Постанова від 11.12.2025 по справі 286/3896/25

Народицький районний суд Житомирської області

Справа № 286/3896/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2025 року селище Народичі

Народицький районний суд Житомирської області в складі: під головуванням судді Піщуліної І.С., з секретарем Ярошенко В.В., з участю особи, щодо якої складено протоколи ОСОБА_1 , керівника Коростенської окружної прокуратури Мамкути А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні об'єднану справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 172-6, частинами 1,2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , директора комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради району Житомирської області, особи з інвалідністю третьої групи, потерпілого від Чорнобильської катастрофи категорії 1, члена добровольчого формування ІНФОРМАЦІЯ_2 , маючого на утриманні неповнолітню дитину, а також повнолітню дитину, яка навчається, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи директором комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради Житомирської області, та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог частини 1 статті 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подав щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік після встановленого законом терміну - 31 січня 2024 року, а саме 24 липня 2025 року о 16 годині 15 хвилин, за 2022 рік після встановленого законом терміну - 31 січня 2024 року, а саме 25 липня о 13 годині 43 хвилини, за 2023 рік після встановленого законом терміну - 31 березня 2024 року, а саме 08 квітня 2025 року о 15 годині 34 хвилини, за 2024 рік після встановленого законом терміну - 31 березня 2025 року, а саме 08 квітня 2025 року о 16 годині 08 хвилин.

Також ОСОБА_1 , будучи директором комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради Коростенського району Житомирської області, та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог пункту 2 частини 1 статті 28 Закону не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомив Овруцьку міську раду Житомирської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник перед підписанням наказів «Про доплати та надбавки працівникам підприємства» №13-ОС від 31 січня 2024 року, №21-ОС від 29 лютого 2024 року, №31-ОС від 29 березня 2024 року, №39-ОС від 30 квітня 2024 року, №49-ОС від 31 травня 2024 року, №65-ОС від 28 червня 2024 року, №84-ОС від 30 серпня 2024 року, №92-ОС від 30 вересня 2024 року, №103-ОС від 31 жовтня 2024 року, №8-0С від 31 січня 2025 року, №24-ОС від 31 березня 2025 року, №36-ОС від 30 квітня 2025 року, №50-ОС від 30 травня 2025 року, якими з-поміж інших працівників встановив собі особисто доплату (надбавку) в розмірі 20% від тарифної ставки водія.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради Коростенського району Житомирської області, та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог пункту 3 частини 1 статті 28 Закону прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видав і підписав накази «Про доплати та надбавки працівникам підприємства» №13-ОС від 31 січня 2024 року, №21-ОС від 29 лютого 2024 року, №31-ОС від 29 березня 2024 року, №39-ОС від 30 квітня 2024 року, №49-ОС від 31 травня 2024 року, №65-ОС від 28 червня 2024 року, №84-ОС від 30 серпня 2024 року, №92-ОС від 30 вересня 2024 року, №103-ОС від 31 жовтня 2024 року, №8-0С від 31 січня 2025 року, №24-ОС від 31 березня 2025 року, №36-ОС від 30 квітня 2025 року, №50-ОС від 30 травня 2025 року, якими, з-поміж інших працівників, встановив собі особисто доплату (надбавку) в розмірі 20% від тарифної ставки водія.

ОСОБА_1 в судовому засіданні провину визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому, пояснив, що дійсно працює на посаді директора комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради Коростенського району Житомирської області, в період воєнного стану на підприємстві стався дефіцит з працівниками, особливо з водіями. Оскільки підприємство здійснює діяльність по наданню населенню комунальних послуг, та його діяльність віднесено до критичної інфраструктури, роботу водія потрібно було виконувати навіть за фактичної відсутності такого працівника. Зазначив, що його метою при постановленні наказів про надання доплат було не особисте збагачення, а виконання фактично роботи за відсутності на підприємстві водія, вважає, що при цьому діяв в межах трудового законодавства, однак не врахував вимог антикорупційного законодавства. Також додав, що до запровадження в державі воєнного стану не був суб'єктом електронного декларування, не повністю був обізнаний з правилами електронного декларування, а тому подав відповідні щорічні декларації із запізненням. Також вказав, що його дружина є державним службовцем, яка є суб'єктом декларування та завжди декларувала його доходи у своїх щорічних електронних деклараціях.

Керівник Коростенської окружної прокуратури Мамкута Андрій Миколайович в судовому засіданні зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 , який є суб'єктом відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції», ознак діянь, передбачених частиною 1 статті 172-6, частинами 1,2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також про те, що винуватість у вчиненні останньою правопорушень доводиться дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи. Просив накласти на останнього остаточне адміністративне стягнення у межах санкції частини 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу розмірі двохста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 3400 гривень, й при цьому врахувати пом'якшуючі обставини та відомості про особу порушника, який є особою з інвалідністю, має на утриманні неповнолітню дитину. Заперечував щодо визнання правопорушень, вчинених ОСОБА_1 , малозначними, з огляду на суспільну значущість дотримання посадовими особами органів державної влади вимог антикорупційного законодавства

Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши письмові докази, суд дійшов такого висновку.

Частина 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальність передбачена за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, частиною 2 цієї статті - за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Підпунктом «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону визначено, що суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є, зокрема, посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.

Згідно з частиною 1 статті 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1 і 2 частини 1 статті 3 цього Закону зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи па посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Під реальним конфліктом інтересів у абзаці 13 частини 1 статті 1 Закону розуміється суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Приватним інтересом є будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях (абзац 14 частини 1 статті 1 Закону).

Окрім цього, частиною 1 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 5 частини першої статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до пункту 1 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом голови НАЗК від 23 липня 2021 року №449/21 (далі-Порядок), щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» було введено воєнний стан на усій території України, який діє до цього часу.

Законом України Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану від 08 липня 2022 року №2381-ІХ було установлено, що суб'єкт декларування зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кінцевий строк подання якої припадає на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", протягом дев'яноста календарних днів з дня його припинення чи скасування.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" №3384-IX, який набрав чинності 12 жовтня 2023 року, було відновлено електронне декларування та відкрито доступ (з урахуванням безпекових заходів) до реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до підпункту 2-7 пункту 2 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно достатті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 рішенням шістнадцятої позачергової сесії Овруцької міської ради сьомого скликання «Про призначення ОСОБА_1 на посаду директора комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради Житомирської області» №433 від 29 липня 2016 року був призначений на посаду директора відповідного підприємства з 02 серпня 2016 року на умовах контракту, строк дії якого неодноразово продовжувався, востаннє розпорядженням Овруцького міського голови №183-к від 18 вересня 2024 року «Про продовження терміну дії контракту, укладеного з директором комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради Житомирської області ОСОБА_1 » з 02 жовтня 2024 року по 01 жовтня 2025 року.

02 серпня 2016 року ОСОБА_1 під розпис був ознайомлений зі змістом ряду статей Закону України "Про запобігання корупції" та обмеженнями, встановленими ним.

Комунальне підприємство «Гарне місто» Овруцької міської ради згідно з пунктом 1.8 Статуту комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради Житомирської області, затвердженого рішенням 51 сесії Овруцької міської ради восьмого скликання №2144 від 24 жовтня 2023 року (надалі-Статут), є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банку, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, штампи, бланки організаційно-розпорядчої документації й в силу положень статті 81 ЦК України є юридичною особою публічного права.

Підприємство входить до сфери управління Овруцької міської ради Житомирської області, яка є представником власника територіальної громади міста Овруч Житомирської області (пункт 1.2 Статуту).

Пунктом 6.3 Статуту передбачено, що безпосереднє керівництво поточною діяльністю підприємства здійснює директор, який призначається та звільняється з посади рішенням Овруцької міської ради за поданням міського голови, у міжсесійний період- розпорядженням Овруцького міського голови з послідуючим затвердженням розпорядження на сесії міської ради.

Директор підприємства видає у межах своєї компетенції накази та доручення, з директором укладається контракт (пункт 6.4 Статуту).

Відповідно до умов пункту 12 Контракту з директором комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради від 02 серпня 2016 року (надалі-Контракт) керівник має право діяти від імені підприємства, заохочувати та накладати стягнення на працівників відповідно до законодавства, в межах своєї компетенції видавати накази, доручення та інші акти, давати вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників підприємства.

За умовами Додаткової угоди №8 до Контракту від 26 червня 2023 року за виконання обов'язків, передбачених Контрактом, керівнику нараховується заробітна плата в межах фонду оплати праці, виходячи з встановлених керівнику: посадового окладу в розмірі 4 мінімальних посадових окладів працівника основної професії, пропорційно до фактично відпрацьованого часу, гарантійних та компенсаційних виплат, передбачених чинним законодавством, з урахуванням вимог постанови КМУ №859 від 19 травня 1999 року.

Крім умов матеріального забезпечення, зазначеного у контракті, керівнику можуть бути встановлені інші умови, що не заборонені законом (пункт19 Контракту).

Колективним договором комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради Житомирської області на 2021-2025 роки, схваленим на загальних зборах членів трудового колективу 25 січня 2021 року, визначено, що адміністрація зобов'язана встановлювати перелік доплат і надбавок до тарифних ставок і посадових окладів.

Згідно з Переліком доплат і надбавок до тарифних ставок і посадових окладів, що є Додатком №1 до Колективного договору, за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника передбачено розмір доплати в розмірі до 100% тарифної ставки (окладу) відсутнього працівника.

31 січня 2024 року, 29 лютого 2024 року, 29 березня 2024 року, 30 квітня 2024 року, 31 травня 2024 року, 28 червня 2024 року, 30 серпня 2024 року, 30 вересня 2024 року, 31 жовтня 2024 року, 31 січня 2025 року, 31 березня 2025 року, 30 квітня 2025 року, 30 травня 2025 року ОСОБА_1 видав та підписав відповідно накази №13-ОС, №21-ОС, №31-ОС, №39-ОС, №49-ОС, №65-ОС, №84-ОС, №92-ОС, №103-ОС, №8-0С, №24-ОС, №36-ОС, №50-ОС «Про доплати та надбавки працівникам підприємства», якими, серед інших працівників підприємства, встановив собі особисто доплати (надбавки) в розмірі 20% від тарифної ставки водія.

Видаючи та підписуючи зазначені накази, ОСОБА_1 мав приватний майновий інтерес, який підлягав врегулюванню у встановленому законом порядку, а отже він прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів за наявності суперечності між його приватним інтересом, що полягав у встановленні доплат (надбавок) та поліпшенні власного матеріального становища шляхом отримання цих доплат (надбавок) до посадового окладу, та його посадовими повноваженнями, як директора підприємства, що вплинуло на його об'єктивність та неупередженість при підписанні відповідних наказів.

При цьому ОСОБА_1 не вжив жодних заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомив Овруцьку міську раду Житомирської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

До того ж судом з'ясовано, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, ОСОБА_1 подав 24 липня 2025 року о 16 годині 15 хвилин, за 2022 рік - 25 липня 2025 року о 13 годині 43 хвилини, за 2023 рік - 08 квітня 2025 року о 15 годині 34 хвилини, за 2024 рік - 08 квітня 2025 року о 16 годині 08 хвилин, тобто несвоєчасно. Причин поважності несвоєчасного подання вказаних декларацій судом не виявлено.

Отже, враховуючи вищевикладені факти, суд вважає, що ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, являючись згідно з підпунктом «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог пунктів 2 та 3 частини 1 статті 28 Закону не повідомив визначений законом орган про наявність у нього реального конфлікту інтересів та прийняв ряд рішень в умовах реального конфлікту інтересів, а також в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена частинами 1,2 статті 172-7, частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується:

- протоколами про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, №522, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 530, 531, 532, 533, 534, 535, 536, 537, 538, 539, 540, 541, 542, 543, 544, 545, 546, 547, 548, 549, 550, 551, складеними 27 жовтня 2025 року;

- копією рішення шістнадцятої позачергової сесії Овруцької міської ради сьомого скликання «Про призначення ОСОБА_1 на посаду директора комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради Коростенського району Житомирської області» №433 від 29 липня 2016 року;

- копією Контракту з директором комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради Житомирської області від 02 серпня 2016 року;

- копіями Додаткових угод №6 від 02 жовтня 2019 року, №7 від 02 жовтня 2022 року, №8 від 26 червня 2023 року, №9 від 25 вересня 2023 року, №10 від 18 вересня 2024 року «До контракту, укладеного з директором комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради Житомирської області ОСОБА_1 »;

- копіями розпоряджень Овруцького міського голови №212-к від 19 вересня 2019 року, №170-к від 27 вересня 2022 року, №195-к від 20 вересня 2023 року, №183-к від 18 вересня 2024 року «Про продовження терміну дії контракту, укладеного з директором комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради Житомирської області ОСОБА_1 »;

- копіями Наказів №85-ОС від 20 вересня 2019 року, №90-ОС від 30 вересня 2022 року, №79-ОС від 25 вересня 2023 року, №90-ОС від 18 вересня 2024 року «Про продовження дії контракту»;

- копією Ознайомлення з обмеженнями Закону України "Про запобігання корупції" від 02 серпня 2018 року;

- копією Посадової інструкції Директора підприємства, затвердженої директором комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради Житомирської області ОСОБА_1 ;

- копією Статуту комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради Коростенського району Житомирської області, затвердженого рішенням 51 сесії Овруцької міської ради восьмого скликання №2144 від 24 жовтня 2023 року;

- копією Колективного договору комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради Житомирської області на 2021-2025 роки, схваленим на загальних зборах членів трудового колективу 25 січня 2021 року з Додатками до нього;

- копією Змін до Колективного договору комунального підприємства «Гарне місто» Овруцької міської ради Житомирської області на 2021-2025 роки, схваленим на загальних зборах членів трудового колективу 01 серпня 2024 року з Додатками до нього;

- копіями наказів «Про доплати та надбавки працівникам підприємства» №13-ОС від 31 січня 2024 року, №21-ОС від 29 лютого 2024 року, №31-ОС від 29 березня 2024 року, №39-ОС від 30 квітня 2024 року, №49-ОС від 31 травня 2024 року, №65-ОС від 28 червня 2024 року, №84-ОС від 30 серпня 2024 року, №92-ОС від 30 вересня 2024 року, №103-ОС від 31 жовтня 2024 року, №8-0С від 31 січня 2025 року, №24-ОС від 31 березня 2025 року, №36-ОС від 30 квітня 2025 року, №50-ОС від 30 травня 2025 року;

- копіями електронних щорічних декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 за 2021, 2022, 2023, 2024 роки;

- копіями письмових пояснень ОСОБА_1 від 06 травня 2025 року, зміст яких узгоджується поясненнями останнього, наданими під час судового засідання.

Дослідивши та оцінивши надані учасниками справи в судовому засіданні пояснення, зміст зазначених вище письмових доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених частинами 1,2 статті 172-7, частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є доведеною.

Відповідно до частини 2 статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

З системного аналізу норм Кодексу України про адміністративні правопорушення слідує, що його завдання полягає у встановлені винних і забезпеченні правильного застосування законодавства з тим, щоб до кожного правопорушника були застосовані справедливі заходи адміністративного примусу.

Частиною 2 статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Відповідно до статті 34 Кодексу України про адміністративні правопорушення суд визнає обставиною, що пом'якшує відповідальність, щире розкаяння винного.

Обтяжуючих відповідальність обставин, передбачених статтею 35 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судом не встановлено.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, є особою з інвалідністю, потерпілим від Чорнобильської катастрофи категорії 1, членом добровольчого формування Овруцької територіальної громади №1, ступінь його вини, майновий стан порушника, який офіційно працевлаштований, має на утриманні неповнолітню дитину та повнолітню дитину, яка навчається, а також обставину, яка пом'якшує адміністративну відповідальність, і вважає доцільним призначити адміністративне стягнення із застосуванням частини 2 статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення в межах санкції частини 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі.

ОСОБА_1 в судовому засіданні просив застосувати адміністративне стягнення у формі усного зауваження за малозначністю правопорушення, однак, враховуючи те, що одним з основних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, зважаючи на те, що ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитись у підриві авторитету органу державної влади та зашкодити суспільним інтересам, суд дійшов висновку, що таке правопорушення не може бути визнано малозначним.

Керуючись статтями 27, 34, 35, 36, 221, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6, частинами 1,2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та піддати його адміністративному стягненню, із застосуванням частини 2 статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді штрафу в розмірі двохста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у сумі 3400 гривень (реквізити для сплати штрафу: отримувач ГУК у Жит.обл/ТГ смт Народичі/21081100, рахунок №UA488999980313040106000006695, банк отримувача Казначейство України, код ЄДРПОУ 37976485).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 гривень 60 копійок (реквізити для сплати судового збору: отримувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, рахунок №UA908999980313111256000026001, банк отримувача Казначейство України, код ЄДРПОУ 37993783).

Роз'яснити особі, щодо якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до частини 1 статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до вимог статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений частиною 1 статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Народицький районний суд Житомирської області особою, щодо якої її винесено, її законним представником, потерпілим або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова суду підлягає зверненню до примусового виконання протягом 3 місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.

Суддя: Ірина ПІЩУЛІНА