Ухвала від 10.12.2025 по справі 646/12659/25

Справа № 646/12659/25

№ провадження 2-н/646/2830/2025

УХВАЛА

10 грудня 2025 р. м. Харків

Суддя Основ'янського районного суду міста Харкова Шиховцова А.О., розглянувши матеріали цивільної справи за заявою Комунального підприємства «Комплекс з вивозу побутових відходів» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за вивезення побутових відходів, -

ВСТАНОВИВ:

08.12.2025 до Основ'янського районного суду міста Харкова звернулось Комунальне підприємство «Комплекс з вивозу побутових відходів» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за вивезення побутових відходів в розмірі 797,98 грн.

09.12.2025 через систему «Електронний суд» до Основ'янського районного суду міста Харкова надійшла заява від Комунального підприємства «Комплекс з вивозу побутових відходів» про відкликання заяви, посилаючись на положення ч. 5 ст. 163 ЦПАК України та повернення сплаченого судового збору.

Суд, дослідивши заяву про відкликання заяви про видачу судового наказу, дійшов такого висновку.

Так, відповідно до положень ч. 5 ст. 163 ЦПК України, заявник має право відкликати заяву про видачу судового наказу до її розгляду судом.

Таким чином, враховуючи, що заявник відкликав подану заяву про видачу судового наказу до її розгляду судом, тому суд дійшов висновку про повернення заяви Комунального підприємства «Комплекс з вивозу побутових відходів» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за вивезення побутових відходів.

Щодо повернення судового збору, суд виходить з наступного.

Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», Сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі, зокрема, повернення заяви або скарги.

Таким чином, враховуючи, що заява про видачу судового наказу підлягає поверненню заявнику, у зв'язку з її відкликанням, суд дійшов висновку про повернення судового збору, сплаченого заявником при подачі заяви про видачу судового наказу в розмірі 302,80 грн.

Керуючись ст. ст. 163, 260 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву Комунального підприємства «Комплекс з вивозу побутових відходів» про відкликання заяви про видачу судового наказу та повернення судового збору - задовольнити.

Заяву Комунального підприємства «Комплекс з вивозу побутових відходів» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за вивезення побутових відходів - повернути заявнику.

Повернути Комунальному підприємству «Комплекс з вивозу побутових відходів» сплачений судовий збір відповідно до платіжної інструкції № 9726 від 05.12.2025 у розмірі 302,80 грн.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає чинності після закінчення терміну на апеляційне оскарження, а у випадку її оскарження після розгляду апеляційної скарги судом апеляційної інстанції.

Суддя А.О. Шиховцова

Попередній документ
132505489
Наступний документ
132505491
Інформація про рішення:
№ рішення: 132505490
№ справи: 646/12659/25
Дата рішення: 10.12.2025
Дата публікації: 12.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Основ’янський районний суд міста Харкова
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи наказного провадження; Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (10.12.2025)
Дата надходження: 08.12.2025
Предмет позову: про видачу судового наказу