Справа № 201/15681/25
Провадження № 1-кс/201/5205/2025
09 грудня 2025 року м. Дніпро
Слідча суддя Соборного районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , розглянувши в залі Соборного районного суду міста Дніпра в режимі відеоконференції клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях капітана юстиції ОСОБА_5 , погоджене заступником начальника відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Луганської обласної прокуратури ОСОБА_6 , про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22025130000000041, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17 січня 2025 року, за підозрою:
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Старобільськ Луганської області, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України,
Слідчий за погодженням прокурора звернувся до слідчого судді з клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22025130000000041 від 17 січня 2025 року за підозрою ОСОБА_7 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Клопотання мотивоване тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що приблизно в травні 2022 року, але не пізніше 20.05.2022 (більш точний час встановити з об'єктивних причин не виявилось можливим) у ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , виник злочинний умисел направлений на вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинених громадянином України з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації та підтримки рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора та добровільного збору, підготовки та передачі активів (теплової енергії) представникам держави-агресора, її збройним формуванням та окупаційній адміністрації держави-агресора, а також на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
З метою реалізації вищевказаного протиправного умислу, ОСОБА_8 , як єдиним засновником, кінцевим бенефіціарним власником товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» (код ЄДРПОУ 39763703, адреса: Луганська область, Старобільський район, м. Старобільськ, вул. Слобожанська, буд. 33), добровільно та за власною ініціативою, на основі приміщень, техніки та матеріальних цінностей вказаного товариства прийнято рішення про його реєстрацію у т.зв. «державних органах лнр».
Однак, ОСОБА_8 , розуміючи, що одноособово не зможе реалізувати свій злочинний умисел, оскільки потрібна особа, яка на постійній основі буде знаходитись на тимчасово окупованій території, діяти від імені підприємства, тому остання до власної протиправної діяльності залучила директора ТОВ «ДЕМ І К» - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , наділивши її відповідними повноваженнями, залишивши за собою кінцеве прийняття рішень по управлінню т.зв. «підприємством», шляхом надання вказівок, порад, усуненням перешкод, які виникатимуть в процесі діяльності, в тому числі пов'язаними із наданням відповідних документів, наказів, розпоряджень у відповідності до законодавства окупаційної адміністрації (лнр) та держави - агресора (рф).
У зв'язку із вищевикладеним ОСОБА_8 одночасно із прийняттям рішення про реєстрацію у т.зв. «державних органах лнр» ТОВ «ДЕМ І К» прийнято рішення і про уповноваження ОСОБА_7 подати документи до відповідного т.зв. «реєструючого органу лнр» для проведення «державної реєстрації товариства», що в свою чергу дозволило зареєструвати в окупаційних органах вказане підприємство без фізичної присутності на тимчасово окупованій території ОСОБА_8 .
20.05.2022 ОСОБА_7 , на виконання вказівок та з дозволу кінцевого бенефіціарного власника та засновника ТОВ «ДЕМ І К» (код ЄДРПОУ 39763703) - ОСОБА_8 добровільно та за власною ініціативою, на основі приміщень, техніки та матеріальних активів вказаного товариства, на тимчасово окупованій території Луганської області, зареєстровано у т.зв. «державних органах лнр» - «товариство з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» (мовою оригіналу: «общество с ограниченной ответсвеностью «ДЕМ И К», ЕГРЮЛ 62701670, адрес: лнр, г. Старобельск, ул. Ленина, дом 22», далі - «ООО «ДЕМ И К»).
20.03.2023 на реалізацію та підтримку т.зв. «федерального конституційного закону рф «про прийняття до російської федерації Луганської народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб'єкта - Луганської народної республіки» (мовою оригіналу: «федерального конституционного закона «о принятии в российскую федерацию Луганской народной республики и образовании в составе российской федерации нового субъекта - Луганской народной республики»), № 6-ФКЗ від 04.10.2022, «договору між російською федерацією та Луганською народною республікою про прийняття до російської федерації Луганської народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб'єкта» (мовою оригіналу: «договора между российской федерацией и Луганской народной республикой о принятии в российскую федерацию Луганской народной республики и образовании в составе российской федерации нового субъекта») від 30.09.2022, «та «федерального закону рф «про ратифікацію договору між російською федерацією та Луганською народною республікою про прийняття до російської федерації Луганської народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб'єкта» (мовою оригіналу: «федерального закона рф «о ратификации договора между российской федерацией и Луганской народной республикой о принятии в российскую федерацию Луганской народной республики и образовании в составе российской федерации нового субъекта») № 373-ФЗ від 04.10.2022 ОСОБА_8 як єдиним засновником «ООО «ДЕМ И К» прийнято рішення про приведення установчих документів «товариства» у відповідність до законодавства рф.
Таким чином, останньою усунена перешкода, яка б перешкоджала подальшій діяльності «ООО «ДЕМ И К» на тимчасово окупованій території Луганської області.
Крім того, ОСОБА_8 як єдиним засновником «ООО «ДЕМ И К» затверджено «статут «ООО «ДЕМ И К» у новій редакції» (далі - «статут»). Так, товариство засноване з метою задоволення споживчого попиту в товарах, продукції та послугах з метою отримання прибутку (п. 1 розділу 3 «статуту»).
Також, відповідно зазначеного статуту ООО «ДЕМ И К» ОСОБА_8 , як «учасник товариства» має право (п. 2 Розділу 4 «статуту»):
1. брати участь в управлінні справами Товариства у порядку, визначеному законодавством та цим статутом;
2. у випадках та в порядку, передбачених законом та цим статутом, отримувати інформацію про діяльність товариства та ознайомлюватися з її бухгалтерською та іншою документацією. На вимогу учасника Товариства останнє зобов'язане надати йому для ознайомлення річні та квартальні баланси, звіти про фінансово-господарську діяльність.
3. брати участь у розподілі прибутку Товариства та отримувати його частину (дивіденди) у порядку та у строки, встановлені рішенням єдиного учасника та у розмірі пропорційно вкладу у статутному капіталі Товариства;
4. отримувати у разі ліквідації Товариства частину майна, що залишилося після розрахунків із кредиторами, або його вартість;
5. продати або здійснити відчуження іншим чином (дарування) своєї частки або частини частки у статутному капіталі Товариства іншій особі у порядку, передбаченому законом та цим Статутом;
6. вийти з Товариства шляхом відчуження своєї частки Товариства, якщо така можливість передбачена статутом товариства, або вимагати набуття Товариством частки у випадках, передбачених законом;
7. дотримуватись вимог цього статуту.
Учасник має право мати також інші права, передбачені чинним законодавством.
Для забезпечення діяльності «ООО «ДЕМ И К» створюється статутний капітал, який складається з номінальної вартості частки учасника, і становить 10 000 (десять тисяч) російських рублів. Номінальна вартість та розмір частки учасника становлять: ОСОБА_8 внесок грошовими коштами з номінальною вартістю частки у сумі 10 000, 00 (десять тисяч) рублів, розмір якої складає 100 % (Розділ 5 «статуту»).
Вищим органом Товариства є загальні збори учасників товариства. У Товаристві з єдиним учасником усі рішення приймаються учасником Товариства одноосібно та оформлюються письмово рішенням єдиного учасника, підписуються учасником і не потребують нотаріального посвідчення (Розділ 7 «статуту»).
Разом з тим, до компетенції ОСОБА_8 як єдиного учасника Товариства належить (п. 2 Розділу 7 «статуту»):
1. визначення основних напрямків діяльності Товариства, принципів утворення та використання його майна, а також прийняття рішення про участь в асоціаціях та інших об'єднаннях комерційних організацій;
2. затвердження статуту товариства, внесення до неї змін або затвердження статуту товариства у новій редакції, прийняття рішення про те, що товариство надалі діє на підставі типового статуту, або про те, що товариство надалі не діятиме на підставі типового статуту, зміна розміру статутного капіталу товариства, найменування товариства, місцезнаходження товариства;
3. утворення виконавчих органів Товариства та дострокове припинення їхніх повноважень (призначення та звільнення директора, виконуючого обов'язки директора Товариства), а також прийняття рішення про передачу повноважень одноосібного виконавчого органу Товариства управителю, затвердження такого управителя та умов договору з ним;
4. обрання та дострокове припинення повноважень ревізійної комісії (ревізора) товариства;
5. затвердження річних звітів та річних бухгалтерських балансів, включаючи дочірні Товариства та структурні підрозділи;
6. прийняття рішення про розподіл чистого прибутку; визначення порядку відшкодування збитків;
7. затвердження (прийняття) документів, що регулюють внутрішню діяльність Товариства (внутрішніх документів Товариства);
8. прийняття рішення про розміщення товариством облігацій та інших емісійних цінних паперів;
9. призначення аудиторської перевірки, затвердження аудитора та визначення розміру оплати його послуг;
10. прийняття рішення про реорганізацію чи ліквідацію Товариства;
11. призначення ліквідаційної комісії та затвердження ліквідаційних балансів (зокрема, проміжного ліквідаційного балансу, розподільчого балансу, передавального акта тощо);
12. визначення порядку прийому до складу учасників Товариства та виключення з числа учасників, крім випадків, коли такий порядок визначено законом;
13. прийняття рішень про відчуження нерухомого майна; прийняття рішень про відчуження майна Товариства на суму, що становить 50 і більше відсотків майна Товариства; прийняття рішення про згоду на вчинення великого правочину та / або правочину, у вчиненні якого є заінтересованість;
14. прийняття рішень про створення Товариством інших юридичних осіб, філій та відкриття представництв Товариства; участь Товариства в інших юридичних особах, затвердження статутів (положень) про них, призначення керівників структурних підрозділів; прийняття рішень про ліквідацію або реорганізацію створених Товариством юридичних осіб, філій та представництв;
15. затвердження грошової оцінки майна, що вноситься для оплати часток у статутному капіталі Товариства;
16. прийняття рішень про притягнення до матеріальної відповідальності посадових осіб Товариства;
17. утворення інших органів Товариства та дострокове припинення їхніх повноважень;
18. вирішення інших питань, передбачених законодавством або цим Статутом.
Прийняття рішення єдиним учасником Товариства підтверджується підписанням рішення Учасника Товариства або його уповноваженим представником. Учасник Товариства має право приймати рішення особисто або через свого представника. Повноваження представника єдиного учасника визначаються відповідними документами, що підтверджують його належні повноваження. Довіреність від учасника - фізичної особи має бути посвідчена нотаріально (п. 3 Розділу 7 «статуту»).
В свою чергу, відповідно до вищевказаного статуту ООО «ДЕМ И К» керівництво поточною діяльністю Товариства здійснюється одноосібним виконавчим органом Товариства - директором, який призначається учасником Товариства (п. 5 Розділу 7 «статуту»).
ОСОБА_7 , як директор «ООО «ДЕМ И К» (п. 6 Розділу 7 «статуту»):
1. без довіреності діє від імені Товариства, в тому числі представляє його інтереси та вчиняє правочини (угоди);
2. видає довіреності на право представництва від імені Товариства, в тому числі довіреності з правом передоручення;
3. видає накази про призначення на посаду працівників Товариства, про їхнє переведення та звільнення, застосовує заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
4. представляє інтереси Товариства в усіх підприємствах, установах та організаціях, судах, органах влади;
5. розпоряджається майном Товариства у межах своєї компетенції;
6. укладає та підписує господарські та інші договори (контракти), у тому числі трудові договори;
7. видає накази, розпорядження, обов'язкові для всіх працівників Товариства;
8. встановлює обсяги повноважень працівників Товариства, затверджує їхні посадові інструкції та штатний розпис, посадові оклади співробітників;
9. формує апарат Товариства, призначає керівників усіх структурних підрозділів Товариства, займається комплектацією кадрового складу Товариства в межах своєї компетенції;
10. користується правом першого підпису, відкриває рахунки у банківських установах;
11. здійснює інші повноваження, не віднесені законодавством або цим Статутом до компетенції вищого органу управління.
Директор підзвітний учаснику та організовує виконання його рішень (п. 8 Розділу 7 «статуту»).
Товариство має право щоквартально, раз на півроку або раз на рік приймати рішення про розподіл свого чистого прибутку. Рішення про визначення частини прибутку Товариства, що розподіляється учаснику Товариства, приймається єдиним учасником Товариства. Частина прибутку Товариства, призначена для розподілу учаснику, розподіляється пропорційно його частці у статутному капіталі Товариства (п. 4 Розділу 8 «статуту»).
29.03.2023 ОСОБА_7 , на виконання рішення єдиного засновника «ООО «ДЕМ И К» - ОСОБА_8 та з дозволу останньої до т.зв. «міжрайонної інспекції федеральної податкової служби № 1 по лнр» (мовою оригіналу: «межрайонная инспекция федеральной налоговой службы № 1 по лнр») подано т.зв. «заяву про внесення відомостей про юридичну особу до єдиного державного реєстру юридичних осіб у зв'язку з приведенням установчих документів у відповідність до законодавства рф» за формою № Р18004 з долученням до неї відповідних документів.
05.04.2023 здійснено т.зв. «державну реєстрацію «ООО «ДЕМ И К» відповідно до вимог законодавства держави - агресора (рф) із присвоєнням основного державного реєстраційного номеру рф (мовою оригіналу: «основного государственного регистрационного номера») - 1229400035281.
Таким чином, ОСОБА_8 , яка заздалегідь домовилась з директором «ТОВ «ДЕМ І К» ОСОБА_7 та які попередньо розподілили між собою відповідні обов'язки, організовано провадження господарської діяльності на тимчасово окупованій території в т.ч. у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора та забезпечено реалізацію та підтримку рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора, а також організовано добровільний збір, підготовку та передачу активів (теплової енергії) представникам держави-агресора, її збройним формуванням та окупаційній адміністрації держави-агресора спрямованих на завдання шкоди Україні. Фактично, реалізація господарської діяльності «ООО «ДЕМ И К» на тимчасово окупованій території неможлива в одноосібному порядку та потребує обов'язкової участі як ОСОБА_8 , так і ОСОБА_7
14.11.2022 т.зв. «державним комітетом тарифного та цінового регулювання лнр» (мовою оригіналу: «государственным комитетом тарифного и ценового регулирования лнр», далі - «ДКТтЦР лнр») з метою завдання шкоди державі Україна, національній та економічній безпеці, створення вертикалі незаконної влади, враження законності їх діяльності, впровадження та нав'язування ідеології держави-агресора, інтеграції підприємств, установ та організацій, зареєстрованих за українським законодавством, які знаходяться на тимчасово окупованій території у т.зв. «правове та законодавче поле» окупаційної адміністрації держави агресора («лнр»), а також регуляції їх діяльності, забезпечення діяльності органів окупаційної адміністрації (бюджетних організацій) на тимчасово окупованій території Луганської області, шляхом створення відповідних сприятливих умов, видано т.зв. «наказ «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» тарифів у сфері теплопостачання для населення та бюджетних організацій» (мовою оригіналу - «об установлении обществу с ограниченной ответственностью «ДЕМ И К» тарифов в сфере теплоснабжения для населения и бюджетных организаций») № 48-ОД.
Даним т.зв. «наказом» «ООО «ДЕМ И К» встановлено тариф на теплову енергію у сфері теплопостачання для бюджетних організацій у розмірі 2 776, 73 рос. руб. за 1 Гкал.
Відповідно до т.зв. «положення про державний комітет тарифного та цінового регулювання лнр» (мовою оригіналу: «положения о государственном комитете тарифного и ценового регулирования лнр»), яке затверджене т.зв. «постановою уряду лнр № 278/20 від 18.08.2020 т.зв. «ДКТтЦР лнр» є виконавчим органом державної влади лнр, що здійснює функції з державного регулювання у сферах електроенергетики, теплопостачання, газопостачання, надання послуг пасажирського транспорту, вантажоперевезень залізничним транспортом, утримання будинків та прибудинкових територій, централізованого водопостачання та водовідведення, поводження з побутовими відходами, нафтогазовому комплексі, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
Після прийняття «ДКТтЦР лнр» наказу № 48-ОД від 14.11.2022 (більш точний час встановити з об'єктивних причин не виявилось можливим) ОСОБА_7 , яка діяла з дозволу та в межах повноважень наданих їй ОСОБА_8 , організовано реалізацію та підтримку вказаного рішення окупаційної адміністрації держави-агресора.
Так, на реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , 03.05.2023 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «державною бюджетною освітньою установою середньої професійної освіти лнр «Новопсковський аграрний коледж» (мовою оригіналу - «государственное бюджетное образовательное учреждение среднего профессионального образования лнр «Новопсковский аграрный колледж», далі - «ДБОУСПО лнр «Новопсковський аграрний коледж») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 48.
Згідно п. 6.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.
В свою чергу, «ДБОУСПО лнр «Новопсковський аграрний коледж» згідно його статуту є державною бюджетною освітньою установою, професійної освіти, що реалізує основні професійні освітні програми середньої професійної освіти та інші освітні програми відповідно до ліцензії на право здійснення освітньої діяльності, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
28.08.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ДБОУСПО лнр «Новопсковський аграрний коледж» додаткову угоду № 2 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 48 від 03.05.2023.
27.12.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ДБОУСПО лнр «Новопсковський аграрний коледж» додаткову угоду № 3 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 48 від 03.05.2023.
На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , 01.11.2023 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «головним управлінням федеральної служби судових приставів по лнр» (мовою оригіналу - «Главное управление Федеральной службы судебных приставов по лнр», далі - «ГУ ФССП по лнр») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 32/2.
Згідно п. 6.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.
В свою чергу, «ГУ ФССП по лнр» згідного його положення є територіальним органом ФССП росії, який діє на території лнр, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , 26.12.2023 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «федеральним державним бюджетним навчальним закладом вищої освіти «Луганський державний медичний університет імені Святителя Луки» міністерства охорони здоров'я рф» (мовою оригіналу - «федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования «Луганский государственный медицинский университет имени Святителя Луки» министерства здравоохранения рф», далі - «ФДБНЗВО «Луганський ДМУ ім. Святителя Луки» МОН рф») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 47.
Згідно п. 6.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.
В свою чергу, «ФДБНЗВО «Луганський ДМУ ім. Святителя Луки» МОН рф» згідного його статуту є федеральною державною бюджетною освітньою установою вищої освіти, що реалізує освітні програми середньої загальної освіти, середньої професійної освіти, вищої освіти, додаткової освіти за напрямами підготовки (спеціальностями), професіям, встановленим ліцензією на право здійснення освітньої діяльності відповідно до федеральних державних освітніх стандартів, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , 24.01.2024 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ГУ ФССП по лнр» державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 32/2.
Згідно п. 6.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.
На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , 07.03.2024 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «федеральною державною бюджетною освітньою установою вищої освіти «Луганський державний педагогічний університет» (мовою оригіналу - «федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования «Луганский государственный педагогический университет», далі - «ФДБОУВО «ЛДПУ») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 30.
Згідно п. 3.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.
В свою чергу, «ФДБОУВО «ЛДПУ» згідно його статуту є освітньою організацією вищої освіти, яка здійснює як основну мету її діяльності освітню діяльність за освітніми програмами вищої освіти та наукову діяльність, створену для здійснення освітніх, наукових, соціальних та інших функцій некомерційного характеру, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
19.11.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ФДБОУВО «ЛДПУ» додаткову угоду № 1 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 30 від 07.03.2024.
На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , 11.03.2024 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «управлінням федеральної служби державної реєстрації, кадастра та картографії по лнр» (мовою оригіналу - «управление федеральной службы государственной регистрации, кадастра и картографии по лнр», далі - «УФСДРКК по лнр») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 32/3.
Згідно п. 6.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.
В свою чергу, «УФСДРКК по лнр» згідного його положення є виконавчим органом державної влади лнр, який здійснює функції з провадження державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері ведення єдиного державного реєстру нерухомості та надання відомостей, що містяться в єдиному державному реєстрі нерухомості, здійснення державного кадастрового обліку нерухомого майна, державної реєстрації прав на нерухоме майно та угод з ним, кадастрової діяльності та кадастрових відносин, державної кадастрової оцінки, геодезії та картографії, майнових відносин у частині цивільного обороту нерухомого майна (за винятком повітряних і морських суден, суден внутрішнеї плавання, ділянок надр), земельних відносин (за винятком земель сільськогосподарського призначення, а також переведення земель лісового фонду та водного фонду та земель територій, що особливо охороняються, та об'єктів (у частині, що стосується земель природних територій, що особливо охороняються) до земель іншої категорії), державного моніторингу земель (за винятком земель сільськогосподарського призначення), державного земельного контролю (нагляду), за винятком випадків, коли зазначені функції відповідно з чинним законодавством здійснюють інші виконавчі органи державної влади, державного контролю (нагляду) у галузі геодезії та картографії, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
15.11.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «УФСДРКК по лнр» додаткову угоду № 1 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 32/3 від 11.03.2024.
19.12.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «УФСДРКК по лнр» додаткову угоду № 2 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 32/3 від 11.03.2024.
На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , 18.03.2024 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «адміністрацією муніципального округу муніципальне утворення Міловський муніципальний округ лнр» (мовою оригіналу - «администрация муниципального округа муниципальное образование Меловский муниципальный округ лнр», далі - «адміністрація Міловського МО лнр») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 32.
Згідно п. 6.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.
В свою чергу, «адміністрація Міловського МО лнр» згідного його положення є виконавчо-розпорядчим органом місцевого самоврядування, муніципального утворення Міловський муніципальний округ лнр, який наділений статутом муніципального утворення Міловський муніципальний округ лнр, власними повноваженнями для здійснення окремих державних повноважень, переданих органам місцевого самоврядування федеральними законами та законами лнр, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
19.12.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «адміністрацією Міловського МО лнр» додаткову угоду № 1 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 32 від 18.03.2024.
На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , 18.03.2024 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «міністерством юстиції лнр» (мовою оригіналу - «министерством юстиции лнр») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 32/1.
Згідно п. 6.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.
В свою чергу, «міністерство юстиції лнр» згідного його положення є виконавчим органом влади, який провадить державну політику та здійснює функції в області забезпечення населення безоплатною юридичною допомогою на території лнр, функції по веденню реєстру нормативно - правових актів виконавчих органів лнр, а також реалізує передані російською федерацією повноваження на державну реєстрацію актів цивільного стану на території лнр та інші функції, направлені на реалізацію задач, покладених на міністерство, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
23.12.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «міністерством юстиції лнр» додаткову угоду № 1 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 32/1 від 18.03.2024.
На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , 04.04.2024 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ФДБНЗВО «Луганський ДМУ ім. Святителя Луки» МОН рф» державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 47.
Згідно п. 6.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.
Разом з тим, ОСОБА_8 задля забезпечення оперативного управління діяльністю «ООО «ДЕМ И К», а також з метою забезпечення отримання прибутку, 29.05.2024 в посольстві рф в Республіці Молдова видала довіреність на ім'я своєї матері - ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , надавши останній відповідні повноваження.
На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , 04.06.2024 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «державною бюджетною загальноосвітньою установою лнр «Старобільська середня школа № 3» (мовою оригіналу - «государственное бюджетное общеобразовательное учреждение лнр «Старобельская средняя школа № 3», далі - «ДБЗУ «Старобільська СШ № 3») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 41/3.
Згідно п. 6.1.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал (у відповідності до «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022 зі змінами внесеними наказом № 75-ОД від 28.12.2022).
В свою чергу, «ДБЗУ «Старобільська СШ № 3» згідно його статуту є державною бюджетною загальноосвітньою установою, що реалізує основні освітні програми початкової загальної, основної загальної, середньої загальної освіти та інші освітні програми відповідно до ліцензії на право здійснення освітньої діяльності, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
12.11.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ДБЗУ «Старобільська СШ № 3» додаткову угоду № 1 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 41/3 від 04.06.2024.
26.12.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ДБЗУ «Старобільська СШ № 3» додаткову угоду № 2 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 41/3 від 04.06.2024.
Отже, ОСОБА_8 та ОСОБА_7 усвідомлюючи факт здійснення відкритої російської агресії, яка розпочалась приблизно о 04 годині ранку 24.02.2022 повномасштабним російським військовим вторгненням на територію України та усвідомлюючи наявність у представників держави-агресора мети завдати шкоду Україні, шляхом повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності та захоплення території України, здійснено підтримку та реалізацію рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора, а також організовано добровільний збір, підготовку та передачу активів (теплової енергії) представникам держави-агресора, її збройним формуванням та окупаційній адміністрації держави-агресора.
Крім того, приблизно в травні 2022 року, але не пізніше 20.05.2022 (більш точний час встановити з об'єктивних причин не виявилось можливим) у ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , виник злочинний умисел направлений на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
З метою реалізації вищевказаного протиправного умислу, ОСОБА_8 , як єдиним засновником, кінцевим бенефіціарним власником товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» (код ЄДРПОУ 39763703, адреса: Луганська область, Старобільський район, м. Старобільськ, вул. Слобожанська, буд. 33), добровільно та за власною ініціативою, на основі приміщень, техніки та матеріальних цінностей вказаного товариства прийнято рішення про його реєстрацію у т.зв. «державних органах лнр».
Однак, ОСОБА_8 , розуміючи, що одноособово не зможе реалізувати свій злочинний умисел, оскільки потрібна особа, яка на постійній основі буде знаходитись на тимчасово окупованій території, діяти від імені підприємства, тому остання до власної протиправної діяльності залучила директора ТОВ «ДЕМ І К» - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , наділивши її відповідними повноваженнями, залишивши за собою кінцеве прийняття рішень по управлінню т.зв. «підприємством», шляхом надання вказівок, порад, усуненням перешкод, які виникатимуть в процесі діяльності, в тому числі пов'язаними із наданням відповідних документів, наказів, розпоряджень у відповідності до законодавства окупаційної адміністрації (лнр) та держави - агресора (рф).
У зв'язку із вищевикладеним ОСОБА_8 одночасно із прийняттям рішення про реєстрацію у т.зв. «державних органах лнр» ТОВ «ДЕМ І К» прийнято рішення і про уповноваження ОСОБА_7 подати документи до відповідного т.зв. «реєструючого органу лнр» для проведення «державної реєстрації товариства», що в свою чергу дозволило зареєструвати в окупаційних органах вказане підприємство без фізичної присутності на тимчасово окупованій території ОСОБА_8 .
20.05.2022 ОСОБА_7 , на виконання вказівок та з дозволу кінцевого бенефіціарного власника та засновника ТОВ «ДЕМ І К» (код ЄДРПОУ 39763703) - ОСОБА_8 добровільно та за власною ініціативою, на основі приміщень, техніки та матеріальних активів вказаного товариства, на тимчасово окупованій території Луганської області, зареєстровано у т.зв. «державних органах лнр» - «товариство з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» (мовою оригіналу: «общество с ограниченной ответсвеностью «ДЕМ И К», ЕГРЮЛ 62701670, адрес: лнр, г. Старобельск, ул. Ленина, дом 22», далі - «ООО «ДЕМ И К»).
20.03.2023 на реалізацію та підтримку т.зв. «федерального конституційного закону рф «про прийняття до російської федерації Луганської народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб'єкта - Луганської народної республіки» (мовою оригіналу: «федерального конституционного закона «о принятии в российскую федерацию Луганской народной республики и образовании в составе российской федерации нового субъекта - Луганской народной республики»), № 6-ФКЗ від 04.10.2022, «договору між російською федерацією та Луганською народною республікою про прийняття до російської федерації Луганської народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб'єкта» (мовою оригіналу: «договора между российской федерацией и Луганской народной республикой о принятии в российскую федерацию Луганской народной республики и образовании в составе российской федерации нового субъекта») від 30.09.2022, «та «федерального закону рф «про ратифікацію договору між російською федерацією та Луганською народною республікою про прийняття до російської федерації Луганської народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб'єкта» (мовою оригіналу: «федерального закона рф «о ратификации договора между российской федерацией и Луганской народной республикой о принятии в российскую федерацию Луганской народной республики и образовании в составе российской федерации нового субъекта») № 373-ФЗ від 04.10.2022 ОСОБА_8 як єдиним засновником «ООО «ДЕМ И К» прийнято рішення про приведення установчих документів «товариства» у відповідність до законодавства рф.
Таким чином, останньою усунена перешкода, яка б перешкоджала подальшій діяльності «ООО «ДЕМ И К» на тимчасово окупованій території Луганської області.
Крім того, ОСОБА_8 як єдиним засновником «ООО «ДЕМ И К» затверджено «статут «ООО «ДЕМ И К» у новій редакції» (далі - «статут»). Так, товариство засноване з метою задоволення споживчого попиту в товарах, продукції та послугах з метою отримання прибутку (п. 1 розділу 3 «статуту»).
Також, відповідно зазначеного статуту ООО «ДЕМ И К» ОСОБА_8 , як «учасник товариства» має право (п. 2 Розділу 4 «статуту»):
1. брати участь в управлінні справами Товариства у порядку, визначеному законодавством та цим статутом;
2. у випадках та в порядку, передбачених законом та цим статутом, отримувати інформацію про діяльність товариства та ознайомлюватися з її бухгалтерською та іншою документацією. На вимогу учасника Товариства останнє зобов'язане надати йому для ознайомлення річні та квартальні баланси, звіти про фінансово-господарську діяльність.
3. брати участь у розподілі прибутку Товариства та отримувати його частину (дивіденди) у порядку та у строки, встановлені рішенням єдиного учасника та у розмірі пропорційно вкладу у статутному капіталі Товариства;
4. отримувати у разі ліквідації Товариства частину майна, що залишилося після розрахунків із кредиторами, або його вартість;
5. продати або здійснити відчуження іншим чином (дарування) своєї частки або частини частки у статутному капіталі Товариства іншій особі у порядку, передбаченому законом та цим Статутом;
6. вийти з Товариства шляхом відчуження своєї частки Товариства, якщо така можливість передбачена статутом товариства, або вимагати набуття Товариством частки у випадках, передбачених законом;
7. дотримуватись вимог цього статуту.
Учасник має право мати також інші права, передбачені чинним законодавством.
Для забезпечення діяльності «ООО «ДЕМ И К» створюється статутний капітал, який складається з номінальної вартості частки учасника, і становить 10 000 (десять тисяч) російських рублів. Номінальна вартість та розмір частки учасника становлять: ОСОБА_8 внесок грошовими коштами з номінальною вартістю частки у сумі 10 000, 00 (десять тисяч) рублів, розмір якої складає 100 % (Розділ 5 «статуту»).
Вищим органом Товариства є загальні збори учасників товариства. У Товаристві з єдиним учасником усі рішення приймаються учасником Товариства одноосібно та оформлюються письмово рішенням єдиного учасника, підписуються учасником і не потребують нотаріального посвідчення (Розділ 7 «статуту»).
Разом з тим, до компетенції ОСОБА_8 як єдиного учасника Товариства належить (п. 2 Розділу 7 «статуту»):
1. визначення основних напрямків діяльності Товариства, принципів утворення та використання його майна, а також прийняття рішення про участь в асоціаціях та інших об'єднаннях комерційних організацій;
2. затвердження статуту товариства, внесення до неї змін або затвердження статуту товариства у новій редакції, прийняття рішення про те, що товариство надалі діє на підставі типового статуту, або про те, що товариство надалі не діятиме на підставі типового статуту, зміна розміру статутного капіталу товариства, найменування товариства, місцезнаходження товариства;
3. утворення виконавчих органів Товариства та дострокове припинення їхніх повноважень (призначення та звільнення директора, виконуючого обов'язки директора Товариства), а також прийняття рішення про передачу повноважень одноосібного виконавчого органу Товариства управителю, затвердження такого управителя та умов договору з ним;
4. обрання та дострокове припинення повноважень ревізійної комісії (ревізора) товариства;
5. затвердження річних звітів та річних бухгалтерських балансів, включаючи дочірні Товариства та структурні підрозділи;
6. прийняття рішення про розподіл чистого прибутку; визначення порядку відшкодування збитків;
7. затвердження (прийняття) документів, що регулюють внутрішню діяльність Товариства (внутрішніх документів Товариства);
8. прийняття рішення про розміщення товариством облігацій та інших емісійних цінних паперів;
9. призначення аудиторської перевірки, затвердження аудитора та визначення розміру оплати його послуг;
10. прийняття рішення про реорганізацію чи ліквідацію Товариства;
11. призначення ліквідаційної комісії та затвердження ліквідаційних балансів (зокрема, проміжного ліквідаційного балансу, розподільчого балансу, передавального акта тощо);
12. визначення порядку прийому до складу учасників Товариства та виключення з числа учасників, крім випадків, коли такий порядок визначено законом;
13. прийняття рішень про відчуження нерухомого майна; прийняття рішень про відчуження майна Товариства на суму, що становить 50 і більше відсотків майна Товариства; прийняття рішення про згоду на вчинення великого правочину та / або правочину, у вчиненні якого є заінтересованість;
14. прийняття рішень про створення Товариством інших юридичних осіб, філій та відкриття представництв Товариства; участь Товариства в інших юридичних особах, затвердження статутів (положень) про них, призначення керівників структурних підрозділів; прийняття рішень про ліквідацію або реорганізацію створених Товариством юридичних осіб, філій та представництв;
15. затвердження грошової оцінки майна, що вноситься для оплати часток у статутному капіталі Товариства;
16. прийняття рішень про притягнення до матеріальної відповідальності посадових осіб Товариства;
17. утворення інших органів Товариства та дострокове припинення їхніх повноважень;
18. вирішення інших питань, передбачених законодавством або цим Статутом.
Прийняття рішення єдиним учасником Товариства підтверджується підписанням рішення Учасника Товариства або його уповноваженим представником. Учасник Товариства має право приймати рішення особисто або через свого представника. Повноваження представника єдиного учасника визначаються відповідними документами, що підтверджують його належні повноваження. Довіреність від учасника - фізичної особи має бути посвідчена нотаріально (п. 3 Розділу 7 «статуту»).
В свою чергу, відповідно до вищевказаного статуту ООО «ДЕМ И К» керівництво поточною діяльністю Товариства здійснюється одноосібним виконавчим органом Товариства - директором, який призначається учасником Товариства (п. 5 Розділу 7 «статуту»).
ОСОБА_7 , як директор «ООО «ДЕМ И К» (п. 6 Розділу 7 «статуту»):
1. без довіреності діє від імені Товариства, в тому числі представляє його інтереси та вчиняє правочини (угоди);
2. видає довіреності на право представництва від імені Товариства, в тому числі довіреності з правом передоручення;
3. видає накази про призначення на посаду працівників Товариства, про їхнє переведення та звільнення, застосовує заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
4. представляє інтереси Товариства в усіх підприємствах, установах та організаціях, судах, органах влади;
5. розпоряджається майном Товариства у межах своєї компетенції;
6. укладає та підписує господарські та інші договори (контракти), у тому числі трудові договори;
7. видає накази, розпорядження, обов'язкові для всіх працівників Товариства;
8. встановлює обсяги повноважень працівників Товариства, затверджує їхні посадові інструкції та штатний розпис, посадові оклади співробітників;
9. формує апарат Товариства, призначає керівників усіх структурних підрозділів Товариства, займається комплектацією кадрового складу Товариства в межах своєї компетенції;
10. користується правом першого підпису, відкриває рахунки у банківських установах;
11. здійснює інші повноваження, не віднесені законодавством або цим Статутом до компетенції вищого органу управління.
Директор підзвітний учаснику та організовує виконання його рішень (п. 8 Розділу 7 «статуту»).
Товариство має право щоквартально, раз на півроку або раз на рік приймати рішення про розподіл свого чистого прибутку. Рішення про визначення частини прибутку Товариства, що розподіляється учаснику Товариства, приймається єдиним учасником Товариства. Частина прибутку Товариства, призначена для розподілу учаснику, розподіляється пропорційно його частці у статутному капіталі Товариства (п. 4 Розділу 8 «статуту»).
29.03.2023 ОСОБА_7 , на виконання рішення єдиного засновника «ООО «ДЕМ И К» - ОСОБА_8 та з дозволу останньої до т.зв. «міжрайонної інспекції федеральної податкової служби № 1 по лнр» (мовою оригіналу: «межрайонная инспекция федеральной налоговой службы № 1 по лнр») подано т.зв. «заяву про внесення відомостей про юридичну особу до єдиного державного реєстру юридичних осіб у зв'язку з приведенням установчих документів у відповідність до законодавства рф» за формою № Р18004 з долученням до неї відповідних документів.
05.04.2023 здійснено т.зв. «державну реєстрацію «ООО «ДЕМ И К» відповідно до вимог законодавства держави - агресора (рф) із присвоєнням основного державного реєстраційного номеру рф (мовою оригіналу: «основного государственного регистрационного номера») - 1229400035281.
Таким чином, ОСОБА_8 , яка заздалегідь домовилась з директором «ТОВ «ДЕМ І К» ОСОБА_7 та які попередньо розподілили між собою відповідні обов'язки, організовано провадження господарської діяльності на тимчасово окупованій території в т.ч. у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора. Фактично, реалізація господарської діяльності «ООО «ДЕМ И К» на тимчасово окупованій території неможлива в одноосібному порядку та потребує обов'язкової участі як ОСОБА_8 , так і ОСОБА_7 .
03.05.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «державною бюджетною освітньою установою середньої професійної освіти лнр «Новопсковський аграрний коледж» (мовою оригіналу - «государственное бюджетное образовательное учреждение среднего профессионального образования лнр «Новопсковский аграрный колледж», далі - «ДБОУСПО лнр «Новопсковський аграрний коледж») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 48.
В свою чергу, «ДБОУСПО лнр «Новопсковський аграрний коледж» згідно його статуту є державною бюджетною освітньою установою, професійної освіти, що реалізує основні професійні освітні програми середньої професійної освіти та інші освітні програми відповідно до ліцензії на право здійснення освітньої діяльності, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
28.08.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ДБОУСПО лнр «Новопсковський аграрний коледж» додаткову угоду № 2 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 48 від 03.05.2023.
27.12.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ДБОУСПО лнр «Новопсковський аграрний коледж» додаткову угоду № 3 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 48 від 03.05.2023.
01.11.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «головним управлінням федеральної служби судових приставів по лнр» (мовою оригіналу - «Главное управление Федеральной службы судебных приставов по лнр», далі - «ГУ ФССП по лнр») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 32/2.
В свою чергу, «ГУ ФССП по лнр» згідного його положення є територіальним органом ФССП росії, який діє на території лнр, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
26.12.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «федеральним державним бюджетним навчальним закладом вищої освіти «Луганський державний медичний університет імені Святителя Луки» міністерства охорони здоров'я рф» (мовою оригіналу - «федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования «Луганский государственный медицинский университет имени Святителя Луки» министерства здравоохранения рф», далі - «ФДБНЗВО «Луганський ДМУ ім. Святителя Луки» МОН рф») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 47.
В свою чергу, «ФДБНЗВО «Луганський ДМУ ім. Святителя Луки» МОН рф» згідного його статуту є федеральною державною бюджетною освітньою установою вищої освіти, що реалізує освітні програми середньої загальної освіти, середньої професійної освіти, вищої освіти, додаткової освіти за напрямами підготовки (спеціальностями), професіям, встановленим ліцензією на право здійснення освітньої діяльності відповідно до федеральних державних освітніх стандартів, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
24.01.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ГУ ФССП по лнр» державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 32/2.
07.03.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «федеральною державною бюджетною освітньою установою вищої освіти «Луганський державний педагогічний університет» (мовою оригіналу - «федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования «Луганский государственный педагогический университет», далі - «ФДБОУВО «ЛДПУ») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 30.
В свою чергу, «ФДБОУВО «ЛДПУ» згідно його статуту є освітньою організацією вищої освіти, яка здійснює як основну мету її діяльності освітню діяльність за освітніми програмами вищої освіти та наукову діяльність, створену для здійснення освітніх, наукових, соціальних та інших функцій некомерційного характеру, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
19.11.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ФДБОУВО «ЛДПУ» додаткову угоду № 1 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 30 від 07.03.2024.
11.03.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «управлінням федеральної служби державної реєстрації, кадастра та картографії по лнр» (мовою оригіналу - «управление федеральной службы государственной регистрации, кадастра и картографии по лнр», далі - «УФСДРКК по лнр») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 32/3.
В свою чергу, «УФСДРКК по лнр» згідного його положення є виконавчим органом державної влади лнр, який здійснює функції з провадження державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері ведення єдиного державного реєстру нерухомості та надання відомостей, що містяться в єдиному державному реєстрі нерухомості, здійснення державного кадастрового обліку нерухомого майна, державної реєстрації прав на нерухоме майно та угод з ним, кадастрової діяльності та кадастрових відносин, державної кадастрової оцінки, геодезії та картографії, майнових відносин у частині цивільного обороту нерухомого майна (за винятком повітряних і морських суден, суден внутрішнеї плавання, ділянок надр), земельних відносин (за винятком земель сільськогосподарського призначення, а також переведення земель лісового фонду та водного фонду та земель територій, що особливо охороняються, та об'єктів (у частині, що стосується земель природних територій, що особливо охороняються) до земель іншої категорії), державного моніторингу земель (за винятком земель сільськогосподарського призначення), державного земельного контролю (нагляду), за винятком випадків, коли зазначені функції відповідно з чинним законодавством здійснюють інші виконавчі органи державної влади, державного контролю (нагляду) у галузі геодезії та картографії, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
15.11.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «УФСДРКК по лнр» додаткову угоду № 1 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 32/3 від 11.03.2024.
19.12.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «УФСДРКК по лнр» додаткову угоду № 2 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 32/3 від 11.03.2024.
18.03.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «адміністрацією муніципального округу муніципальне утворення Міловський муніципальний округ лнр» (мовою оригіналу - «администрация муниципального округа муниципальное образование Меловский муниципальный округ лнр», далі - «адміністрація Міловського МО лнр») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 32.
В свою чергу, «адміністрація Міловського МО лнр» згідного його положення є виконавчо-розпорядчим органом місцевого самоврядування, муніципального утворення Міловський муніципальний округ лнр, який наділений статутом муніципального утворення Міловський муніципальний округ лнр, власними повноваженнями для здійснення окремих державних повноважень, переданих органам місцевого самоврядування федеральними законами та законами лнр, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
19.12.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «адміністрацією Міловського МО лнр» додаткову угоду № 1 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 32 від 18.03.2024.
18.03.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «міністерством юстиції лнр» (мовою оригіналу - «министерством юстиции лнр») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 32/1.
В свою чергу, «міністерство юстиції лнр» згідного його положення є виконавчим органом влади, який провадить державну політику та здійснює функції в області забезпечення населення безоплатною юридичною допомогою на території лнр, функції по веденню реєстру нормативно - правових актів виконавчих органів лнр, а також реалізує передані російською федерацією повноваження на державну реєстрацію актів цивільного стану на території лнр та інші функції, направлені на реалізацію задач, покладених на міністерство, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
Разом з тим, ОСОБА_8 задля забезпечення оперативного управління діяльністю «ООО «ДЕМ И К», а також з метою забезпечення отримання прибутку, 29.05.2024 в посольстві рф в Республіці Молдова видала довіреність на ім'я своєї матері - ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , надавши останній відповідні повноваження.
23.12.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «міністерством юстиції лнр» додаткову угоду № 1 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 32/1 від 18.03.2024.
04.04.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ФДБНЗВО «Луганський ДМУ ім. Святителя Луки» МОН рф» державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 47.
04.06.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «державною бюджетною загальноосвітньою установою лнр «Старобільська середня школа № 3» (мовою оригіналу - «государственное бюджетное общеобразовательное учреждение лнр «Старобельская средняя школа № 3», далі - «ДБЗУ «Старобільська СШ № 3») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 41/3.
В свою чергу, «ДБЗУ «Старобільська СШ № 3» згідно його статуту є державною бюджетною загальноосвітньою установою, що реалізує основні освітні програми початкової загальної, основної загальної, середньої загальної освіти та інші освітні програми відповідно до ліцензії на право здійснення освітньої діяльності, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
12.11.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ДБЗУ «Старобільська СШ № 3» додаткову угоду № 1 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 41/3 від 04.06.2024.
26.12.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_8 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ДБЗУ «Старобільська СШ № 3» додаткову угоду № 2 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 41/3 від 04.06.2024.
З травня 2022 року, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не виявилось можливим, ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , будучи громадянами України, усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії, яка розпочалась приблизно о 04 годині ранку 24.02.2022 повномасштабним російським військовим вторгненням на територію України, метою якого є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, усвідомлюючи російську агресію проти України, з метою переслідування своїх особистих інтересів та бажання, організували провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресор, у тому числі здійснили поставку теплової енергії незаконним органам влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційній адміністрації держави агресора.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, захопленням території м. Старобільськ Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_10 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № 219 (8144) від 28.10.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістки про виклик останньої на 01.11.2025, 02.11.2025 та 03.11.2025 за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 22025130000000041 від 17.01.2025, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України, допиту в якості підозрюваної, тощо.
Жодного разу у визначений час ОСОБА_10 у призначене місце не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
Враховуючи наведені вище обставини, слідчим за погодженням з прокурором 04.11.2025, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, ОСОБА_10 повідомлено про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України шляхом опублікування повідомлення про підозру на веб-сайті Офісу Генерального прокурора та в газеті «Урядовий кур'єр» № 225 (8150), яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження.
Одночасно з повідомленням ОСОБА_10 про підозру в порядку, передбаченому ст. 135 КПК України, опубліковано оголошення із повісткою про виклик останньої до слідчого відділу 3 управління ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях, за адресою: м. Дніпро, площа Шевченка, буд. 7, каб. 131 на 08.11.2025, 09.11.2025 та 10.11.2025, для вручення їй письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, допиту як підозрюваної, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій. Крім того, вказана повістка розміщена на веб-сайті Офісу Генерального прокурора у рубриці «Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування».
Жодного разу у визначений час підозрювана ОСОБА_10 у призначене місце не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
Таким чином, 04.011.2025 у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_10 набула статусу підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України.
11.11.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрювану ОСОБА_10 оголошено в розшук, а також надано відповідне доручення оперативному підрозділу на розшук останньої.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України КК України, а також факт перебування останньої на тимчасово окупованій території, повністю обґрунтовується зібраними у провадженні доказами.
Стороною обвинувачення дотримано вимогу розумної підозри, оскільки наявні на даний час докази у кримінальному провадженні свідчать про об'єктивний зв'язок підозрюваної ОСОБА_10 із вчиненням кримінальних правопорушень, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому провадженні з метою дотримання імперативних завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України.
Враховуючи викладене та з метою забезпечення виконання підозрюваною ОСОБА_10 покладених на неї процесуальних обов'язків, їй необхідно обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, оскільки жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбачених ст. 177 КПК України, наявних у даному кримінальному провадженні, а саме: переховуватися від органів досудового розслідування або суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідка у кримінальному провадженні, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення у якому підозрюється, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 176 КПК України під час дії воєнного стану до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених статтями 109-114-1, 258-258-5, 260, 261, 437-442 Кримінального кодексу України, за наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, застосовується запобіжний захід, визначений пунктом 5 частини першої цієї статті.
У зв'язку з тим, що ОСОБА_10 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України, до неї може бути застосований виключно запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Згідно з абз. 7 ч. 4 ст. 183 КК України при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваної, обвинуваченого, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, розмір застави не визначається.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав та просив обрати підозрюваній запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.
Захисник заперечував проти задоволення клопотання, вважаючи його необгрунтованим.
Вислухавши думку прокурора та захисника, дослідивши матеріали клопотання, слідча суддя приходить до наступних висновків.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб та у подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, №341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 25.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024 та № 740/2024 від 29.10.2024 та 26/2025 від 14.01.2025 та 235/2025 від 15.04.2025 а із затвердженням Верховною Радою України шляхом прийняття відповідних Законів України.
Таким чином, розгляд клопотання здійснюється в умовах воєнного стану з особливостями визначеними КПК України.
Відповідно до Наказу № 197 від 20 липня 2022 року визначено тимчасове місце дислокації слідчих підрозділів ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, а саме слідчого відділу 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь, Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях та 3 управління (з дислокацією у м. Сєвєродонецьк, Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях на території Соборного району в м. Дніпрі, на період дії воєнного стану, або до прийняття окремого рішення Головою Служби безпеки України.
Отже, розгляд клопотання здійснюється за місцем знаходження органу досудового розслідування.
Згідно ч. 6 ст. 193 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
З матеріалів клопотання встановлено, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості за:
-№ 22025130000000041 від 17 січня 2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України;
-№ 22025130000000412 від 12 вересня 2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.
Постановою прокурора від 16 жовтня 2025 року вказані провадження об'єднані в одне провадження з наданням єдиного реєстраційного номеру № 22025130000000041.
21 жовтня 2025 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості за № 22025130000000449 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України, яке постановою прокурора від 21 жовтня 2025 року об'єднано з матеріалами кримінального провадження № 22025130000000041 від 17 січня 2025 року.
В судовому засіданні встановлено, що у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, захопленням території м. Старобільськ Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_10 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № 219 (8144) від 28.10.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістки про виклик останньої на 01.11.2025, 02.11.2025 та 03.11.2025 за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 22025130000000041 від 17.01.2025, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України, допиту в якості підозрюваної, тощо.
Жодного разу у призначений час громадянка України ОСОБА_10 у призначене місце не з'явилася, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
Відповідно до ч. 1 ст. 278 КПК України, письмове повідомлення про підозру вручається в день його складення слідчим або прокурором, а у випадку неможливості такого вручення - у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.
Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 111 КПК України, повідомлення у кримінальному провадженні є процесуальною дією, за допомогою якої слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд повідомляє певного учасника кримінального провадження про дату, час та місце проведення відповідної процесуальної дії або про прийняте процесуальне рішення чи здійснену процесуальну дію. Повідомлення у кримінальному провадженні здійснюється у випадках, передбачених цим Кодексом, у порядку, передбаченому главою 11 цього Кодексу, за винятком положень щодо змісту повідомлення та наслідків неприбуття особи.
Главою 11 КПК України визначається порядок виклику слідчим, прокурором, судовий виклик і привід.
Відповідно до ч. 8 ст. 135 КПК України, повістка про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, у випадку обґрунтованої неможливості вручення їй такої повістки згідно з частинами першою, другою, четвертою-сьомою цієї статті, публікується в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Особа, зазначена в абзаці першому цієї частини, вважається такою, яка належним чином повідомлена про виклик, з моменту опублікування повістки про її виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Так, слідчим за погодженням з прокурором 04.11.2025, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, ОСОБА_10 повідомлено про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України шляхом опублікування повідомлення про підозру на веб-сайті Офісу Генерального прокурора та в газеті «Урядовий кур'єр» № 225 (8150), яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження.
Одночасно з повідомленням ОСОБА_10 про підозру в порядку, передбаченому ст. 135 КПК України, опубліковано оголошення із повісткою про виклик останньої до слідчого відділу 3 управління ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях, за адресою: м. Дніпро, площа Шевченка, буд. 7, каб. 131 на 08.11.2025, 09.11.2025 та 10.11.2025, для вручення їй письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, допиту як підозрюваної, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій. Крім того, вказана повістка розміщена на веб-сайті Офісу Генерального прокурора у рубриці «Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування».
Жодного разу у визначений час підозрювана ОСОБА_10 у призначене місце не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
Таким чином, 04.011.2025 у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_10 набула статусу підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Відповідно до ч. 6 ст. 193 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
У зв'язку із переховуванням від органів досудового розслідування, постановою слідчого від 11.11.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрювану ОСОБА_10 оголошено в розшук, а також надано відповідне доручення оперативному підрозділу на розшук останньої.
Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_7 у вчиненні інкримінованих їй кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України, повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:
- повідомленням про вчинення злочину від 03.01.2025 згідно якого ОСОБА_10 вчинила дії направлені на реєстрацію в окупаційних органах влади т.зв. «ООО «ДЕМ И К» та розпочала ведення господарської діяльності на території т.зв. «лнр»;
- протоколом огляду від 21.01.2025 сайту т.зв. «Федеральной налоговой службы россии» (мовою оригіналу) на якому сформовано т.зв. «Выписку из единого государственного реестра юридических лиц» (мовою оригіналу), стосовно т.зв. «ООО «ДЕМ И К», де вказано адресу розташування, види діяльності, а також, що ОСОБА_10 є т.зв. «керівником юридичної особи», а також містяться відомості про подачу заяви за формою Р13014 про зміну статутних документів та інших відомостей про юридичну особу;
- інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, якою встановлено, що ОСОБА_10 є керівником ТОВ «ДЕМ І К» (код ЄДРПОУ 39763703).
Також, вказано адресу розташування, види діяльності ТОВ «ДЕМ І К», які є тотожними з «ООО «ДЕМ И К»;
- протоколом огляду від 12.02.2025, яким встановлено т.зв. «приказ «об установлении обществу с ограниченной ответственностью «ДЕМ И К» тарифов в сфере теплоснабжения для населения и бюджетных организаций» № 48-ОД від 14.11.2022;
- протоколом огляду від 13.02.2025, яким встановлено інформаційну статтю про проведення профілактичного візиту т.зв. «працівниками державного пожежного нагляду лнр» на об'єкти «ООО «ДЕМ И К», які розташовані на території Старобільського району;
- протоколом огляду від 04.08.2025, яким встановлено інформацію про записи внесені до «единого государственного реестра юридических лиц» (мовою оригіналу), стосовно т.зв. «ООО «ДЕМ И К», зокрема запис від 05.04.2023 де вказано перелік поданих документів, зокрема «заява про приведення установчих документів у відповідність до законодавства рф» за формою № Р18004, рішення від 20.03.2023, статут від 20.03.2023;
- протоколами оглядів від 17.02.2025, 18.02.2025, 19.02.2025 та інші, яким встановлено т.зв. «державні контракти на теплопостачання» укладені між «ООО «ДЕМ И К» та т.зв. «державними організаціями лнр», тобто незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території у тому числі окупаційною адміністрацією держави - агресора;
- протоколом проведення НСРД від 16.05.2025, яким встановлено відповідні документи та листування, що підтверджують факт реєстрації «ООО «ДЕМ И К» в т.зв. «державних органах лнр» та підтверджують факт організації провадження ОСОБА_8 та ОСОБА_7 господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, виконання їх рішень;
- протоколом обшуку за місцем проживання ОСОБА_8 від 12.08.2025, під час якого вилучено належні останній мобільний телефон та ноутбук, в яких зафіксовано зв'язки ОСОБА_8 із ОСОБА_7 , відправлення повідомлень, тобто отримано доказову базу, яка підтверджує вчинення останньої вказаних кримінальних правопорушень;
- протоколами оглядів вилученого мобільного телефону та ноутбуку, яким встановлено т.зв. «статут «ООО «ДЕМ И К» (затверджений рішенням єдиного учасника «ООО «ДЕМ И К» № 1 від 20.03.2023), який підтверджує наявність та виконання організаційно - розпорядчих та керівних функцій ОСОБА_10 при управлінні діяльністю на тимчасово окупованій території «ООО «ДЕМ И К»;
• іншими доказами у даному кримінальному провадженні.
Таким чином, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється в умисних діях, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинених громадянином України з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації чи підтримки рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 111-2 КК України, а також у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27. Ч. 4 ст. 111-1 КК України.
При цьому слідча суддя звертає увагу, що для повідомлення про підозру не потрібна така ж ступінь доведення як для визнання особи винною, достатньо щоб у стороннього спостерігача склалось враження, що злочин було вчинено і підозрювана особа причетна до його вчинення. Такого ступеню доведення у цій справі було досягнуто.
Стороною обвинувачення дотримано вимогу розумної підозри, оскільки наявні на цей час докази у кримінальному провадженні свідчать про об'єктивний зв'язок підозрюваного із вчиненням злочину, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому провадженні з метою дотримання імперативних завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України.
Слідча суддя встановила наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України.
Про наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст.177 КПК України, а саме ризик переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду свідчать такі обставини, як тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_7 в разі визнання її винною у кримінальних правопорушеннях, в яких вона підозрюється, одне з яких відповідно до ст. 12 КК України є особливо тяжким.
Ризик, передбачений пунктом 2 частини 1 статті 177 КПК України, а саме можливість знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, підтверджуєтьсятим, що на теперішній час ОСОБА_10 має доступ до відповідних документів і її перебування поряд з ними та об'єктами з одночасною відсутністю доступу до них органу досудового розслідування, свідчить про наявність у підозрюваної можливості знищити чи сховати вказані докази з метою уникнення кримінальної відповідальності.
Визначений п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України ризик можливості незаконно впливати на свідка у кримінальному провадженні, підтверджується тим, що підозрювана ОСОБА_10 , будучи керівником «ООО «ДЕМ И К», має можливість впливати на свідків, що користувались послугами «ООО «ДЕМ И К», укладали контракти та договори, тобто є свідками протиправних дій підозрюваної, тому ОСОБА_10 особисто має можливість незаконно впливати на таких свідків.
Про наявність ризику, передбаченого п.4 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином свідчить те, що на даний час не встановлені всі можливі спільники ОСОБА_10 у вчиненні даних кримінальних правопорушень, яким остання може повідомити про факти виявлення їх злочинної діяльності та обставини, які стали відомі їй в ході проведення досудового розслідування, що унеможливить притягнення до кримінальної відповідальності всіх винних осіб, а тому ОСОБА_10 може перешкоджати кримінальному провадженню іншим шляхом.
Про наявність ризику, передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме продовжити кримінальне правопорушення, у якому вона підозрюється, або вчинити інше кримінальне правопорушення свідчить те, що підозрювана ОСОБА_10 активно співпрацює з представниками держави агресора та фактично своїми діями підтверджує намір продовжити скоєння нею кримінальних правопорушень, що надає їй можливість скоїти інше кримінальне правопорушення за відсутності контролю з боку влади України. Знаходячись на свободі, ОСОБА_10 , має можливість вчиняти інші кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки, надавати допомогу представникам держави - агресора в умовах воєнного стану, а так само інші кримінальні правопорушення, оскільки підозрювана своїми незаконними діями проявила схильність до скоєння таких злочинів, а також підтвердила зв'язки із окупаційною адміністрацією держави - агресора.
Всі ці обставини в своїй сукупності свідчать про те, що перебуваючи без запобіжного заходу, підозрювана зможе продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, або вчинити інше кримінальне правопорушення проти основ національної безпеки України.
Доходячи до висновку про наявність ризиків, слідча суддя звертає увагу, що ризик не є фактом, а є ймовірністю вчинення певних дій, а тому має бути доведено в судовому засіданні саме ймовірність того, що підозрюваний може їх вчинити і суд вважає, що така ймовірність є доволі високою.
Таким чином слідчою судею встановлено наявність ризиків визначених ч. 1 ст. 177 КПК України, а тому відносно підозрюваної може бути обрано запобіжний захід.
Вирішуючи питання про вид запобіжного заходу слідча суддя враховує дані про особу підозрюваної, яка не судима, підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, також враховує вид та ступінь встановлених ризиків, тяжкість злочинів, обстановку в якій вчинено злочини, а саме, воєнний стан, який продовжується і у якому уникнути слідства легше ніж під час миру, а тому слідча суддя вважає, що недостатньо застосування більш м'яких запобіжних заходів ніж тримання під вартою відносно підозрюваної.
Разом з цим, слідча суддя при постановленні ухвали враховує положення абз. 7 ч. 4 ст. 183 КПК України, відповідно до якого, при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого, який оголошений у міжнародний розшук, та/або яка виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, розмір застави не визначається.
Крім того, положеннями частини 4 ст. 197 КПК України, встановлено, що у разі постановлення слідчим суддею, судом ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого на підставі частини шостої статті 193 цього Кодексу строк дії такої ухвали не зазначається.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 177, 178, 183, 193, 194, 197, 369-372, 376, 395, 615 КПК України, слідча суддя
Клопотання слідчого, погоджене прокурором, - задовольнити.
Обрати підозрюваній ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.
Роз'яснити, що згідно з положеннями ч. 6 ст. 193 КПК України, після затримання особи і не пізніше як через сорок вісім годин з часу доставки її до місця кримінального провадження слідчий суддя, за участю підозрюваного, розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
Ухвала, щодо обрання запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення, а особою, що тримається під вартою - протягом того ж строку з моменту отримання нею її копії.
Повний текст ухвали складений та проголошений 10 грудня 2025 року.
Слідча суддя ОСОБА_1