Постанова від 10.12.2025 по справі 295/11753/24

УКРАЇНА

Житомирський апеляційний суд

Справа №295/11753/24 Головуючий у 1-й інст. Чорній Р. О.

Номер провадження №33/4805/1040/25

Категорія ч.1 ст.483 МКУ Доповідач Григорусь Н. Й.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2025 року м.Житомир

Суддя Житомирського апеляційного суду Григорусь Н.Й., за участі: представника Житомирської митниці Державної митної служби України Кондратюка А.В., захисника - адвоката Панчука Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Житомирі апеляційну скаргу Житомирської митниці Державної митної служби України в особі представника Кондратюка Андрія Володимировича на постанову Богунського районного суду міста Житомира від 21 липня 2025 року про закриття провадження у справі про порушення ОСОБА_1 митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Богунського районного суду міста Житомира від 21 липня 2025 року провадження у справі про порушення митних правил ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 483 МК України закрито у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Судом першої інстанції встановлено, що згідно протоколу про порушення митних правил №0170/10100/24 від 15.05.2024, Житомирською митницею під час перевірки законності ввезення на митну територію України транспортних засобів у якості гуманітарної допомоги зі звільненням від сплати обов'язкових митних платежів, отримувачами яких є суб'єкти, розташовані (зареєстровані) на території Житомирської області, встановлено, що одним із таких отримувачів гуманітарної допомоги є військова частина НОМЕР_1 (Житомирська область). З метою встановлення законності ввезення на митну територію України транспортних засобів у якості гуманітарної допомоги, отримувачем яких зазначено вказану військову частину, Житомирською митницею до військової частини направлено запит про надання інформації від 15.12.2023 №7.19-3/7.19-20/8.2/8754, на який 12.02.2024 отримано відповідь за вих. №813/2962 від 08.02.2024 про те, що зазначена військова частина ряд транспортних засобів, вказаних у запиті, не отримувала та на обліку у військовій частині вони не перебувають. Згідно з інформацією, що міститься у базі даних АСМО «Інспектор» встановлено, що 03.07.2022 о 23 годині 36 хвилині через міжнародний пункт пропуску «Устилуг-Зосин» митного поста «Устилуг» Волинської митниці громадянином України ОСОБА_1 на митну територію України ввезено транспортний засіб марки «NISSAN», модель «NAVARA», кузов № НОМЕР_2 , реєстраційний іноземний номер НОМЕР_3 , 2006 року виготовлення, бувший у використанні, об'єм двигуна - 2488 см3, тип двигуна - дизель, оформлений у якості гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану без оподаткування та застосовування заходів нетарифного регулювання і випущений на митну територію України. В ході проведення попередньої перевірки, з метою з'ясування обставин ввезення на митну територію України даного транспортного засобу, Житомирською митницею направлено запит у Волинську митницю за вихідним від 29.09.2023 №7.19-3/20/7.3/6786 з проханням надати копії документів, на підставі яких транспортні засоби, отримувачем яких зазначено військову частину НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ), ввезено в Україну в якості гуманітарної допомоги. Факт ввезення на митну територію України та оформлення у якості гуманітарної допомоги вищевказаного транспортного засобу підтверджується відомостями, що містяться у АСМО «Інспектор» та копіями документів, які додані до відповіді Волинської митниці від 12.10.2023 №7.3-28-07/12537. Так, згідно з поданою громадянином України ОСОБА_1 до митного контролю та оформлення Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 03.07.2022, яку ним підписано особисто, отримувачем товару зазначено військову частину НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ). Згідно з вказаною відповіддю військової частини НОМЕР_1 за вих. від 08.02.2024 №813/2962, зазначений транспортний засіб до військової частини НОМЕР_1 не надходив та не очікувався. З метою підтвердження або спростування отримання військовою частиною транспортного засобу, видачі листа військовою частиною НОМЕР_1 про очікування автомобіля у якості гуманітарної допомоги, Житомирською митницею повторно направлено запит до військової частини НОМЕР_1 з доданням копії Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 03.07.2022, в якій отримувачем зазначено військову частину НОМЕР_1 , за вих. від 26.02.2024 №7.19-3/7.19-20-02/8.2/1484 про надання інформації щодо отримання військовою частиною зазначеного автомобіля та видачі листа, на який 04.04.2024 Житомирською митницею отримано відповідь, згідно якої військова частина НОМЕР_1 не підтверджує отримання та замовлення (очікування) вказаного транспортного засобу.

Таким чином органом уповноваженим на складання протоколу інкримінується ОСОБА_1 вчинення дій спрямованих на переміщення через митний кордон України товару - марки «NISSAN», модель «NAVARA», кузов № НОМЕР_2 , реєстраційний іноземний номер НОМЕР_3 , 2006 року виготовлення, бувший у використанні, об'єм двигуна - 2488 см3, тип двигуна - дизель у якості гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану без оподаткування та застосовування заходів нетарифного регулювання, з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для його переміщення документів, що містять неправдиві відомості щодо отримувача товару, а саме Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 03.07.2022, у якій отримувачем вказано військову частину НОМЕР_1 .

Не погоджуючись із рішенням судді суду першої інстанції, представник митниці Кондратюк А.В. звернувся з апеляційною скаргою, у якій просив скасувати постанову судді Богунського районного суду м. Житомира від 21 липня 2025 року та прийняти нову постанову, якою визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, та накласти на нього стягнення у відповідності до санкції цієї статті.

В обґрунтування апеляційних вимог представник митного органу посилається на помилковість та необґрунтованість висновку судді суду першої інстанції, постанова судді, на думку апелянта, винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, тому підлягає скасуванню. Зокрема, вказав, що з 01 грудня 2023 року переміщення товарів гуманітарної допомоги, врегульовано порядком пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2023 року №953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану».

Відомості щодо отримувача автомобіля, а саме в/ч НОМЕР_1 , зазначеного ОСОБА_1 у декларації не підтвердились, зокрема і щодо листа-звернення вказаного автомобіля. Вважає, що суд першої інстанції не врахував пояснення ОСОБА_1 щодо відмови військової частини НОМЕР_1 від транспортного засобу та передачу його військовослужбовцям НОМЕР_4 .

Адвокат Панчук Ю.В. подавав заперечення щодо апеляційної скарги, яку вважав необґрунтованою, у зв'язку з чим постанову Богунського районного суду міста Житомира від 21 липня 2025 року просив залишити без змін.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши представника митниці Кондратюка А.В., захисника - адвоката Панчука Ю.В., який апеляційну скаргу вважав необґрунтованою та в її задоволенні просив відмовити, перевіривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до вимог статтей 245, 252, 280 КУпАП та статтей 486, 487, 489 МК України, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, в тому числі, про порушення митних правил, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти законне, обґрунтоване і вмотивоване рішення.

Згідно з ч. 7 ст. 294 КУпАП апеляційний суд переглядає справу в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права. Апеляційний суд може дослідити нові докази, які не досліджувалися раніше, якщо визнає обґрунтованим ненадання їх до місцевого суду або необґрунтованим відхилення їх місцевим судом.

Частиною 4 ст. 2 КУпАП установлено, що питання щодо адміністративної відповідальності за порушення митних правил регулюються Митним Кодексом України.

Відповідно до ст. 487 МК України провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Як вбачається з матеріалів справи суддя місцевого суду при розгляді справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 483 МК України вказаних вимог закону дотримався.

Так, суд першої інстанції належним чином дослідив та оцінив зібрані у справі докази, які перевірені апеляційним судом, а саме: протокол про порушення митних правил №0170/10100/2024 від 15 травня 2024 року, з якого вбачається, що 03.07.2022 о 23 годині 36 хвилині через міжнародний пункт пропуску «Устилуг-Зосин» митного поста «Устилуг» Волинської митниці громадянином України ОСОБА_1 на митну територію України ввезено транспортний засіб марки «NISSAN», модель «NAVARA», кузов № НОМЕР_2 , реєстраційний іноземний номер НОМЕР_3 , 2006 року виготовлення, бувший у використанні, об'єм двигуна - 2488 см3, тип двигуна - дизель, оформлений у якості гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану без оподаткування та застосовування заходів нетарифного регулювання і випущений на митну територію України (а.с. 1-3);

копію листа Волинської митниці від 26 жовтня 2022 року з файловим додатком (а.с. 12-14);

копію листа Житомирської митниці про надання інформації та копії документів (а.с. 15-16);

копію листа Волинської митниці від 12 жовтня 2023 року (а.с. 17-20);

копію листа-відповіді Військової частини НОМЕР_1 (а.с. 24-25);

довідку про виготовлення витягу з Центральної бази даних Державної митної служби України від 15.05.2024 (а.с. 37);

витяг з бази даних «Диспетчер ЗМК та Пасажирського пункту пропуску» (а.с. 38);

довідку про визначення вартості транспортного засобу з мережі Інтернет (а.с. 39);

довідку про виготовлення скріншоту з Центральної бази даних Державної митної служби України з інформацією про адресу проживання (реєстрації) громадянина України ОСОБА_1 від 15.05.2024 (а.с. 40);

скріншоти з бази даних «Диспетчера ЗМК та Пасажирського пункту пропуску» (а.с. 41-46);

фотодокази передачі транспортного засобу та військовослужбовцям (а.с. 49-20, 139-140);

фотокопію посвідчення волонтера ОСОБА_2 , дійсне до 31 грудня 2024 року (а.с. 18-119);

фотокопію нагороди ОСОБА_1 від ДПС України (а.с. 123);

фотокопію подяки ОСОБА_1 від командира військової частими НОМЕР_5 (а.с. 124);

фотокопію грамоти ОСОБА_1 від командира військової частими НОМЕР_6 (а.с. 125);

фотокопію подяки ОСОБА_1 від командира військової частими НОМЕР_7 (а.с. 126);

фотокопію подяки ОСОБА_1 від голови правління Благодійного фонду «З покликом у серці» (а.с. 127);

копію звернення військової частини НОМЕР_8 №796 від 19 червня 2022 року (а.с. 128);

копію акту приймання-передачі гуманітарної допомоги №1 від 14 липня 2022 року про передачу ОСОБА_3 транспортного засобу марки «NISSAN», модель «NAVARA», кузов № НОМЕР_2 , реєстраційний іноземний номер НОМЕР_3 , 2006 року виготовлення військвослужбовцю військової частини НОМЕР_4 ОСОБА_4 (а.с. 129);

копію листа військової частини НОМЕР_4 №534 від 13 липня 2022 року про очікування надходження в якості гуманітарної допомоги транспортного засобу марки «NISSAN», модель «NAVARA», кузов № НОМЕР_2 , реєстраційний іноземний номер НОМЕР_3 (а.с. 130);

флешносій із відеозаписом (а.с. 141).

Закриваючи провадження у справі у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, суд дійшов висновку, що доводи Житомирської митниці про наявність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України є необґрунтованими. Вказаний висновок суддя мотивував тим, що матеріали справи про порушення митних правил не містять достатніх доказів вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому правопорушення достатньою кількістю належних і допустимих доказів.

Апеляційний суд у повному обсязі погоджується із таким висновком судді районного суду.

Варто зазначити, що з 24 лютого 2022 року Указом Президента України в Україні введено воєнний стан. Збройні Сили України потребували і потребують в засобах пересування, а тому небайдужі громадяни іноземних держав, волонтери, благодійні організації з початку війни опікуються зазначеними питаннями. Крім того, в умовах воєнного стану, зумовленого військовою агресією російської федерації проти України, військові оперативно потребували транспортних засобів підвищеної прохідності, що пояснює недотримання формальностей правильної передачі транспортного засобу, підписання відповідного акту та постановки автомобіля на облік у військовій частині.

Так, згідно з диспозицією ст. 483 МК України, відповідальність за вказаною статтею настає у разі переміщення або дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів, як підстави для переміщення товарів, підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару, згідно з УКТ ЗЕД, та його митної вартості.

Об'єктом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, є охоронюваний МК України та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.

Об'єктивною стороною правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України є переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, зокрема шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості, зокрема щодо товарів, їх ваги або кількості.

Суб'єктивна сторона ч. 1 ст. 483 МК України передбачає прямий умисел, тобто винна у скоєнні правопорушення особа чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України чи вивезти з України з порушенням встановленого порядку.

Таким чином, правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України може бути вчинено лише умисно, коли особа знає, що документи, які вона надає митному органу, як підставу для переміщення товару, - містять неправдиві дані, але бажає таким чином незаконно перемістити товар.

Відповідно до роз'яснень, викладених в п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 03 червня 2005 року «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил», для притягнення до відповідальності за ст. 483 МК України необхідна наявність умислу в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Не можна розглядати як порушення митних правил дії особи, яка переміщуючи товари через митний кордон України надала митним органам супровідні документи з відомостями, що не відповідають дійсності, без умислу порушити митні правила, передбачені чинним законодавством України.

Суддею районного суду, з висновком якого погоджується апеляційний суд, встановлено, що ОСОБА_1 дійсно 03 липня 2022 року ввіз на митну територію України транспортного засобу марки «NISSAN», модель «NAVARA», кузов № НОМЕР_2 , реєстраційний іноземний номер НОМЕР_3 в якості гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану без оподаткування та застосування заходів нетарифного регулювання, при цьому отримувачем вказав військову частину НОМЕР_1 .

Суд першої інстанції на переконання апеляційного суду ґрунтовно дослідив заперечення ОСОБА_1 проти складеного щодо нього протоколу, а також надані на підтвердження заперечень докази, зокрема: лист-звернення в/ч НОМЕР_4 від 13 липня 2022 року, згідно якого в якості безоплатної гуманітарної допомоги очікують на надходження автомобіля «NISSAN», модель «NAVARA», кузов № № НОМЕР_2 , акт прийому-передачі автомобіля від 14 липня 2022 року; фото та відеодокази, які у повному обсязі узгоджуються із наданими у суді першої інстанції поясненнями як самого ОСОБА_1 , так і допитаних у судовому засіданні свідків.

Так, ОСОБА_1 у суді першої інстанції підтвердив, що у 2022 році на прохання ОСОБА_5 , перевіз через кордон Польщі та України транспортний засіб як гуманітарну допомогу на підставі листа з військової частини НОМЕР_1 , який йому дали. На митниці всі документи щодо перевезення транспортного засобу через кордон оформлював самостійно, лист від військової частини НОМЕР_1 також надав представнику митниці під час перетину кордону. Коли ввіз транспортний засіб на територію України з військової частини НОМЕР_1 повідомили, що підрозділ, який потребував авто, вже вирушив на схід країни, тому авто, документи та ключі від авто передав ОСОБА_6 , який передав його представникам військової частини НОМЕР_4 , які на той час теж потребували т/з для виконання завдань. Потім військовослужбовці зазначеної частини надіслали йому фото, що вони отримали вказаний транспортний засіб. Наразі йому відомо, що на даний час транспортний засіб марки «NISSAN», модель «NAVARA», реєстраційний іноземний номер НОМЕР_3 , знищений.

Висновок суду першої інстанції, крім іншого підтверджується і показами свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .

Свідок ОСОБА_3 пояснив, що є волонтером, в червні 2022 року від військових 95 ОДШБ отримав запит на транспортний засіб типу «пікап». За допомогою знайомих за кордоном знайшов необхідний транспортний засіб, військова частина зробила лист-запит на зазначене авто. Під час транспортування авто до кордону воно зламалось, машина 2006 або 2008 року випуску, точно не пам'ятає, доки ремонтували, військові, які його очікували, поїхали на завдання, тому повідомили, що авто вже їм не потрібне. Через знайомих волонтерів дізнався, що інші військовослужбовці з іншої військової частини шукають авто. Повідомив, що авто є, потрібен лише лист від військової частини. Отримавши лист, передав авто на потреби військових в/ч НОМЕР_4 в особі ОСОБА_4 . Авто забрав в м.Київ у ОСОБА_5 . Перед тим, як передати авто, його освятили. Авто передав свідку ОСОБА_4 14.07.2022, про що склали відповідний акт приймання/передачі гуманітарної допомоги. Є фотознімки, що підтверджують факт передачі авто військовослужбовцям. Військовослужбовець, який отримав авто, наступного дня поїхав в зону бойових дій. Чи поставлено авто на облік у в/ч НОМЕР_4 йому не відомо.

Свідок ОСОБА_4 пояснив, що є військовослужбовцем, проходить військову службу у військовій частині НОМЕР_4 . Влітку-восени 2022 року було складно знайти авто на ходу. Знайомі повідомили, що є транспортний засіб в гарному стані, необхідно лише лист з військової частини про те, що військова частина має потребу в авто. Відповідні документи передав хлопцям, які надали авто. Підтвердив, що лист про потреби військової частини у авто готував особисто. Для того, щоб забрати авто, командування дало відпустку. Авто отримав від ОСОБА_3 . Перед тим, як передати авто, його освятили. Після переведення до іншого взводу авто залишив в батальйоні, передав командиру військової частини ОСОБА_7 На авто «NISSAN», модель «NAVARA», реєстраційний іноземний номер НОМЕР_3 , вивезли багато поранених. Наразі авто знищено.

Також суддя районного суду надав вичерпну оцінку листу №796 від 19.06.2022, який став підставою для ввезення вищевказаного транспортного засобу в якості гуманітарної допомоги, зазначивши, що за повідомленням військової частини НОМЕР_1 підполковник ОСОБА_8 та ОСОБА_9 проходили військову службу у військовій частини НОМЕР_1 у червні-липні 2022 року. У військовій частині НОМЕР_1 відсутні відомості про лист №796 від 19.06.2022, оскільки станом на вказаний період облік вихідної кореспонденції здійснювався не централізовано. Транспортний засіб марки «NISSAN», модель «NAVARA», кузов № НОМЕР_2 , на військовому обліку у вказаній військовій частині не перебуває.

Крім того, апеляційний суд бере до уваги, що матеріали справи не містять відомостей, що вказаний автомобіль використовувався у цивільному обороті або для потреб цивільного населення, тобто вказаний автомобіль на цивільний облік не реєструвався, що свідчить про його належне цільове використання для військових цілей та захисту країни від збройної агресії.

Відомостей про недостовірність та неналежність названих документів представником митної служби не надано, як і доказів про використання автомобіля для власного збагачення шляхом його реалізації, використання не за призначенням або отримання будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації.

Жодних відомостей про те, що ОСОБА_1 умисно подав митному органу недостовірні відомості щодо отримувача товару суду не надано. Не здобуто таких і під час апеляційного розгляду справи.

Окрім того, апеляційний суд звертає увагу на те, що в справі відсутні належні та допустимі докази того, що ОСОБА_1 надав митному органу підроблені документи чи документи одержанні незаконним шляхом (висновки експертизи, показання свідків, вирок суду), які б доводили його вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.

Таким чином, матеріали справи про порушення митних правил не містять будь-яких відомостей та жодних доказів того, що ОСОБА_1 вчинено умисні дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом надання в якості підстави для переміщення товарів до митного орану документів, що містять неправдиві відомості щодо одержувача товару, а тому в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.

Варто зазначити, що з 24 лютого 2022 року Указом Президента України в Україні введено воєнний стан. Збройні Сили України потребували і потребують в засобах пересування, а тому небайдужі громадяни іноземних держав, волонтери, благодійні організації з початку війни опікуються зазначеними питаннями. Крім того, в умовах воєнного стану, зумовленого військовою агресією російської федерації проти України, військові оперативно потребували транспортних засобів підвищеної прохідності, що пояснює недотримання формальностей правильної передачі транспортного засобу, підписання відповідного акту та постановки автомобіля на облік у військовій частині.

За таких обставин, викладені в апеляційній скарзі доводи є аналогічними до змісту протоколу про порушення митних правил та зводяться до переоцінки апеляційним судом доказів, зібраних та досліджених судом першої інстанції.

Так, особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів у справі.

Статтею 62 Конституції України визначено, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.

Особу може бути визнано винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, в тому числі у сфері митного оформлення і контролю, виключно в разі встановлення в її діянні всіх ознак складу інкримінованого їй адміністративного правопорушення, тобто, за наявності усіх необхідних елементів об'єктивних та суб'єктивних ознак, які характеризують діяння як правопорушення - у сукупності.

З огляду на викладене, суд першої інстанції обґрунтовано дійшов висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, належно мотивувавши своє рішення.

Істотних порушень вимог процесуального закону чи неправильного застосування норм матеріального права, які є підставою для зміни чи скасування постанови, апеляційним судом не встановлено.

Аналізуючи викладене, апеляційний суд приходить до переконання, що при оформленні матеріалів про порушення митних правил не були дотримані вимоги закону про всебічне, повне та об'єктивне з'ясування всіх обставин справи. Для встановлення істини у справі належна перевірка матеріалів органом митниці проведена не була.

На думку апеляційного суду, оскаржена постанова судді першої інстанції є законною, обґрунтованою та вмотивованою, відтак підстав для задоволення апеляційних вимог не вбачається.

Керуючись ст. 294 КУпАП, апеляційний суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Житомирської митниці Державної митної служби України в особі представника Кондратюка Андрія Володимировича залишити без задоволення, а постанову судді Богунського районного суду м. Житомира від 21 липня 2025 року - без змін.

Постанова апеляційного суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.Й.Григорусь