Рішення від 11.12.2025 по справі 639/8873/25

Справа № 639/8873/25

Провадження № 2-о/639/202/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2025 року м. Харків

Новобаварський районний суд міста Харкова у складі:

головуючого судді Борисенка О.О.,

секретаря судового засідання Пивоварової Т.В.,

за участю заявника ОСОБА_1 ,

представника заявника - адвоката Трегуба О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження цивільну справу № 639/8873/25 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Департамент реєстрації Харківської міської ради, Кіндрашівська сільська військова адміністрація Куп'янського району Харківської області, про встановлення факту, що має юридичне значення,

установив:

Заявник ОСОБА_1 звернулася до Новобаварського районного суду міста Харкова із заявою, зазначивши заінтересованими особами Департамент реєстрації Харківської міської ради, Кіндрашівську сільську військову адміністрацію Куп'янського району Харківської області, в якій просила встановити факт, що належна ОСОБА_1 на праві власності квартира АДРЕСА_1 , згідно з договором купівлі-продажу приватизованої квартири, посвідченого 23.11.1999 державним нотаріусом Куп'янської державної нотаріальної контори Гречук Е.О., зареєстрована Куп'янським бюро технічної інвентаризації, про що зроблено запис у реєстрову книгу № 38 за реєстровим №6430.

Матеріали заяви сформовані в системі «Електронний суд» та підписані представником заявника адвокатом Трегубом Олександром Олександровичем, який діє на підставі ордеру (а.с.5).

В обґрунтування своїх вимог представник заявника зазначив, що ОСОБА_1 на праві власності належить квартира АДРЕСА_1 . Право власності на квартиру зареєстроване Куп'янським бюро технічної інвентаризації, про що зроблено запис у реєстрову книгу № 38 за реєстровим № 6430. Загальновідомим фактом є факт, що у зв'язку з військовою агресією проти України та поширення у жовтні 2025 року лінії фронту на території Куп'янського району Харківської області, село Грушівка постійно потерпає від артилерійського та авіаційного обстрілу з боку військ російської федерації, житловий фонд постійно знищується. Задля отримання компенсації для відновлення пошкодженого об'єкту нерухомого майна, 21.10.2025 заявник звернулася до Департаменту реєстрації Харківської міської ради Харківської області із заявою щодо внесення інформації про право власності на квартиру АДРЕСА_1 , до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 25.12.2015 № 1127, та Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою УМУ від 26.10.2011 №1141. Рішенням державного реєстратора Департаменту реєстрації Харківської міської ради Харківської області від 28.10.2025 № 81567792 у здійсненні реєстрації права власності заявнику було відмовлено на підставі п.п.4, 5 ч. 1 ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», оскільки подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно. А саме, інформація про реєстрацію у Реєстрі прав власності на нерухоме майно відсутня. Згідно з відповіддю Куп'янської міської військової адміністрації Куп'янського району Харківської області від 27.10.2025, зберігач інвентаризаційних справ на об'єкти нерухомого майна на території Куп'янської громади КП «Куп'янське БТІ» здійснювало державну реєстрацію прав на нерухоме майно до 01.01.2013, на даний час адміністративне приміщення КП «Куп'янське БТІ» внаслідок обстрілів та пожеж знищено повністю, службова документація, комп'ютерна техніка та бази даних знищені, працівники на вказаному підприємстві відсутні. Єдиним способом підтвердити інформацію про зареєстроване речове право на нерухоме майно для здійснення державним реєстратором реєстрації такого права в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та отримати доступ до компенсації за програмою «єВідновлення» є звернення до суду для підтвердження факту проведення реєстрації права власності відповідним БТІ до 2013 року. Підставою звернення заявника із вказаною заявою до суду є об'єктивна неможливість державного реєстратора перевірити та підтвердити факт реєстрації речового права на вказане майно у Куп'янському БТІ. Інші суб'єкти правовідносин, які заперечують або не визнають факт належності заявнику на права приватної власності квартири, відсутні. Встановлення факту, про який просить заявник, пов'язано із отриманням компенсації за втрачене житло та не пов'язується з подальшим вирішенням спору про право.

25.11.2025 ухвалою суду заяву прийнято до розгляду, відкрито окреме провадження, призначено судове засідання (а.с.23).

В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 та її представник адвокат Трегуб О.О. підтримали свою заяву з посиланням на обставини, що викладені в ній.

Заінтересована особа Кіндрашівська сільська військова адміністрація Куп'янського району Харківської області в особі начальника Костюкова С.В. 04.12.2025 подала до суду заяву, в якій зазначила, що не заперечує проти задоволення заяви. Підтвердила, що квартира АДРЕСА_1 належить ОСОБА_1 на праві приватної власності відповідно до договору купівлі-продажу приватизованої квартири, посвідченого 23.11.1999 державним нотаріусом Куп'янської державної нотаріальної контори Гречук Е.О., та зареєстрованого Куп'янським БТІ (реєстрова книга № 38, № 6430). Просила розглянути справу без участі представника Кіндрашівської сільської військової адміністрації.

Представник заінтересованої особи Департаменту реєстрації Харківської міської ради Сергієнко Н.В., яка діє в порядку самопредставництва, подала до суду письмові пояснення, сформовані в системі «Електронний суд» 09.12.2025, в яких просила розглянути справу відповідно до норм матеріального та процесуального права без участі представника Департаменту реєстрації Харківської міської ради, та зазначила, що рішення державного реєстратора Департаменту реєстрації Харківської міської ради про відмову в проведенні реєстраційних дій від 28.10.2025 є законним та обґрунтованим, прийнятим у межах повноважень та відповідно до норм чинного законодавства України. Водночас, Міністерство юстиції України у своїх роз'ясненнях від 12.11.2025 зазначило, що у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України реалізація державним реєстратором пункту 3 частини третьої статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» є ускладненою або навіть неможливою. В такому випадку суд може встановити відповідний факт державної реєстрації права власності на нерухоме майно уповноваженим суб'єктом державної реєстрації, і як наслідок досягається мета, закріплена в Законі, - підтвердження державної реєстрації права власності певної особи на нерухоме майно. Отже, рішення суду про встановлення факту державної реєстрації права власності на нерухоме майно, що було здійснено бюро технічної інвентаризації, може бути підставою для державної реєстрації речових прав на нерухоме майно відповідно до вимог Закону.

Суд, заслухавши заявника та її представника, дослідивши матеріали справи, оглянувши оригінал договору купівлі-продажу приватизованої квартири та реєстраційного напису, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, дійшов таких висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За змістом ч. 1 ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до копії договору купівлі-продажу приватизованої квартири, укладеного 23.11.1999 та посвідченого державним нотаріусом Куп'янської державної нотаріальної контори Гречук Е.О., зареєстрованого в реєстрі за № І-3943, ОСОБА_1 придбала у власність приватизовану квартиру АДРЕСА_1 (а.с.6).

Згідно з копією реєстраційного напису на правовстановлювальному документі, підписаним начальником бюро технічної інвентаризації та скріплений печаткою, зазначена в цьому документі квартира зареєстрована Куп'янським бюро технічної інвентаризації на праві приватної власності за гр. ОСОБА_1 14.12.1999, записаний у реєстрову за № 38, за реєстровим № 6430 (а.с.7).

Оригінали зазначених договору купівлі-продажу приватизованої квартири від 23.11.1999 та реєстраційного напису на правовстановлювальному документі суд дослідив у судовому засіданні.

Відповідно до копії технічного паспорту, квартира АДРЕСА_1 , зареєстрована Куп'янським міжміським бюро технічної інвентаризації на праві власності за ОСОБА_1 , на підставі Свідоцтва про право власності на житло і записаний у реєстрову книгу за № 38 р. №6430 (а.с.14-16).

Згідно з розпорядженням виконавчого комітету Грушівської сільської ради Куп'янського району Харківської області від 28.12.2015 № 44, площа Леніна в селі Грушівка Куп'янського району Харківської області з відповідними номерами домогосподарств перейменована на площу Соборна (а.с.17).

Рішенням про відмову в проведенні реєстраційних дій № 81567792 від 28.10.2025 Державний реєстратор прав на нерухоме майно Прокопенко О.О. Департаменту реєстрації Харківської міської ради Харківської області відмовила у проведенні реєстраційних дій за заявою від 21.10.2025 щодо державної реєстрації права власності на квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 за ОСОБА_1 , оскільки подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження (а.с.18).

Державний реєстратор вказала, що на виконання п.12 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 25.12.2015 № 1127, було здійснено консолідований пошук інформації в Державному реєстрі речових прав та реєстрах до 2013 року стосовно реєстрації речових прав на заявлений об'єкт нерухомого майна, в результаті чого встановлено, щт інформація про реєстрацію у Реєстрі прав власності на нерухоме майно відсутня. 27.10.2025 на запит Департаментом реєстрації Харківської міської ради отримано відповідь Куп'янської міської військової адміністрації Куп'янського району Харківської області №11727/275-25 від 27.10.2025, відповідно до якої передбачається: «24 лютого 2022 року російська федерація розпочала пряму збройну агресію проти України. Місто Куп'янськ Харківської області знаходилось під окупацією з 24 лютого по 09 вересня 2022 року. За цей час окупаційна «влада» вкрай деструктивно поводилась з комунальним майном, технікою, інженерними системами, що забезпечують життєдіяльність громади. Роботу органів місцевого самоврядування Куп'янської громади під час окупації було унеможливлено. Зберігачем інвентаризаційних справ на об'єкти нерухомого майна, розташовані на території Куп'янської громади, було визначено КП «Куп'янське БТІ». Вказане підприємство здійснювало державну реєстрацію прав на нерухоме майно до 01.01.2013. На даний час адміністративне приміщення КП «Куп'янське БТІ» внаслідок обстрілів та пожежі повністю знищено, інвентаризаційні справи, службова документація, комп'ютерна техніка та бази даних також знищені, працівники на вказаному підприємстві відсутні. Підприємство на даний час господарську діяльність не здійснює.

Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, зокрема на підставі ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Відповідно до положень Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» вимога про встановлення факту, що має юридичне значення, розглядається, якщо такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.

Якщо встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право, заява розглядається в порядку окремого провадження.

Частиною першою ст. 318 ЦПК України передбачено, що заявник у своїй заяві зобов'язаний зазначити який факт він просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт.

Згідно з ч. 3 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов: 1) реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення; 2) на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов'язкової реєстрації.

Будь-які дії особи, спрямовані на набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, можуть вчинятися, якщо речові права на таке майно зареєстровані згідно із вимогами цього Закону, крім випадків, коли речові права на нерухоме майно, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними згідно з частиною третьою цієї статті у випадках, визначених статтею 28 цього Закону, та в інших випадках, визначених законом (ч.4 ст.3 цього Закону).

Положення п.3 ч.3 ст.10 Закону передбачають, що державний реєстратор під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, а також під час проведення державної реєстрації прав, які набуваються з прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, обов'язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником, крім випадків, коли державна реєстрація прав здійснюється у зв'язку із вчиненням нотаріальної дії та такі документи були надані у зв'язку з вчиненням такої дії.

До 2013 року державна реєстрація прав власності на нерухоме майно здійснювалася відповідними бюро технічної інвентаризації.

Документами, що підтверджували право власності, були свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, виписка з реєстру та інші документи, видані БТІ.

Згідно з нормами Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України №7/5 від 07.02.2002, реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації (п. 1.3).

Пункт 1.4 Тимчасового положення визначав реєстрацію прав власності на нерухоме майно як внесення запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно у зв'язку з виникненням, існуванням або припиненням права власності на нерухоме майно, що здійснюється БТІ за місцезнаходженням об'єктів нерухомого майна на підставі правовстановлювальних документів, за рахунок коштів особи, що звернулася до БТІ.

У вказаний період часу був прийнятий Цивільний кодекс України, який введений в дію з 01.01.2004 та яким було змінено підхід до визначення моменту виникнення права власності на нерухоме майно.

Так, відповідно до ч.1, 2, 4 ст.182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом. Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом.

Крім того, 03.08.2004 набрав чинності Закон України від 01.07.2004 № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», сферою регулювання якого є відносини, пов'язані з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно всіх форм власності, їх обмежень та правочинів щодо нерухомості.

Вказаний Закон № 1952-IV надав визначення державній реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обмежень як офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, що супроводжується внесенням даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обмежень (стаття 2 Закону).

Статтею 4 Закону № 1952-IV встановлено принцип обов'язковості державної реєстрації прав, за яким обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права на нерухоме майно, що знаходиться на території України, фізичних та юридичних осіб, держави, територіальних громад, іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, зокрема, право власності на нерухоме майно.

Згідно з п.5 Прикінцевих положень Закону № 1952-IV реєстрація об'єктів нерухомості проводилася комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації до створення єдиної системи органів реєстрації прав, до якої за ст.5 Закону входять місцевими органами державної реєстрації прав виключно за місцем знаходження нерухомого майна, а саме: в містах Києві та Севастополі, місті обласного підпорядкування, районі, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру.

У цій справі державний реєстратор позбавлений можливості перевірити інформацію щодо факту реєстрації за ОСОБА_1 права власності на нерухоме майно за період з листопада 1999 року ( ОСОБА_1 набула право власності на нерухоме майно, до 01.01.2013), коли повноваження з державної реєстрації прав власності на нерухоме майно були передані місцевими органами державної реєстрації прав.

Проте, відсутність об'єктивної можливості підтвердити факт реєстрації права власності за ОСОБА_1 на нерухоме майно у зв'язку зі знищенням будівлі, бази даних та документації КП «Куп'янське БТІ», а також відмова (незалежно від її правомірності) державного реєстратора провести реєстрацію права власності на належну ОСОБА_1 майно, створили ситуацію, при якій остання не може реалізовувати свої правомочності як власник майна, зокрема, щодо розпорядження цим майном, отримання передбаченої законом компенсації за знищення або пошкодження майна внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України тощо.

В той же час, стаття 41 Конституції України гарантує непорушність права власності та усі три правомочності власника: володіти, користуватися та розпоряджатися.

У справі не встановлено обставин, які б свідчили про наявність реєстрації права власності на нерухоме майно - квартиру АДРЕСА_1 , за будь-якою іншою особою.

У заявника наявні документи, що підтверджують її право власності на нерухоме майно - договір купівлі-продажу приватизованої квартири з реєстраційним написом на право встановлювальному документі, а також технічний паспорт на зазначену вище квартиру.

22 травня 2023 року набрав чинності Закон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України» № 2923-ІХ від 23 лютого 2023 року, яким, зокрема, визначено правові та організаційні засади надання компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, з дня набрання чинності Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.

Механізм надання компенсації для відновлення окремих категорій об'єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення» визначений Порядком надання компенсації для відновлення окремих категорій об'єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 року № 381.

Так, пунктом 6 вищевказаного Порядку визначено, що компенсація надається виключно за умови, що відомості про право власності на пошкоджений об'єкт внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

У пункті 13 цього ж Порядку закріплено, що для отримання компенсації необхідно з урахуванням пункту 13-1 цього Порядку, серед іншого, переконатися, що пошкоджений об'єкт внесений до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або у разі відсутності такого запису провести його реєстрацію.

Механізм надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна та її використання відповідно до Закону України № 2923-ІХ від 23 лютого 2023 року визначений Порядком надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2023 року № 600.

Так, у пункті 13 даного Порядку визначено, що отримувач компенсації здійснює відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» дії щодо державної реєстрації припинення права власності на знищений об'єкт нерухомого майна.

Згідно з пунктом 24 вказаного Порядку, проведення виплат компенсації здійснюється за умови наявності відомостей щодо державної реєстрації припинення права власності на знищений об'єкт нерухомого майна, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Отже, як для отримання компенсації для відновлення об'єктів нерухомого майна, так і для отримання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна необхідною є наявність інформації про об'єкт нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Частиною 1 статті 76 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

Отже, факт, що належна ОСОБА_1 на праві власності квартира АДРЕСА_1 , згідно з договором купівлі-продажу приватизованої квартири, посвідченого 23.11.1999 державним нотаріусом Куп'янської державної нотаріальної контори Гречук Е.О., зареєстрована Куп'янським бюро технічної інвентаризації, про що зроблено запис у реєстрову книгу № 38 за реєстровим №6430, знайшов своє підтвердження в ході судового розгляду.

Встановлення факту, про який просить заявник, має для неї юридичне значення, оскільки необхідний задля отримання компенсації за втрачене житло у Куп'янському районі Харківської області за програмою «єВідновлення».

Керуючись ст. 4, 5, 13, 76-81, 247, 265, 293, 294, 315-319, 354, 355 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.

Встановити юридичний факт, що належна ОСОБА_1 на праві власності квартира АДРЕСА_1 , згідно з договором купівлі-продажу приватизованої квартири, посвідченого 23.11.1999 державним нотаріусом Куп'янської державної нотаріальної контори Гречук Е.О., зареєстрована Куп'янським бюро технічної інвентаризації, про що зроблено запис у реєстрову книгу № 38 за реєстровим №6430.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване фактичне місце перебування за адресою: АДРЕСА_3 .

Заінтересована особа: Департамент реєстрації Харківської міської ради, код ЄДРПОУ 40214227, адреса місцезнаходження: м. Харків, м-н Павлівський, буд. 4.

Заінтересована особа: Кіндрашівська сільська військова адміністрація Куп'янського району Харківської області, код ЄДРПОУ 44709445, адреса місцезнаходження: Харківська область, Куп'янський район, село Кіндрашівка, вул. Вишнева, буд. 1.

Повне рішення складено 11.12.2025.

Веб-адреса цього документу у Єдиному державному реєстрі судових рішень http://reyestr.court.gov.ua/ з посиланням на номер справи.

Суддя Олександр БОРИСЕНКО