Справа № 931/934/25
Провадження № 3/931/491/25
10 грудня 2025 року селище Локачі
Суддя Локачинського районного суду Волинської області Масляна С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Державної податкової служби у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , продавця магазину "Олів'є",
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
08.12.2025 року до Локачинського районного суду Волинської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.
27.11.2025 року посадовою особою ГУ ДПС у Волинській області Тетянчуком Д.В. при проведенні фактичної перевірки магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в АДРЕСА_2 , де здійснює діяльність ФОП ОСОБА_2 , складено протокол № 003045/752/07-05/ про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, а саме: проведення розрахункової операції 24.11.2025 року о 13:04 в магазині «Олів'є» (продаж пива Львівське Різдвяне 0,5 на суму 30 грн) без застосування реєстратора розрахункових операцій та без надання покупцю фіскального касового чека, чим порушено пункти 1, 2 ст.3 ЗУ «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 року зі змінами та доповненнями.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшла висновку, що матеріали про адміністративне правопорушення слід повернути до Головного управління Державної податкової служби у Волинській області для направлення за підсудністю до відповідного суду з наступних підстав.
Згідно ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, вирішує, зокрема, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Частиною 1 статті 155-1 КУпАП встановлено відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Положеннями ст. 276 КУпАП альтернативної підсудності для категорії справ про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.155-1 КУпАП, не передбачено.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 003045/752/07-05/ від 27.11.2025 року вбачається, що місцем вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, є АДРЕСА_3 , яке входить до складу Павлівської сільської територіальної громади, що не відноситься до території, яка підсудна Локачинському районному суду Волинської області.
Отже, матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 направлені до Локачинського районного суду Волинської області без дотримання правил підсудності.
Оскільки КУпАП не містить норми, яка передбачає можливість направлення справи про адміністративне правопорушення за підсудністю до іншого суду, дані матеріали підлягають поверненню до Головного управління Державної податкової служби у Волинській області, для вирішення питання про направлення до належного суду з дотриманням вимог статті 276 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 276, 283 КУпАП, суддя
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, повернути до Головного управління Державної податкової служби у Волинській області для вирішення питання про направлення матеріалів справи до належного суду для розгляду за місцем вчинення адміністративного правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Локачинського районного суду С. В. Масляна