Справа №:755/21881/25
Провадження №: 1-кс/755/4285/25
"10" грудня 2025 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого в ОВС - криміналіст 3 відділу слідчого управління ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22024011000000033 від 02.02.2024 року, за підозрою
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Кукушкіне, Роздольненського р-ну, АРК, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України,
за участю:
слідчого ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_5
Слідчий в ОВС - криміналіст 3 відділу слідчого управління ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки та процесуального керівництва і публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту прокуратури Автономної Республіки Крим м. Севастополя ОСОБА_6 , звернувся до слідчого судді із клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування кримінального провадження відносно ОСОБА_4 .
Клопотання мотивоване тим, що у громадянина України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с Кукушкіне, Роздольненського району, Автономної Республіки Крим, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах виник та сформувався стійкий злочинний намір, спрямований на зайняття посад, пов'язаних з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території півострова Крим, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
Так, у 2014 році під час окупації російською федерацією частини території України, громадянин України ОСОБА_4 маючи достатній рівень освіти, спеціальних знань і життєвого досвіду для усвідомлення факту анексії АР Крим з боку рф, з власної ініціативи, добровільно вирішив особисто взяти участь в утворенні та функціонуванні на території АР Крим системи незаконних органів влади та зайняти посаду завідуючого відділом з організації та розвитку перевозок на транспорті та начальника управління з організації та розвитку перевозок на транспорті т.зв. «Міністерства транспорту республіки Крим».
У подальшому ОСОБА_4 обіймав посади у т.зв. «Міністерстві транспорту республіки Крим».
Реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на добровільне зайняття посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій та адміністративно-господарський функцій, ОСОБА_4 у 2023 році, але не пізніше 04.04.2023 (більш точна дата в ході досудового розслідування не встановлена), діючи з прямим умислом та усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, всупереч врегульованим чинним законодавством України суспільним відносинам у сфері національної безпеки України, перебуваючи на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, працевлаштувався та указом так званого «Глави Республіки Крим» від 04.04.2023 № 68-У був призначений на посаду т.зв. «Міністра транспорту Республіки Крим» у незаконно створеній окупаційній адміністрації держави-агресора, чим виконав всі необхідні дії, спрямовані на доведення свого злочинного умислу до кінця, де на даний час продовжує свою протиправну діяльність, шляхом виконання організаційно-розпорядчих, адміністративно-господарський функцій, спрямованих на ведення пропагандистської політики серед населення окупованої території.
Повноваження, функції та завдання т.зв. «Міністерства транспорту Республіки Крим» та т.зв. «Міністра транспорту Республіки Крим» врегульовані положенням «Про Міністерство транспорту Республіки Крим» (далі-Положення), затверджене постановою т.зв. «Ради міністрів Республіки Крим» № 155 від 27.06.2014. У п. 5.4 Положення містяться організаційні-розпорядчі та адмністративно-господарські повноваження, які покладаються на т.зв. «Міністра транспорту Республіки Крим» зі здійснення управління (керівництва) виконавчого органу - т.зв. «Міністерства транспорту республіки Крим».
Серед іншого встановлено, що ОСОБА_4 , активно сприяє становленню окупаційної влади рф на ТОТУ АР Крим, обіймаючи посаду міністра т.зв. «Міністерства транспорту Республіки Крим», здійснює організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції вказаного незаконно утвореного органу влади та бере участь у проведенні заходів з підтримки збройної агресії рф проти України.
Зокрема, встановлено, що на даний час ОСОБА_4 впроваджує державну політику країни-агресора на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та здійснює функції з нормативного правового регулювання у галузі транспорту, як міністра т.зв. «Міністерства транспорту» бере учать у заходах, метою яких є проведення активної російської пропагандистської діяльності, здійснення впливу на формування інформаційного проросійського простору серед населення АР Крим, шляхом просування проросійських наративів, що є складовою внутрішньополітичної стратегії російської федерації на окупованих територіях.
Отже, своїми умисними діями ОСОБА_4 сприяв та сприяє реалізації політики окупаційної влади рф на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя.
Таким чином, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України - колабораційна діяльність, тобто добровільне зайняття громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарський функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
30.05.2023 складено письмове повідомлення про підозру ОСОБА_4 , у вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Викладені обставини та повідомлена ОСОБА_4 підозра підтверджується сукупністю доказів, отриманих в ході здійснення досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні, зокрема: рапортом про виявлення кримінального правопорушення від 07.04.2023, відповідно до якого указом т.зв. «главы Республики Крым» ОСОБА_7 № 68-У від 04.04.2023, громадянина України ОСОБА_4 призначено на посаду т.зв. «министра транспорта Республики Крым», тобто вчинення ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України; протоколом огляду від 02.05.2023 офіційного Інтернет сайту т.зв. «министерства транспорта Республики Крым», на якому розміщена інформація про діяльність вищевказаного незаконного органу влади окупаційної влади Російської Федерації, а також інформація про призначення та діяльність ОСОБА_4 на посаді т.зв. «министра транспорта Республики Крым»; протоколом огляду від 24.04.2023 офіційного Інтернет сайту т.зв. «министерства транспорта Республики Крым» та інформаційного каналу під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у соціальному месенджері «Телеграм», на яких розміщена інформація та публікації щодо діяльності ОСОБА_4 у різні періоди часу на посадах т.зв. «первого заместителя министра траспорта Республики Крым» та т.зв. «министра траспорта Республики Крым»; протоколом огляду від 05.05.2023 інформаційного каналу під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у соціальному месенджері «Телеграм», на якому розміщені публікації щодо діяльності ОСОБА_4 на посаді т.зв. «первого заместителя министра траспорта Республики Крім», зокрема публікація від 14.12.2022, де останній дає інтерв'ю журналістам телеканалу «Крым 24» перебуваючи на вказаній посаді; протоколом огляду від 05.05.2023 інформаційного каналу під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у соціальному месенджері «Телеграм», на якому розміщені публікації щодо діяльності ОСОБА_4 на посаді т.зв. «министра траспорта Республики Крім», зокрема публікація від 20.04.2023, де останній дає інтерв'ю журналістам телеканалу «Крым 24» перебуваючи на вказаній посаді; протоколом огляду від 08.05.2023 офіційного Інтернет сайту т.зв. «министерства транспорта Республики Крым», на якому розміщена інформація про діяльність вищевказаного незаконного органу влади окупаційної влади Російської Федерації, а також інформація про діяльність ОСОБА_4 на посаді т.зв. «министра транспорта Республики Крым», зокрема видані ним незаконні нормативно-правові акти; протоколом огляду від 11.05.2023 офіційного Інтернет сайту т.зв. «министерства транспорта Республики Крым», на якому розміщена інформація про діяльність вищевказаного незаконного органу влади окупаційної влади Російської Федерації; протоколом огляду від 12.05.2023 офіційного Інтернет сайту інформаційного агентства Російської Федерації «ТАСС», на якому розміщена публікація від 04.04.2023 про призначення ОСОБА_4 на посаду т.зв. «министра транспорта Республики Крым»; протоколом огляду від 06.06.2023 офіційного Інтернет сайту т.зв. «министерства транспорта Республики Крым», на якому розміщена інформація про діяльність вищевказаного незаконного органу влади окупаційної влади Російської Федерації; протоколом огляду від 31.01.2024, долученого до матеріалів кримінального провадження відповіддю оперативного підрозділу № 76/4/28-400 від 28.04.2023 на доручення слідчого оптичного носія CD-R диску, на якому збережено відеозапис інтерв'ю ОСОБА_4 , наданого журналістам телеканалу «Крым 24», де останній представлений як т.зв. «министр транспорта Республики Крым»; протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 05.06.2023 проведеного у АТ КБ «Приватбанк», згідно якого отримано інформацію про ОСОБА_4 , зокрема копію його паспорта громадянина України; іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.
Згідно з ст. 42 КПК України підозрюваним є особа, якій у порядку, передбаченому ст. ст. 276-279 цього Кодексу, повідомлено про підозру, або особа, щодо якої складено повідомлення про підозру, однак його не вручено йому внаслідок не встановлення місцезнаходження особи, проте вжито заходів для вручення у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.
30.05.2023 в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - газеті «Урядовий кур'єр» та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, було опубліковано повідомлення про підозру ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України та повістку про виклик останнього до СУ ІНФОРМАЦІЯ_3 на 05.06.2023, 06.06.2023 та 07.06.2023 в період часу з 09 год. 00 хв. по 17 год. 00 хв., для вручення письмового повідомлення про підозру та проведення інших слідчих (процесуальних) дій.
Однак, останній на виклик не з'явився та не повідомив про причини свого неприбуття, та жодних заяв чи клопотань про перенесення часу проведення процесуальних дій до органу досудового розслідування не надав. У зв'язку із викладеним у органу досудового розслідування існують вагомі підстави вважати, що останній переховується від органу досудового розслідування та суду.
Крім цього, ОСОБА_4 додатково повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України та про його виклик як підозрюваного до СУ ІНФОРМАЦІЯ_3, шляхом направлення відповідних текстових повідомлень із прикріпленими фотозображеннями повідомлення про підозру та повісток про виклик, через його офіційну сторінку у соціальній Інтернет мережі «Вконтакте» ІНФОРМАЦІЯ_4.
У зв'язку з цим, вказане повідомлення про підозру ОСОБА_4 особисто не вручено, проте вжито заходів для вручення у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень.
Згідно з ч. 9 ст. 135 КПК України, повістка про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою - агресором, у випадку обґрунтованої неможливості вручення їй такої повістки згідно з частинами першою, другою, четвертою - сьомою цієї статті, публікується в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Особа, зазначена в абзаці першому цієї частини, вважається такою, яка належним чином повідомлена про виклик, з моменту опублікування повістки про її виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
У випадку наявності в особи, зазначеної в абзаці першому цієї частини, захисника (захисників) копія повістки про її виклик надсилається захиснику (захисникам).
Беручи до уваги, що згідно ч. 5 ст. 139 КПК України, ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
Відповідно до відомостей ДПС України щодо перетину державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями України, у період з 08.11.2017 по 19.05.2023 відомостей стосовно ОСОБА_4 в базі даних не виявлено.
09.06.2023 ОСОБА_4 оголошено у розшук. Здійснення розшукових заходів доручено співробітникам ГВ ЗНД 1 управління ІНФОРМАЦІЯ_3.
На теперішній час у кримінальному провадженні проведено всі можливі слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення усіх обставин та доведення вини ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого йому злочину.
Зібрані під час досудового розслідування докази є достатніми для складання обвинувального акту, однак, завершити досудове розслідування не є можливим, оскільки підозрюваний ОСОБА_4 переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території АР Крим з метою ухилення від кримінальної відповідальності, що підтверджується матеріалами виконаного 3 відділу ГВ ЗНД 1 управління ІНФОРМАЦІЯ_3 доручення.
Враховуючи, що ОСОБА_4 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України; а також те, що він умисно та безпідставно ухиляється від явки на виклики слідчого та прокурора, переховується від органів досудового розслідування, прокуратури та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, оголошена у державний розшук та перебуває на тимчасово окупованій території України - АР Крим, з метою виконання завдань кримінального судочинства, щоб кожний, хто вчинив злочини проти основ національної безпеки України, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, орган досудового розслідування вважає, що з метою притягнення ОСОБА_4 , до кримінальної відповідальності, у вказаному кримінальному провадженні необхідно провести спеціальне досудове розслідування.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Захисник підозрюваного ОСОБА_4 - адвокат ОСОБА_5 заперечував проти задоволення клопотання, зазначивши, що його підзахисного не було повідомлено належним чином про жодну слідчу дію, в тому числі і про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Крім того зазначив, що строки досудового розслідування вже завершилися, у зв'язку з формальним зупиненням досудового розслідування.
На виконання вимог ст.135 КПК України, судом було розміщено повістки про виклик до суду для розгляду даного клопотання підозрюваного ОСОБА_4 в засобах масової інформації загальнодержавного значення "Урядовий кур'єр" та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Відтак, згідно положень ч. 8 ст. 135 КПК України, підозрюваний вважається особою, яка належним чином повідомлена про виклик.
Вивчивши клопотання, заслухавши позицію учасників провадження, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, дійшов наступного висновку.
Згідно ст.1 КПК України порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України.
Кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України.
Відповідно до ч.1 ст.42 КПК України підозрюваним є особа, якій у порядку, передбаченому статтями 276-279 цього Кодексу, повідомлено про підозру, особа, яка затримана за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, або особа, щодо якої складено повідомлення про підозру, однак його не вручено їй внаслідок не встановлення місцезнаходження особи, проте вжито заходів для вручення у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.
Згідно з ч.5 ст.139 КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
Відповідно до статті 297-1 КПК України спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави.
Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258-6, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Згідно зі статтею 297-2 КПК України з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування до слідчого судді має право звернутися прокурор або слідчий за погодженням з прокурором.
У клопотанні про здійснення спеціального досудового розслідування з підстав, передбачених цим Кодексом, крім передбачених абзацом другим частини другої статті 297-1 цього Кодексу, зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) виклад обставин, що дають підстави підозрювати особу у вчиненні кримінального правопорушення, і посилання на обставини;
4) відомості про те, що підозрюваний виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або відомості про оголошення підозрюваного в міжнародний розшук;
5) виклад обставин про те, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності;
6) перелік свідків, яких слідчий, прокурор вважає за необхідне допитати під час розгляду клопотання.
Відповідно до статті 297-3 КПК України клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування розглядається слідчим суддею не пізніше десяти днів з дня його надходження до суду за участі особи, яка подала клопотання, та захисника.
Якщо підозрюваний самостійно не залучив захисника, слідчий суддя зобов'язаний вжити необхідних заходів для залучення захисника.
Слідчий суддя, встановивши, що клопотання подано без додержання вимог статті 297-2 цього Кодексу, повертає його прокурору, слідчому, про що постановляє ухвалу.
Під час розгляду клопотання слідчий суддя має право за клопотанням сторін кримінального провадження або за власною ініціативою заслухати будь-якого свідка чи дослідити будь-які матеріали, що мають значення для вирішення питання про здійснення спеціального досудового розслідування.
Згідно з статтею 297-4 КПК України під час вирішення питання про здійснення спеціального досудового розслідування слідчий суддя зобов'язаний врахувати наявність достатніх доказів для підозри особи щодо якої подано клопотання у вчиненні кримінального правопорушення.
За наслідками розгляду клопотання слідчий суддя постановляє ухвалу, в якій зазначає мотиви задоволення або відмови у задоволенні клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування.
Відомості щодо підозрюваних, стосовно яких слідчим суддею постановлено ухвалу про здійснення спеціального досудового розслідування, невідкладно, але не пізніше 24 годин після постановлення ухвали, вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань і публікуються в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим в ОВС - криміналіст 3 відділу слідчого управління ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22024011000000033 від 02.02.2024 року, за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
До матеріалів клопотання додані копії документів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, а також копії матеріалів, якими обґрунтовується необхідність здійснення спеціального досудового розслідування. Таким чином, слідчим виконані вимоги ст. 297-2 КПК України.
При цьому слідчим суддею встановлено, що 30.05.2023 року відносно ОСОБА_4 складено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, а також повістки про виклик до органу досудового розслідування, були вручені у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень, тобто шляхом опублікування повідомлення про підозру в газеті «Урядовий кур'єр», а також на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Проте, ОСОБА_4 на неодноразові виклики органу досудового розслідування не прибув, причин неприбуття та жодних заяв чи клопотань про перенесення часу проведення процесуальних дій до органу досудового розслідування не надав, у зв'язку з чим підозрюваного оголошено у розшук та надано доручення щодо здійснення його розшуку, з метою встановлення в інтересах кримінального судочинства місцезнаходження ОСОБА_4 , який переховується від органів досудового розслідування та суду.
Згідно наявної інформації підозрюваний ОСОБА_4 постійно проживає на тимчасово окупованій території АР Крим, державний кордон і адміністративну межу з тимчасово окупованою територією України - АР Крим не перетинав.
З огляду на наведене, слідчий суддя вважає, що наданих матеріалів цілком достатньо для висновку про наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, в межах судового контролю, який здійснюється при розгляді питання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування.
В ході судового розгляду встановлено, що останнє відоме місце реєстрації та проживання підозрюваного ОСОБА_4 є: АДРЕСА_1 .
За таких підстав слідчий суддя вважає, що наведені вище обставини у сукупності обґрунтовано доводять, що підозрюваний ОСОБА_4 може перебувати на тимчасово окупованій території України, де переховується від органів слідства і суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, що є окремою підставою для здійснення спеціального досудового розслідування.
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання слідчого про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22024011000000033 від 02.02.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
При цьому, приймаючи рішення про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22024011000000033 від 02.02.2024 року за підозрою ОСОБА_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, слідчий суддя враховує, що неможливість проведення досудового розслідування in absentia може унеможливити подальше проведення кримінального провадження, оскільки це може призвести до настання певних процесуальних наслідків, які зумовлять уникнення особою кримінальної відповідальності, а тому за конкретних обставин цієї справи, враховуючи, що тяжкість інкримінованих кримінальних правопорушень є співмірною зі значним суспільним інтересом у відправленні правосуддя, проведення такого розслідування за відсутності підозрюваної саме по собі не суперечитиме статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Керуючись статями 297-1-297-4, 369-372, 376, 532 КПК, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого в ОВС - криміналіст 3 відділу слідчого управління ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22024011000000033 від 02.02.2024 року, за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України - задовольнити.
Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22024011000000033 від 02.02.2024 року, за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Кукушкіне, Роздольненського р-ну, АРК, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
У випадку, якщо підстави для постановлення слідчим суддею ухвали про спеціальне досудове розслідування перестали існувати, подальше досудове розслідування здійснюється згідно із загальними правилами, передбаченими КПК України.
Копію ухвали невідкладно направити слідчому для організації виконання в частині внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та здійснення відповідних публікацій.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: