Провадження №2/760/6780/25
Справа №760/33762/24
/ заочне /
11.12.2025 м. Київ
Солом'янський районний суд міста Києва в складі:
головуючого: судді Застрожнікової К.С.,
при секретарі судового засідання: Кравченко А.О.,
за участю представника позивача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Солом'янського районного суду міста Києва за адресою м. Київ, вул. Максима Кривоноса, 25 у порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Органу опіки та піклування Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, в інтересах малолітньої ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , третя особа Печерський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 та стягнення аліментів на утримання дитини, -
До Солом'янського районного суду міста Києва надійшла позовна заява Органу опіки та піклування Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, в інтересах малолітньої ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , третя особа Печерський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 та стягнення аліментів на утримання дитини.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено склад суду та справу передано судді Застрожніковій К.С.
26.03.2025 на підставі ухвали суду у справі відкрито загальне позовне провадження, по справі призначено підготовче судове засідання.
25.07.2025 суд закрив підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.
Позовна заява мотивована тим, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є одинокою матір'ю малолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (реєстрація народження дитини проведена на підставі ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України). В поле зору служби у справах дітей та сім'ї Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації родина потрапила у травні 2023 року. До Служби надійшов лист сектору ювенальної превенції Солом'янського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві про те, що 05.05.2023 до Солом'янського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві надійшло звернення з приводу недогляду за малолітньою дитиною її матір'ю ОСОБА_3 , яка постійно перебуває в стані алкогольного сп'яніння. В ході перевірки вказаної адреси проживання дитини виявлено, що в кімнаті безлад, брудна підлога, розкидані пусті пляшки з-під пива, присутній запах тютюнопаління. Стосовно ОСОБА_3 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 184 КУпАП. 12.05.2023 під час проведення районного профілактичного рейду «Діти вулиці» спеціалістами Служби спільно з інспектором сектору ювенальної превенції Солом'янського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві та залученими працівниками служби у справах дітей та сім'ї виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відвідано родину ОСОБА_3 за місцем проживання, під час візиту встановлено, що умови для проживання дитини створені. З ОСОБА_3 проведено профілактичну бесіду щодо належного виконання нею батьківських обов'язків. Стосовно ОСОБА_3 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 184 КУпАП. З отриманої інформації комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Солом'янського району м. Києва від 12.05.2023 вбачається, що декларація з жодним лікарем-педіатром на дитину ОСОБА_2 не укладена, медична документація в амбулаторії відсутня. 15.05.2023 до Служби з'явилася ОСОБА_3 та в письмовому поясненні підтвердила факт перебування в стані алкогольного сп'яніння під час приїзду правоохоронних органів 05.05.2023. Спеціалістами Служби з матір'ю дитини в черговий раз проведено профілактичну бесіду щодо виконання батьківських обов'язків, недопустимості вживання алкогольних напоїв, наголошено на необхідності укласти декларацію з лікарем-педіатром на доньку та влаштувати доньку до закладу дошкільної освіти. В черговий раз 27.06.2024 до Служби надійшов лист Сектору ювенальної превенції щодо родини ОСОБА_3 . В повідомленні сусіди зазначили, що батьки перебувають в стані алкогольного сп'яніння, дитина плаче та кричить. По прибуттю на місце виклику за адресою проживання родини працівниками поліції виявлено ОСОБА_3 та її співмешканця, які перебували в стані алкогольного сп'яніння. В ході спілкування з сусідами останні повідомили, що ОСОБА_3 та її співмешканець постійно вживають алкогольні напої, матір неналежним чином доглядає за дитиною, з кімнати часто чути сварки та плач дитини. Стосовно ОСОБА_3 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 184 КУпАП. Отримавши вказаний лист Сектору ювенальної превенції, Службою негайно направлено запит на проведення оцінки потреб сім'ї ОСОБА_3 до Солом'янського районного в місті Києві центру соціальних служб, за результатами отриманого акту визначено, що дитина отримала психологічну травму внаслідок перебування у зоні бойових дій та збройних конфліктів. Відповідно до інформації управління освіти Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації від 04.07.2024 стало відомо, що в Системі електронного запису дітей до комунальних закладів дошкільної освіти територіальної громади міста Києва - «СЕЗ ЗДО» ОСОБА_2 не зареєстрована. Службою 17.06.2024 та 02.10.2024 отримано листи комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Солом'янського району м. Києва з яких вбачається, що ОСОБА_3 з донькою до медичного закладу не зверталася, декларація з лікарем-педіатром відсутня. При відвідуванні родини 15.08.2024 під час проведення районного профілактичного рейду «Діти вулиці» спеціалістами Служби спільно з інспектором сектору ювенальної превенції Солом'янського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві та залученими працівниками служби у справах дітей та сім'ї виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) обстежити умови проживання дитини не вдалося, оскільки за свідченнями сусідів стало відомо, що родина ОСОБА_3 більше не проживає за вказаною адресою, місце знаходження сім'ї їм не відоме. 24.09.2024 до Служби вкотре надійшов лист Сектору ювенальної превенції стосовно повідомлення заявниці на спецлінію 102 про те, що по АДРЕСА_1 на алеї сидить компанія з восьми осіб, які перебувають у стані сильного алкогольного сп'яніння, а з ними дитина дівчинка 4-х років. Дитина має брудний вигляд, не доглянута, на обличчі є синці. По приїзду на місце події працівників Сектору ювенальної превенції виявлено малолітню ОСОБА_2 . Біля дитини перебувала жінка, яка назвалася ОСОБА_3 , остання перебувала в стані сильного алкогольного сп'яніння та не мала при собі жодних документів. Враховуючи те, що залишення дитини з ОСОБА_3 несло реальну загрозу життю та здоров'ю працівниками Сектору ювенальної превенції на підставі акту органу внутрішніх справ України та закладу охорони здоров'я про підкинуту чи знайдену дитину та її доставку малолітню влаштовано до лікарняного закладу. 02.10.2024 малолітню ОСОБА_2 взято на облік Служби, як таку, що опинилася в складних життєвих обставинах, а 04.10.2024 переведено до Київського міського центру соціальної підтримки дітей та сімей, де вона перебуває. За весь час перебування дитини в лікарні та в закладі соціального захисту дітей її матір до Служби щодо повернення доньки на виховання в родину або відвідування її в закладі не зверталася, місцезнаходження ОСОБА_3 не відоме. Також встановлення місця знаходження ОСОБА_3 поліцейськими Сектору ювенальної превенції позитивного результату досягнуто не було, що підтверджено листом Солом'янського управління поліції Головного Управління Національної поліції у м. Києві від 18.11.2024. З інформації ІНФОРМАЦІЯ_3 дітей та сімей від 17.12.2024 вбачається, що за весь час перебування малолітньої ОСОБА_2 в дитячому закладі її ніхто не відвідував та не цікавився станом її здоров'я. Відповідно до листа Центру соціальних служб від 23.12.2024 стало відомо, що місце перебування ОСОБА_3 фахівцями не відоме. Враховуючи те, що ОСОБА_3 веде бродяжницький спосіб життя, протягом тривалого часу не виявляла до малолітньої батьківської уваги та турботи, не виявляла бажання повернути її на виховання в родину, питання щодо неналежного виконання ОСОБА_3 батьківських обов'язків відносно дитини розглянуто 19.12.2024 на засіданні комісії з питань захисту прав дитини при Солом'янській районній в місті Києві державній адміністрації. Рішенням Комісії рекомендовано ініціювати у судовому порядку питання про позбавлення батьківських прав матері дитини. Тому, позивач просить суд позбавити відповідачку батьківських прав відносно дитини та стягнути з неї аліменти на утримання доньки.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, зазначила, що відповідачка не піклується про дитину, дитина знаходиться в дитячому закладі, де її відповідачка жодного разу не відвідувала. Просить позов задовольнити повністю, проти ухвалення заочного рішення не заперечувала.
Відповідачка в судові засідання, призначені у даній справі, не прибувала, будучи повідомленою належним чином про місце, день та час судового розгляду, про причини своєї неявки суд не повідомила, так само не направили до суду відзиву на позовну заяву.
Від представника Печерського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) до суду надійшла заява про розгляд справи у його відсутність.
Відповідно до приписів ст. ст. 280-282 ЦПК України суд доходить до висновку про можливість проводити судовий розгляд цивільної справи у заочному порядку за відсутності відповідача та третіх осіб, та за наслідками судового розгляду ухвалити заочне судове рішення.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї докази, заслухавши представника позивача, суд дійшов до наступних висновків.
Фактичні обставини справи, встановлені судом, норми права, які застосував суд, та мотиви, з яких виходив суд.
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є одинокою матір'ю малолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (реєстрація народження дитини проведена на підставі ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України), що підтверджується поданими до суду копіями свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 та листа начальника Печерського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві від 05.07.2024 № 726/33.6-46.
Відповідно до листа сектору ювенальної превенції Солом'янського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві слідує, що 05.05.2023 до Солом'янського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві надійшло звернення з приводу недогляду за малолітньою дитиною її матір'ю ОСОБА_3 , яка постійно перебуває в стані алкогольного сп'яніння. В ході перевірки вказаної адреси проживання дитини виявлено, що в кімнаті безлад, брудна підлога, розкидані пусті пляшки з-під пива, присутній запах тютюнопаління. Стосовно ОСОБА_3 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 184 КУпАП.
12.05.2023 під час проведення районного профілактичного рейду «Діти вулиці» спеціалістами Служби спільно з інспектором сектору ювенальної превенції Солом'янського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві та залученими працівниками служби у справах дітей та сім'ї виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відвідано родину ОСОБА_3 за місцем проживання, під час візиту встановлено, що умови для проживання дитини створені. З ОСОБА_3 проведено профілактичну бесіду щодо належного виконання нею батьківських обов'язків. Стосовно ОСОБА_3 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 184 КУпАП.
З отриманої інформації комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Солом'янського району м. Києва від 12.05.2023 вбачається, що декларація з жодним лікарем-педіатром на дитину ОСОБА_2 не укладена, медична документація в амбулаторії відсутня.
15.05.2023 до Служби з'явилася ОСОБА_3 та в письмовому поясненні підтвердила факт перебування в стані алкогольного сп'яніння під час приїзду правоохоронних органів 05.05.2023. Спеціалістами Служби з матір'ю дитини в черговий раз проведено профілактичну бесіду щодо виконання батьківських обов'язків, недопустимості вживання алкогольних напоїв, наголошено на необхідності укласти декларацію з лікарем-педіатром на доньку та влаштувати доньку до закладу дошкільної освіти.
27.06.2024 до Служби надійшов лист Сектору ювенальної превенції щодо родини ОСОБА_3 . В повідомленні сусіди зазначили, що батьки перебувають в стані алкогольного сп'яніння, дитина плаче та кричить. По прибуттю на місце виклику за адресою проживання родини працівниками поліції виявлено ОСОБА_3 та її співмешканця, які перебували в стані алкогольного сп'яніння. В ході спілкування з сусідами останні повідомили, що ОСОБА_3 та її співмешканець постійно вживають алкогольні напої, матір неналежним чином доглядає за дитиною, з кімнати часто чути сварки та плач дитини. Стосовно ОСОБА_3 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Відповідно до інформації управління освіти Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації від 04.07.2024 слідує, що в Системі електронного запису дітей до комунальних закладів дошкільної освіти територіальної громади міста Києва - «СЕЗ ЗДО» ОСОБА_2 не зареєстрована.
Службою 17.06.2024 та 02.10.2024 отримано листи комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Солом'янського району м. Києва з яких вбачається, що ОСОБА_3 з донькою до медичного закладу не зверталася, декларація з лікарем-педіатром відсутня.
24.09.2024 до Служби надійшов лист Сектору ювенальної превенції стосовно повідомлення заявниці на спецлінію 102 про те, що по АДРЕСА_1 на алеї сидить компанія з восьми осіб, які перебувають у стані сильного алкогольного сп'яніння, а з ними дитина дівчинка 4-х років. Дитина має брудний вигляд, не доглянута, на обличчі є синці. По приїзду на місце події працівників Сектору ювенальної превенції виявлено малолітню ОСОБА_2 . Біля дитини перебувала жінка, яка назвалася ОСОБА_3 , остання перебувала в стані сильного алкогольного сп'яніння та не мала при собі жодних документів.
Враховуючи те, що залишення дитини з ОСОБА_3 несло реальну загрозу життю та здоров'ю працівниками Сектору ювенальної превенції на підставі акту органу внутрішніх справ України та закладу охорони здоров'я про підкинуту чи знайдену дитину та її доставку малолітню влаштовано до лікарняного закладу.
02.10.2024 малолітню ОСОБА_2 взято на облік Служби, як таку, що опинилася в складних життєвих обставинах, а 04.10.2024 переведено до Київського міського центру соціальної підтримки дітей та сімей, де вона перебуває на час ухвалення рішення.
З інформації ІНФОРМАЦІЯ_3 дітей та сімей від 17.12.2024 вбачається, що за весь час перебування малолітньої ОСОБА_2 в дитячому закладі її ніхто не відвідував та не цікавився станом її здоров'я.
19.12.2024 на засіданні комісії з питань захисту прав дитини при Солом'янській районній в місті Києві державній адміністрації рішенням Комісії рекомендовано ініціювати у судовому порядку питання про позбавлення батьківських прав матері дитини.
Відповідно до Висновку Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, як органу опіки та піклування «Про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 » від 26.12.2024 слідує, що мати малолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 веде бродяжницький спосіб життя, немає постійного місця проживання, протягом тривалого часу не виявляла до малолітньої дитини батьківської уваги та турботи, не виявляла бажання повернути доньку на виховання в родину. Враховуючи викладене, та у зв'язку із ухиленням ОСОБА_3 від виконання батьківських обов'язків, виходячи з інтересів дитини, орган опіки та піклування вважає за доцільне позбавити батьківських прав ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відносно малолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Пунктами 1, 2 ст. 3, ч. 2 ст. 27 Конвенції про права дитини від 20.11.1989, ратифікованої Постановою Верховної Ради УРСР № 789-12 від 27.09.1991, передбачено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Дитині забезпечується такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов?язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом. Батьки несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дітей та несуть відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Згідно до ст. 8, п. 1 ст. 12, п. 5 ст. 23'Закону України «Про охорону дитинства», кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного та соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов?язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров?я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.
Відповідно до п. 2 ст. 150, п. 1 ст. 152, п. 2 ст. 155 Сімейного кодексу України, батьки зобов?язані піклуватися про здоров?я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України, підставою позбавлення батьківських прав є ухилення від виконання своїх обов?язків щодо виховання дитини.
Таким чином, проаналізувавши подані до суду докази у їх сукупності та взаємозв'язку, суд доходить до висновку, що відповідачка по справі умисно ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків по вихованню малолітньої дитини, що проявилось у незабезпеченні дитини належними умовами проживання, невиконанні батьківських обов?язків із забезпечення доступу дитини до освітніх послуг, відсутності піклування про духовний та фізичний розвиток дитини, її здоров?я та моральний розвиток, та виходячи з інтересів малолітньої, суд приходить до висновку про наявність підстав для позбавлення батьківських прав відповідачку відносно малолітньої дитини.
Крім того, відповідно до ч. 6 ст. 164 Сімейного кодексу України рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.
У відповідності до п. п. 15, 16 Постанови Пленуму Верховного Суду України за № 3 від 30.03.2007 р. «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов'язків, а тому питання про його застосування слід
вирішувати лише після повного, всебічного, об'єктивного з'ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.
Особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла вісімнадцяти років, і тільки з підстав, передбачених ст. 164 СК України.
Ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.
Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов'язками.
Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або з власної ініціативи вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.
Таким чином, надаючи оцінку поданим до суду доказам у їх сукупності та взаємозв'язку, суд дійшов до висновку, що наявні у справі матеріали та подані до суду докази свідчать про умисну та винну поведінку відповідачки по невиконанню нею батьківських обов'язків по вихованню дитини, що у своїй сукупності свідчить про наявність підстав для позбавлення батьківських прав.
При цьому, судом враховано, що органом опіки та піклування та службою у справах дітей вживались численні заходи, спрямовані на соціальний супровід родини з метою мінімізації життєвої ситуації, в якій знаходиться родина, та пробудження у матері почуття батьківського боргу по виконанню батьківських обов'язків перед малолітньою дитиною.
Крім того, обов?язок батьків по утриманню дітей до досягнення ними повноліття закріплені в п. 2 ст. 51 Конституції України і ст. 180 Сімейного кодексу України.
Відповідно до ч. 2 ст. 166, ч. 2 ст. 182, ч. 1 ст. 183, ч. 1 ст. 191 Сімейного кодексу України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов?язку щодо утримання дитини.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Зі змісту ст. 165 Сімейного кодексу України вбачається, що право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім?ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров?я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
Пункт 3 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов?язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 визначає, що органами опіки та піклування є районні, районній у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад, у тому числі об?єднаних територіальних громад, які відповідно до законодавства провадять діяльність з надання статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, влаштування дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, встановлення опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленого батьківського піклування, із захисту особистих, майнових та житлових прав дітей.
Згідно п. 5 ст. 167 Сімейного кодексу України, якщо дитина не може бути передана бабі, дідові, повнолітнім братам та сестрам, іншим родичам, мачусі, вітчиму, вона передається на опікування органу опіки та піклування.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 2 ст. 88 ЦПК України з відповідачки підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись п.п. 1, 2 ст. 3, ч. 2 ст. 27 Конвенції про права дитини, ст. 8, п. 1 ст. 12, п. 5 ст. 231 Закону України «Про охорону дитинства», п. 2 ст. 150, п. 1 ст. 152, п. 2 ст. 155, 4. 1, 4 ст. 170, п. 5 ст. 167, ст. 180, ч. 2 ст. 182, ч. 1 ст. 183, ч. 1 ст. 191 Сімейного кодексу України, ст. 32 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», ст. ст. 1, 5, 6, 8, 12, 18, 231, 35 Закону України «Про охорону дитинства», ст. 10, ст. ст. 76-81, 88, ст. ст. 263-265, ст. 280, ст. 282 Цивільного процесуального кодексу України, суд
Позовну заяву Органу опіки та піклування Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, в інтересах малолітньої ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , третя особа Печерський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 та стягнення аліментів на утримання дитини, - задовольнити.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відносно малолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Передати малолітню ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на опікування Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, як органу опіки та піклування.
Стягнути аліменти з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , на утримання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 1/3 частини від заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 50 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з дня подачі позову, тобто з 27.12.2024 року, і до повноліття дитини на її користь.
Направити копію рішення суду до Печерського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), яке знаходиться за адресою: 01015, м. Київ, вул. Цитадельна, 7/10, для внесення змін до актового запису № 874 від 14.04.2022 про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Звільнити орган опіки та піклування Солом?янської районної в місті
Києві державної адміністрації від сплати судового збору.
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 на користь Держави судовий збір у сумі 2 422, 40 грн.
Відомості щодо учасників справи:
Позивач: Орган опіки та піклування Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, адреса: 03151, м. Київ, просп. Повітряних Сил, буд. 41,
Відповідач:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП суду не відомо, адреса реєстрації АДРЕСА_2 , останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_3 .
Третя особа:
Печерський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), код ЄДРПОУ 26125012, адреса: 01015, м. Київ, вул. Цитадельна, буд. 7/10.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 11.12.2025
Суддя К.С. Застрожнікова