Провадження № 3/582/842/25
Справа № 582/1490/25
Недригайлівський районний суд Сумської області
11 грудня 2025 року
Суддя Недригайлівського районного суду Сумської області Жмурченко В. Д., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла із Головного управління ДПС у Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 , ФОП,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків, а саме при проведенні фактичної перевірки за місцем фактичного провадження (здійснення) діяльності, розташування господарського об'єкта (магазину), розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , встановлено, що 07.06.2025 та 08.07.2025 проведено розрахункові операції з реалізації підакцизних товарів без використання режиму програмування найменування товарів (без зазначення відповідного коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), чим порушено вимоги пункту 11 статті 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послугу (зі змінами та доповненнями).
У судове засідання ОСОБА_1 не прибула.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, оскільки її вина у вчиненні вищевказаного правопорушення доведена у повному обсязі та підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 682/18-28-07-06 від 31.10.2025, актом фактичної перевірки від 31.10.2025.
Отже, своїми діями ОСОБА_1 , як фізична особа-підприємець, порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Згідно зі ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Пунктом 7 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин, зокрема, закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 31.10.2025 ОСОБА_1 вчинила зазначені вище правопорушення 07.06.2025 та 08.07.2025. Ці порушення були виявлені під час проведення перевірки 28.10.2025.
Оскільки на час розгляду справи закінчилися строки притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбачені ч. 2 ст. 38 КУпАП, тому суддя дійшов висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 38, ч. 1 ст. 155-1, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, у зв'язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: В. Д. Жмурченко