про накладення арешту на майно
10 грудня 2025 рокуСправа № 495/9470/25
Номер провадження 1-кс/495/2492/2025
Слідчий суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Білгород-Дністровському клопотання слідчого СВ Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Білгород-Дністровської окружної прокуратури Одеської області ОСОБА_4 про накладення арешту на майно,
До Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області 10.12.2025 надійшло клопотання слідчого СВ Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно, яке було надано в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025162240001666 від 09грудня 2025 року за ознаками ч.4 ст.185 КК України.
Виклад обставин, зазначених у клопотанні
Досудовим розслідуванням встановлено, що 08.12.2025 до Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області надійшла заява від директора Кароліно-Бугазького ліцею - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , про те, що в період часу з 05.12.2025 по 08.12.2025 невстановлена особа здійснила крадіжку мультимедійного проектора марки «Epson» білого кольору, з інвентарним номером 10100798 з кабінету трудового навчання Кароліно-Бігазького ліцею, який розташований за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с.Кароліно-Бугаз, вул. Чорноморська, 5, чим завдано матеріальний збиток на загальну суму 9 100 гривень.
В ході досудового розслідування, під час огляду місця події 08.12.2025 в період часу з 13 годин 30 хвилин до 14 годин 15 хвилин Кароліно-Бугазького ліцею, розташованого за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н,с.Кароліно-Бугаз, вул. Чорноморська, 5,було виявлено та вилучено:
- двосторонній циліндровий механізм врізного замка з ключем, який поміщений до сейф-пакету №CRI1197690;
- 2 фрагменти липкої прозорої стрічки упакованої до картонної коробки, яка поміщена до сейф-пакету №RAWO154820.
09.12.2025 постановою слідчого вилучені предмети долучено до матеріалів кримінального провадження в якості речових доказів.
Враховуючи вищевикладене, під час проведення досудового розслідування виникла необхідність в забезпеченні кримінального провадження шляхом арешту вилученого для створення збереженості тих об'єктів які на думку органу слідства мають статус речового доказу, й збереження таких речових доказів необхідне з самого початку встановлення їх наявності, для запобігання змінам, знищенню та відчуженню, тому слідча просила клопотання задовольнити.
Позиції сторін та явка учасників
В судове засідання слідча ОСОБА_3 та прокурор ОСОБА_4 не з'явилися, просили клопотання розглянути без їх участі та задовольнити.
Згідно з ч.1 ст.172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Мотивація суду
З матеріалів клопотання вбачається, що досудове розслідування здійснюється у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12025162240001666 від 09грудня 2025 року за ознаками ч.4 ст.185 КК України.
Відповідно до частини першої ст.123 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Пунктом сьомим частини другої ст.131КПК України передбачено такий вид заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.
Частиною першою ст.170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Відповідно до частини другої ст.170КПК України слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у частині другій ст.167 КПК України.
Частиною другою ст.167КПК України встановлюється, що тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони, зокрема, підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберігали на собі його сліди.
08.12.2025 до Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області надійшла заява від директора Кароліно-Бугазького ліцею - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , про те, що в період часу з 05.12.2025 по 08.12.2025 невстановлена особа здійснила крадіжку мультимедійного проектора марки «Epson» білого кольору, з інвентарним номером 10100798 з кабінету трудового навчання Кароліно-Бігазького ліцею, який розташований за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с.Кароліно-Бугаз, вул. Чорноморська, 5, чим завдано матеріальний збиток на загальну суму 9 100 гривень.
В ході досудового розслідування, під час огляду місця події 08.12.2025 в період часу з 13 годин 30 хвилин до 14 годин 15 хвилин Кароліно-Бугазького ліцею, розташованого за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н,с.Кароліно-Бугаз, вул. Чорноморська, 5,було виявлено та вилучено:
- двосторонній циліндровий механізм врізного замка з ключем, який поміщений до сейф-пакету №CRI1197690;
- 2 фрагменти липкої прозорої стрічки упакованої до картонної коробки, яка поміщена до сейф-пакету №RAWO154820.
09.12.2025 постановою слідчого вилучені предмети долучено до матеріалів кримінального провадження в якості речових доказів.
На виконання частини першої ст.171КПК України слідчий СВ Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт майна з метою збереження тих об'єктів, які мають статус речового доказу, збереження таких речових доказів необхідне з самого початку встановлення їх наявності, для запобігання змінам, знищенню та відчуженню для збереження речових доказів у кримінальному провадженні та проведення відповідних експертиз та після проведення необхідних слідчих дій.
Відповідно до ст.84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому КПК України порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Відповідно до положень ст.100 КПК України речовий доказ, який був наданий стороні кримінального провадження, або нею вилучений, повинен бути якнайшвидше повернутий володільцю, крім випадків, передбачених статтями 160-166,170-174цього Кодексу. Речовий доказ або документ, наданий добровільно або на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий. Сторона кримінального провадження, якій наданий речовий доказ або документ, зобов'язана зберігати їх у стані, придатному для використання у кримінальному провадженні. Речові докази, які отримані або вилучені слідчим, прокурором, оглядаються, фотографуються та докладно описуються в протоколі огляду. Зберігання речових доказів стороною обвинувачення здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
На підставі викладеного, з урахуванням мотивів клопотання про арешт майна та доданих до клопотання документів, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим доведено наявність достатніх підстав для накладення арешту на майно з метою збереження речових доказів, оскільки існує обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою, яку прагнуть досягти органи досудового розслідування з дотриманням відповідних положень національного законодавства та принципів верховенства права, у зв'язку з чим клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 170, 171, 172 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання слідчого СВ Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Білгород-Дністровської окружної прокуратури Одеської області ОСОБА_4 про накладення арешту на майно, яке було надано в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025162240001666 від 09грудня 2025 року за ознаками ч.4 ст.185 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на:
- двосторонній циліндровий механізм врізного замка з ключем, який поміщений до сейф-пакету №CRI1197690;
- 2 фрагменти липкої прозорої стрічки упакованої до картонної коробки, яка поміщена до сейф-пакету №RAWO154820, вилучені в ході проведення огляду Кароліно-Бугазького ліцею, розташованого за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с. Кароліно-Бугаз, вул. Чорноморська, 5.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п'яти діб з дня проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_6