Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
провадження №1-кс/279/1586/25
Справа № 279/7411/25
10 грудня 2025 року м. Коростень
Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області капітана поліції ОСОБА_3 за матеріалами кримінального провадження №12025060490000815 від 07.11.2025 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 301-1 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,-
Слідчий СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області капітан поліції ОСОБА_3 звернулася до суду в рамках кримінального провадження №12025060490000815, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань в 07.11.2025,, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.1 ст. 301-1 КК України, з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання мотивоване тим, що 06 листопада 2025 року надійшов рапорт ст.о/у ВМІЙ ГУНИ в Житомирській області про те, що в ході моніторингу спеціального програмного комплексу «Icaccops», було встановлено, що Особа М, яка використовує IP-адресу, що локаційно знаходиться на території Коростеня чи Коростеиського району в період часу з липня 2025 по вересень 2025 року здійснила завантаження близько 5000 «Torrent» архівів, в яких можуть міститися файли порнографічного характеру в тому числі і дитячої тгоріюг'расрії різного рівня тяжкості.
По даному факту 07 листопада 2025 року слідчим відділенням Коростеиського РУП ГУНИ в Житомирській області було внесено відомості до ЄРДР за №12025060490000815 за ч.І ст. 301-1 КК України.
06 листопада 2025 року до СВ Коростеиського РУП ГУНП в Житомирській області надійшли матеріали з ВМП ГУНП в Житомирській області про те, що моніторингу спеціального програмного комплексу «Icaccops», було встановлено, що Особа М, яка використовує IP-адресу, що локаційно знаходиться на території Коростеня чи Коростеиського району в період часу з липня 2025 по вересень 2025 року здійснила завантаження близько 5000 «Torrent» архівів, в яких можуть міститися файли порнографічного характеру в тому числі і дитячої порнографії різного рівня тяжкості.
01 грудня 2025 року слідчим суддею Коростеиського міськрайонного суду в Житомирській області ОСОБА_1 була винесена ухвала на проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
На підставі ухвали слідчого судді Коростенського міськрайошюго в Житомирській області ОСОБА_1 від 01.12.2025 року за 1кс/279/1534/25 05 грудня 2025 року в період часу з 08:14 години по 11:46 години було проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_4 , що за адресою: АДРЕСА_1 в ході якого було виявлено та вилучено: флеш накопичував чорного кольору, марки «Transcend» 64 Gb, жорстикий диск марки «WD» на 1 ТВ, S/N WCC6Y6YVS2YU, жорсткий диски марки «Barracuda» на 1 ТВ серійним, номером ZN1TAQZY, який упаковано до спецпакету Р SP2156505;мобільний телефон марки «Samsung» модель «А55» ІМЕІ: НОМЕР_1 , ІМЕІ НОМЕР_2 в якомі знаходиться сімкартка з абоненським номером НОМЕР_3 , НОМЕР_4 який упаковано до спецпакету PSP2157892;- ноутбук чорного кольору марки «DELL» модель «Vostro 1440» ноутбук сірого кольору марки «DELL» модель «РР04х», які разом з зарядними пристроями (двома) поміщено до чорної сумки та упаковано до спецпакету 7282297; системний блок чорного кольору, який знаходиться в дитячій кімнаті, який упаковано до чорного полімерного пакету та опечатано біркою;- системний блок чорного кольору, який знаходиться в кабінеті, який
упаковано до чорного полімерного пакету та опечатано біркою;- системний блок чорного кольору, марки «Frime» який знаходиться в кабінеті кімнаті, упаковано до спецпакету ЕХР0459125.
Під час проведення обшуку було вилучено речі, які зазначені в ухвалі суду на дозвіл на проведення обшуку від 01.12.2025 року. У зв'язку з чим виникла необхідність в накладенні арешту на майно. Власник ОСОБА_5 на пояснив що речі належать йому з його жінкою.
05.12.2025 року вказані предмети було визнано речовими доказами та долучено до матеріалів кримінального провадження.
Інформація, яка міститься на вилучених мобільних терміналах, які на даний час зберігається в ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_2 . Аналіз отриманої інформації дасть можливість встановити хронологію скоєння злочину, осіб які причетні до вчинення вказаного кримінального правопорушення..
Враховуючи, що дані, які містяться на вилучених флеш накопичувачі, жорстких дисках, мобільному телефоні, ноутбуках та системних блоках, може містити конфіденційну інформацію, особисте листування особи та інші записи особистого характеру, персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні, але їх можливо використати при розслідуванні даного кримінального провадження, а також те, що на даний час отримати зазначену інформацію в інший спосіб не представляється можливим, виникла необхідність у отримані дозволу на тимчасовий доступ до інформації, яка міститься на вилучених в ході обшуку речах, що зберігаються за адресою АДРЕСА_2 .
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що воно підлягає до задоволення, виходячи з таких підстав.
Відповідно до ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч.5 ст.132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
У відповідності до ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомлення з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно пункту 8 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить відомості, які можуть становити персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних. Отримання доступу до вказаної інформації, згідноКПК України, можливо лише на підставі відповідної ухвали слідчого судді.
Судом встановлено, що інформація, про тимчасовий доступ до якої зазначється в клопотанні, не відноситься до документів, до яких згідно ст.161 КПК України заборнено доступ; також не отримується під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій.
Відповідно до ч. 5 ст.163КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи викладені обставини, наведені норми кримінального процесуального закону, перевіривши надані докази, слідчий суддя вважає клопотання слідчого обґрунтованим та таким, яке необхідне задовольнити, оскільки з доказів, наданих на його обґрунтування вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, відомості, які містяться в цих документах, можуть бути використані як докази, а довести на даному етапі досудового розслідування вказані обставини іншими способами неможливо.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим СВ Коростенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, наявної у:
Флеш накопичувані чорного кольору, марки «Transcend» 64 Gb, жорстикий диск марки «WD» на 1 ТВ, S/iN WCC6Y6YVS2YU, жорсткий диски марки «Barracuda» на і' ТВ серійним номером ZN1TAQZY, який упаковано до спецпакету PSP2156505;Мобільному телефоні марки «Samsung» модель «А55» ІМЕІ: НОМЕР_1 , ІМЕІ НОМЕР_2 в якомі знаходиться сімкартка з абоненським номером НОМЕР_5 , НОМЕР_4 який упаковано до спецпакету PSP2157892; Ноутбуці чорного кольору марки «DELL» модель «Vostro 1440», ноутбуці сірого кольору марки «DELL» модель «РР04х», які разом з зарядними пристроями (двома) поміщено до чорної сумки та упаковано до спецпакету 7282297;Системному блоці чорного кольору, який знаходиться в дитячій кімнаті, який упаковано до чорного полімерного пакету та опечатано біркою;Системному блоці чорного кольору, який знаходиться в кабінеті, який упаковано до чорного полімерного пакету та опечатано біркою;Системному блоці чорного кольору, марки «Frime» який знаходиться в кабінеті кімнаті, упаковано до спецпакету ЕХР0459125, з правом надання доручення працівникам відділу міграційної поліції ГУНП в Житомирській області огляду вказаних речових доказів під час чого з'ясувати чи міститься в пам'яті флеш накопичувані, жорстких дисках, мобільному телефоні, ноутбуках та системних блоках інформація, що має значення для кримінального провадження, зокрема файли порнографічного характеру в тому числі і дитячої порнографії різного рівня тяжкості, (результати проведення оформити оглядом).
Відповідно до ст.165 КПК України - "1. Особа, яка зазначена в ухвалі слідчої - судді про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. 2. Зазначена в ухвалі слідчої- судді особа зобов'язана пред'явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. 3. Особа, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов'язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. 4. На вимогу володільця особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Роз'яснити, що згідно ст.166 КПК України - у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. 2. У разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу внутрішніх справ за місцем проведення слідчих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу.
Строк дії ухвали становить два місяці з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_12