Справа № 202/10446/24
Провадження № 1-кс/202/8837/2025
11 грудня 2025 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпра ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Індустріального районного суду м. Дніпра клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та додані до клопотання матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024040000000035 від 17.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 190, ч. 2 ст. 209, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 364 КК України,-
До слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпра надійшло зазначене клопотання.
В обґрунтування вказаного клопотання слідчий посилається на те, що відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України», ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Украйні» від 24.02.2022
№ 64/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX, в Україні із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб введено воєнний стан, який в подальшому неодноразово продовжений, і діє по теперішній час.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановленої в ході досудового розслідування особи, у невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 12.05.2023 року, виник злочинний умисел спрямований на придбання шляхом обману, з використанням завідомо підроблених документів за попередньою змовою групою осіб, права власності на земельну ділянку площею 2,0 га з кадастровим номером 1223756800:01:001:0071 сільськогосподарського призначення, яка належала до земель державної власності та розташована за межами с. Курилівка Петриківської селищної територіальної громади Дніпровського району Дніпропетровської області, та перебувала у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 . З метою реалізації свого злочинного умислу вказана особа залучила до вчинення злочину інших невстановлених осіб та ОСОБА_5 , який надав свою згоду на участь у вчиненні кримінального правопорушення як виконавця.
Так, відповідно до спільного злочинного умислу, виконуючи відведену йому роль виконавця, ОСОБА_5 повинен був оформити за собою право власності на земельну ділянку площею 2,0 га з кадастровим номером 1223756800:01:001:0071, шляхом обману з використанням завідомо підроблених документів.
Для виконання зазначеного злочинного умислу, направленого на придбання права на майно шляхом обману, ОСОБА_5 при невстановлених у ході досудового розслідування обставинах у невстановлений досудовим розслідуванням час, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, виконуючи відведену йому роль, будучи особою, якій достовірно відома процедура та порядок безоплатної передачі земельних ділянок громадянам у власність в порядку ст. 118, 121 Земельного кодексу України, купує на підставі договору купівлі продажу придбав у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » - базу відпочинку цеху ремонту прокатного обладнання, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , тим самим набувши право власності на нерухоме майно.
Надалі, ОСОБА_5 при невстановлених у ході досудового розслідування обставинах у невстановлений досудовим розслідуванням час, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, виконуючи відведену йому роль виконавця розуміючи, що у законний спосіб не може отримати у власність земельну ділянку відповідно до обмежень, встановлених Законом України № 2145-ІХ від 26.04.2022 згідно з яким під час воєнного стану заборонено безплатно передавати громадянам України землі рекреаційного призначення, окрім як в оренду, звернувся до приватного інженерна з інвентаризації нерухомого майна - ОСОБА_6 , який виготовив технічний паспорт на будівлі і споруди бази відпочинку, у результаті чого внесено зміни до реєстраційних даних опису нерухомого майна, а саме: змінено цільове призначення будівель і споруд бази відпочинку з будиночків для відпочинку на сільськогосподарські будівлі, про що 29.05.2025 реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_7 внесені відповідні відомості до реєстру речових прав на нерухоме майно.
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне придбання чужого майна, ОСОБА_5 , отримавши від невстановленої в ході досудового розслідування особи вищевказаний завідомо підроблений документ 01.06.2023 ОСОБА_5 у робочий час, з 09:00 год до 17:00год, особисто звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_4 , який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , з клопотанням на ім'я голови ІНФОРМАЦІЯ_5 , відповідно до якого на підставі положень ст. 120,121,122 та підпункту 5 п. 27 Розділу Х «Перехідних положень» Земельного кодексу України, ст. 50 Закону України «Про землеустрій про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0000 га, що знаходиться на території Петриківської селищної ради Дніпровського району (колишня територія Курилівської селищної ради), зазначивши, що на вказаній земельній ділянці знаходиться об'єкт нерухомості: сільськогосподарська будівля, яка належить йому на праві приватної власності. До вказаного клопотання ОСОБА_5 також долучив, зокрема копію завідомо підробленого технічного паспорту.
У подальшому адміністратором вищевказаного ЦНАП зареєстровано клопотання ОСОБА_5 за вх. № 494 за адміністративною послугою «Надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах безоплатної приватизації (у власність)», яке надалі разом з додатками надійшло до ІНФОРМАЦІЯ_6 для розгляду та складання проекту рішення.
У подальшому, вказане клопотання ОСОБА_5 разом із додатками у копіях, які містять завідомо неправдиві відомості стосовно типу будівель і споруд надійшло до начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_8 , обізнаного зі злочинним умислом ОСОБА_5 , який розглянувши всі подані останнім документи, підготував проект рішення разом із аркушем погодження, який засвідчив особистим підписом.
Відділ здійснює свою діяльність відповідно до цього Положення та в своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування», Кодексом законів про працю України, іншими законами, Постановами Верховної Ради і Кабінету Міністрів України, розпорядженнями селищного голови, а також положення про ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Відповідно до Положення про ІНФОРМАЦІЯ_6 , який є додатком 5 до рішення селищної ради від 04.12.2020 № 7-2/УІІІ, відділ є виконавчим органом селищної ради без статусу юридичної особи, підзвітним і підконтрольним раді, підпорядкованим селищному голові, секретарю селищної ради, керуючому справами (секретарю) виконавчого комітету, заступнику селищного голови, який координує діяльність відділу відповідно до розподілу обов'язків, а з питань здійснення делегованих повноважень підконтрольний відповідним органам виконавчої влади.
Відділ відповідно до повноважень виконує такі завдання:
2.1. Реалізацію політики селищної ради у сфері земельного законодавства, ІНФОРМАЦІЯ_5 в межах визначених цим положенням.
2.2. Забезпечення надходження коштів до селищного бюджету за рахунок ефективного обліку, використання, продажу земель та майна, які знаходяться у комунальній власності ІНФОРМАЦІЯ_5 .
2.6. Забезпечення додержання законодавства у сфері земельних відносин, екологічних питань, містобудування, архітектури, благоустрою, державних стандартів, норм і правил.
3. Відділ відповідно до покладених на нього завдань та в межах повноважень
3.1.У сфері земельних відносин:
3.1.3. Аналізує документацію із землеустрою, подану на розгляд селищної ради та готує відповідні пропозиції.
3.1.4. За дорученням селищного голови розглядає звернення фізичних та юридичних осіб із земельних питань і готує проекти відповідей згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян».
3.1.10. Здійснює підготовку матеріалів та забезпечує роботу комісії з розгляду заяв, що стосуються земельних відносин на території селищної ради.
3.1.11. Готує і вносить на розгляд селищної ради проекти рішень щодо регулювання земельних відносин та реалізації прав громадян та юридичних осіб на землю відповідно до чинного законодавства.
4.3. Працівники Відділу зобов?язані:
4.3.1. Дотримуватися Конституції України, законів та інших актів законодавства України.
4.3.2. Працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження, накази, доручення керівництва, використовувати весь робочий час для продуктивної праці, додержуватися трудової дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна ради громади та її виконавчих органів.
4.3.4. Підвищувати продуктивність праці, знати Конституцію України, законодавство з питань місцевого самоврядування, державної служби, розгляду пропозицій, заяв і скарг громадян.
4.3.12. Не допускати дій та бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави.
4.4. Посадовим особам органу місцевого самоврядування забороняється:
4.4.1. Брати участь у діях, що суперечать національним інтересам України.
4.4.2. Вчиняти дії, що можуть бути розцінені як використання свого службового становища в корисних цілях, а також дії, які, відповідно до чинного законодавства, вважаються корупційними.
4.4.3. Виявляти всупереч інтересам справи, упередженість або прихильність до будь-якого підприємства, установи, організації, об?єднання громадян або конкретної особи.
5.2. Розподіл обов'язків між працівниками відділу здійснює начальник за погодженням з головою селищної ради.
6.1. Начальник і працівники відділу несуть персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань та функцій згідно з законодавством.
6.2. Працівник відділу, який не вжив передбачених цим Положенням заходів до усунення порушень законодавства, що призвели до негативних економічних наслідків, ущемлення прав і законних інтересів чи свободи громадянина, підприємства, установи, організації, несе відповідальність в установленому законодавством порядку.
6.3. За порушення трудової та виконавчої дисципліни працівники відділу притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством України.
8.1. Під час своєї діяльності відділ взаємодіє із структурними підрозділами селищної ради, іншими органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями різних форм власності в межах повноважень, передбачених цим Положенням.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з вимогами ст. 60 Закону України «Про землеустрій», державний контроль за проведенням землеустрою, виконанням запроектованих заходів із землеустрою і дотриманням вимог, встановлених цим Законом, законами України та іншими нормативно-правовими актами при розробці документації із землеустрою, здійснюється уповноваженими органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Відповідно до посадової інструкції начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 від 24.03.2023 ОСОБА_8 , як начальник Відділу, очолює та керує Відділом, розподіляє обов'язки між працівниками, координує їх роботу.
У межах визначених повноважень забезпечує роботу з матеріалами та документами, що надходять на виконання до відділу селищної ради.
У межах визначених повноважень разом із фахівцями відповідних структурних підрозділів селищної ради забезпечує виконання доручень селищного голови, здійснює підготовку проектів поточних та перспективних планів роботи відділу селищної ради, проектів рішень, що виносяться на розгляд селищної ради.
У межах визначених повноважень розглядає пропозиції, звернення, заяви, що надходять селищної ради, готує відповідні матеріали та подає їх на розгляд селищному голові.
Згідно ст. 14 Конституції України право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише н підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ст.116 ЗК України громадяни набувають право власності на земельні ділянки із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.
Згідно зі змістом ст.118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи ІНФОРМАЦІЯ_7 або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються бажані розміри та мета її використання.
Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.
Районна, Київська чи ІНФОРМАЦІЯ_8 або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.
Відповідно до вимог ст. 149 Земельного Кодексу України земельні ділянки, надані у постійне користування із земель державної та комунальної власності, можуть вилучатися для суспільних та інших потреб за рішенням органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Вилучення земельних ділянок провадиться за згодою землекористувачів на підставі рішень Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад відповідно до їх повноважень.
Згідно з ч. 2 ст. 20 Земельного кодексу України зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об'єктів природоохоронного та історико-культурного призначення.
За результатами проведеної сесії, на якій по земельним питанням доповідав ОСОБА_8 , рішенням ІНФОРМАЦІЯ_5 вісімнадцятої сесії восьмого скликання № 512-16/VIII від 16.06.2023 ОСОБА_5 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність під об'єктами нерухомості в межах ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка розташована за межами смт Курилівка, Дніпровського району Дніпропетровської області, цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,00 га.
У свою чергу ОСОБА_8 достовірно знав, що вказана земельна ділянка, відповідно до планово-картографічних матеріалів, у тому числі проектів формування кордонів населених пунктів, в розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_5 , знаходиться на території Петриківської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області за межами населеного пункту, та у межах кв. 50 Курилівського лісництва філії « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ДП « ІНФОРМАЦІЯ_10 », та є землями лісогосподарського призначення, не визначена в натурі (на місцевості) на підставі матеріалів лісовпорядкування.
Незважаючи на це, ОСОБА_8 , у невстановлену дату та час, але не пізніше 16.06.2023, знаходячись в адміністративній будівлі ІНФОРМАЦІЯ_5 за адресою: АДРЕСА_3 , діючи умисно та протиправно, зловживаючи своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в інтересах третіх осіб, а саме ОСОБА_5 , у порушення вимог Положення про Відділ, ст.ст. 12, 17, 20, 118, 122, 149, 151, 207, 208 Земельного кодексу України, п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України, володіючи нормами діючого земельного законодавства та маючи достатній досвід роботи в органах виконавчої влади з питань земельних ресурсів, достовірно знаючи про те, що вказана земельна ділянка знаходиться по за межами населеного пункту на території Петриківської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області та в межах кв. 50 Курилівського лісництва філії « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ДП « ІНФОРМАЦІЯ_10 » є землями лісогосподарського призначення, не визначена в натурі (на місцевості), підготував Викопіювання земельної ділянки № 2 (до додатку 1) Додаток до рішення селищної ради від 16.06.2023 №512-16/VIII, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо місцезнаходження земельної ділянки та віднесення її по цільовому призначенню до земель сільськогосподарського призначення, завіривши вказаний документ своїм підписом та печаткою Відділу.
У подальшому, ОСОБА_5 при невстановлених у ході досудового розслідування обставинах у невстановлений досудовим розслідуванням час, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, замовив проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства вищевказаної земельної ділянки в ДП « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
На підставі розробленого проекту землеустрою, 10.08.2023 способом екстериторіальності Державним реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_12 внесені відомості про вказану земельну ділянку до державного земельного кадастру, у результаті чого сформовано земельну ділянку з кадастром номером 1223756800:01:001:0071, площею 2.0 Га, з цільовим призначенням: 01.03 Для ведення особистого селянського господарства.
Продовжуючи реалізувати свій злочинний умисел, спрямований на незаконне придбання чужого майна, ОСОБА_5 , отримавши від невстановленої в ході досудового розслідування особи, необхідні завідомо підроблені документи, а саме: проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства вищевказаної земельної ділянки, 11.08.2023 у робочий час з 09:00 год до 17:00 год особисто звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_5 , якийзнаходиться за адресою: АДРЕСА_2 з клопотанням на ім'я голови ІНФОРМАЦІЯ_5 , відповідно до якого на підставі положень ст. ст. 120,121,122 та підпункту 5 п. 27 Розділу Х «Перехідних положень» Земельного кодексу України, ст. 50 Закону України «Про землеустрій», просив затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2,0000 га, кадастровий номер 1223756800:01:001:0071, що знаходиться на території Петриківської селищної ради Дніпровського району (колишня територія Курилівської селищної ради) та передати вищевказану земельну ділянку у приватну власність, також зазначивши, що на вказаній земельній ділянці знаходиться об'єкт нерухомості: сільськогосподарська будівля, яка належить йому на праві приватної власності.
У подальшому адміністратором ЦНАП зареєстровано клопотання ОСОБА_5 за вх. № 785 за адміністративною послугою «Затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу її у власність», яке надалі разом з додатками надійшло до ІНФОРМАЦІЯ_5 для їх розгляду, перевірки відповідності документації вимогам чинного законодавства та подальшого складання проекту рішення.
У подальшому, ОСОБА_8 зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно та протиправно, в інтересах третіх осіб, а саме ОСОБА_5 , у порушення вимог Положення про ІНФОРМАЦІЯ_6 , ст. 12, 17, 20, 118, 122, 149, 151, 207, 208 Земельного кодексу України, п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, володіючи нормами діючого земельного законодавства та маючи достатній досвід роботи в органах виконавчої влади з питань земельних ресурсів, достовірно знаючи про те, що вказана земельна ділянка знаходиться по за межами населеного пункту на території Петриківської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області та в межах кв. 50 Курилівського лісництва філії « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ДП « ІНФОРМАЦІЯ_10 » є землями лісогосподарського призначення та вона не визначена в натурі (на місцевості), розглянувши всі подані документи, підготував проект рішення разом із аркушем погодження, який засвідчив особистим підписом, та подав їх на попередній розгляд постійній комісії з питань земельних ІНФОРМАЦІЯ_5 , під час якого, доповідаючи по вказаному питанню, не повідомив про невідповідність проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність ОСОБА_5 вимогам чинного законодавства та виду категорії земельної ділянки, у результаті чого вказане питання винесено на розгляд на пленарне засідання сесії.
За результатами проведеної сесії рішенням від 23.08.2023 № 553-18/VIII, затверджено проектну документацію з землеустрою земельної ділянки та передану у приватну власність ОСОБА_5 .
Далі, 01.09.2023, приблизно о 15:45 год, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, направленого на отримання права власності на чуже майно шляхом обману, за попередньою змовою групою осіб, ОСОБА_5 , діючи умисно, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_4 , де здійснював свою професійну діяльність державний реєстратор ІНФОРМАЦІЯ_13 ОСОБА_9 , маючи намір на оформлення шляхом обману права власності на майно в особливо великих розмірах, використовуючи рішенням сесії ІНФОРМАЦІЯ_5 від 23.08.2023 № 553-18/VIII, подав заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень щодо реєстрації права власності на земельну ділянку площею 2,0 га з кадастровим номером 1223756800:01:001:0071, реєстратор вніс до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно інформацію щодо реєстрації права власності вказаної земельної ділянки за ним, у зв'язку з чим у нього виникло право власності на зазначену земельну ділянку.
Внаслідок вказаних умисних дій ОСОБА_5 , у приватну власність незаконно вибуло нерухоме майно - земельна ділянка площею 2,0 га з кадастровим номером 1223756800:01:001:0071, яка розташована поза межами населеного пункту с. Курилівка, Петриківського району, Дніпропетровської області, а ОСОБА_5 набуто право на вказану земельну ділянку, ринкова вартість якої станом на 01.09.2023 складала 3 159 600,00 грн. у зв'язку з чим державі завдано збитків на загальну суму 3 159 600,00 грн., що у 2354 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину.
У невстановленої в ході досудового розслідування особи, у невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 12.05.2023, виник злочинний умисел спрямований на підроблення офіційного документу, що виданий ДП « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та виготовлений безпосередньо сертифікованим інженером землевпорядником ОСОБА_10 та надає право на оформлення права власності на земельну ділянку з метою використання його іншою особою. З метою реалізації якого невстановлена особа залучила до його вчинення певних невстановлених осіб ОСОБА_5 , який надав свою згоду на участь у вчиненні кримінального правопорушення.
Так реалізуючи злочинний умисел, направлений на підроблення офіційного документа, за попередньою змовою групою осіб, ОСОБА_5 , діючи умисно, перебуваючи у невстановленому місці, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 11.08.2023 надав свої особисті данні (ПІБ), які невстановленою особою були використані для виготовлення підробленого документу, а саме: проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2,0 га.
Таким чином, реалізуючи злочинний умисел спрямований на підроблення офіційного документу, що виданий ДП « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та надає право на оформлення права власності на земельну ділянку, за попередньою змовою групою осіб, ОСОБА_5 , діючи умисно, у невстановленому місці у невстановлених в ході досудового розслідування час, але не пізніше 11.08.2023 надав свої особисті данні (ПІБ), які невстановленою особою були використані для виготовлення підробленого документу, а саме: проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2,0 га, відповідно до якого вказаний офіційний документ оформлений (виданий) на ім'я ОСОБА_5 , відповідного до якого 10.08.2023 способом екстериторіальності Державним реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_12 внесені відомості про вказану земельну ділянку до державного земельного кадастру у результаті чого сформовано земельну ділянку з кадастром номером 1223756800:01:001:0071, площею 2.0 Га з цільовим призначенням: 01.03 Для ведення особистого селянського господарства.
У невстановлений в ході досудового розслідування дату та час, однак не пізніше 02.11.2023 у ОСОБА_5 , який діяв за попередньою змовою групою осіб, виник злочинний умисел, направлений на розпорядження майном, а саме незаконно набутою у приватну власність земельною ділянкою з кадастровим номером 1223756800:01:001:0071, площею 2,0 Га.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі Закону) від 14 жовтня 2014 року № 1702-VII (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 50-51, ст.2057) до легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, належать будь-які дії, пов'язані із вчиненням фінансової операції чи правочину з активами, одержаними внаслідок вчинення злочину, а також вчиненням дій, спрямованих на приховання чи маскування незаконного походження таких активів чи володіння ними, прав на такі активи, джерел їх походження, місцезнаходження, переміщення, зміну їх форми (перетворення), а так само набуттям, володінням або використанням активів, одержаних внаслідок вчинення злочину.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону активи - кошти, майно, майнові і немайнові права. У п. 16 ч. 1 ст. 1 Закону зазначено, що доходи, одержані злочинним шляхом, - будь-яка вигода, одержана внаслідок вчинення суспільно небезпечного діяння, що передує легалізації (відмиванню) доходів, яка може складатися з рухомого чи нерухомого майна, майнових та немайнових прав, незалежно від їх вартості.
Таким чином, ОСОБА_5 усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та настання суспільно-небезпечних наслідків, діючи за попередньою змовою групою осіб, з метою легалізації незаконно набутої у приватну власність земельної ділянки з кадастровим номером 1223756800:01:001:0071, перебуваючи у приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_11 , за адресою: АДРЕСА_5 , 02.11.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, продав земельну ділянку з кадастровим номером 1223756800:01:001:0071, площею 2,0 га, шляхом укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки, який зареєстрований в реєстрі за №1682, третій особі за грошові кошти в сумі 320 000 гривень.
Внаслідок вищезазначених дій, ОСОБА_5 розпорядився земельною ділянкою з кадастровим номером 1223756800:01:001:0071, площею 2,0 га, яка належала до земель державної власності та розташована за межами с. Курилівка, Петриківської селищної територіальної громади Дніпровського району Дніпропетровської області та перебувала у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_5 .
27.11.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру за ч.5 ст.190, ч.2 ст.209, ч.4 ст.358 КК України, та ОСОБА_8 - повідомлено про підозру за ч.2 ст.364 КК України, та в подальшому відносно останніх обрано запобіжні заходи.
В ході досудового розслідування встановлено, що фігуранти вказаного кримінального провадження користуються наступними мобільними номерами телефонів: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 .
Таким чином є підстави вважати, що інформація про з'єднання споживачів телекомунікаційних послуг знаходиться у володінні посадових осіб юридичної особи - ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), діяльність якого регламентована ст. 39 Закону України «Про телекомунікації», тобто відповідно до якої оператори телекомунікації зберігають та надають інформацію про з'єднання свого абонента у порядку встановленому законом.
Сама по собі інформація про зв'язок щодо якої потрібен тимчасовий доступ, у сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме за допомогою цієї інформації можливо встановити коло осіб, які причетні до вчинення кримінального правопорушення, а також в якому місці знаходився та знаходиться фігуранти вказаного кримінального провадження, з ким спілкувалися, дана інформація має бути обов'язково використана у даному кримінальному провадженні для проведення повного об'єктивного та всебічного розслідування всіх обставин.
Можливість використання як доказів відомостей, що містяться у інформації про тимчасовий доступ, підтверджується тим, що вона може бути використана для встановлення почасового хронометражу обставин події та в письмовому вигляді бути речовим доказом.
Вказані документи є процесуальними джерелами фактичних даних (доказів), на підставі яких можуть бути встановлені факти та обставини, що мають значення для цього кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Зазначені документи мають безпосереднє значення речових доказів, отримати інформацію, яка міститься у вказаних документах іншим способом, не уявляється можливим. Відсутність вказаних документів не дасть змогу встановити об'єктивну істину по матеріалах кримінального провадження.
Виходячи з цього, що відомості про обставини кримінального правопорушення, неможливо отримати іншим способом, як отримання дозволу слідчого судді про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_6 .
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, яка полягає у особливій тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику представника ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », у володінні якого знаходиться інформація, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
Беручі до уваги вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що зазначена інформація має суттєве значення для встановлення осіб, які вчинили дане кримінальне правопорушення, та встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, однак відповідно до п.7 ст.162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікації, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо є охоронюваною законом таємницею.
В судове засідання прокурор не з'явився, до суду надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Представник особи у володінні якого знаходяться документи, в судове засідання не з'явився, його неявка відповідно до ст. 163 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя виходить з наступного.
Слідчим суддею встановлено, що слідчими СУ ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42024040000000035 від 17.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого
ч. 5 ст. 190, ч. 2 ст. 209, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 364 КК України.
Положенням ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити виїмку).
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про телекомунікації», оператори телекомунікації зберігають та надають інформацію про з'єднання свого абонента у порядку, встановленому законом.
Згідно ст. 84 КПК України доказами у кримінальному провадженні
є фактичні дані, отримані у передбаченому Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Відповідно до ст. 99 КПК України документом є спеціально створений
з метою збереження інформації матеріальний об'єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Згідно із вимогами ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп'ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп'ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Пунктом 7 частини 1 статті 162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належ ить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікації, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Слідчий суддя вважає, що сторона кримінального провадження довела, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, отримання зазначеної інформації для кримінального провадження буде мати доказове значення і забезпечувати виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою відомостей, які містяться у визначених у клопотанні документах не можливо, отже потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться у клопотанні у зв'язку із чим слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити.
Керуючись ст. ст. 159, 163-164, 369-372 КПК України, слідчий суддя -
Клопотання задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю - старшому слідчому СУ ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_12 та слідчим, які входять до складу слідчої групи за даним кримінальним провадженням, а саме: старшому слідчому відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_13 ; старшому слідчому в ОВС відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області майору поліції ОСОБА_14 ; старшому слідчому в ОВС відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області майору поліції ОСОБА_15 ; старшому слідчому в ОВС відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчго управління ГУНП в Дніпропетровській області майору поліції ОСОБА_16 ; старшому слідчому відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_17 ; старшому слідчому відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області майору поліції ОСОБА_18 ; старшому слідчому відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_19 ; старшому слідчому розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчому управління ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_20 ; слідчому відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчому управління ГУНП в Дніпропетровській області підполковнику поліції ОСОБА_21 ; слідчому відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_22 ; слідчому відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_23 ; старшому слідчому відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_24 ; слідчому відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_25 ; слідчому відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_26 ; заступнику начальника відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області підполковнику поліції ОСОБА_27 - надати можливість ознайомитися та вилучити інформацію про зв'язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2023 року по 00 год. 00 хв. 09.12.2025 року, з абонентськими номерами: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_6 .
Визначити строк дії ухвали тривалістю у 2 (два) місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Роз'яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1