Справа № 600/5938/24-а
Головуючий у 1-й інстанції: Маренич Ігор Володимирович
Суддя-доповідач: Капустинський М.М.
10 грудня 2025 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Капустинського М.М.
суддів: Шидловського В.Б. Сапальової Т.В.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівецький гравійно-піщаний кар'єр" на рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 02 вересня 2025 року у справі за адміністративним позовом Товаристваз обмеженою відповідальністю "Чернівецький гравійно-піщаний кар'єр" до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,
у грудні 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Чернівецький гравійно-піщаний кар'єр" (далі - позивач) звернувся в суд з позовом до Головного управління ДПС у Чернівецькій області (далі - відповідач), в якому просило:
- скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Чернівецькій області від 29.11.2024 року №25193/ж10/24-13-04-07 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівецький гравійно-піщаний кар'єр" штрафних санкцій у сумі 412463,19 коп.
В обґрунтування позову вказано, що оскаржуваним рішенням застосовано до позивача штрафні санкції за затримку реєстрації податкових накладних. В межах спірних правовідносин неналежне виконання вимог податкового законодавства стосовно своєчасної реєстрації позивачем податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних відбулося не з вини останнього, що виключає протиправність діянь платника податку та, як наслідок, притягнення його до відповідальності.
Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 02 вересня 2025 року у задоволенні адміністративного позову - відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Аргументами на підтвердження вимог скарги зазначає, що як видно з розрахунку штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків користування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) ТОВ «Чернівецький гравійно-піщаний кар'єр» (Додаток до податкового повідомлення-рішення ) 18.07.2024 року зареєстрована податкова накладна від 20.04.2024 року на суму 1272495.17 грн. на наступний день 19.07.2024 року (дата складання 22.05.2024 року) Позивачем було зареєстровано розрахунок коригування до вище вказаної податкової накладної: - 1272495.17 грн. (з мінусом). Відповідач на одну й ту ж суму ПН нараховує двічі штрафні санкції (Див. розрахунок штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН). Суд першої інстанції це не дослідив.
Оскільки вище вказані кошти були повернуті 22 травня 2024 року і на вище вказану податкову накладну було складено розрахунок коригування №63 від 22.05.2024 року, Позивач не зміг вчасно зареєструвати його так як не була зареєстрована податкова накладна. Програмне забезпечення Відповідача не передбачає врегулювання такої ситуації, платник податків таким чином позбавлений права виправлення/коригування. Вважає, що вини Позивача не має, штрафні санкції нараховані двічі на суму ПДВ в розмірі 1272495,17 грн., а тому є протиправними. Позивач вважає, що в цій частині оскаржуване податкове повідомлення рішення, має бути скасоване. Більше того, податкову накладну, як, власне, і розрахунок коригування, не має бути відображено в декларації з ПДВ, бо це суперечить п. 44,1 ПКУ, тобто фактично не йдеться про документи як такі.
08.10.2025 року Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області подано відзив на апеляційну скаргу. У поданому відзиві відповідач вказує, що ТОВ "Чернівецький Гравійно-Піщаний Кар'єр" не надано жодного документа (квитанції), який би підтверджував своєчасну реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних, як це передбачено в абзаці 9 пункту 201.10 статті 201 ПКУ, та не долучено жодного доказу який би свідчив про своєчасну відправку на реєстрацію податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних, а також подання заяв контролюючому органу щодо неможливості виконання обов'язку своєчасності реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних.
Звертає увагу, що відсутність коштів для реєстрації податкових накладних не є підставою для звільнення позивача від відповідальності за виявлені порушення податкового законодавства за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних.
Враховуючи, що рішення суду першої інстанції ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження), суд апеляційної інстанції в порядку п.3 ч.1 ст.311 КАС України розглядає справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, оскільки справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Проаналізувавши вимоги та підстави апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи в їх сукупності, проаналізувавши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено матеріалами справи, Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області проведено камеральну перевірку з питань своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН з податку на додану вартість позивача за звітні періоди 2024 року по ТОВ "Чернівецький гравійно-піщаний кар"єр".
За результатами перевірки складено Акт №18665/ж5/24-13-04-07/42294440 від 23.10.2024, згідно якого встановлено порушення платником податку п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України в частині несвоєчасної реєстрації податкових накладних в ЄРПН, а саме:
1) ПН №5 від 03.06.2024 зареєстрована 16.07.2024, кількість днів затримки - 11;
2) ПН №39 від 12.06.2024 зареєстрована 16.07.2024, кількість днів затримки - 11;
3) ПН №7 від 03.06.2024 зареєстрована 16.07.2024, кількість днів затримки - 11;
4) ПН №29 від 10.06.2024 зареєстрована 16.07.2024, кількість днів затримки - 11;
5) ПН №86 від 27.05.2024 зареєстрована 16.07.2024, кількість днів затримки - 28;
6) ПН №97 від 30.05.2024 зареєстрована 16.07.2024, кількість днів затримки - 28;
7) ПН №65 від 27.05.2024 зареєстрована 16.07.2024, кількість днів затримки - 28;
8) ПН №78 від 24.05.2024 зареєстрована 16.07.2024, кількість днів затримки - 28;
9) ПН №92 від 28.05.2024 зареєстрована 16.07.2024, кількість днів затримки - 28;
10) ПН №93 від 29.05.2024 зареєстрована 16.07.2024, кількість днів затримки - 28;
11) ПН №60 від 20.06.2024 зареєстрована 16.07.2024, кількість днів затримки - 1;
12) ПН №75 від 20.04.2024 зареєстрована 18.07.2024, кількість днів затримки - 61;
13) ПН №88 від 03.06.2024 зареєстрована 30.07.2024, кількість днів затримки - 25;
14) ПН №49 від 28.06.2024 зареєстрована 30.07.2024, кількість днів затримки - 12;
15) ПН №79 від 24.05.2024 зареєстрована 06.08.2024, кількість днів затримки - 49;
16) ПН №2402277 від 19.04.2024 зареєстрована 14.05.2024, кількість днів затримки - 8;
17) ПН №63 від 22.05.2024 зареєстрована 19.07.2024, кількість днів затримки - 41.
На підставі Акту перевірки №18665/ж5/24-13-04-07/42294440 від 23.10.2024 Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області 29 листопада 2024 року винесено податкове повідомлення-рішення №25193/ж10/24-13-04-07, яким встановлено порушення граничних строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних розрахунків коригування до податкових накладних, визначених пунктом 89 підрозділу 2 розділу XX "Перехідних положень" Податкового кодексу України до позивача застосовані штрафні санкції у розмірі 420463,19 грн.
Не погоджуючись із названим рішенням, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Ухвалюючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції виходив з необґрунтованості вимог позивача, відтак і відсутності підстав для їх задоволення.
Колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції з огляду на таке.
Відповідно до абз.1 п.201.10 ст.201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Згідно абз.14 п.201.10 ст.201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
- для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;
- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача-платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
Статтею 120-1 ПК України визначена відповідальність платників податків за порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та допущення помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної.
- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
- 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
- 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Законом України від 12 січня 2023 року №2876-ІХ Про внесення змін до розділу XX Перехідні положення ПК України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування, який набрав чинності 08.02.2023, підрозділ 2 розділу XX Перехідні положення ПК України доповнено пунктами 89 та 90, якими на період дії воєнного стану та протягом шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, збільшено граничні строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування (далі - ПН/РК) до податкових накладних в ЄРПН, встановлені пунктом 201.10. ст.201 ПК України, та зменшено розміри штрафів за їх порушення, які встановлено п.120-1.1 ст.120-1 ПК України.
Відповідно, визначені п.89 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПК України строки реєстрації в ЄРПН застосовуються до ПН/РК, граничний термін реєстрації в ЄРПН яких припадає на період з дати набрання чинності Законом №2876-ІХ (тобто з датою складання, починаючи з 16 січня 2023 року), та діють тимчасово протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, та становлять:
- для ПН/РК до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
- для ПН/РК коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача-платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 18 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
Відповідно з пункту 90 підрозділу 2 розділу XX ПКУ передбачено, що тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України Про введення воєнного стану в Україні від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України Про затвердження Указу Президента України Про введення воєнного стану в Україні від 24 лютого 2022 року №2102-ІХ, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, штраф за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого пунктом 89 цього підрозділу для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлюється у розмірі:
2 відсотки суми податку на додану вартість, зазначеної в таких ПН/РК, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
5 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких ПН/РК, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких ПН/РК, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
15 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких ПН/РК, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
25 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких ПН/РК, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів (п. 90 підрозділу 2 розділу XX ПКУ).
Відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсацій їхньої вартості, суми податкових зобов' язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуваню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.
Після надходження податкової накладної/розрахунку коригування до ДПС автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, визначені п.12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (зі змінами) (далі - Порядок №1246), за результатами яких формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрацій податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (п.п.12 та 13 Порядку №1246).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (п.14 Порядку №1246).
Як встановлено, Головним управлінням Державної податкової служби у Чернівецькій області прийнято податкове повідомлення-рішення від 29.11.2024 року №25193/ж10/24-13-04-07, яким згідно з п.54.3 ст.54 ПК України, на підставі акту перевірки №18665/ж5/24-13-04-07/42294440, 23.10.2024 та/або за даними Єдиного реєстру податкових накладних за звітний період квітень-червень 2024р. встановлено порушення граничних строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених п.89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідних положень» ПКУ та згідно з п.90 підрозділу 2 розділу XX «Перехідних положень» ПКУ за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, застосовано штраф в сумі 412463,19 грн.
Товариство, вважаючи зазначене повідомлення-рішення незаконним звернулося з даним позовом до суду.
Суд першої інстанції не виявив порушень при прийнятті оскарженого ППР, відмовляючи в задоволенні позову, виходив з такого.
"Позивачем не надано жодного документа (квитанції), який би підтверджував своєчасну реєстрацію податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних, як це передбачено в абзаці 9 пункту 201.10 статті 201 ПКУ, та не долучено жодного доказу який би свідчив про своєчасну відправку на реєстрацію податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних, а також подання заяв контролюючому органу щодо неможливості виконання обов'язку своєчасності реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних.
Таким чином, податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС у Чернівецькій області №25193/ж10/24-13-04-07 від 29:11.2024 року, є законним, прийнятим контролюючим органом в межах наданих повноважень, а тому не підлягає скасуванню.
При цьому, суд відхилив посилання позивача про відсутність коштів у останнього, оскільки відсутність коштів для реєстрації податкових накладних не є підставою для звільнення позивача від відповідальності за виявлені порушення податкового законодавства за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних.
За вказаних обставин суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є необґрунтованими, а позов таким, що не підлягає до задоволення.
Таким чином, податковий орган при винесенні податкового повідомлення рішення діяв обґрунтовано; у межах повноважень та з урахуванням всіх обставин, які мають значення для прийняття об'єктивного рішення, в межах наданих повноважень та у відповідності до приписів чинного законодавства, у зв'язку із чим, підстави для визнання протиправним податкового повідомлень-рішення відсутні.
Інших підстав в обґрунтування незаконності оскаржуваного рішення у позові не наведено."
Колегія суддів не погоджується з зазначеними висновками суду першої інстанції та зазначає наступне.
Як вбачається з наявного в матеріалах справи розрахунку штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків користування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) ТОВ «Чернівецький гравійно-піщаний кар'єр» (додаток до податкового повідомлення-рішення) 18.07.2024 року зареєстрована податкова накладна №75 від 20.04.2024 року на суму 1272495.17 грн., на наступний день - 19.07.2024 року (дата складання 22.05.2024 року) Позивачем зареєстровано розрахунок коригування №63 до вище вказаної податкової накладної: з мінусом 1272495.17 грн. Відповідач і на суму вказаної податкової накладної (№75) і на суму розрахунку коригування (№63), як на одну й ту ж суму нарахував штрафні санкції, тобто двічі.
Суд першої інстанції зазначеної обставини не дослідив та не надав їй правової оцінки.
Відповідно до доводів позивача, згідно умов Договору підряду на будівництво військових інженерно-технічних фортифікаційних споруд №15від 01.03.2024 року, кошти, які приходили на казначейський рахунок мали би йти лише на оплату матеріалів для виконання фортифікаційних споруд. ТОВ «Чернівецький гравійно-піщаний кар'єр» не змогло використати кошти, згідно актів виконаних робіт і передоплату на закупку матеріалів, що суперечило умові договору. Оскільки грошових коштів не було на рахунку Позивача, а кошти, які були на казначейському рахунку Позивач не міг використати, підприємство не змогло вчасно зареєструвати податкову накладну №75 від 20 квітня 2024 року, складену на отриману попередню оплату в сумі 7634971 грн. на закупку матеріальних цінностей для виконання будівельних робіт по договору №15 на будівництво військових інженерно-технічних фортифікаційних споруд ДК 021:2015:45220000-5 «Інженерні та будівельні роботи», «Будівництво взводного опорного пункту Д 14 DSL01.03.2024p. Відповідно Позивач не міг використати вище вказані кошти та отримати податковий кредит за оплачені матеріали і не мав можливості перерахувати на електронний рахунок суму ПДВ в розмірі 1272495,17. Це стало наслідком того, що Позивач вище зазначену податкову накладну зареєстрував із запізненням через відсутність коштів на електронному рахунку. Лише 09 липня 2024 року грошові кошти в сумі 7634971 (ПДВ 1272495,17 грн) поступили на розрахунковий рахунок підприємства (Позивача) а, от же, Позивач зміг відправити на реєстрацію податкову накладну і здати податкову декларацію, відповідно сума податкового зобов'язання списалась з електронного рахунку по декларації, а податкова накладна своєчасно, з технічних причин, не була зареєстрована. Крім того, бухгалтерія Товариства неодноразово відправляла на реєстрацію податкову накладну №75 (яка повинна була зареєструватись за рахунок другого ліміту), але Позивач не зміг це зробити, оскільки технічно таке коригування не передбачено програмним забезпеченням Відповідача. Неодноразові звернення до Відповідача з детальним описом ситуації, що склалася, питання не вирішили, а як наслідок до Товариства застосовано штрафні санкції.
Оскільки вище вказані кошти були повернуті 22 травня 2024 року і на податкову накладну №75 було складено розрахунок коригування №63 від 22.05.2024 року, Позивач не зміг вчасно зареєструвати його (розрахунок коригування) так як не була зареєстрована податкова накладна. Програмне забезпечення Відповідача не передбачає врегулювання такої ситуації, а платник податків - позбавлений права виправлення/коригування.
Таким чином, вини Позивача у несвоєчасній реєстрації ПН №75 та РК на неї №63 - не має, а нараховані штрафні санкції двічі на суму ПДВ в розмірі 1272495,17 грн. є неправомірними.
Оскільки адміністративний суд, розглядаючи справу щодо правомірності дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим ч.3 ст.2 КАС України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями то колегія суддів вважає, що самостійний розрахунок судом належного розміру податкових зобов'язань платника податку та/або коригування судом суми штрафної санкції для платника є втручанням в дискреційні повноваження податкового органу.
Відповідно до вимог ч.1 та 2 ст.317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю та ухвалення нового рішення є, зокрема, невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи та неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права. Неправильним застосуванням норм матеріального права вважається, крім іншого, неправильне тлумачення закону.
З урахуванням наведеного, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції при вирішенні справи порушені норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, тому, керуючись ст.315 КАС України, постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови - про задоволення позову.
Крім того, відповідно до ч.6 ст.139 КАС України якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.
Згідно ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З урахуванням наведеного судова колегія приходить до висновку про необхідність стягнення з Головного управління ДПС у Чернівецькій області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівецький гравійно-піщаний кар'єр" витрат, пов'язаних зі сплатою судового збору за подання позовної заяви (6186,95 грн) та апеляційної скарги (9280,42 грн), у загальному розмірі 15 467, 37 грн.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівецький гравійно-піщаний кар'єр" задовольнити повністю.
Рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 02 вересня 2025 року скасувати.
Прийняти нову постанову. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівецький гравійно-піщаний кар'єр" задовольнити повністю.
Скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Чернівецькій області від 29.11.2024 року №25193/ж10/24-13-04-07 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівецький гравійно-піщаний кар'єр" штрафних санкцій у сумі 412463,19 коп.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівецький гравійно-піщаний кар'єр" за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Чернівецькій області 15 467, 37 грн. понесених витрат по сплаті судового збору.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст. 328, 329 КАС України.
Головуючий Капустинський М.М.
Судді Шидловський В.Б. Сапальова Т.В.