11.12.2025 Справа № 756/18859/25
Справа № 756/18859/25
№ 3/756/6026/25
11 грудня 2025 року місто Київ
Оболонський районний суд міста Києва у складі:
судді Ковальової В. М.,
за участі секретаря судового засідання Міхно Т.Є.,
особи, яка притягається до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
прокурора Тостановського А.Т.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 3 Оболонського районного суду міста Києва адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця рф, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу персоналу, організаційної роботи та інформаційної політики виконкому Пирятинської міської ради, будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 01.05.2024 припинивши діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 18.07.2025 о 11:57 несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи. яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) у власному персональному електронному кабінеті.
Отже, ОСОБА_1 , учинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу персоналу, організаційної роботи та інформаційної політики виконкому Пирятинської міської ради, будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 01.05.2024 припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 18.07.2025 о 11:52 несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2024 рік (після звільнення) (далі - Декларація), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Отже, ОСОБА_1 , учинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав повністю, щиро розкаявся, просив застосувати мінімальні стягнення.
Прокурор у судовому засіданні підтримав викладені у протоколі обставини та просив визнати ОСОБА_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення та призначити покарання у виді мінімального штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить такого висновку.
18 листопада 2025 року старшим оперуповноваженим 6-го відділу (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Владиславом Сорозом складено протоколи № 1110, 1111 про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 . Протоколи складено з додержанням вимог статей 254-256 КУпАП.
Відповідно до розпорядження Пирятинської міської ради від 16.04.2024 № 24-к «Про призначення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу персоналу, організаційної роботи та інформаційної політики виконкому Пирятинської міської ради та присвоєно 15 ранг посадової особи місцевого самоврядування (сьома категорія) з 17.04.2024.
ОСОБА_1 ознайомлений з попередженням про обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та її проходженням.
Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Статтею першою Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування зобов?язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України «Про запобігання корупції».
Отже, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу персоналу, організаційної роботи та інформаційної політики виконкому Пирятинської міської ради, є посадовою особою місцевого самоврядування, являється суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та суб'єктом декларування.
Відповідно до розпорядження Пирятинської міської ради від 30.04.2024 № 1058 «Про звільнення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу персоналу, організаційної роботи та інформаційної політики виконкому Пирятинської міської ради з 01.05.2024.
Абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції (далі -Національне агентство) від 23.07.2021 № 448/21 «Про затвердження Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за № 986/36608, затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру.
Пунктом 2 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, суб?єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - протягом 30 днів з дня припинення діяльності.
Така декларація подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.
Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.
ОСОБА_1 , 01.05.2024 припинивши діяльність пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі, не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.
Тобто упродовж періоду часу з 00:00 годин 02.05.2024 по 23:59 годин 31.05.2024 ОСОБА_1 був зобов?язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті.
Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) (ідентифікатор документа - 0а484773-93d5-4298-a0a1-53b4aaeb77e1), лише 18.07.2025 о 11:57, а отже не своєчасно.
За частиною першою статті 172-6 КУпАП відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняв ОСОБА_1 за період з 01.05.2024 по 21.07.2025, останній розпочав вчиняти дії, направлені на заповнення/перегляд документа - 0а484773-93d5-4298-a0a1-53b4aaeb77el - лише 18.07.2025. Дата реєстрації у Реєстрі - 28.10.2016.
У своїх поясненнях ОСОБА_1 зазначив, що він ознайомлений з вимогами, заборонами та обмеженнями встановленими Законом України «Про запобігання корупції». Також зазначив, що він був усвідомлений, що мав подати декларації вчасно, проте не міг розібратись які саме декларації та в який термін необхідно подати, та несвоєчасно подав декларацію при звільненні за 2024 рік 18.07.2025 о 11:57 та щорічну декларацію після звільнення за 2024 рік 18.07.2025 о 11:57. Також ОСОБА_1 вказав, що за цей період він звертався до НАЗК за консультацією декілька разів, проте йому відповідали що консультації вони не проводять. Дані декларації зміг подати при першій можливості як тільки знайшов людину, яка працювала у сфері запобігання корупції та займалася деклараціями. Та додав, що жодного умислу на несвоєчасне подання декларацій не мав, інших причин, щодо несвоєчасності подання декларацій не мав. Дані декларації подавав за місцем мешкання, а саме: АДРЕСА_1 .
Суб?єктивна сторона адміністративного правопорушення за несвоєчасне подання декларації буде відсутня у разі об?єктивної неможливості вчасного її подання, тобто поважних причин (неналежна робота Реєстру, хвороба, інша непереборна сила, що унеможливлює вчасне подання декларації), і подальше несвоєчасне подання декларації не утворює складу адміністративного правопорушення, окрім випадків, коли суб?єкт правопорушення вже після усунення таких причин, свідомо бездіє тривалий час і не подає декларацію.
Отже, поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті, не встановлено.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, 01.05.2024 припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 18.07.2025 о 11:57 несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті.
ОСОБА_1 мав можливість подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті у будь-якому місці. Місцем вчинення правопорушення слід вважати адресу місця проживання ОСОБА_1 , а саме: АДРЕСА_1 .
Датою вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата несвоєчасного подання нею декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті, тобто 18.07.2025.
Відповідно до розпорядження Пирятинської міської ради від 16.04.2024
№ 24-к «Про призначення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу персоналу, організаційної роботи та інформаційної політики виконкому Пирятинської міської ради та присвоєно 15 ранг посадової особи місцевого самоврядування (сьома категорія) з 17.04.2024.
ОСОБА_1 ознайомлений з попередженням про обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та її проходженням.
Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Статтею першою Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування зобов?язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України «Про запобігання корупції».
Отже, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу персоналу, організаційної роботи та інформаційної політики виконкому
Пирятинської міської ради, є посадовою особою місцевого самоврядування, являється суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та суб'єктом декларування.
Відповідно до розпорядження Пирятинської міської ради від 30.04.2024 № 1058 «Про звільнення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу персоналу, організаційної роботи та інформаційної політики виконкому Пирятинської міської ради з 01.05.2024.
Абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в», «г» пункту 2 частини першої статті 3, зобов?язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Пунктом 1 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, суб?єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Отже, ОСОБА_1 , був зобов?язаний подати Декларацію шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2024 року.
Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) (ідентифікатор документа - 0542deb2-3253-4c9a-9829-7277ddd554e4), лише 18.07.2025 о 11:57, а отже не своєчасно.
За частиною першою статті 172-6 КУпАП відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняв ОСОБА_1 за період з 01.05.2024 по 21.07.2025, розпочав вчиняти дії, направлені на заповнення/перегляд документа - 0542deb2-3253-4c9a-9829-7277ddd554e4 - лише 18.07.2025. Дата реєстрації у Реєстрі - 28.10.2016.
У своїх поясненнях ОСОБА_1 зазначив, що він ознайомлений з вимогами, заборонами та обмеженнями встановленими Законом України «Про запобігання корупції». Також зазначив, що він був усвідомлений, що мав подати декларації вчасно, проте не міг розібратись які саме декларації та в який термін необхідно подати, та несвоєчасно подав декларацію при звільненні за 2024 рік
18.07.2025 о 11:57 та щорічну декларацію після звільнення за 2024 рік 18.07.2025 о 11:57. Також ОСОБА_1 вказав, що за цей період він звертався до НАЗК за консультацією декілька разів, проте йому відповідали що консультації вони не проводять. Дані декларації зміг подати при першій можливості як тільки знайшов людину, яка працювала у сфері запобігання корупції та займалася деклараціями. Та додав, що жодного умислу на несвоєчасне подання декларацій не мав, інших причин, щодо несвоєчасності подання декларацій не мав. Дані декларації подавав за місцем мешкання, а саме: АДРЕСА_1 .
Суб?єктивна сторона адміністративного правопорушення за несвоєчасне подання декларації буде відсутня у разі об?єктивної неможливості вчасного її подання, тобто поважних причин (неналежна робота Реєстру, хвороба, інша непереборна сила, що унеможливлює вчасне подання декларації), і подальше несвоєчасне подання декларації не утворює складу адміністративного правопорушення, окрім випадків, коли суб?єкт правопорушення вже після усунення таких причин, свідомо бездіє тривалий час і не подає декларацію.
Отже, поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати Декларацію шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті, не встановлено. Оскільки у ОСОБА_1 у період з 01.01.2025 до 31.03.2025 включно було 90 календарних днів для з?ясування строків подання, внесення до Декларації достовірних відомостей, отримання для цього необхідної інформації та копій документів, у тому числі з відкритих джерел, а в подальшому заповнення та перевірки наявності на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції вказаної декларації, однак останній цим не скористався.
Таким чином, ОСОБА_1 , 01.05.2024 припинивши діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 18.07.2025 о 11:52 несвоєчасно, без поважних причин подав Декларацію, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті.
ОСОБА_1 мав можливість подати Декларацію, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті у будь-якому місці. Місцем вчинення правопорушення слід вважати адресу місця проживання ОСОБА_1 , а саме: АДРЕСА_1 .
Датою вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є дата несвоєчасного подання ним Декларації, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті, тобто 18.07.2025.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язані з'ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) при розгляді справ про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, як це визначено ст. 252 КУпАП.
За таких обставин, оцінивши докази у справі у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням та з точки зору належності, допустимості та достатності для висновку про вчинення особою адміністративного правопорушення, суд доходить до висновку, що поважні причини, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (при звільнені), відповідно до пояснень відсутні, а від так вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, доведена повністю.
Відповідно до положень ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, вчинення адміністративного правопорушення вперше, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що згідно зі ст. 34 КУпАП України, пом'якшує відповідальність правопорушника, судом ввизнано щире розкаяння винного.
Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
На підставі викладеного, з урахуванням особи, майнового стану та ступеню винуватості ОСОБА_1 , характеру та суспільної небезпеки вчиненого ним правопорушення, суд вважає, що ОСОБА_1 , слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу, тобто в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою її виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605 грн 60 коп.
На підставі викладеного та керуючись ст.172-6, 221, 275- 280, 283-287 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Строк пред'явлення до виконання три місяці.
Відповідно до ч.1 ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз'яснити, що у випадку несплати накладеного штрафу у передбачений законом строк, до ОСОБА_1 може бути застосоване подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суддя В. М. Ковальова