Справа № 606/1980/25 року
09 грудня 2025 року м.Теребовля
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
в складі: головуючого судді Малярчука В.В.,
при секретарі Зіньковській Н.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Теребовля цивільну справу за позовом позивачки ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
встановив:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, в якому просить розірвати шлюб між нею та ОСОБА_2 , який було зареєстровано 06 березня 2019 року Тернопільським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільської області, актовий запис № 332.
Позовні вимоги позивачка мотивує тим, що сторони перебувають у шлюбі. Шлюб було зареєстровано 06 березня 2019 року Тернопільським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільської області, актовий запис № 332. У шлюбі у сторін народилася донька - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Спільне життя з відповідачем не склалося, у зв'язку з різними поглядами на життя та обов'язки. В сім'ї відбуваються, сварки, які призвели до відчуження. Можливості зберегти сім'ю немає. Подружні стосунки припинилися весною 2024 року, з того часу не ведуть спільне господарство, спору про спільне майно немає.
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, у якій просить справу слухати письмово, позов підтримує та просить його задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою, у якій просить справу слухати письмово, позов визнає та не заперечує проти його задоволення.
Розгляд справи проводиться за правилами ст.ст. 274-279 (спрощене провадження), відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України без виклику сторін.
Суд, дослідивши та оцінивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення, оскільки судом встановлено:
Згідно свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 було зареєстровано 06 березня 2019 року Тернопільським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільської області, актовий запис № 332.
У шлюбі у сторін донька - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Спільним сімейним життям сторони не проживають вже протягом тривалого часу.
Між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 відсутні почуття взаємної поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто ці засади, які є морально-правовою основою шлюбу.
Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 існує формально, зберегти який неможливо та недоцільно.
Відповідно до ч. 3 ст. 105 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 цього ж кодексу.
Відповідно до ст. 112 Сімейного Кодексу України суд з'ясував фактичні взаємини подружжя, обставини подружнього життя.
Таким чином, суд прийшов до переконання, що позов слід задовольнити, розірвавши шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , який було зареєстровано 06 березня 2019 року Тернопільським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільської області, актовий запис № 332.
Керуючись ст. ст. 4, 13, 82, 263, 265 ЦПК України, ст. 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, суд,-
ухвалив:
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителем АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителькою АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , який було зареєстровано 06 березня 2019 року Тернопільським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільської області, актовий запис № 332.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його отримання копії.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду.
Роз'яснити учасникам справи, що інформацію щодо справи що розглядалася вони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет - http://tr.te.court.gov.ua
Головуючий В.В. Малярчук