Справа №442/9044/25
Провадження №2-о/442/633/2025
11 грудня 2025 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
в складі:
головуючої - судді Курус Р.І.
присяжних - Скірко О.В., Летвинко М.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про оголошення фізичної особи померлою, за участю заінтересованих осіб: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Дрогобицький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Дрогобицькому районі Львівської області Львівського міжрегіонального управління міністерства юстиції України, Військова частина НОМЕР_1 , Міністерство оборони України, -
з участю секретаря судового засідання - Фіцяк А.А.,
заявниці - ОСОБА_1 ,
28.11.2025 заявниця звернулась до суду з даною заявою, в якій просить оголосити померлим ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Рихтичі Дрогобицького району Львівської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , за обставин виконання ним обов'язків військової служби, безпосередньої участі у бойових діях під час захисту Батьківщини внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, перебуваючи безпосередньо в районах їх здійснення, на тимчасово окупованій російською федерацією території України між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора поблизу населеного пункту Дубово-Василівка та населеного пункту Берхівка Донецької області під час артилерійського обстрілу 28.02.2023.
В заяві посилається на те, що з 14.02.2002 перебувала в зареєстрованому шлюбі та є дружиною зниклого безвісти військовослужбовця ОСОБА_4 . У шлюбі у подружжя народилось троє дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
12.12.2022 року ОСОБА_4 було мобілізовано та направлено для проходження військової служби до Військової частини НОМЕР_1 згідно Наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 №579.
Згідно із сповіщенням військової частини НОМЕР_1 від 06.03.2023 року № 1643/154, солдат ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , номер обслуги 2 механізованого відділення 1 механізованої роти НОМЕР_2 механізованого батальйону військової частини НОМЕР_1 , 28.02.2023 року близько 15:45 поблизу населеного пункту Дубово-Василівка та населеного пункту Берхівка Донецької області внаслідок артилерійського обстрілу зник безвісти.
Зазначає, що з цього часу немає жодних відомостей щодо місця перебування її чоловіка ОСОБА_4 . Останнє відоме місце знаходження поблизу н.п. Дубово-Василівка та н. АДРЕСА_1 .
Вказує, що обставини, за яких зник безвісти солдат ОСОБА_4 , підтверджуються Наказом командира військової частини НОМЕР_1 №225 від 01.03.2023 про призначення службового розслідування для з'ясування причин та умов зникнення безвісти, Витягом з Акту службового розслідування від 20.03.2023, проведеного комісією військової частини НОМЕР_1 та затвердженого Наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 20.03.2023р. №415 про результати службового розслідування по факту зникнення безвісти солдата ОСОБА_4 .
За фактом зникнення її чоловіка відкрито кримінальне провадження, а саме згідно із витягом з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин №20230523-167 від 23.05.2023, сформованим Міністерством внутрішніх справ України, ОСОБА_4 , місце народження Україна, Львівська область, Дрогобицький район, с. Рихтичі внесений до реєстру Дрогобицьким районним відділом поліції ГУ НП уЛьвівській області №2040 від 06.03.2023 (кримінальне провадження №12023141110000182 від 06.03.2023).
Листом від 06.10.2025 №34.5-зв-8280 Об'єднаний центр з координації пошуку та звільнення військовополонених незаконного позбавлення волі осіб внаслідок агресії проти України при Службі безпеки України на запит заявниці повідомив, що в обліку Об'єднаного центру наявна інформація щодо зникнення військовослужбовця ОСОБА_4 . Відомості щодо місцезнаходження, в тому числі про утримання в полоні держави-агресора, військовослужбовця ОСОБА_4 до Об'єднаного центру не надходили.
Крім цього, така ж інформація відсутня у Реєстрі оборонців України, які перебувають у полоні держави-агресора, щодо військовослужбовця ОСОБА_4 , що підтверджується випискою із реєстру №06-04/33713 від 09.10.2025.
Звертає увагу суду, що відповідно до «Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією», затвердженому наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 № 376, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 березня 2025 року за №380/43786, с. Дубово-Василівка Соледарської міської територіальної громади Бахмутського району Донецької області до 21.02.2023 була територією, на якій велися бойові дії та є тимчасово окупованою територією, бойові дії завершено із 22.02.2023; с. Берхівка Бахмутської міської територіальної громади Бахмутського району Донецької області до 27.02.2023 була територією, на якій велися бойові дії та є тимчасово окупованою територією, бойові дії завершено із 28.02.2023.
Зазначає, що оголошення померлим її чоловіка ОСОБА_4 є необхідним для отримання одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця в період воєнного стану під час виконання ним обов'язків військової служби, відповідно до п. 2 ст. 16, ст. 16-1, п. 3 ст. 16-2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а також для оформлення спадщини та вчинення інших юридично значимих дій пов'язаних із фактом смерті.
Ухвалою від 01.12.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження та призначено розгляд справи на 11.12.2025 /а.с.47/.
03.12.2025 до суду надійшли заяви від заінтересованих осіб: ОСОБА_3 (матері ОСОБА_4 ) та ОСОБА_2 (батька ОСОБА_4 ) про розгляд справи за їх відсутності, просять заяву задоволити /а.с.55-56/.
05.12.2025 до суду надійшла заява від Дрогобицького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Дрогобицькому районі Львівської області про розгляд справи без участі представника даного відділу, зазначають, що при вирішенні заяви покладаються на думку суду /а.с. 57-58/.
09.12.2025 від представника Міністерства оборони України Тіщенка А.В. надійшли письмові пояснення у справі /а.с.59-75/. Зазначає, що підставами, які б стверджували, що ОСОБА_4 пропав безвісти за обставин, що загрожували йому смертю або ж припускали його загибель від певного нещасного випадку або у зв'язку з воєнними діями, збройним конфліктом є акт службового розслідування військової частини НОМЕР_1 , тобто всією можливою інформацію щодо ОСОБА_4 - володіє командування військової частини НОМЕР_1 . Так як зниклий безвісти не проходив військову службу у Міністерстві оборони України то, відповідно, Міністерство оборони України не володіє інформацією про нього.
Зазначає, що відповідно до статті 10 Закону України "Про оборону України", Міністерство оборони України як центральний орган виконавчої влади забезпечує проведення в життя державної політики у сфері оборони, функціонування, бойову та мобілізаційну готовність, боєздатність і підготовку Збройних Сил України до здійснення покладених на них функцій і завдань.
Таким чином, Міністерство оборони України здійснює забезпечувальну діяльність Збройних Сил України, а не здійснює безпосереднє керівництво ними і не може володіти інформацією щодо зазначеного військовослужбовця. Зниклий безвісті за особливих обставин входив до особового складу військової частини НОМЕР_1 , яка в свою чергу входить до складу Збройних Сил України які підпорядковані Міністерству оборони України, яке здійснює забезпечення, військово-політичне та адміністративне керівництво Збройними Силами України.
Просить розгляд справи проводити без участі представника Міністерства оборони України.
09.12.2025 від представника Військової частини НОМЕР_1 Павленка О.М. надійшли додаткові пояснення у справі, у яких представник вказує, що з 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан, який триває і досі, а тому відлік встановленого шестимісячного строку для оголошення фізичної особи, яка пропала безвісти у зв'язку з воєнними діями, збройним конфліктом ще не розпочався, у зв'язку із чим звернення заявника до суду із заявою в порядку окремого провадження є передчасним та зазначена заява підлягає відхиленню. Просить розгляд справи проводити за його відсутності /а.с.76-85/.
В судовому засіданні заявниця заяву підтримала, просить її задоволити. Вказала, що разом із її чоловіком під час виконання 28.02.2023 бойового завдання поблизу населеного пункту Дубово-Василівка та населеного пункту Берхівка Донецької області під час артилерійського обстрілу зникло безвісти більше 30 осіб. На даний час їй достеменно відомо про те, що двох з них оголошено померлими і рішення набрали законної сили.
Вислухавши пояснення заявника, перевіривши матеріали справи, суд знаходить підстави для задоволення заяви з огляду на таке.
Згідно з п. 8 ч. 1, ч. 2 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнові права фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку встановлення.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою.
Оголошення особи померлим має своїм призначенням усунення невизначеності, яка склалася щодо правовідносин за участю особи, яка тривалий час є відсутньою за місцем свого постійного проживання і місце перебування якої невідоме.
Рішення про оголошення фізичної особи померлою приймається судом за наявності таких підстав: 1) відсутність особи в місці її постійного проживання; 2) відсутність відомостей про місце її перебування протягом трьох років, а якщо вона зникла безвісті за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку,- протягом шести місяців.
Особливості цієї категорії справ, є те що висновок суду про оголошення громадянина померлим ґрунтується на юридичному припущенні смерті особи.
Як роз'яснено у п. 13 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року за №5 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення", слід звернути увагу суду на необхідність відрізняти оголошення особи померлою від встановлення факту смерті особи. Оголошення фізичної особи померлою - це ствердження судовим рішенням припущення про смерть даної особи, тобто констатація високого ступеня ймовірності смерті. Встановлення факту смерті можливо, якщо суд на підставі незаперечних доказів ствердить, тобто доведе обставини, які вірогідно свідчать про смерть особи у точно визначений час, обставини, за яких настала смерть і факт неможливості реєстрації органом державної РАЦС факту смерті.
Порядок оголошення фізичної особи померлою встановлюється ЦПК України.
При цьому заявник має мати особисту цивільну-правову заінтересованість і зміні правового стану особи, яку він просить оголосити померлою. Для підтвердження цього повинні бути наведені обставини, які свідчать про те, що між заявником та особою, яку він просить оголосити померлою існують особисті або майнові правовідносини-матеріально-правовий зв'язок або за відсутності такого зв'язку - дані про те, що відсутність фізичної особи є для заявника перешкодою у реалізації суб'єктивних прав або виконання обов'язків.
Відповідно до ч. 2 ст. 46 Цивільного кодексу України, фізична особа, яка пропала безвісти у зв'язку з воєнними діями, збройним конфліктом, може бути оголошена судом померлою після спливу двох років від дня закінчення воєнних дій. З урахуванням конкретних обставин справи суд може оголосити фізичну особу померлою і до спливу цього строку, але не раніше спливу шести місяців.
Відповідно до ч. 3 ст. 46 Цивільного кодексу України, фізична особа оголошується померлою від дня набрання законної сили рішенням суду про це. Фізична особа, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави припустити її загибель від певного нещасного випадку або у зв'язку з воєнними діями, збройним конфліктом, може бути оголошена померлою від дня її вірогідної смерті.
Статтею 47 Цивільного кодексу України встановлено правові наслідки оголошення фізичної особи померлою, зокрема: правові наслідки оголошення фізичної особи померлою прирівнюються до правових наслідків, які настають у разі смерті, спадкоємці фізичної особи, яка оголошена померлою, не мають права відчужувати протягом п'яти років нерухоме майно, що перейшло до них у зв'язку з відкриттям спадщини. Нотаріус, який видав спадкоємцеві свідоцтво про право на спадщину на нерухоме майно, накладає на нього заборону відчуження.
Вимогами ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» визначено, що воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався і триває по даний час.
Матеріалами справи встановлено, що заявниця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , є дружиною ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_3 від 14.02.2002 року /а.с.9/.
Згідно витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 №579 від 12.12.2022 з додатком, рядовий ОСОБА_4 призваний на військову службу в Збройні сили України у військову частину НОМЕР_1 /а.с.15-16/.
13.08.2024 року Військовою частиною НОМЕР_1 видана довідка про те, що ОСОБА_4 дійсно в період з 14.02.2023 по 28.02.2023 брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, перебуваючи в н.п. Дубово-Василівка Донецької області, підставами чого були бойове розпорядження командира НОМЕР_4 ОМБР від 12.02.2023 №10/20т, витяг із журналу ведення бойових дій НОМЕР_2 механізованого батальйону військової частини НОМЕР_1 , інв. №93/13/99дск від 06.02.2023, наказ командира військової частини НОМЕР_1 від 28.02.2023 ,/а.с.17/.
Відповідно до сповіщення №1643/154 від05.03.2023, солдат ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , номер обслуги 2 механізованого відділення 1 механізованої роти НОМЕР_2 механізованого батальйону військової частини НОМЕР_1 , 28.02.2023 року близько 15:45 поблизу населеного пункту ІНФОРМАЦІЯ_7 та населеного пункту Берхівка Донецької області внаслідок артилерійського обстрілу зник безвісти,/а.с.18/.
Відповідно до витягу з журналу ведення бойових дій за період з 14.02.2023 по 28.02.2023 НОМЕР_2 механізованого батальйону військової частини НОМЕР_1 (інвентарний номер 93/13/99 від 06.02.2023) зниклим безвісти внаслідок бойових дій зі стороною супротивника є солдат ОСОБА_4 /а.с.19-20/.
Згідно з Витягом із Наказу командира військової частини НОМЕР_1 №225 від 01.03.2023 призначено службове розслідування за фактом зникнення безвісти солдата ОСОБА_4 /а.с.21-22/.
Відповідно до Витягу із акту службового розслідування від 20.03.2023 підтверджується факт зникнення безвісти ОСОБА_4 28.02.2023 під час бойових дій із забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони Батьківщини та територіальної цілісності, відсічі і стримування збройної агресії з боку збройних сил російської федерації на території Донецької області. Причиною зникнення визнано бойове зіткнення з силами супротивника в районі населеного пункту Дубово-Василівка та населеного пункту Берхівка Донецької області. У п. 3.5. даного Витягу встановлено неможливість провести розшукові роботи у зв'язку з активними бойовими діями, постійними обстрілами та авіаударами на даній місцевості, /а.с.23-35/.
Крім цього, факт зникнення безвісти ОСОБА_4 знаходить своє підтвердження у Витязі з Наказу командира військової служби НОМЕР_1 №415 від 20.03.2025 /а.с.36-38/.
06.03.2023 відкрито кримінальне провадження за заявою ОСОБА_1 , за фактом безвісти зникнення ОСОБА_4 , про що свідчить витяг з Єдиного реєстру досудових розслідуванням, /а.с.40/.
15.05.2023 згідно Витягу з Реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин ОСОБА_4 набув статусу особи зниклої безвісти за особливих обставин /а.с.39/.
Згідно відповіді Об'єднано центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при Службі безпеки України від 06.10.2025 інформація про перебування ОСОБА_4 у полоні держави-агресора Об'єднанням не отримувалась /а.с.41/.
Відповідно до Виписки з Реєстру оборонців України, які перебувають у полоні держави-агресора від 09.10.2025, відсутня інформація щодо перебування ОСОБА_4 у полоні /а.с.42/.
Відповідно до «Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово купованих Російською Федерацією», затвердженому наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 № 376, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 березня 2025 року за №380/43786, с. Дубово-Василівка Соледарської міської територіальної громади Бахмутського району Донецької області до 21.02.2023 була територією, на якій велися бойові дії та з 22.02.2023 є тимчасово окупованою територією; с. Берхівка Бахмутської міської територіальної громади Бахмутського району Донецької області до 27.02.2023 була територією, на якій велися бойові дії та з 28.02.2023 є тимчасово окупованою територією.
У постанові від 11 грудня 2024 року у справі №755/11021/22 Велика Палата Верховного Суду за результатами вирішення окресленого правового питання дійшла переконання, що з урахуванням конкретних обставин справи суд може оголосити фізичну особу померлою не раніше спливу шести місяців від дня закінчення активних бойових дій на місці ймовірної загибелі фізичної особи або від дня настання події, за якої відбулася загибель фізичної особи, якщо така подія хоча й є наслідком воєнних дій, проте сталася не на території ведення активних бойових дій.
Велика Палата Верховного Суду наголошує на тому, що у частині другій статті 46 ЦК України йдеться про воєнні дії, збройний конфлікт, а не про воєнний стан. Не можна тлумачити цей припис як такий, що його можливо застосувати стосовно оголошення особи померлою винятково після скасування воєнного стану на усій території України.
Також не можна відраховувати шестимісячний строк, передбачений частиною другою статті 46 ЦК України, від дати ймовірної загибелі фізичної особи на території ведення активних бойових дій, оскільки внаслідок триваючих активних бойових дій ситуація на певній території може бути невизначеною та непередбачуваною. Зокрема, зв'язок із особою може перерватися з різних причин, особа може бути змушена змінити місце постійного проживання, перебування або потрапити в полон, що ускладнює встановлення обставин її зникнення. В умовах воєнних дій, збройного конфлікту часто бракує достовірної інформації, що унеможливлює навіть гіпотетичне визначення дати ймовірної загибелі, а відтак і об'єктивне обчислення строків для оголошення особи померлою.
Шестимісячний строк, який у цьому випадку обраховується з дня закінчення активних бойових дій, виконує функцію своєрідного запобіжника, спрямованого на захист прав та інтересів фізичної особи, яка може перебувати в невідомому місці або тимчасово не мати змоги вийти на зв'язок з різних причин, пов'язаних з обставинами воєнних дій, збройного конфлікту. Така правова гарантія запобігає передчасному оголошенню особи померлою, враховуючи, що в умовах війни можуть бути численні фактори, які заважають встановленню фактичного місця перебування людини. Цей строк забезпечує можливість з'ясування додаткових обставин або отримання нової інформації про зниклу особу, що сприяє уникненню помилкових судових рішень, які могли б призвести до негативних правових наслідків для самої особи, її родичів і суспільства загалом.
Велика Палата Верховного Суду звертає увагу, що з урахуванням конкретних обставин справи суд може розпочати відлік шестимісячного строку для оголошення особи померлою від дня настання події, яка спричинила загибель фізичної особи, у разі якщо ця подія відбулася за межами території ведення активних бойових дій, проте є наслідком воєнних дій.
У такому випадку у разі подій (наприклад, авіаударів, ракетних обстрілів, терактів, підривів на мінах, загибелі під час евакуації чи гуманітарної місії) на територіях, які формально не є зоною активних бойових дій, але мають прямий зв'язок з воєнними діями, збройним конфліктом, суд має право розпочати відлік шестимісячного строку з моменту такої події. Якщо докази, як-от: відеоматеріали, документи або показання свідків тощо, дозволяють з високим ступенем вірогідності припустити ймовірну загибель особи, зволікання у визнанні фізичної особи померлою стає невиправданим і не відповідає принципу правової визначеності.
Як звернуто увагу Великою Палатою Верховного Суду, оголошення фізичної особи померлою пов'язується з виникненням у її родичів та інших заінтересованих осіб прав і законних інтересів, як-от: право на спадкування майна, отримання соціальних виплат, призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника, припинення шлюбу, припинення зобов'язань, пов'язаних із такою особою, або інші матеріальні чи нематеріальні інтереси, пов'язані зі смертю цієї особи, тощо. Зазначене рішення також має важливе значення для правового статусу членів сім'ї, їх соціального забезпечення та можливості розпоряджатися майном особи, яка була оголошена померлою. Це оголошення має наслідки й для договірних зобов'язань, кредитних відносин і будь-яких інших правочинів, у яких брала участь особа, оскільки це може вплинути на вимоги кредиторів та інші правовідносини, пов'язані із зобов'язаннями.
Враховуючи обставини справи, ефективним способом захисту є передбачений процесуальним законом захист права заявниці шляхом оголошення особи померлою. Аналогічні правові висновки КЦС Верховного Суду, викладеними у постановах від 31.05.2023 у справі №177/11/20; від 26.02.2024 у справі №686/9938/23.
У даному ж випадку оголошення ОСОБА_4 померлим може бути також підставою для виплати одноразової грошової допомоги, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану».
Тобто реалізації права родини загиблого на таку допомогу безпосередньо пов'язано з рішенням у цій справі.
З 28.02.2023 пройшло понад два роки. Інформація про ймовірне місце перебування зниклого безвісти військового - солдата ОСОБА_4 відсутня. Обставини, за яких він вважається зниклим безвісти, час, який минув з цих подій, дають суду визначені ч. 2 ст.46 ЦПК України правові підстави для оголошення його померлим.
Будь-які дані, які б вказували на наявність спору про право, судом не встановлено.
З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що заява є обґрунтованою та підлягає до задоволення.
Разом з тим, суд вважає за необхідне роз'яснити що у відповідності до вимог ст. 48 ЦК України, у випадку, якщо фізична особа, яка була оголошена померлою, з'явилась, або якщо одержано відомості про місце її перебування, суд за місцем перебування цієї особи, або суд, що постановив рішення про оголошення її померлою, за заявою цієї особи або іншої заінтересованої особи скасовує рішення суду про оголошення фізичної особи померлою.
Керуючись ст. ст. 10, 89, 293, 315, 354 ЦПК України, суд
Заяву задоволити.
Оголосити померлим - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Рихтичі Дрогобицького району Львівської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , який зник безвісті 28.02.2023 близько 15:45 поблизу н.п. Дубово-Василівка та н.п. Берхівка Донецької області внаслідок артилерійського обстрілу під час бойових дій із забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони Батьківщини та територіальної цілісності, відсічі і стримування збройної агресії з боку збройних сил російської федерації.
Датою смерті ОСОБА_4 вважати ІНФОРМАЦІЯ_8 , місцем смерті вважати село Дубово-Василівка Донецької області, причиною смерті вважати пов'язану із захистом Батьківщини.
Після набрання законної сили рішенням, копію рішення направити:
- Дрогобицькому відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Дрогобицькому районі Львівської області Львівського міжрегіонального управління міністерства юстиції України для реєстрації смерті фізичної особи,
- до Першої Дрогобицької державної нотаріальної контори, за місцем відкриття спадщини, для вжиття заходів щодо охорони спадкового майна.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга Львівському апеляційному суду протягом тридцяти днів, який обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження, або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлений 11.12.2025
Суддя Курус Р.І.
Присяжні Скірко О.В.
Летвинко М.Я.