Ухвала від 10.12.2025 по справі 396/2654/25

Справа № 396/2654/25

Провадження № 1-кс/396/504/25

УХВАЛА

про арешт майна

10.12.2025 року м. Новоукраїнка

Слідчий суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , а також ОСОБА_5 , розглянувши в приміщенні Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області в м. Новоукраїнка клопотання старшого слідчого СВ Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області капітана поліції ОСОБА_6 про арешт майна по матеріалах досудового розслідування зареєстрованого в ЄРДР за № 12025121080000379 від 08.12.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 246 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області капітан поліції ОСОБА_6 , за погодженням з прокурором Новоукраїнської окружної прокуратури ОСОБА_7 внесла до суду клопотання про арешт майна в ході проведення досудового розслідування кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 12025121080000379 від 08.12.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 246 КК України.

В обґрунтування клопотання вказує, що 07.12.2025 близько 16:00 год. на насипній дорозі між населеними пунктами с.Козакова Балка, Новоукраїнського району, Кіровоградської області та с.Глодоси, Новоукраїнського району, Кіровоградської області, а саме за географічними координатами 48?28'38.6"N, 31?17'08.7"E виявлено та зупинено трактор марки «МТЗ-80» з реєстраційним номером « НОМЕР_1 », номером лонжерону « НОМЕР_2 », до якого був прикріплений причеп відкритого типу, в якому знаходились розпилені на фрагменти стовбури дерев породи «Клен» та бензинова пила «GOODLUCK» чорно-білого кольору, за кермом якого перебував ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. АДРЕСА_1 та пасажир ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жит. АДРЕСА_2 .

Окрім того, на відстані близько 100-200 м від вищевказаного трактору, за географічними даними 48?28'43.6"N, 31?17'02.8"E виявлено та зупинено інший трактор марки «МТЗ-80» з реєстраційним номером « НОМЕР_3 » за кермом якого був ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 жит. АДРЕСА_1 , до якого був прикріплений причеп відкритого типу, в якому знаходились розпилені на фрагменти стовбури дерев породи «Клен» та «Дика груша». При огляді вказаного транспортного засобу, в кабіні виявлено бензинову пилу марки «VITALS MASTER» «BKZ5027O» червоно-чорного кольору, бензинову пилу марки «Belmaster» чорного кольору, а також сокиру із дерев'яним руків'ям синього кольору із металевим наконечником.

Встановлено, що вищевказані транспортні засоби на праві власності належать ПАФ «Глодоси», код ЄДРПОУ 03757502 (юридична адреса: Кіровоградська область, Новоукраїнський район, с.Глодоси).

Так, 07.12.2025 в порядку ст.237, 615 КПК України слідчим ОСОБА_3 проведено огляд місця події, а саме оглянуто ділянку місцевості між населеними пунктами с.Козакова Балка, Новоукраїнського району, Кіровоградської області та с.Глодоси, Новоукраїнського району, Кіровоградської області в ході якого ним прийнято рішення про вилучення наступних речей: 1) трактор марки «МТЗ-80» з реєстраційним номером « НОМЕР_1 », номером лонжерону « НОМЕР_2 » з причепом відкритого типу б/н, в якому знаходяться фрагменти стовбурів дерев породи «Клен» та бензинова пила «GOODLUCK» чорно-білого кольору; 2) трактор марки «МТЗ-80» з реєстраційним номером « НОМЕР_3 », в кабіні якого знаходиться бензинова пилка марки «VITALS MASTER» «BKZ5027O» червоно-чорного кольору, бензинова пилка марки «Belmaster» чорного кольору, а також сокира із дерев'яним руків'ям синього кольору із металевим наконечником з причепом відкритого типу б/н, в якому знаходяться фрагменти стовбурів дерев породи «Клен» та «Дика груша».

Відповідно до постанови про визнання та приєднання до кримінального провадження речових доказів від 08.12.2025 вказані речі, а саме: 1) трактор марки «МТЗ-80» з реєстраційним номером « НОМЕР_1 », номером лонжерону « НОМЕР_2 » з причепом відкритого типу б/н, в якому знаходяться фрагменти стовбурів дерев породи «Клен» та бензинова пила «GOODLUCK» чорно-білого кольору; 2) трактор марки «МТЗ-80» з реєстраційним номером « НОМЕР_3 », в кабіні якого знаходиться бензинова пилка марки «VITALS MASTER» «BKZ5027O» червоно-чорного кольору, бензинова пилка марки «Belmaster» чорного кольору, а також сокира із дерев'яним руків'ям синього кольору із металевим наконечником з причепом відкритого типу б/н, в якому знаходяться фрагменти стовбурів дерев породи «Клен» та «Дика груша» визнано речовим доказом, а також відповідно до постанови від 08.12.2025 про визнання знаряддям злочину, вказані транспорті засоби з причепами та бензинові пилки з сокирою визнано знаряддям злочину.

Оскільки вказане майно має суттєве значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, з метою забезпечення їх зберігання та використання як речового доказу, знаряддям вчинення злочину, виникла необхідність у накладенні арешту на майно з метою недопущення спотворення або пошкодження вилученого майна.

Прокурор ОСОБА_4 в судовому засіданні клопотання слідчого підтримала та просила його задовольнити.

Слідчий ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання про арешт майна підтримав в повному обсязі та просить його задовольнити.

Керівник ПАФ "Глодоси" - ОСОБА_5 в судовому засіданні клопотання слідчого просив задовольнити частково, а саме накласти арешт трактор марки «МТЗ-80» з реєстраційним номером « НОМЕР_1 » та трактор марки «МТЗ-80» з реєстраційним номером « НОМЕР_3 » із забороною на розпорядження, а також визначити місце зберігання за адресою: тік бригади АДРЕСА_1 . Крім того вказав, що за першою вимогою слідчого він зобов"язується надати вказані трактори для проведення слідчих дій.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя, вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно із п.7 ч.2 ст.131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

Згідно ч.7 ст. 236 КПК України при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звукові відеозаписи, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилученні речі та документи які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку та не відносять до предметів, які вилучені законно з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Згідно до ч.1 ст.167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, або його спеціальну конфіскацію в порядку, встановленому законом..

Згідно до п.п. 1-4 ч.2 ст.167 КПК України тимчасово вилученим майном може бути майно у вигляді речей, документів грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов'язаного з їх незаконним обігом; 4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Згідно ч.1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч.2 ст.171 КПК України у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; перелік і види майна, що належить арештувати; документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.

При застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження слідчий суддя повинен діяти у відповідності до вимог КПК України та судовою процедурою гарантувати дотримання прав, свобод та законних інтересів осіб, умов, за яких жодна особа не була б піддана необґрунтованому процесуальному обмеженню.

Зокрема, при вирішенні питання про арешт майна для прийняття законного та справедливого рішення слідчий суддя, згідно ст.94, ст.132, ст.173 КПК України, повинен врахувати: існування обґрунтованої підозри щодо вчинення злочину і достатність доказів, що вказують на вчинення злочину; правову підставу для арешту майна; можливий розмір шкоди, завданої злочином; наслідки арешту майна для третіх осіб; розумність і співмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

Відповідно до положень ч.1 ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Як зазначено в клопотанні, арешт на майно необхідно накласти з метою забезпечення його зберігання та використання як речового доказу у справі.

Суд враховує, що згідно ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Як визначено ч.3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

За ч.2 ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:

1) правову підставу для арешту майна;

2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу);

3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);

3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу);

4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);

5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;

6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Вирішуючи клопотання суд виходить з наступного.

Матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, та зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, з урахуванням вимог ст.98 КПК України є речовими доказами, оскільки містять відомості про вчинення кримінального правопорушення і можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Правовою підставою для арешту зазначеного майна є п.1 ч.2 ст.170 КПК України збереження речових доказів.

Арешт зазначеного майна є розумним та співмірним із завданням кримінального провадження і вищенаведені конкретні ознаки розкривають наявність публічного інтересу, що переважає над приватними інтересами особи, яка є власником зазначеного майна.

Відповідно до постанови про визнання та приєднання до кримінального провадження речових доказів від 08.12.2025 року: трактор марки «МТЗ-80» з реєстраційним номером « НОМЕР_1 », номером лонжерону « НОМЕР_2 » з причепом відкритого типу б/н, в якому знаходяться фрагменти стовбурів дерев породи «Клен» та бензинова пила «GOODLUCK» чорно-білого кольору; 2) трактор марки «МТЗ-80» з реєстраційним номером « НОМЕР_3 », в кабіні якого знаходиться бензинова пилка марки «VITALS MASTER» «BKZ5027O» червоно-чорного кольору, бензинова пилка марки «Belmaster» чорного кольору, а також сокира із дерев'яним руків'ям синього кольору із металевим наконечником з причепом відкритого типу б/н, в якому знаходяться фрагменти стовбурів дерев породи «Клен» та «Дика груша» визнано речовим доказом (а.к. 15-16).

Враховуючи вищезазначені положення КПК України, слідчий суддя вважає за необхідне накласти арешт на майно, яке було вилучене в ході огляду місця події від 07.12.2025 року, а саме 1) трактор марки «МТЗ-80» з реєстраційним номером « НОМЕР_1 », номером лонжерону « НОМЕР_2 » з причепом відкритого типу б/н, що належать належить ПАФ «Глодоси» код ЄДРПОУ 03757502, в якому знаходяться фрагменти стовбурів дерев породи «Клен» та бензинова пила «GOODLUCK» чорно-білого кольору; 2) трактор марки «МТЗ-80» з реєстраційним номером « НОМЕР_3 », який відповідно до свідоцтва про реєстрацію машин серії НОМЕР_4 належить ПАФ «Глодоси» код ЄДРПОУ 03757502, в кабіні якого знаходиться бензинова пилка марки «VITALS MASTER» «BKZ5027O» червоно-чорного кольору, бензинова пилка марки «Belmaster» чорного кольору, а також сокира із дерев'яним руків'ям синього кольору із металевим наконечником з причепом відкритого типу б/н, що належить ПАФ «Глодоси» код ЄДРПОУ 03757502, в якому знаходяться фрагменти стовбурів дерев породи «Клен» та «Дика груша» із забороною на розпорядження ним до скасовування арешту у встановленому Законом порядку з метою забезпечення повноти досудового розслідування у кримінальному провадженні, проведення експертиз і забезпечення доказів у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області капітана поліції ОСОБА_6 про арешт майна - задовольнити.

Накласти арешт на майно, яке було виявлено та вилучено 07.12.2025 року слідчим в ході проведення огляду, а саме: фрагменти стовбурів дерев породи «Клен», та бензинова пила «GOODLUCK» чорно-білого кольору; бензинова пилка марки «VITALS MASTER» «BKZ5027O» червоно-чорного кольору, бензинова пилка марки «Belmaster» чорного кольору, сокира із дерев'яним руків'ям синього кольору із металевим наконечником, фрагменти стовбурів дерев породи «Клен» та «Дика груша» по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025121080000379 від 08.12.2025 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.246 КК України із забороною права користування та розпорядження до скасування арешту в установленому законом порядку.

Накласти арешт на майно, яке було виявлено та вилучено 07.12.2025 року слідчим в ході проведення огляду, а саме: 1) трактор марки «МТЗ-80» з реєстраційним номером « НОМЕР_1 », номером лонжерону « НОМЕР_2 » з причепом відкритого типу б/н, що належать належить ПАФ «Глодоси» код ЄДРПОУ 03757502, 2) трактор марки «МТЗ-80» з реєстраційним номером « НОМЕР_3 », який відповідно до свідоцтва про реєстрацію машин серії НОМЕР_4 належить ПАФ «Глодоси» код ЄДРПОУ 03757502, з причепом відкритого типу б/н, що належить ПАФ «Глодоси» код ЄДРПОУ 03757502 по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025121080000379 від 08.12.2025 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.246 КК України із забороною на розпорядження до скасування арешту в установленому законом порядку. Трактор марки «МТЗ-80» з реєстраційним номером « НОМЕР_1 », номером лонжерону « НОМЕР_2 » з причепом відкритого типу б/н, що належать належить ПАФ «Глодоси» та трактор марки «МТЗ-80» з реєстраційним номером « НОМЕР_3 », який відповідно до свідоцтва про реєстрацію машин серії НОМЕР_4 належить ПАФ «Глодоси» з причепом відкритого типу б/н, зберігати за адресою: тік бригади АДРЕСА_1 .

Ухвала про арешт майна виконується слідчим негайно.

Повний текст ухвали суду складено 10.12.2025 року та оголошено учасникам провадження 10.12.2025 року о 17.00 годині.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом 5 днів з часу її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
132496904
Наступний документ
132496906
Інформація про рішення:
№ рішення: 132496905
№ справи: 396/2654/25
Дата рішення: 10.12.2025
Дата публікації: 12.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; арешт майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (10.12.2025)
Дата надходження: 08.12.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
10.12.2025 10:45 Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
РУСІНА АЛЛА АНАТОЛІЇВНА
суддя-доповідач:
РУСІНА АЛЛА АНАТОЛІЇВНА