Ухвала від 10.12.2025 по справі 160/19500/23

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

10 грудня 2025 рокуСправа №160/19500/23

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Врона О.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Комунального підприємства «Парк культури та відпочинку Придніпровський» Дніпровської міської ради про відстрочення виконання судового рішення у справі №160/19500/23 за позовною заявою Громадської організації "Молодіжна організація "Молоді ліберали" до Комунального підприємства «Парк культури та відпочинку Придніпровський» Дніпровської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: 1-Дніпровська міська рада, 2-Департамент парків та рекреації Дніпровської міської ради про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.02.2024 у справі №160/19500/23 у задоволенні позовної заяви Громадської організації «Молодіжна організація «Молоді ліберали» до Комунального підприємства «Парк культури та відпочинку Придніпровський» Дніпровської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: 1-Дніпровська міська рада, 2- Департамент парків та рекреації Дніпровської міської ради про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено.

Постановою Третього апеляційного адміністративногог суду від 18.06.2024 (залишеною без змін постановою Верховного Суду від 11.04.2025) у справі №160/19500/23 скасовано рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.02.2024 та прийнято нову постанову.

Позовну заяву Громадської організації «Молодіжна організація «Молоді ліберали» задоволено.

Визнано протиправною бездіяльність Комунального підприємства «Парк культури і відпочинку «Придніпровський» щодо непроведення позапланового обліку зелених насаджень (інвентаризації та паспортизації) території об'єкту загального користування (зеленої зони) в районі вулиць Автопаркової та 20-річчя Перемоги в м.Дніпро внаслідок протиправних дій юридичних і фізичних осіб з видалення дерев.

Зобов'язано Комунальне підприємство «Парк культури і відпочинку «Придніпровський» вчинити дії з проведення позапланового обліку зелених насаджень (інвентаризації та паспортизації) території об'єкту загального користування (зеленої зони) в районі вулиць Автопаркової та 20-річчя Перемоги в м.Дніпро внаслідок протиправних дій юридичних і фізичних осіб з видалення дерев.

Стягнуто з Комунального підприємства «Парк культури і відпочинку «Придніпровський» на користь Громадської організації «Молодіжна організація «Молоді ліберали» сплачений судовий збір в сумі 4228 грн. 81коп за рахунок бюджетних асигнувань.

За виконавчим листом Дніпропетровського окружного адміністративного суду, державним виконавцем Першого Правобережного відділу державної виконавчої служби у Шевченківському та Центральному районах міста Дніпра Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) 04.11.2025 прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження.

Комунальне підприємство «Парк культури та відпочинку Придніпровський» Дніпровської міської ради звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із заявою про відстрочення виконання постанови суду у виконавчому провадженні за виконавчим листом у справі №160/19500/23.

Заявник просить: відстрочити виконання постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 18.06.2024 на 90 календарних днів - до 13 лютого 2026 року - з урахуванням: необхідності розгляду питання на сесії Дніпровської міської ради (найближча - грудень 2025); мінімального строку тендерної процедури (35 днів); часу на укладення договору та виконання робіт;

зупинити нарахування виконавчого збору та штрафних санкцій до моменту фактичного надходження бюджетного фінансування (ч. 7 ст. 35 Закону України «Про виконавче провадження»).

В обгрунтування заяви відповідачем зазначено наступне.

Підприємство не є розпорядником бюджетних коштів та не має власних доходів, достатніх для фінансування робіт (орієнтовна вартість - 2 000 000 грн станом на 14.11.2025). Бюджетні асигнування на 2023, 2024 та 2025 роки не передбачали видатків на позапланову інвентаризацію.

У підприємства відсутні повноваження та бюджетне фінансування відповідно до: ст. 19, 60, 61, 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - рішення про виділення та використання коштів з місцевого бюджету приймаються виключно сесією Дніпровської міської ради.

Відповідно до підпункту 7 пункту «а» статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні самоврядні повноваження з організації благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.

За ч. 1 ст. 23 Бюджетного кодексу України - визначено, що будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України.

Комунальне підприємство «Парк культури та відпочинку Придніпровський» Дніпровської міської ради звернулосся до Департаменту парків та рекреації Дніпровської міської ради з листом №6/21-3 від 21.06.2023, в якому просило здійснити фінансування для залучення суб'єктів господарювання, які мають право на проведення технічної інвентаризації зелених насаджень в районі вул. Автопаркова-вул. 20-річчя Перемоги, станом на 19.06.2023 орієнтовно у сумі 1500000 грн.

Відповідь отримана не була.

14.11.2025 підприємство повторно звернулося до Департаменту парків та рекреації Дніпровської міської ради листом № 11/14-1 від 14.11.23025 (вх. 5/225) про необхідність в найкоротші строки, розглянути питання виділення 32320 грн, на покриття виконавчого збору та мінімальних витрат виконавчого провадження .

Крім того, листом № 11/14-2 від 14.11.2025 (вх. 5/224) підприємство просило надати відповідь на лист 21.06.2023 про необхідність фінансування1 500 000 грн.

Департаментом парків та рекреації Дніпровської міської ради на вказані листи також не було отримано відповіді.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24.11.2025 заяву Громадської організації «Молодіжне об'єднання «Ліберті» про відстрочення виконання постанови суду у виконавчому провадженні за виконавчим листом у справі №160/19500/23 за позовною заявою Громадської організації "Молодіжна організація "Молоді ліберали" до Комунального підприємства «Парк культури та відпочинку Придніпровський» Дніпровської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: 1-Дніпровська міська рада, 2-Департамент парків та рекреації Дніпровської міської ради про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, призначено до розгляду у судовому засіданні на 09.12.2025 року о 13:40 год.

Ухвалою суду від 27.11.2025 виправлено описку в ухвалі Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24.11.2025 у справі №160/19500/23, вказавши правильно заявника, який звернувся із заявою про відстрочення виконання постанови суду у виконавчому провадженні за виконавчим листом у справі №160/19500/23 - Комунальне підприємство «Парк культури та відпочинку Придніпровський» Дніпровської міської ради.

08.12.2025 від Громадської організації «Молодіжна організація «Молоді ліберали» до суду надійшли заперечення на заяву про відстрочення виконання судового рішення.

Позивач зазначає, що відповідачем не надано жодних доказів на підтвердження здатності виконати ним зобов'язання за рішенням суду на умовах відстрочки протягом 90 календарних днів як за рахунок власних джерел надходження, так і з використанням існуючих правових механізмів.

09.12.2025 від КП «Парк культури та відпочинку Придніпровський» Дніпровської міської ради надійшла заява про відкладення розгляду заяви про відстрочення у зв'язку з необхідністю додаткового часу для підготовки письмової відповіді на заперечення позивача.

Зважаючи на визначений ч. 2 ст. 378 КАС України строк розгляду заяви, суд відмовляє у задоволенні клопотання відповідача.

Представником Департаменту парків та рекреації Дніпровської міської ради була подана заява про розгляд заяви за його відсутності.

Відповідач , повідомлений про розгляд заяви належним чином, в судове засідання не з'явився.

Враховуючи норми ч.3 ст. 194 і ч. 9 ст. 205 КАС України, судом продовжено розгляд заяви в порядку письмового провадження.

При вирішенні заяви суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення.

Відповідно до ч. 3. ст. 378 КАС України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує:

1) ступінь вини відповідача у виникненні спору;

2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім'ї, її матеріальне становище;

3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

Отже, підставою для застосування наведених норм є обставини, що перешкоджають належному виконанню судового рішення в адміністративній справі: ускладнюють його виконання або роблять неможливим.

При цьому, ч. 5 ст. 378 КАС України встановлено, що відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.

Постанова Третього апеляційного адміністративного суду була ухвалена та набрала законної сили з 18.06.2024.

Відповідачем подано заяву про відстрочення виконання судового рішення 21.11.2025, тобто з перевищенням законодавчо встановленого річного строку, визначеного ч. 5 ст. 373 КАС України.

З урахуванням наведеного, заява відповідача про відстрочення виконання судового рішення не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 241-244, 248, 256, 378 КАС України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні заяви Комунального підприємства «Парк культури та відпочинку Придніпровський» Дніпровської міської ради про відстрочення виконання судового рішення у справі №160/19500/23 за позовною заявою Громадської організації "Молодіжна організація "Молоді ліберали" до Комунального підприємства «Парк культури та відпочинку Придніпровський» Дніпровської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: 1-Дніпровська міська рада, 2-Департамент парків та рекреації Дніпровської міської ради про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії -відмовити.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтями 295 та 297 Кодексу адміністративного судочинства України

Суддя О.В. Врона