Рішення від 11.12.2025 по справі 640/8463/19

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2025 року Чернігів Справа № 640/8463/19

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ткаченко О.Є., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" про стягнення штрафу,

УСТАНОВИВ:

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі - НКЦПФР) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" про стягнення штрафу у розмірі 25 500,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 14.02.2019 НКЦПФР прийнято постанову № 95-ДП-Е про застосування до ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" штрафних санкцій у сумі 17000,00 грн за правопорушення на ринку цінних паперів, а також 14.02.2019 НКЦПФР прийнято постанову № 96-ДП-ДУ про застосування до ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" штрафних санкцій у сумі 8500,00 грн за правопорушення на ринку цінних паперів. Однак, вказані штрафні санкції сплачені відповідачем не були, що стало підставою для звернення уповноваженого органу до суду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.05.2019 відкрито провадження в адміністративній справі; вирішено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Ухвалою судді Чернігівського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 прийнято справу № 640/8463/19 до провадження судді Ткаченко О.Є. спочатку в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Запропоновано сторонам у разі зміни фактичних обставин по даній справі, вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, повідомити суд про вказані обставини протягом 15 (п'ятнадцяти) днів з дня отримання цієї ухвали шляхом направлення додаткових пояснень в електронній формі через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему (особистий кабінет в системі «Електронний суд») з використанням власного (уповноваженої особи) електронного підпису або у паперовій формі.

Позивач подав пояснення на виконання вимог ухвали Чернігівського окружного адміністративного суду від 30.04.2025, у яких зазначив про актуальність спірних правовідносин, підтримав свою правову позицію та зазначив, що станом на сьогодні ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" не сплачено штрафні санкції.

Копію ухвали суду про прийняття справи № 640/8463/19 до провадження судді Чернігівського окружного адміністративного суду Ткаченко О.Є. від 30.04.2025 направлено супровідним від 02.05.2025 та від 03.06.2025 ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" за адресою реєстрації, проте поштові конверти повернулися на адресу суду неврученим із відміткою «за закінченням терміну зберігання» (а.с. 60, 70).

Крім того, судом зроблено оголошення про виклик до суду ТОВ "Кайдзен капітал" по справі № 640/8463/19 про те, що справа № 640/8463/19 буде розглядатись одноособово суддею Ольгою ТКАЧЕНКО в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами за адресою суду: вул. Київська, 23, м. Чернігів, 14005. Електронна копія ухвали розміщена в мережі інтернет за адресою: http://www.reyestr.court.gov.ua/. Дата розміщення інформації на офіційному веб-сайті Чернігівського окружного адміністративного суду у складі веб-порталу "Судова влада України" у розділі "Громадянам" за посиланням "Оголошення про виклик до суду" та на головній сторінці веб-сайту - 11.12.2025.

Відповідно до частини 11 статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідач відзив на позов не надав.

Відповідно до частини 6 статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов належить задовольнити повністю, зважаючи на таке.

У відношенні ТОВ «КАЙДЗЕН КАПІТАЛ» уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - НКЦПФР) складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 22.01.2019 №58-ДП-Е, відповідно до якого встановлено наступне.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством. Згідно з пунктом 4 статті 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» одним із основних завдань Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень.

Відповідно до пункту 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

У відношенні ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.09.2018 №136-ЦА-УП-Е, згідно з яким необхідно було у термін до 28.09.2018 усунути порушення пункту 4 глави 4 розділу II Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням НКЦПФР від 03.12.2013 № 2826, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за № 2180/24712 (далі - Положення), а саме: подати до НКЦПФР річну інформацію емітента за 2017 рік та до 28.09.2018 року письмово проінформувати про виконання уповноважену особу Комісії та департамент нагляду за станом корпоративного управління та корпоративними фінансами.

Пунктом 12 розділу 1 Положення, зокрема, встановлено, що при поданні Інформації до НКЦПФР емітент зобов'язаний подавати (надсилати) таку Інформацію у вигляді електронних документів відповідно до нормативно-правового акта НКЦПФР, що регулює порядок подання адміністративних даних, та інформації у вигляді електронних документів.

Подання до НКЦПФР інформації у вигляді електронних документів здійснюється відповідно до Положення про подання адміністративних даних та інформації у вигляді електронних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням НКЦПФР 13.05.201 1 № 492. зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.06.2011 за № 789/19527 і: змінами).

Станом на 14.01.2019 річна інформація емітента за 2017 рік ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" в Системі моніторингу фондового ринку відсутня.

Вищезазначене свідчить, що ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" не виконало розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.09.2018 №136-ЦА-УП-Е.

Крім того, у відношенні ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 22.01.2019 №59-ДП-Е, відповідно до якого встановлено наступне.

ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.09.2018 №137-ЦА-УП-Е, згідно з яким необхідно було у термін до 28.09.2018 усунути порушення пункту 4 глави 4 розділу II Положення, а саме: розмістити на сторінці в мережі Інтернет річну інформацію про емітента за 2017 рік та до 28.09.2018 письмово проінформувати про виконання уповноважену особу Комісії та департамент нагляду за станом корпоративного управління та корпоративними фінансами.

Відповідно до наявної в Комісії інформації офіційний сайт ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" - http://007m007.wix.com/kaidzen.

Станом на 14.01.2019 річна інформація про емітента за 2017 рік ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" на власний сторінці в мережі Інтернет (http://007m007.wix.com/kaidzen) відсутня. Уповноважена особа Комісії та департамент нагляду за станом корпоративного управління та корпоративними фінансами про виконання вищезазначеного розпорядження не поінформовані.

Вищезазначене свідчить, що ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" не виконало розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.09.2018 №137-ЦА-УП-Е.

Також у відношенні ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 22.01.2019 №60-ДП-Е, відповідно до якого встановлено наступне.

ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.09.2018 №138-ЦА-УП-Е, згідно з яким необхідно було у термін до 28.09.2018 усунути порушення пункту 4 глави 4 розділу II Положення, а саме: розмістити в загальнодоступній базі даних Комісії про ринок цінних паперів регулярну річну інформацію емітента за 2017 рік та до 28.09.2018 письмово проінформувати про виконання уповноважену особу Комісії та департамент корпоративного управління та корпоративних фінансів.

Станом на 14.01.2019 регулярна річна інформація емітента за 2017 рік ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" в загальнодоступній базі даних Комісії про ринок цінних паперів відсутня.

Вищезазначене свідчить, що ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" не виконало розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.09.2018 №138-ЦА-УП-Е.

Крім того, у відношенні ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 22.01.2019 №61-ДП-Е, відповідно до якого встановлено наступне.

ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.09.2018 №139-ЦА-УП-Е, згідно з яким необхідно було у термін до 28.09.2018 усунути порушення пункту 4 глави 4 розділу II Положення, а саме: опублікувати у офіційному друкованому виданні регулярну річну інформацію емітента за 2017 рік та до 28.09.2018 письмово проінформувати про виконання уповноважену особу Комісії та нагляду за станом корпоративного управління та корпоративними фінансами.

Станом на 14.01.2019 відомості щодо опублікування регулярної річної інформації емітента за 2017 рік ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" в офіційному друкованому виданні в НКЦПФР відсутні.

Інформація про виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.09.2018 №139-ЦА-УП-Е до НКЦПФР не надходила.

Вищезазначене свідчить, що ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" не виконало розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.09.2018 № 139-ЦА-УП-Е.

На дату розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів товариство не усунуло вищезазначені правопорушення.

З метою повного, всебічного і об'єктивного розгляду справ, постановою від 14.02.2019 про об'єднання справ про правопорушення на ринку цінних паперів в одне провадження, справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ТОВ «КАЙДЗЕН КАПІТАЛ» було об'єднано в одне провадження.

Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів передбачена відповідальність юридичних осіб у вигляді штрафів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи вище викладене, на підставі пункту 8 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та пункту 1 розділу XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Комісії від 16.10.2012 № 1470, за результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Комісії за невиконання розпоряджень про усунення порушень законодавства про цінні папери у відношенні Відповідача було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 14.02.2019 р. №95-ДП-Е, відповідно до якої до ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" застосовано штрафну санкцію у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) гри. 00 коп.

Також, у відношенні ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 22.01.2019 №63-ДП-ДУ, відповідно до якого встановлено наступне.

Відповідно до пункту 16 глави 1 розділу II Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) - депозитарної діяльності та клірингової діяльності, що затверджені рішенням НКЦПФР від 21.05.2013 № 862, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.06.2013 за №897/23429 (далі - Ліцензійні умови), депозитарна установа протягом строку провадження депозитарної діяльності зобов'язана дотримуватись вимог, зокрема, нормативно-правового акта Комісії, що регулює правила (порядок) провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності.

Згідно з пунктом 1 розділу III Положення про порядок звітування депозитарними установами до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням НКЦПФР від 11.06.2013 № 992, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2014 за № 1126/23658 (далі- Положення № 992), депозитарна установа подає щомісячні дані у строк не пізніше останнього числа місяця, наступного за звітним.

Станом на 23.10.2018 Товариство не подало до Комісії адміністративні дані за період з жовтня 2017 року по травень 2018 року.

Таким чином, Товариство порушило вимоги пункту 16 глави 1 розділу II Ліцензійних умов у частині недотримання пункту 1 розділу III Положення № 992, а саме не подало до Комісії місячні адміністративні дані депозитарної установи за період з жовтня 2017 року по травень 2018 року.

Також у відношенні ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 22.01.2019 №64-ДП-ДУ, відповідно до якого встановлено наступне.

Відповідно до пункту 16 глави 1 розділу II Ліцензійних умов депозитарна установа протягом строку провадження депозитарної діяльності зобов'язана дотримуватись вимог, зокрема, нормативно-правового акту Комісії, що регулює правила (порядок) провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності.

Згідно абзацу 4 пункту 1 розділу III Положення № 992, депозитарна установа подає щоквартальні адміністративні дані не пізніше 25-го (включно) числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Станом на 14.01.2019 в Комісії відсутні адміністративні дані депозитарної установи за III, IV квартали 2017 року та І квартал 2018 року.

ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" порушило вимоги пункту 16 глави 1 розділу II Ліцензійних умов, в частині недотримання вимог абзацу 4 пункту 1 розділу III Положення № 992, а саме: не подало адміністративні дані депозитарної установи за III, IV квартали 2017 року та І квартал 2018 року до Комісії.

На дату розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів товариство не усунуло вищезазначені правопорушення.

З метою повного, всебічного і об'єктивного розгляду справ, постановою від 14.02.2019 про об'єднання справ про правопорушення на ринку цінних паперів в одне провадження, справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ТОВ «КАЙДЗЕН КАПІТАЛ» було об'єднано в одне провадження.

Пунктом 7 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ганку цінних паперів в Україні» передбачено, що Національна комісія з ціню таперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи вище викладене, на підставі пункту 7 частини 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та пункту 1 розділу XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Комісії від 16.10.2012 № 1470, за результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Комісії за неподання інформації до Комісії у відношенні Відповідача було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 14.02.2019 р. №96-ДП-ДУ, відповідно до якої до ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" застосовано штрафну санкцію у розмірі 8 500 (вісім тисяч п'ятсот) гри. 00 коп.

Листом від 11.09.2019 вищезазначені постанови надіслані НКЦПФР відповідачу за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що підтверджується списками згрупованих поштових відправлень (а.с. 31-32, 42-43).

Згідно статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних таперів в Україні» у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Пунктом 3 розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених тішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від і 6.10.2012р. №1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 5.11.2012 за №1855/22167, передбачено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.

Оскільки сума штрафу ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" у строки, визначенні чинним законодавством, добровільно сплачена не була, НКЦПФР звернулась до суду з відповідним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд враховує таке.

Спеціальним законом, який визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні, є Закон України від 30.10.1996 №448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» (далі - Закон №448/96).

Відповідно до статті 1 Закону №448/96 державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Частиною першою статті 5 Закону №448/96 передбачено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Згідно із частинами 1-4 статті 6 Закону №448/96 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

Відповідно до частини першої статті 40 Закону України від 23.02.2006 №3480-IV «Про цінні папери та фондовий ринок» (далі - Закон №3480) регулярна інформація про емітента - річна та проміжна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Річна інформація про емітента є регульованою інформацією та підлягає розкриттю емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним (частина 4 статті 40 Закону №3480).

Згідно із пунктом 4 глави 4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням НЦКЦПФР від 03.12.2013 №2826 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за №2180/24712, розкриття регулярної річної інформації має здійснюватися шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, розміщення на власному веб-сайті, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до пункту 16 глави 1 розділу II Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) - депозитарної діяльності та клірингової діяльності, що затверджені рішенням НКЦПФР від 21.05.2013 № 862, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.06.2013 за №897/23429 (далі - Ліцензійні умови), депозитарна установа протягом строку провадження депозитарної діяльності зобов'язана дотримуватись вимог, зокрема, нормативно-правового акта Комісії, що регулює правила (порядок) провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності.

Згідно з пунктом 1 розділу III Положення про порядок звітування депозитарними установами до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням НКЦПФР від 11.06.2013 № 992, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2014 за № 1126/23658 (далі- Положення № 992), депозитарна установа подає щомісячні дані у строк не пізніше останнього числа місяця, наступного за звітним.

Відповідно до абзацу 4 пункту 1 розділу III Положення № 992, депозитарна установа подає щоквартальні адміністративні дані не пізніше 25-го (включно) числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Разом з тим, у порушення вимог Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів та Положення про порядок звітування депозитарними установами до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ":

- не подало річну інформацію емітента за 2017 рік;

- не розмістило на сторінці в мережі Інтернет річну інформацію про емітента за 2017 рік;

- не розмістило в загальнодоступній базі даних Комісії про ринок цінних паперів регулярну річну інформацію емітента за 2017 рік;

- не опублікувало у офіційному друкованому виданні регулярну річну інформацію емітента за 2017 рік;

- не подало до Комісії адміністративні дані депозитарної установи за період з жовтня 2017 року по травень 2018 року;

- не подало адміністративні дані депозитарної установи за III, IV квартали 2017 року та І квартал 2018 року.

Пунктом 14 статті 8 Закону №448/96 передбачено, що НКЦПФР має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до положень пункту 7 статті 11 Закону №448/96 НКЦПФР застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з пунктом 14 розділу І Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 16.10.2012 №1470 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.11.2012 за №1855/22167, постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акт про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (постанова по справі про адміністративне правопорушення), постанова про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про закриття провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про виправлення описок, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, розпорядження про скасування розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери вважаються надісланими (врученими) юридичній особі (посадовій особі чи громадянину), яка притягується до відповідальності, якщо їх вручено керівнику чи представнику юридичної особи (посадовій особі чи громадянину) під розписку або надіслано поштою рекомендованим листом.

Судом встановлено, що постанови від 14.02.2019 р. №95-ДП-Е та від 14.02.2019 р. №96-ДП-ДУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів надіслані відповідачу рекомендованими листами, що підтверджується списками згрупованих поштових відправлень та копією фіскальних чеків (а.с. 31-32, 42-43).

Положеннями пункту 2 розділу XV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій визначено, що постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів щодо юридичної особи може бути оскаржено до центрального апарату Комісії особою, щодо якої її винесено, протягом п'ятнадцяти робочих днів з дати винесення постанови.

Статтею 11 Закону №448/96-ВР передбачено, що рішення НКЦПФР про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.

Відповідно до положень статті 11 Закону №448/96-ВР у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом НКЦПФР.

У матеріалах справи відсутні докази щодо оскарження відповідачем вищезазначених постанов, а також відсутні докази щодо сплати ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" сум штрафних санкцій за вищевказаними постановами.

Згідно із частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Оскільки ТОВ "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" добровільно штрафні санкції не сплачено, суд вважає за необхідне стягнути їх з відповідача у повному розмірі до Державного бюджету України.

Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 72-74, 77, 139, 241-246, 250, 257-258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" про стягнення штрафу задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" в дохід Державного бюджету України (рахунок 3111 «Надходження до загального фонду Державного бюджету» по коду класифікації доходів бюджету 21081100, символ звітності 106 «Адміністративні штрафи та інші санкції», банк отримувача - Казначейство України) штраф у сумі 25500 (двадцять п'ять тисяч п'ятсот) грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Позивач: Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (вул. Князів Острозьких, буд.8, корп.30, м. Київ, код ЄДРПОУ 37956207).

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю "КАЙДЗЕН КАПІТАЛ" (вул.Антоновича, буд.51, кім.510, 1702, м.Київ, 03150, код ЄДРПОУ 37962781).

Повний текст рішення суду складено 11 грудня 2025 року.

Суддя Ольга ТКАЧЕНКО