Справа № 366/2391/25
Провадження № 3/366/1506/25
Іменем УКРАЇНИ
21 серпня 2025 року с-ще Іванків
Суддя Іванківського районного суду Київської області Гончарук О.П., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , РНОККПП НОМЕР_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Хутір на Околиці» (код ЄДРПОУ 31119647), адреса місця роботи: вул. Рибкомбінат, 2, с. Сукачі, Вишгородського району Київської області, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.163-2 КУпАП,-
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 2249/10-36-04-03 від 22.07.2025: при проведенні камеральної перевірки щодо порушення термінів сплати (перерахування) податків, платежів, зборів платежів податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ «Хутір на Околиці» (вул. Рибкомбінат, 2, с. Сукачі, Вишгородського району Київської області) встановлено, що керівником ТОВ «Хутір на Околиці», ОСОБА_1 несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання щодо сплати по звітності з податку на додану вартість, згідно акту № 30990/10-36-04-03/31119647 від 25.06.2025. Встановлено порушення пункту 57.1 статті 57, пункту 203.2 статті 203 Податкового кодексу України № 2755-VІ від 02.10.2010, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Протокол складено головним державним інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб галузей сільського господарства, добувної промисловості, постачання електроенергії та комунальних послуг управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Київській області Давиденко С.М.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про розгляд справи повідомлявся шляхом направленням смс-повідомлення на особистий номер телефону, текст якого доставлено у додаток Viber 05.08.2025.
20.08.2025 року до суду від особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 надійшло клопотання про закриття провадження у справі у звязку з малозначністю, обмежившись усним зауваженням та розгляду справи без його участі.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу адміністративного правопорушення.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи […] Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
У судовому засіданні досліджені наступні докази:
- протокол про адміністративне правопорушення № 2249/10-36-04-03 від 22.07.2025, в якому викладено місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт та стаття КУпАП, якою передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення;
- копія акта про результати камеральної перевірки щодо порушення правил (термінів) сплати (перерахування) податків, платежів зборів № 30990/10-36-04-03/31119647 від 25.06.2025;
-копія запрошення керівнику ТОВ «Хутір на Околиці» ОСОБА_2 на складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення за результатами камеральної перевірки з питань порушення термінів сплати (перерахування) податків, зборів, платежів з податку на додану вартість;
-акт про неявку ОСОБА_3 для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення;
- копія листа ГУ ДПС у Київській області від 22.07.2025 № 56424/6/10-36-04-03 керівнику ТОВ «Хутір на Околиці» про надсилання протоколу про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до наступних висновків
Як зазначено у ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Згідно зі ст. 9 КУпАП України, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Відповідальність за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП передбачена за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
За результатами розгляду справи судом встановлено, що керівником ТОВ «Хутір на Околиці», ОСОБА_4 несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання щодо сплати по звітності з податку на додану вартість, згідно акту № 30990/10-36-04-03/31119647 від 25.06.2025.
Таким чином, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення з наявними в ній доказами, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, суддя приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення складений правильно, відомості, які у ньому відображені відповідають фактичним обставинам справи, правопорушення кваліфіковано вірно, а наявні в матеріалах справи докази є належними, допустимими і достатніми у своїй сукупності, та доводять, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, а саме несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання щодо сплати по звітності з податку на додану вартість.
Відповідно до ч.1 ст.8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Із матеріалів справи не встановлено обставин, що виключали б адміністративну відповідальність ОСОБА_1 .
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Суддя, у відповідності до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 , вчинив правопорушення, яке є незначним, тяжких наслідків від правопорушення не наступило, жодній особі не завдано матеріальної шкоди, порушення вчинено вперше, правопорушник вину визнав, щиро каявся, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 , від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 163-2 КУпАП відповідно до ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Враховуючи обставини справи та особу порушника, суд вважає, що до ОСОБА_1 , слід застосувати положення ст. 22 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 22, 283-285 КУпАП, -
Звільнити ОСОБА_1 , від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП за малозначністю, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі закрити.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Іванківський районний суд Київської області
Суддя: О.П. Гончарук