Постанова від 09.12.2025 по справі 160/19441/25

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2025 року м. Дніпросправа № 160/19441/25

Суддя І інстанції Кальник В.В.

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Чепурнова Д.В. (доповідач),

суддів: Сафронової С.В., Коршуна А.О.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпрі апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області

на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2025 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому просив:

- визнати протиправним дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо не зарахування до страхового та пільгового стажу роботи по Списку № 1, затвердженого Постановою КМУ від 31.03.1994 року №202 за професією гірника підземного з повним робочим днем у шахті ОСОБА_1 в розрахунку один місяць служби за три період проходження військової служби з 19.03.2015 по 05.04.2016 р., протягом якої ОСОБА_1 як військовослужбовець брав участь в антитерористичній операції м. Маріуполь Донецької області, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції з 08.04.2015 по 12.05.2015, з 15.10.2015 по 02.12.2015, з 25.12.2015 по 01.04.2016 р.;

- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до страхового та пільгового стажу роботи по Списку № 1, затвердженого постановою КМУ від 31.03.1994 року №202 за професією гірника підземного з повним робочим днем у шахті ОСОБА_1 в розрахунку один місяць служби за три період проходження військової служби з 19.03.2015 по 05.04.2016 р., протягом якої ОСОБА_1 як військовослужбовець брав участь в антитерористичній операції м. Маріуполь Донецької області, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції з 08.04.2015 по 12.05.2015, з 15.10.2015 по 02.12.2015, з 25.12.2015 по 01.04.2016 р. та зробити перерахунок пенсії з дати призначення 28.02.2025 року.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2025 року адміністративний позов задоволено.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо незарахування до страхового та пільгового стажу роботи по Списку № 1, затвердженого Постановою КМУ від 31.03.1994 року №202, за професією гірника підземного з повним робочим днем у шахті ОСОБА_1 , в розрахунку один місяць служби за три, періоду проходження військової служби з 19.03.2015 по 05.04.2016 р., протягом якого ОСОБА_1 , як військовослужбовець, брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції з 08.04.2015 по 12.05.2015, з 15.10.2015 по 02.12.2015, з 25.12.2015 по 01.04.2016 р.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до страхового та пільгового стажу роботи по Списку № 1, затвердженого Постановою КМУ від 31.03.1994 року №202, за професією гірника підземного з повним робочим днем у шахті ОСОБА_1 , в розрахунку один місяць служби за три, період проходження військової служби з 19.03.2015 по 05.04.2016 р., протягом якого ОСОБА_1 , як військовослужбовець, брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції з 08.04.2015 по 12.05.2015, з 15.10.2015 по 02.12.2015, з 25.12.2015 по 01.04.2016 р., та зробити перерахунок пенсії з дати призначення - 28.02.2025 року.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, зазначаючи про порушення судом першої інстанції норм матеріального права, оскаржив його в апеляційному порядку. Просить скасувати рішення суду першої інстанції повністю та прийняти нове рішення по справі, яким відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги скаржник посилається на те, що при призначенні пенсії відповідно до норм Закону №1058 час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, який оголошується відповідно до Закону України від 06 грудня 1991 року №1932-ХІІ «Про оборону України», зараховується до страхового стажу в одинарному обчисленні.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та знайшло підтвердження під час апеляційного розгляду справи, що ОСОБА_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за віком на пільгових умовах по Списку № 1 відповідно до ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 28.02.2025 року.

До пільгового стажу роботи по Списку № 1 (підземні роботи) не зараховано один місяць служби за три період проходження військової служби з 19.03.2015 по 05.04.2016 р., протягом якого позивач, як військовослужбовець, безпосередньо брав участь в антитерористичній операції м.Маріуполь Донецької області, забезпечення її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції з 08.04.2015 по 12.05.2015, з 15.10.2015 по 02.12.2015, з 25.12.2015 по 01.04.2016 р. за професією гірника підземного з повним робочим днем у шахті.

З трудової книжки позивача серії НОМЕР_1 від 01.08.1997 р., довідок про підтвердження пільгового трудового стажу від 03.06.2025 р. № 465, на час призову на військову службу під час часткової мобілізації вбачається, що ОСОБА_1 працював гірником підземним з повним робочим днем під землею.

Згідно військового квитка серії НОМЕР_2 від 03.11.1993 року з 19.03.2015 по 05.04.2016 р., позивач проходив військову службу під час мобілізації в особливий період.

Як вбачається з довідки ВЧ НОМЕР_3 від 26.04.2016 р. № 318, позивач брав участь в антитерористичній операції м.Маріуполь Донецької області, забезпечення її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції з 08.04.2015 по 12.05.2015, з 15.10.2015 по 02.12.2015, з 25.12.2015 по 01.04.2016 р.

08.05.2025 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про зарахування періоду проходження військової служби до його пільгового стажу роботи.

Листом від 06.06.2025 відповідач повідомив, що підстав для зарахування періоду проходження військової служби під час мобілізації в розрахунку один місяць служби за три немає.

Не погодившись із відмовою у зарахуванні до пільгового стажу періоду проходження військової служби в розрахунку один місяць служби за три, позивач звернувся з адміністративним позовом до суду.

Колегія суддів, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права при винесенні оскарженого рішення виходить з наступного.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначені Законом України №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (Далі - Закон №1058-ІV).

Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 8 Закону № 1058-ІV, право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Частиною 4 статті 24 Закону № 1058-ІV визначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

У відповідності до пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-ІV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

Відповідно до частини першої статті 114 Закону № 1058-IV, право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону № 1058-ІV, працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.

Аналогічні положення містить ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

В свою чергу, відповідно до частин 1, 6 статті 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період входить до видів військової служби.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, пов'язаній із захистом Вітчизни. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Військова служба за призовом під час мобілізації на особливий період відноситься до виду військової служби

Відповідно абзацу 2 статті 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі, час проходження строкової військової служби, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", які зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Статтею 57 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що військова служба у складі діючої армії у період бойових дій, у тому числі при виконанні інтернаціонального обов'язку, а також перебування в партизанських загонах і з'єднаннях зараховується до стажу роботи на пільгових умовах у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсій за вислугу років військовослужбовцям.

Наказом Міністерства оборони України №530 від 14.08.2014 Про положення про організацію роботи з обчислення вислуги років", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.10.2014 за №1294/2607 відповідно до Законів України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України №975 від 25.12.2013 "Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві" та з метою приведення нормативно-правових актів Міністерства оборони України відповідно до чинного законодавства, затверджено Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей.

Відповідно до пункту 2.3 розділу 2 Положення №530 від 14.08.2014, час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції зараховується на пільгових умовах - один місяць служби за три.

Постановою Кабінету Міністрів України №393 від 17.07.1992 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей», встановлено, що до вислуги років для визначення розміру пенсії особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за три місяці:

- час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції;

- період проходження служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів;

- час проходження служби, протягом якого особа брала участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів

Таким чином, час проходження військової служби, протягом якого особа брала участь у бойових діях у воєнний час, в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів; час проходження служби, протягом якого особа брала участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів підлягає зарахуванню до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці.

Вказана правова позиція узгоджуються з висновком Верховного Суду, викладеним у постановах від 05.06.2018 у справі № 348/347/17, від 30.07.2019 у справі №346/1454/17, від 02.04.2020 у справі №185/4140/17, від 16.06.2020 у справі № 185/7049/16-а та від 18.01.2023 у справі №1.380.2019.003739.

Як вбачається з наявного в матеріалах справи військового квитка серії НОМЕР_2 від 03.11.1993, позивач проходив військову службу під час мобілізації в особливий період з 19.03.2015 по 05.04.2016.

При цьому записами трудової книжки НОМЕР_1 від 01.08.1997 та довідкою про підтвердження пільгового стажу від 03.06.2025 № 465 підтверджується, що на момент призову на військову службу позивач працював на посаді гірника підземного із повним робочим днем.

Зазначена посада передбачена Постановою КМУ від 31.03.1994 року №202 та, за наявності необхідного стажу роботи, дає право на призначення пенсії незалежно від віку, відповідно до ч.3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно, період проходження позивачем військової служб під час мобілізації в особливий період з 19.03.2015 по 05.04.2016 підлягає зарахуванню до пільгового стажу позивача, визначеного Постановою КМУ від 31.03.1994 року №202.

Поряд з цим, відповідно до довідки Військової частини НОМЕР_3 від 26.04.2016 № 318, позивач брав участь в антитерористичній операції м.Маріуполь Донецької області, забезпечення її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції з 08.04.2015 по 12.05.2015, з 15.10.2015 по 02.12.2015, з 25.12.2015 по 01.04.2016.

Колегія суддів звертає увагу на тому, що загальний період військової служби під час мобілізації підлягає зарахуванню до пільгового стажу без пільгового обчислення у кратному розмірі, а період безпосередньої участі у бойових діях у воєнний час - з розрахунку один місяць служби за три місяці.

Відповідно, періоди безпосередньої участі позивача в антитерористичній операції підлягають зарахуванню до пільгового стажу позивача, визначеного Постановою КМУ від 31.03.1994 року №202 у кратному розмірі з розрахунку один місць за три місяці.

При цьому, колегія суддів вважає безпідставними посилання скаржника на те, що надана позивачем довідка Військової частини НОМЕР_3 від 26.04.2016 № 318 не відповідає додатку №6 Порядку від 22 серпня 2023 року №887, оскільки така довідка була видана у 2016 році у відповідності до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення затвердженого Постановою КМУ №413 від 20.08.2014.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо протиправності незарахування Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до страхового та пільгового стажу роботи позивача по Списку № 1, затвердженого Постановою КМУ від 31.03.1994 року №202, за професією гірника підземного з повним робочим днем у шахті ОСОБА_1 , в розрахунку один місяць служби за три, періоду безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції з 08.04.2015 по 12.05.2015, з 15.10.2015 по 02.12.2015, з 25.12.2015 по 01.04.2016.

Водночас, судом першої інстанції не було надано належної оцінки наявності у позивача права позивача на зарахування до страхового і пільгового стажу роботи позивача по Списку № 1, затвердженого Постановою КМУ від 31.03.1994 року №202 в розрахунку один місяць служби за три всього періоду проходження військової служби - з 19.03.2015 по 05.04.2016, зважаючи на те загальний період військової служби під час мобілізації підлягає зарахуванню до пільгового стажу без пільгового обчислення у кратному розмірі.

Підсумовуючи викладене, суд дійшов висновку, що судом першої інстанції неправильно застосовано норми матеріального права, що є підставою для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення про часткове задоволення позову.

Згідно із ч.6 ст. 139 КАС України якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.

Зважаючи на те, що позивач, відповідно до Закону України «Про судовий збір», звільнений від сплати судового збору, інших судових витрат ним не було заявлено, то розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись ст. ст. 6, 7, 8, 9, 242, 243, 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області - задовольнити частково.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2025 року - скасувати та ухвалити нову постанову, якою адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо незарахування до страхового та пільгового стажу роботи по Списку № 1, затвердженого Постановою КМУ від 31.03.1994 року №202, за професією гірника підземного з повним робочим днем у шахті ОСОБА_1 періоду проходження військової служби з 19.03.2015 по 07.04.2015, з 13.05.2015 по 14.10.2015, з 03.12.2015 по 24.12.2015, з 02.04.2016 по 05.04.2016 року в одинарному розмірі, а періоду безпосередньої участі ОСОБА_1 в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції з 08.04.2015 по 12.05.2015, з 15.10.2015 по 02.12.2015, з 25.12.2015 по 01.04.2016 з розрахунку один місяць служби за три,

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до страхового та пільгового стажу роботи по Списку № 1, затвердженого Постановою КМУ від 31.03.1994 року №202, за професією гірника підземного з повним робочим днем у шахті ОСОБА_1 періоду проходження військової служби з 19.03.2015 по 07.04.2015, з 13.05.2015 по 14.10.2015, з 03.12.2015 по 24.12.2015, з 02.04.2016 по 05.04.2016 року в одинарному розмірі, а періоду безпосередньої участі ОСОБА_1 в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції з 08.04.2015 по 12.05.2015, з 15.10.2015 по 02.12.2015, з 25.12.2015 по 01.04.2016 з розрахунку один місяць служби за три, у зв'язку з чим, провести перерахунок пенсії з дати призначення - 28.02.2025 року.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду за наявності підстав, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повне судове рішення складено 09 грудня 2025 року.

Головуючий - суддя Д.В. Чепурнов

суддя С.В. Сафронова

суддя А.О. Коршун