про закриття провадження у справі
10 грудня 2025 рокусправа №380/15203/25
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кухар Н.А., розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника відповідача про закриття провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,-
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ; ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) в якому просить суд:
- визнати протиправними дії першого відділу (м. Броди) ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо направлення звернення до органів Національної поліції України про доставлення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 як такого, що вчинив адміністративне правопорушення за статтею (статтями) 210 або 210-1 КУпАП до територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
- зобов'язати перший відділ (м. Броди) ІНФОРМАЦІЯ_4 направити до Головного управління Національної поліції у Львівській області повідомлення про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , як такого, що вчинив адміністративне правопорушення.
Ухвалою судді від 28 липня 2025 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Представник відповідача подав клопотання про закриття провадження в адміністративній справі з підстав того, що з згідно даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ОСОБА_1 порушником військового обліку не числиться (вх. №93534 від 24.11.2025).
При вирішенні клопотання представника відповідача про закриття провадження в даній адміністративній справі, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Для застосування наведеної підстави для закриття провадження у справі необхідна сукупність таких фактів: самостійне виправлення суб'єктом владних повноважень оскаржуваних порушень; відсутність підстав вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання таких рішень, дій чи бездіяльності протиправними.
У розумінні п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України у разі встановлення під час розгляду справи виправлення відповідачем оскаржуваних позивачем порушень, суд має вирішити питання можливості закриття провадження у справі. Вирішуючи зазначене питання, суд має з'ясувати, чи не призведе закриття провадження у справі до того, що законні права та інтереси позивача не будуть відновлені навіть після виправлення відповідачем оскаржуваних порушень.
Вказана норма процесуального закону імперативно зобов'язує суд закрити провадження у справі у випадку, якщо, зокрема, рішення суб'єкта владних повноважень, що є предметом спору, було виправлене самим же суб'єктом його прийняття.
Водночас, повинні бути відсутні підстави вважати, що поновити порушене право особи можливо тільки шляхом визнання протиправним такого рішення, незважаючи на виправлення суб'єктом владних повноважень його недоліків.
До клопотання про закриття провадження у справі №380/15203/25 представником відповідача долучено витяг з системи Оберіг з якого вбачається, що 17.11.2025 року скасовано відомості про те, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення за статтею (статтями) 210 або 210-1 КУпАП.
Суд звертає увагу, що після внесення в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про відсутність порушення правил військового обліку, обмін відповідними даними відбувається шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) з базами Національної поліції відповідно до Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» та Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Наказом Міністерства оборони України № 94 від 23.03.2022 р.
Таким чином, рішення суб'єкта владних повноважень, що є предметом спору, було виправлене самим же суб'єктом його прийняття, та відсутні підстави вважати, що поновити порушене право особи можливо тільки шляхом визнання протиправним такого рішення, незважаючи на виправлення суб'єктом владних повноважень його недоліків.
За таких обставин, суд дійшов до висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі, відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України.
Керуючись статтями 72-77, 238, 239, 241-246, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі №380/15203/25 - задовольнити.
Закрити провадження в адміністративній справі №380/15203/25 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.
Роз'яснити сторонам, що повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Ухвалу суду направити сторонам у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання суддею.
СуддяКухар Наталія Андріївна