконання посадових обов'язків начальником відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності Добросинсько-Магерівської сільської ради, ОСОБА_2 , що привело до невиконання рішення суду та відкриття виконавчого провадження».
При цьому, у Добросинсько-Магерівській сільській раді відсутні документи про ознайомлення ОСОБА_2 зі змістом розпорядження № 120 від 24.09.2025 та розпорядження № 121 від 25.09.2025.
Станом на 04.11.2025 рішення дисциплінарної комісії не представлено.
Таким чином, встановлено ознаки вчинення мобінгу групою працівників, а саме сільським головою ОСОБА_4 та його першим заступником ОСОБА_5 стосовно начальника відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності Добросинсько-Магерівської сільської ради ОСОБА_2 , які полягають у систематичному безпідставному позбавленні працівника частини виплат (премій), чим порушено вимоги частини другої статті 2-2 КЗпП України. Вказаним ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 173-5 КУпАП.».
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, хоча був належним чином сповіщений про час та місце його проведення, однак подав письмові пояснення, в яких просив справу закрити у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення. В своїх письмових поясненнях пояснив наступне. Своєї вини не визнає, з протоколом незгідний, викладене в протоколі не відповідає дійсності. Вказує, що він виконував обов'язки сільського голови з січня по квітень місяць 2025 року. 27 січня 2025 року ним було підписано розпорядження № 09, яким начальнику відділу юридичної роботи персоналу та інформаційної діяльності ОСОБА_2 встановлено премію у розмірі 50 % з підстав неналежного виконання нею своїх посадових обов'язків, а саме у січні 2025 року Львівським окружним адміністративним судом було відкрито провадження у справі № 380/26039/24 за позовом Жовківської окружної прокуратури про визнання протиправної бездіяльності Добросинсько-Магерівської сільської ради за не утворення спеціально уповноваженого органу охорони культурної спадщини. Водночас у наступні місяці, лютий-квітень 2025 року, коли він виконував обов'язки сільського голови, преміювання ОСОБА_2 здійснювалося у розмірі й 200 %, в більшому розмірі, ніж окремих працівників. Тому вважає, що жодного мобінгу, що передбачає систематичне цькування, приниження, переслідування, дискримінацію з його сторони не було. Він не один раз відпускав ОСОБА_2 з роботи, коли їй потрібно було до лікаря, тощо. Просив взяти до уваги, що його розпорядження, коли він виконував обов'язки сільського голови про преміювання ОСОБА_2 в розмірі 50 % було видане лише в січні 2025 року, водночас у лютому 2025 року ОСОБА_2 було премійовано у розмірі 150 %, в той час, коли інших працівників апарату, в переважаючій більшості було премійовано у меншому розмірі 100 %; у березні 2025 року ОСОБА_2 було премійовано у розмірі 150 %, в той час, коли інших працівників апарату, в переважаючій більшості було премійовано у меншому розмірі 100 %, у травні 2025 року ОСОБА_2 було премійовано у розмірі 200 %, в той час, коли інших працівників апарату, в переважаючій більшості було премійовано у меншому розмірі 150 %. Преміювання ОСОБА_2 у січні 2025 року у розмірі 50 %, в той час коли інші працівники апарату сільської ради, були премійованими у більшому розмірі, мало місце саме з підстав невиконання, неналежного виконання ОСОБА_2 своїх посадових обов'язків. Просив взяти до уваги, що висновками дисциплінарної комісії було встановлено несвоєчасне і неналежне виконання посадових обов'язків ОСОБА_2 , порушення нею трудової дисципліни, посадової інструкції, Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» в частині виконання посадовою особою своїх обов'язків.
Вивчивши матеріали справи, суддя прийшов до наступного висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 1 статті 173-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за вчинення мобінгу (цькування) працівника.
Частиною 2 статті 173-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення.
Згідно із ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 2-2 КЗпП України мобінг (цькування) - систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов'язків, що проявляються у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність.
Формами психологічного та економічного тиску, зокрема, є:
створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери (погрози, висміювання, наклепи, зневажливі зауваження, поведінка загрозливого, залякуючого, принизливого характеру та інші способи виведення працівника із психологічної рівноваги);
безпідставне негативне виокремлення працівника з колективу або його ізоляція (незапрошення на зустрічі і наради, в яких працівник, відповідно до локальних нормативних актів та організаційно-розпорядчих актів має брати участь, перешкоджання виконанню ним своєї трудової функції, недопущення працівника на робоче місце, перенесення робочого місця в непристосовані для цього виду роботи місця);
нерівність можливостей для навчання та кар'єрного росту;
нерівна оплата за працю рівної цінності, яка виконується працівниками однакової кваліфікації;
безпідставне позбавлення працівника частини виплат (премій, бонусів та інших заохочень);
необґрунтований нерівномірний розподіл роботодавцем навантаження і завдань між працівниками з однаковою кваліфікацією та продуктивністю праці, які виконують рівноцінну роботу.
Вимоги роботодавця щодо належного виконання працівником трудових обов'язків, зміна робочого місця, посади працівника або розміру оплати праці в порядку, встановленому законодавством, колективним або трудовим договором, не вважаються мобінгом (цькуванням).
Вчинення мобінгу (цькування) заборонено.
Особи, які вважають, що вони зазнали мобінгу (цькування), мають право звернутися із скаргою до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та/або до суду.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення в діях першого заступника сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_1 наявні ознаки вчинення мобінгу групою працівників, а саме сільським головою ОСОБА_4 та його першим заступником ОСОБА_5 стосовно начальника відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності Добросинсько-Магерівської сільської ради ОСОБА_2 , які полягають у систематичному безпідставному позбавленні працівника частини виплат (премій), чим порушено вимоги частини другої статті 2-2 КЗпП України.
Відповідно до положень КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення. Для встановлення події правопорушення, зазначеного у ч. 2 ст. 173-5 КУпАП, у даному випадку необхідно з'ясувати чи дійсно мало місце систематичне безпідставне позбавлення працівника частини виплат (премій), чим порушено вимоги частини другої статті 2-2 КЗпП України.
З метою повного з'ясування усіх обставин справи, в судовому засіданні було детально оглянуто та проаналізовано протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали в повному обсязі, зокрема, наступні матеріали:
- скаргу ОСОБА_2 в Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці на дії голови громади щодо порушення трудових прав та гарантій служби в органах місцевого самоврядування від 09.10.2025 року;
- розпорядження сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради від 24.09.2025 року № 120;
- розпорядження сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради від 25.09.2025 року № 121;
- картку особового рахунку працівника ОСОБА_2 за 2025 рік;
- посадову інструкцію начальника відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності Добросинсько-Магерівської сільської ради;
- акт № ЗХ/ЛВ/33422/023620 від 04.11.2025, складений за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сфері праці;
- розпорядження від 31.01.2025 № 19-к Про надання основної щорічної відпустки, невикористаної щорічної основної відпустки та невикористаної додаткової відпустки за вислугу років ОСОБА_6 ;
- розпорядження першого заступника сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області Жука М.І. від 27 січня 2025 року № 09 Про преміювання працівників апарату Добросинсько-Магерівської сільської ради за січень місяць 2025 року;
- розпорядження першого заступника сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_1 від 25 лютого 2025 року № 23 Про преміювання працівників апарату Добросинсько-Магерівської сільської ради за лютий місяць 2025 року;
- розпорядження першого заступника сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_1 від 26 березня 2025 року № 34 Про преміювання працівників апарату Добросинсько-Магерівської сільської ради за березень місяць 2025 року;
- розпорядження сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_7 від 26 травня 2025 року № 55 Про преміювання працівників апарату Добросинсько-Магерівської сільської ради за травень місяць 2025 року;
- розпорядження сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_7 від 24 червня 2025 року № 66 Про преміювання працівників апарату Добросинсько-Магерівської сільської ради за червень місяць 2025 року;
- розпорядження сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_7 від 25 липня 2025 року № 84 Про встановлення надбавки працівникам апарату Добросинсько-Магерівської сільської ради на друге півріччя 2025 року;
- розпорядження сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_7 від 29 вересня 2025 року № 108 Про преміювання працівників апарату Добросинсько-Магерівської сільської ради за вересень місяць 2025 року;
- розпорядження від 28 жовтня 2025 року № 114 Про преміювання працівників апарату Добросинсько-Магерівської сільської ради за жовтень місяць 2025 року.
Аналізуючи вищенаведені розпорядження про преміювання суддею не встановлено систематичного безпідставного позбавлення начальника відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності ОСОБА_2 премій зважаючи на наступне. Головним державним інспектором у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено про те, що у січні, червні та вересні 2025 року ОСОБА_2 було премійовано у розмірі 50 %, в той час, коли інших працівників апарату сільської ради у переважаючій більшості було премійовано у розмірі 100-150 %, поодиноких працівників апарату було премійовано у розмірі 200 %. Разом з тим, суд враховує, що у лютому 2025 року ОСОБА_2 було премійовано у розмірі 150 %, в той час, коли інших працівників апарату, в переважаючій більшості було премійовано у меншому розмірі 100 %; у лютому 2025 року ОСОБА_2 було премійовано у розмірі 150 %, в той час, коли інших працівників апарату, в переважаючій більшості було премійовано у меншому розмірі 100 %; у березні 2025 року ОСОБА_2 було премійовано у розмірі 150 %, в той час, коли інших працівників апарату, в переважаючій більшості було премійовано у меншому розмірі 100 %, у травні 2025 року ОСОБА_2 було премійовано у розмірі 200 %, в той час, коли інших працівників апарату, в переважаючій більшості було премійовано у меншому розмірі 100 - 150 %.
Суд вважає, що відповідають дійсності пояснення ОСОБА_1 про те, що преміювання ОСОБА_2 у січні, червні та вересні 2025 року у розмірі 50 %, в той час коли інші працівники апарату сільської ради, були премійованими у більшому розмірі, мало місце саме з підстав невиконання, неналежного виконання ОСОБА_2 своїх посадових обов'язків зважаючи, зокрема, на наступне.
Із розпорядження сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_7 від 24 вересня 2025 року № 120 Про початок дисциплінарного провадження та скликання дисциплінарної комісії вбачається, що відповідно до доповідної начальника відділу економічного розвитку, сільського господарства та ЖКГ О. Попруженка від 22.09.2025 про невиконання рішень Добросинсько-Магерівської сільської ради від 03.03.2025, а також по факту неукладення угод, керуючись ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», розпоряджається: розпочати дисциплінарне провадження щодо начальника відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності Добросинсько-Магерівської сільської ради ОСОБА_2 ; голові дисциплінарної комісії ОСОБА_1 скликати дисциплінарну комісію в термін до 10 жовтня 2025 року щодо розгляду доповідної начальника відділу економічного розвитку, сільського господарства та ЖКГ О. Попруженка від 22.09.2025 відносно начальника відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності Добросинсько-Магерівської сільської ради ОСОБА_2 для проведення аналізу її роботи; дисциплінарній комісії подати сільському голові висновок разом із матеріалами дисциплінарної справи не пізніше наступного дня з дати його підписання для прийняття рішення.
Із розпорядження сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_7 від 25 вересня 2025 року № 121 Про початок дисциплінарного провадження та скликання дисциплінарної комісії вбачається, що у зв'язку із відкриттям виконавчого провадження Львівського адміністративного суду про зобов'язання Добросинсько-Магерівську сільську раду утворити спеціально-уповноважений орган охорони культурної спадщини та погодити його у встановленому законом порядку та стягнення виконавчого збору у розмірі 32000.00 грн, керуючись ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», розпоряджається: розпочати дисциплінарне провадження щодо начальника відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності Добросинсько-Магерівської сільської ради ОСОБА_2 ; голові дисциплінарної комісії ОСОБА_1 скликати дисциплінарну комісію в термін до 10 жовтня 2025 року щодо неналежного виконання посадових обов'язків начальником відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності Добросинсько-Магерівської сільської ради ОСОБА_2 , що привело до невиконання рішення суду та відкриття виконавчого провадження; дисциплінарній комісії подати сільському голові висновок разом із матеріалами дисциплінарної справи не пізніше наступного дня з дати його підписання для прийняття рішення.
Відповідно до статті 2-2 КЗпП України вимоги роботодавця щодо належного виконання працівником трудових обов'язків не вважаються мобінгом (цькуванням).
Суддя також бере до уваги, що із розпорядження сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_7 від 25 липня 2025 року № 84 Про встановлення надбавки працівникам апарату Добросинсько-Магерівської сільської ради на друге півріччя 2025 року, вбачається, що таким встановлено надбавку за інтенсивність праці усім працівникам апарату Добросинсько-Магерівської сільської ради, у тому числі і ОСОБА_2 , на друге півріччя 2025 року однаково у розмірі 50 %.
Будь-яких інших достатніх належних та допустимих доказів того, що ОСОБА_1 вчинив мобінгу (цькування) працівника ОСОБА_2 судді не надано.
Згідно із ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином, під час розгляду справи не встановлено достатніх належних та допустимих доказів, які б підтверджували факт систематичного безпідставного позбавлення начальника відділу юридичної роботи, персоналу та інформаційної діяльності Добросинсько-Магерівської сільської ради ОСОБА_2 частини виплат (премій) першим заступником сільського голови ОСОБА_1 , що вчинене групою осіб.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення № ЗХ/ЛВ/33422/023620/П/1ПТ від 04 листопада 2025 рокута Акт № ЗХ/ЛВ/33422/023620 від 04.11.2025, складений за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сфері працідо нього, спростовуються поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, карткою особового рахунку працівника ОСОБА_2 за 2025 рік, копіями розпорядження першого заступника сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_1 від 25 лютого 2025 року № 23, розпорядження першого заступника сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_1 від 26 березня 2025 року № 34, розпорядження сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_7 від 26 травня 2025 року № 55, розпорядження сільського голови Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_7 від 25 липня 2025 року № 84, та не підтверджуються іншими доказами.
Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи викладене, судді не надано достатніх належних та допустимих доказів вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 173-5 КУпАП.
За таких обставин, в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 173-5 КУпАП, прямих, безспірних і безсумнівних доказів його вини в ході судового засідання не добуто та вини в судовому засіданні не встановлено.
Відповідно до вимог п.1 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення провадження по справі потрібно закрити.
Керуючись ст.ст. 280, 283, 284, 307, 308 КУпАП, суддя
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 173-5 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках здійснення нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Суддя Оприск З. Л.