Справа № 357/17858/25
3/357/6938/25
26 листопада 2025 року cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Ірина Дубановська
розглянувши в м. Біла Церква справу про адміністративне правопорушення за протоколом ЕПР1 № 487756 від 19 жовтня 2025 року, стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНКОПП: в матеріалах справи відсутній, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше притягався до адміністративної відповідальності:
1) відповідно до постанови серії ЕНА № 5970220 від 19 жовтня 2025 року за ч. 2 ст. 126 КУпАП,
за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП (далі - протокол),
згідно з протоколом, 19 жовтня 2025 року о 11 год 41 хв, селище Глеваха, вул. Вокзальна, 19, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом мопедом Hоnda Tact, без н.з., на вимогу поліцейського про зупинку транспортного засобу, завчасно подану за допомогою увімкнення проблискових маяків синього і червоного кольору та спеціального звукового сигналу не зупинився, та в подальшому був зупинений шляхом переслідування, чим порушив вимоги п. 2.4 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
Суддя зазначає, що справа про адміністративне правопорушення надіслана до розгляду до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області
Однак, селище Глеваха Фастівського району Київської області проходить територією Глевахівської громади Фастівського району Київської області, що до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року 807-IX, входило до складу Васильківського району Київської області та належить до територіальної підсудності Васильківського міськрайонного суду Київської області.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Згідно із ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Відповідно до постанови Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, вирішено ліквідувати у Київській області: Баришівський, Білоцерківський, Богуславський, Бориспільський, Бородянський, Броварський, Васильківський, Вишгородський, Володарський, Згурівський, Іванківський, Кагарлицький, Києво-Святошинський, Макарівський, Миронівський, Обухівський, Переяслав-Хмельницький, Поліський, Рокитнянський, Сквирський, Ставищенський, Таращанський, Тетіївський, Фастівський, Яготинський райони та, серед інших утворити у Київській області: Білоцерківський район (з адміністративним центром у місті Біла Церква) у складі територій Білоцерківської міської, Володарської селищної, Гребінківської селищної, Ковалівської сільської, Маловільшанської сільської, Медвинської сільської, Рокитнянської селищної, Сквирської міської, Ставищенської селищної, Таращанської міської, Тетіївської міської, Узинської міської, Фурсівської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Згідно із п. 3-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року № 1402-VIII, до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
Отже, станом на 26 листопада 2025 року справа про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, за місцем вчинення на території селище Глевахи Фастівського району Київської області та за місцем проживання порушника, уповноважений розглядати Васильківський міськрайонний суд Київської області.
Згідно із рішенням Конституційного суду України від 31 березня 2015 року № 1-7/2015, положення частини другої статті 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо оскарження в апеляційному порядку постанови судді у справі про адміністративне правопорушення в аспекті конституційного звернення необхідно розуміти так, що в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене частиною першою статті 284 цього кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 24-1 цього кодексу, про закриття справи.
Отже, керуючись ч. 1 ст. 276, ч. 1 ст. 278 КУпАП, суддя
направити справу про адміністративне правопорушення за ЕПР1 № 487756 від 19 жовтня 2025 року стосовно: ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП та додані до нього матеріали за підсудністю до Васильківського міськрайонного суду Київської області.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської областіІрина ДУБАНОВСЬКА