Дата документу 11.12.2025
Справа № 334/9958/24
Провадження № 1-кп/334/374/25
11 грудня 2025 року Дніпровський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , потерпілого ОСОБА_4 , обвинуваченого ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6
розглянувши у судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_5 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.186 КК України
В провадження Дніпровського районного суду м. Запоріжжя надійшло кримінальне провадження №12024082050002091 від 16.10.2024 року за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.186 КК України. Судовий розгляд триває.
З метою реалізації права сторони захисту для дослідження доказів перед незалежним та неупередженим судом, захисник обвинуваченого просила проводити наступне судове засідання в режимі відеоконференцзв'язку з Державною Установою «ЛУЦЬКИЙ СЛІДЧИЙ ІЗОЛЯТОР» за участю обвинуваченого ОСОБА_5 , оскільки наразі він перебуває саме у цій установі по іншому кримінальному провадженню.
Прокурор не заперечував проти заявленого клопотання.
Суд, розглянувши клопотання адвоката, вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про його задоволення виходячи з наступного.
Згідно п.1 ч.1 ст.336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин.
Згідно ч.2 ст.336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників судового провадження.
При цьому, суд відповідно до ч.2 ст.110 КПК України приймає рішення виключно у формі ухвали, постанови або вироку суду.
У той же час участь у судовому розгляді в режимі відеоконференції сама по собі не суперечить Конвенції, а тому передбачена й іншими міжнародними актами - Другим додатковим протоколом до Європейської конвенції про взаємну правову допомогу у кримінальних справах (ст. 9), Резолюцією про захист свідків у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю (п. 8), Конвенцією про взаємну правову допомогу у кримінальних справах між державами-членами Європейського Союзу (ст. 10).
Відповідно до вимог п.4 ч. 1 ст.336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження.
Відповідно до ч.4 ст.336 КПК України, якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов'язаний вручити такій особі пам'ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання.
Відповідно до ч.5 ст.336 КПК України, якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому поза територією юрисдикції суду та поза територією міста, в якому розташований суд, суд своєю ухвалою може доручити суду, на території юрисдикції якого перебуває така особа, здійснити дії, передбачені ч.4 ст. 336 КПК України. Копія ухвали може бути надіслана електронною поштою, факсимільним або іншим засобом зв'язку. Суд, що отримав доручення, за погодженням з судом, що надав доручення, зобов'язаний у визначений в ухвалі строк організувати виконання зазначеного доручення.
Враховуючи зазначені положення закону та ту обставину, що обвинувачений перебуває у Державній Установі «ЛУЦЬКИЙ СЛІДЧИЙ ІЗОЛЯТОР», з метою забезпечення оперативності судового провадження у розумний строк при проведенні судового засідання, з метою недопущення затягування розгляду справи, суд вважає доцільним провести розгляд даного кримінального провадження в судовому засіданні в дистанційному режимі відеоконференції з Державною Установою «ЛУЦЬКИЙ СЛІДЧИЙ ІЗОЛЯТОР» Волинської області.
Керуючись ст.ст.7,21,30-31,110,336,350,369-372,376 КПК України, суд
Ухвалив:
Клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_6 про участь її підзахисного у судовому засіданні в дистанційному режимі відеоконференції - задовольнити.
Визначити участь ОСОБА_5 у дистанційному режимі відеоконференції в приміщенні Державної Установи «ЛУЦЬКИЙ СЛІДЧИЙ ІЗОЛЯТОР», Волинської області при проведенні судового засідання 14 січня 2026 року о 09.00 год.30 хв. у Державній Установі «ЛУЦЬКИЙ СЛІДЧИЙ ІЗОЛЯТОР» Волинської області з розгляду кримінального провадження №12024082050002091 від 16.10.2024 року за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.186 КК України.
Доручити Державній Установі «ЛУЦЬКИЙ СЛІДЧИЙ ІЗОЛЯТОР», Волинської області забезпечити проведення відеоконференції за участю ОСОБА_5 у судовому засіданні 14 січня 2026 року о 09.00 год.30 хв.
При проведенні судового засідання в режимі відеоконференції доручити Державній Установі «ЛУЦЬКИЙ СЛІДЧИЙ ІЗОЛЯТОР», Волинської області здійснити дії, передбачені ст.336 КПК України.
Копію ухвали направити Державній Установі «ЛУЦЬКИЙ СЛІДЧИЙ ІЗОЛЯТОР», Волинської області: 43000, Україна, Волинська обл., місто Луцьк, вулиця Нестора Бурчака, будинок, 3.
Інформацію щодо справи, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Ухвала набирає законної сили з дня її постановлення і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: ОСОБА_1