Постанова від 05.12.2025 по справі 331/5200/25

Справа № 331/5200/25

Провадження № 3/331/1869/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2025 року м. Запоріжжя

Суддя Олександрівського районного суду міста Запоріжжя Кольц Д.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, працевлаштованого в Водянській сільській військовій адміністрації Василівського району Запорізької області на посаді головного спеціаліста відділу кадрової, юридичної та організаційної роботи апарату Водянської сільської військової адміністрації Василівського району Запорізької області ( на момент вчинення правопорушення), зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до опису протоколу № 329 від 03.09.2025 року - ОСОБА_1 - головний спеціаліст відділу кадрової, юридичної та організаційної роботи апарату Водянської сільської військової адміністрації Василівського району Запорізької області, будучи відповідно до п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог п. 1 ч. 1 ст 25 Закону України «Про запобігання корупції» займався іншою оплачуваною діяльністю за сумісництвом, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП, порушення обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

У судовому засіданні особа, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав.

Вказав, що дійсно отримував винагороду за іншим місцем роботи, у Нововасилівській селищній раді, однак не вважає, що військові адміністрації є органом виконавчої влади, а він таким чином, не є суб'єктом вказаного адміністративного правопорушення. Послався на лист керівника Департаменту організаційного та кадрового забезпечення апарату Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 , згідно якого «тимчасовий державний орган - військова адміністрація населеного пункту, утворена в межах території відповідної територіальної громади, не є правонаступником органу місцевого самоврядування чи органом виконавчої влади. Закон №389 не містить відповідних норм щодо статусу працівників військових адміністрацій населених пунктів…тобто такі працівники не мають статусу посадової особи місцевого самоврядування/статусу державного службовця».

Також позначив, що Водянська сільська військова адміністрація є юридичною особою публічного права, однак не віднесена до державних органів. Також звернув увагу, що ані трудовим договором, укладеним між ним та Водянською сільської військової адміністрації Василівського району Запорізької області, ані Посадовою інструкцією, затвердженою розпорядженням керівника Водянької СВА не передбачено виконання ОСОБА_1 організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій для визначення його як посадової (службової) особи, що підвереджує, що він не є суб'єктом адміністративного правопорушення.

Згідно додаткових пояснень, вказав, що брав участь у судових процесах в Орджонікідзевському районному суді міста Запоріжжя на підставі довіреності, що не давала йому повноважень розпоряджатись майном чи грошовими коштами, а також права надання вказівок, обов'язкових до виконання іншими особами від імені Водянської сільської військової адміністрації. Більш того, під час видачі довіреності, будь-яких документів сам ОСОБА_1 не підписував. На підставі викладеного, ОСОБА_1 просив закрити провадження по справі за відсутності складу адміністративного правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні підтримала обставини викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП.

Надала додаткові письмові пояснення, у яких зазначила, що Водянська сільська військова адміністрація є тимчасовим державним органом, утвореним Указом Президента України №239/2024 від 23.04.2024. Тому, ОСОБА_1 є відповідно до пп. «и» п.1 ч.1 ст. 25 ЗУ «Про запобігання корупції» посадовою / службовою особою інших державних органів.

Заслухавши пояснення учасників судового засідання, дослідивши надані у справі докази, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до розпорядження начальника Водянської сільської військової адміністрації Василівського району Запорізької області від 05.09.2024 №3к - ОСОБА_1 з 06.09.2024 року призначено на посаду головного спеціаліста відділу кадрової, юридичної та організаційної роботи апарату Водянської сільської військової адміністрації Василівського району Запорізької області.

Відповідно до п.2.2 посадової інструкції головного спеціаліста відділу кадрової, юридичної та організаційної роботи апарату Водянської сільської військової адміністрації Василівського району Запорізької області - головний спеціаліст бере участь у судових засіданнях, де представляє інтереси управління за дорученням начальника.

Відповідно до п. 2.3 посадової інструкції - головний спеціаліст проводить претензійну та позовну роботу.

Відповідно до витягів з розпоряджень «Про преміювання працівників апарату сільської військової адміністрації» начальника Водянської сільської військової адміністрації від 17.12.2024 №17к; від 03.02.2025 №3к; від 24.02.2025 №7к; від 25.03.2025 №13к, встановлено, що ОСОБА_1 систематично приймає участь у судових засіданнях в якості представника інтересів сільської військової адміністрації, проводить консультаційну роботу для працівників апараті сільської військової адміністрації та юридичні консультації для мешканців громади.

Таким чином, ОСОБА_1 працюючи у Водянській сільській військовій адміністрації виконує консультативно-дорадчі функції, а також представницькі функції, отже є посадовою особою Водянської сільської військової адміністрації.

Відповідно до розпорядження Нововасилівського селищного голови від 28.02.2024 року №30-02 ОСОБА_1 призначений на осаду спеціаліста юридичного відділу Нововасилівської селищної ради Запорізької області.

Відповідно до табелів обліку робочого часу юридичного відділу Нововасилівської селищної ради, встановлено, що з 01.07.2024 по 31.052025 ОСОБА_1 працював на посаді спеціаліста юрисконсульта Нововасилівської селищної ради.

06.09.2024 ОСОБА_1 був призначений на посаду головного спеціаліста відділу кадрової, юридичної та організаційної роботи апарату Водянської сільської військової адміністрації. На вказаній посаді працював приблизно з червня 2025 року. З вересня 2024 року по червень 2025 року щомісячно отримував заробітну плат

Згідно із ч. 1 і ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Як передбачено п. 9 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині 1 статті 3 цього Закону, за яке Законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-4 КУпАП, щодо порушення особою встановлених законом обмежень щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної та суддівської практики, інструкторської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, слід враховувати:

- об'єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об'єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у порушенні обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові та службові особи інших державних органів, у тому числі Пенсійного фонду, органів влади Автономної Республіки Крим.

Крім того, у судовому засіданні досліджені додані до протоколу про адміністративне правопорушення письмові докази:

--Розпорядження начальника Водянської сільської військової адміністрації А. Греченка від 05.09.2024 року №3к про призначення ОСОБА_1 з 06.09.2024 року на посаду головного спеціаліста відділу кадрової, юридичної та організаційної роботи апарату Водянської сільської військової адміністрації Василівського району Запорізької області на період дії воєнного стану та 30 днів після скасування чи припинення воєнного стану;

--Трудовий договір №3/2024 від 05.09.2024 року, укладений між начальником Водянської сільської військової адміністрації Василівського району Запорізької області ОСОБА_3 та ОСОБА_1 , де висвітлено права та обов'язки ОСОБА_1 , оплата праці на посаді головного спеціаліста відділу кадрової, юридичної та організаційної роботи апарату Водянської сільської військової адміністрації Василівського району Запорізької області;

--Посадова інструкція головного спеціаліста відділу кадрової, юридичної та організаційної роботи апарату Водянської сільської військової адміністрації Василівського району Запорізької області, затверджена розпорядженням начальника сільської військової адміністрації від 12.09.2024 №12. Так згідно інструкції, головний спеціаліст бере участь у судових засіданнях, де представляє інтереси управління за дорученням начальника, організовує роботу, пов'язану з укладанням договорів, бере участь у їх підготовці та здійсненні заходів, спрямованих на виконання договірних зобов'язань, забезпеченні захисту майнових прав та законних інтересів, веде журнал реєстрації договорів;

--Табелі обліку робочого часу ОСОБА_1 на посаді головного спеціаліста відділу кадрової, юридичної та організаційної роботи апарату Водянської сільської військової адміністрації Василівського району Запорізької області за вересень-грудень 2024 року, січень-травень 2025 року;

--Витяг з платіжних відомостей перерахованих сум заробітної плати на картковий рахунок ОСОБА_1 за жовтень 2024-травень 2025 рік, сумарно на 218123,05 грн;

--Витяг з розпорядження начальника Водянської сільської військової адміністрації ОСОБА_4 від 17.12.2024 №17-к про преміювання ОСОБА_1 у грудні 2024 року за проведену роботу, а саме: взято участь у судових засіданнях, шляхом представництва інтересів сільської військової адміністрації в Комунарському районному суді міста Запоріжжя та Орджонікідзевському районному суді міста Запоріжжя, надано консультації працівникам адміністрації щодо чинного законодавства;

-Витяг з розпорядження начальника Водянської сільської військової адміністрації ОСОБА_4 від 03.02.2025 №3-к про преміювання ОСОБА_1 у січні 2025 року за проведену роботу, а саме: взято участь у судових засіданнях, шляхом представництва інтересів сільської військової адміністрації в Ленінському районному суді міста Запоріжжя та Орджонікідзевському районному суді міста Запоріжжя, забезпечення організації правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог чинного законодавства апаратом сільської військової адміністрації під час виконання покладених на них завдань та функціональних обов'язків;

-Витяг з розпорядження начальника Водянської сільської військової адміністрації ОСОБА_4 від 24.02.2025 №7-к про преміювання ОСОБА_1 у лютому 2025 року за проведену роботу, а саме: взято участь у судових засіданнях, шляхом представництва інтересів сільської військової адміністрації в Ленінському районному суді міста Запоріжжя, Хорицькому районному суді міста Запоріжжя та Заводському районному суді міста Запоріжжя, забезпечення організації правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог чинного законодавства апаратом сільської військової адміністрації під час виконання покладених на них завдань та функціональних обов'язків;

-Витяг з розпорядження начальника Водянської сільської військової адміністрації ОСОБА_4 від 25.03.2025 №13-к про преміювання ОСОБА_1 у березні 2025 року за проведену роботу, а саме: взято участь у судових засіданнях, шляхом представництва інтересів сільської військової адміністрації в Ленінському районному суді міста Запоріжжя, Хортицькому районному суді міста Запоріжжя, виконання обов'язків за додатковим навантаженням, у зв'язку з незаповненими штатними одиницями у відділі - начальника відділу, проведення безоплатної юридичної консультації для мешканців громади в кількості 43 шт, забезпечення організації правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог чинного законодавства апаратом сільської військової адміністрації під час виконання покладених на них завдань та функціональних обов'язків;

--Розпорядження Нововасилівського селищного голови ОСОБА_5 від 28.02.2024 №30-02 про призначення ОСОБА_1 спеціалістом юридичного відділу Нововасилівської селищної ради Запорізької області з 01.03.2024 року до закінчення або скасування воєнного стану;

-Трудовий контракт від 28.02.2024, укладений між Нововасилівською селищною радою Запорізької області та ОСОБА_1 про прийняття на посаду спеціаліста юридичного відділу на строк з 01.03.2024 року до припинення або скасування воєнного стану;

-Табелі обліку використання робочого часу за травень 2025, квітень 2025, березень 2025, лютий 2025, січень 2025, грудень 2024, листопад 2024, жовтень 2024, вересень 2024, серпень 2024, червень 2024, травень 2024, квітень 2024, березень 2024, липень 2024 ОСОБА_1 на посаді спеціаліста юридичного відділу Нововасилівської селищної ради Запорізької області.

Також у судовому засіданні досліджено надану особою, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, довіреність на представництво ОСОБА_1 . Водянської сільської військової адміністрації Василівського району Запорізької області. Довіреність надає повноваження представляти орган державної влади в усіх судових установах, правоохоронних органах (без обмеження повноважень) та представляти адміністрацію в усіх підприємствах, установах та організаціях незалежно від форм власності та підпорядкування.

Зазначені обставини свідчать про те, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1статті 172-4 КУпАП, а саме перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу кадрової, юридичної та організаційної роботи апарату Водянської сільської військової адміністрації Василівського району Запорізької області, будучи відповідно до п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог п. 1 ч. 1 ст 25 Закону України «Про запобігання корупції» займався іншою оплачуваною діяльністю за сумісництвом.

Щодо тверджень ОСОБА_1 про те, що він не є суб'єктом вказаного правопорушення оскільки він не є службовою чи посадовою особою органу виконавчої влади, суд керується наступним

Відповідно до ст.4Закону України «Про правовий режим воєнного стану», на територіях, на яких введено воєнний стан, для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення разом із військовим командуванням запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, захисту критичної інфраструктури, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян можуть утворюватися тимчасові державні органи - військові адміністрації.

Рішення про утворення військових адміністрацій приймається Президентом України за поданням обласних державних адміністрацій або військового командування.

Військові адміністрації населених пунктів утворюються в межах територій територіальних громад, у яких сільські, селищні, міські ради та/або їхні виконавчі органи, та/або сільські, селищні, міські голови не здійснюють покладені на них Конституцією та законами України повноваження, а також в інших випадках, передбачених цим Законом.

Військову адміністрацію населеного пункту (населених пунктів) очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за пропозицією Генерального штабу Збройних Сил України або відповідної обласної державної адміністрації.

У період дії воєнного стану особи призначаються на посади державної служби, посади в органах місцевого самоврядування, посади керівників суб'єктів господарювання державного сектору економіки, комунальних підприємств, установ, організацій керівником державної служби або суб'єктом призначення, сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради, начальником відповідної військової адміністрації без конкурсного відбору, обов'язковість якого передбачена законом, на підставі поданої заяви, заповненої особової картки встановленого зразка та документів, що підтверджують наявність у таких осіб громадянства України, освіти та досвіду роботи згідно з вимогами законодавства, встановленими щодо відповідних посад, а також за наявності у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно ст. 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» військові адміністрації у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України «Про оборону України», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про критичну інфраструктуру», цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Повноваження військових адміністрацій здійснюються ними в порядку, визначеному законами України для здійснення повноважень відповідних місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

З моменту утворення до військових адміністрацій переходять повноваження, визначені ч.2 статтею 15 Закону «Про правовий режим воєнного стану».

Відповідно до п.47 частини другої ст.15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015, військові адміністрації населених пунктів здійснюють делеговані повноваження органів виконавчої влади, надані органам місцевого самоврядування законами України.

Залежно від того, в межах якої території утворюються військові адміністрації, існують:

1) військові адміністрації населених пунктів - утворюються в межах територій територіальних громад, у яких сільські, селищні, міські ради та/або їхні виконавчі органи, та/або сільські, селищні, міські голови не здійснюють покладені на них Конституцією та законами України повноваження, а також в інших випадках, передбачених Законом про воєнний стан (абз. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»);

1. Суб'єктність працівників військових адміністрацій населених пунктів

У складі військових адміністрацій населених пунктів можуть бути особи, які:

• до відрядження у військову адміністрацію населеного пункту, були суб'єктами декларування і ними залишаються (наприклад, особи начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейські тощо). Такі особи залишаються суб'єктами декларування за відповідним підпунктом п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, а також можуть набути дуального статусу у разі, якщо посада, яку така особа обіймає у військовій адміністрації населеного пункту, передбачає здійснення функцій представників влади та/або виконання організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій (пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону);

• є посадовими особами місцевого самоврядування / державними службовцями, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати, у простої або з якими призупинено дію трудового договору. Такі особи залишаються суб'єктами декларування за пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, а також можуть набути дуального статусу у разі, якщо посада, яку така особа обіймає у військовій адміністрації населеного пункту, передбачає здійснення функцій представників влади та/або виконання організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій (пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону);

• до працевлаштування у військову адміністрацію населеного пункту не були суб'єктами декларування. На таких осіб дія Закону поширюватиметься відповідно до пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону як на посадових та службових осіб державного органу, у разі, якщо вони здійснюють функції представників влади та/або обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій.

(https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/ii-sub-yekty-deklaruvannya/#post6118)

У цілях визначення суб'єктів, на яких поширюється дія Закону (відповідно до пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону), під «посадовими та службовими особами» слід розуміти працівників державних органів, які:

1) здійснюють функції представників влади;

2) обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій.

Загальне визначення поняття службової особи наведено у чч. 3, 4 ст. 18 КК України, де зазначено, що службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Однією з ознак представника влади є право вчиняти юридично значущі дії, що зумовлюють правові наслідки для необмеженого кола громадян. Під юридично значущими діями як правовою формою публічного адміністрування в сфері юридичної науки розуміють виконавчо-розпорядчу діяльність суб'єктів публічної адміністрації, яка спричиняє юридичні наслідки та спрямована на вирішення конкретних справ адміністративного характеру та видання офіційного документа. Формами здійснення юридично значущих дій визнають видачу документів, складання актів, протоколів, укладання цивільно-правових договорів, подання обов'язкових звітів, застосування засобів безпосереднього примусу, участь органів управління як позивачів чи відповідачів у судах, запровадження економічних санкцій, заходів адміністративного примусу до порушників юридичних заборон галузевого та відомчого характеру тощо

Згідно із наказів про преміювання, доданих до протоколу про адміністративне правопорушення, Ковальов Д.В. представляв інтереси адміністрації у судових установах та правоохоронних органах, також зазначено про надання консультації від імені адміністрації.

Більш того, у судовому засіданні досліджена довіреність, видана особі, щодо якої складений протокол про адміністративне правопорушення, вона не містить жодних обмежень, щодо повноважень Ковальова Д.В. у представництві інтересів адміністрації, також надає йому повноваження складати і подавати від імені адміністрації заяви, довідки та інші документи та виконувати всі дії в межах та обсязі, передбаченому чинним законодавством України для наданих повноважень.

Отже, дослідженими доказами підтверджено наявність у Ковальова Д,В. представницьких повноважень, що робить його суб'єктом інкримінованого адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.

Згідно з ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення враховуються: характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий та сімейний стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

За таких обставин на ОСОБА_1 слід накласти стягнення у розмірі 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 5100 гривень, із конфіскацією отриманого доходу, який згідно наданих матеріалів, із вирахуванням обов'язкових податків та зборів складає 132 032 грн. 25 коп.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 , на якого накладено адміністративне стягнення, підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 172-4, 221, 252, 283-284 КУпАП, пп. 1, 4 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-4 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 (триста) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, у сумі 5100 (п'ять тисяч сто ) гривень 00 копійок у дохід держави із конфіскацією винагороди за сумісництвом у розмірі 132 032 (стотриддцять дві тисячі тридцять дві) гривень 25 копійок.

Реквізити для оплати штрафу: Одержувач: ГУК у Запорізькій області 21081100; ЄДРПОУ: 37941997; Банк: Казначейство України (ЕАП); Рахунок: UA558999980313060106000008479; ККДБ: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції»)

Роз'яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізні як через п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП;

- витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 копійок .

Реквізити для сплати судового збору: Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. Постанова суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Олександрівський районний суд міста Запоріжжя продовж 10 днів з дня її проголошення.

Суддя: Д.М. Кольц