Рішення від 10.12.2025 по справі 420/23778/24

Справа № 420/23778/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Аракелян М.М.

Розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративною позовною заявою Роздільнянської окружної прокуратури до Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, третя особа Відділ освіти, культури, молоді, спорту та туризму виконавчого комітету Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Роздільнянської окружної прокуратури (сформована в системі “Електронний суд» 29.07.2024 року) до Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, у якій прокурор просить суд:

визнати протиправною бездіяльність Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, яка полягає у неоформленні правовстановлюючих документів та не проведенні державної реєстрації права комунальної власності на будівлю Тростянецького сільського будинку культури, розташовану за адресою: Одеська область, Роздільнянський район, село Тростянець, вулиця Центральна, будинок 18;

зобов'язати Великоплосківську сільську раду Роздільнянського району Одеської області вчинити дії щодо оформлення правовстановлюючих документів та проведення державної реєстрації права комунальної власності на будівлю Тростянецького сільського будинку культури, розташовану за адресою: Одеська область, Роздільнянський район, село Тростянець, вулиця Центральна, будинок 18;

про дату та час розгляду справи повідомити Роздільнянську окружну прокуратуру Одеської області, Одеську обласну прокуратуру та інших учасників справи.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями адміністративна справа розподілена на суддю Аракелян М.М.

Ухвалою суду від 05.08.2024 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній справі, постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (ст.262 КАС України), при цьому відхилено клопотання прокурора про розгляд справи в судовому засіданні.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив, що на території Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області за адресою: Одеська область, Роздільнянський район, село Тростянець, вулиця Центральна, будинок 18 розташована будівля Тростянецького сільського будинку культури, на яку не виготовлено правовстановлюючі документи та не зареєстровано право власності. У Державному реєстрі речових прав та Реєстрі прав власності на нерухоме майно відомості про реєстрацію речових прав та права власності на нерухоме майно за вказаною адресою відсутні. Адміністративна будівля належить Великоплосківській ОТГ та є комунальною власністю Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області. Балансоутримувачем вказаного об'єкту є Відділ освіти, інвентарний номер будівлі в інвентаризаційному описі - 101300039, загальна площа будівлі складає 960,9 кв.м. Згідно Статуту «Тростянецького сільського будинку культури Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області» затвердженого рішенням Великоплосківської сільської ради від 25.11.2022 № 921-VIII, будинок культури є закладом культури і клубним закладом, діяльність якого спрямована на створення, розповсюдження та популяризацію культурних надбань, забезпечує умови для заняття непрофесійною творчою діяльністю, розвитку, популяризації та збереження традиційної культури, задоволення культурних потреб громадян (п. 1.1. Статуту) Тростянецький сільський будинок культури є комунальною власністю Великоплосківської сільської ради. Перебуває на балансі та на праві оперативного управління Відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму виконавчого комітету Великоплосківської сільської ради (п. 1.2. Статуту). Засновником та власником Тростянецького сільського будинку культури є Великоплосківська сільська рада Роздільнянського району Одеської області (п. 1.3. Статуту). На даний час, право комунальної власності на будівлю Тростянецького сільського будинку культури за сільською радою, в установленому законом порядку не зареєстровано. Протиправна бездіяльність Великоплосківської сільської ради полягає у невиконанні вимог чинного законодавства та порушує режим використання комунального майна, обліку майна і може призвести, у разі її негайного неусунення, до тяжких наслідків, зокрема втрати цього нерухомого майна, протиправної приватизації, передачі у власність, проведення без погодження будівельних робіт, неможливості відшкодування збитків у випадку нанесення їх цьому комунальному майну, тощо. Таким чином, незважаючи, на тривале перебування у власності сільської ради вищевказаного приміщення, Великоплосківською сільською радою не вжито заходів, спрямованих на оформлення права комунальної власності на будівлю Тростянецького сільського будинку культури, розташованого за адресою: Одеська обл., Роздільнянський р-н, с. Тростянець, вул. Центральна, 18 та його державної реєстрації, що свідчить про протиправну бездіяльність органу місцевого самоврядування та порушення інтересів територіальної громади. Вказане в сукупності створює передумови для зловживань щодо розпорядження зазначеним нерухомим майном, ризики безпідставного вибуття з власності територіальної громади, інтереси якої представляє селищна рада, що може призвести до негативних наслідків та порушення прав громади, що є підставою для захисту інтересів держави органами прокуратури шляхом звернення до суду з позовною заявою.

Копія ухвали суду від 05.08.2024 року була доставлена до «Електронного кабінету» відповідача 05.08.2024 року (а.с.107), у встановлений судом строк відповідачем відзив на позовну заяву надано не було, про поважність причин неподання не повідомлено.

Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Третя особа пояснень щодо позову не надала.

Станом на дату вирішення даної справи інших заяв по суті справи на адресу суду не надходило.

Розглянувши наявні матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.

Судом встановлено, що відповідно до рішення Великоплосківської сільської ради від 29.01.2020 № 1\153-VII «Про прийняття до комунальної власності Великоплосківської сільської ради Одеської області будівель та споруд, матеріалів та обладнання, інвентарю та інших товарно-матеріальних цінностей Новосавицької, Слов'яносербської, Тростянецької сільських рад, що увійшли шляхом приєднання до Великоплосківської сільської ради Великомихайлівського району Одеської області» до комунальної власності Великоплосківської сільської ради, згідно передавального акту, прийнято будівлі та споруди, матеріали та обладнання, інвентар та інші товарно-матеріальні цінності Новосавицької, Слов'яносербської та Тростянецької сільських рад.

Згідно передавального акту від 29.01.2020 до комунальної власності Великоплосківської сільської ради прийнято Тростянецький сільський будинок культури, розташований за адресою: Одеська обл., Роздільнянський р-н, с. Тростянець, вул. Центральна, 18 (а.с.36 зворот-37).

Згідно Статуту «Тростянецького сільського будинку культури Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області» затвердженого рішенням Великоплосківської сільської ради від 25.11.2022 № 921-VIII, будинок культури є закладом культури і клубним закладом, діяльність якого спрямована на створення, розповсюдження та популяризацію культурних надбань, забезпечує умови для заняття непрофесійною творчою діяльністю, розвитку, популяризації та збереження традиційної культури, задоволення культурних потреб громадян (п. 1.1. Статуту).

Тростянецький сільський будинок культури є комунальною власністю Великоплосківської сільської ради. Перебуває на балансі та на праві оперативного управління Відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму виконавчого комітету Великоплосківської сільської ради (п. 1.2. Статуту).

Засновником та власником Тростянецького сільського будинку культури є Великоплосківська сільська рада Роздільнянського району Одеської області (п. 1.3. Статуту).

На даний час право комунальної власності на будівлю Тростянецького сільського будинку культури за сільською радою в установленому законом порядку не зареєстровано, що не спростовано відповідачем.

Роздільнянською окружною прокуратурою відповідно до ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» при здійсненні представницьких повноважень встановлено, що на території Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області за адресою: Одеська область, Роздільнянський район, село Тростянець, вулиця Центральна, будинок 18 розташована будівля Тростянецького сільського будинку культури, на яку не виготовлено правовстановлюючі документи та не зареєстровано право власності.

З метою усунення виявлених порушень інтересів держави, відповідно до положень ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», Роздільнянською окружною прокуратурою, на адресу Великоплосківської сільської ради скеровано листа № 62-2202ВИХ-24 від 29.05.2024.

У відповідь, листом №665/02-25 від 04.06.2024 Великоплосківська сільська рада повідомила окружну прокуратуру, що право власності на будівлю Тростянецького сільського будинку культури, яка розташована за адресою: Одеська обл., Роздільнянський р-н, с. Тростянець, вул. Центральна, 18, загальною площею 960,9 кв.м не зареєстровано, правовстановлюючі документи відсутні. Рішенням Великоплосківської сільської ради від 29.01.2020 № 1\154-VII Тростянецький сільський будинок культури передано в оперативне управління Відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму виконавчого комітету Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області. Адміністративна будівля належить Великоплосківській ОТГ та є комунальною власністю Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області. Також, сільська рада повідомила про те, що програмою розвитку земельних ресурсів, містобудування, архітектури та охорони навколишнього природного середовища Великоплосківської сільської ради на 2024 рік передбачено заходи щодо формування земельних ділянок під об'єктами комунальної власності. При цьому виконання цих заходів буде здійснено лише за наявності відповідного фінансування.

Відповідно до листа Відділу освіти від 04.07.2024 № 01-28/104 державну реєстрацію права власності на об'єкт комунальної власності - Тростянецький будинок культури, не здійснено, балансоутримувачем вказаного об'єкту є Відділ освіти, інвентарний номер будівлі в інвентаризаційному описі - 101300039, загальна площа будівлі складає 960,9 кв.м.

Прокурор зазначає, що незважаючи, на тривале перебування у власності сільської ради вищевказаної будівлі, відповідачем не вжито заходів, спрямованих на оформлення права комунальної власності на будівлю та його державної реєстрації, що свідчить про протиправну бездіяльність органу місцевого самоврядування та порушення інтересів територіальної громади, що є підставою для захисту інтересів держави органами прокуратури шляхом звернення до суду з позовною заявою.

Вирішуючи спір, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює, в тому числі, представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Відповідно до ч. 3, 4 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді.

Відповідно до ч. 3, 4, 5 ст. 53 КАС України у визначених законом випадках прокурор, зокрема, звертається до суду з позовною заявою. Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.

У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.

Відповідно до правової позиції Верховного Суду, викладеної в постанові від 15.10.2019 року у справі №810/3894/17 особливістю органів місцевого самоврядування як суб'єктів владних повноважень є те, що кожен з таких суб'єктів, з урахуванням положень Конституції України, є самостійним, автономним та не знаходиться у підпорядкуванні жодного органу. Таким чином, позови прокурора до органу місцевого самоврядування, за загальним правилом, подаються з такої підстави, як відсутність суб'єкта, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження. У такій категорії справ орган прокуратури повинен лише довести, що оскаржуваним рішенням, дією або бездіяльністю суб'єкта владних повноважень завдано шкоду інтересам держави.

Законодавством України не визначено органу, який наділений повноваженнями щодо звернення до суду з позовом до Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, тобто, у спірних правовідносинах, відсутній орган, уповноважений Державою здійснювати відповідні функції.

Прокурор обґрунтовує необхідність звернення до суду з позовом тим, що бездіяльність Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області щодо невжиття передбачених законодавством заходів з метою оформлення права власності на об'єкт нерухомого майна та його державної реєстрації може призвести до нецільового використання будівлі Тростянецького сільського будинку культури, вибуття її з власності громади, створює передумови для зловживань щодо розпорядження зазначеним нерухомим майном, що суперечить інтересам держави.

Суд вважає, що в даному випадку, прокурором обґрунтовано в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, а враховуючи відсутність органу, уповноваженого здійснювати функції у спірних правовідносинах, прокурор набув статусу позивача.

З матеріалів справи вбачається, що КП Великомихайлівське бюро технічної інвентаризації 16.07.2017 року виготовлено Технічний паспорт на Будинок культури, відповідно до якого приміщення будинку культури за адресою: Одеська область, Великомихайлівський район, с. Тростянець, вул. Центральна, 18, має загальну площу 960,9 кв.м.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відповідачем не проведено державну реєстрації права власності на об'єкт комунальної власності приміщення Тростянецького сільського будинку культури та в листі №665/02-25 від 04.06.2024 Великоплосківська сільська рада повідомила окружну прокуратуру, що право власності на будівлю Тростянецького сільського будинку культури, яка розташована за адресою: Одеська обл., Роздільнянський р-н, с. Тростянець, вул. Центральна, 18, загальною площею 960,9 кв.м не зареєстровано.

Відповідно до п. 17 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про культуру» об'єкти культурного призначення - цілісні майнові комплекси клубних закладів (клубів, будинків культури, палаців культури тощо), парків культури та відпочинку, бібліотек, музеїв, архівів історико-культурних заповідників, театрально-видовищних закладів (театрів, філармоній, концертних організацій, музичних колективів, ансамблів тощо), кінотеатрів, інших закладів культури; пам'ятки культурної спадщини, предмети колекцій, зібрання, фонди, будівлі, споруди культурного призначення та інші культурні цінності.

Відповідно до п. 1 «Нормативів забезпечення населення клубними закладами», схвалених Постановою Кабінету Міністрів України від 12.11.1998 року №1775 на території кожної сільської, селищної, міської ради має функціонувати як мінімум один (базовий) клубний заклад.

Згідно з положеннями ст. 12 Закону України «Про культуру» суб'єктами діяльності у сфері культури є, зокрема, територіальні громади в особі органів місцевого самоврядування.

Відповідно до положень ст. 142, 143 Конституції України матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Відповідно до положень ст. 1, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування Україні» право комунальної власності - право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.

Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Відповідно до ч. 2 ст. 327 Цивільного кодексу України управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 10, ч. 1, 3, 5 ст. 16, п. п. 1 п. а) ст. 29 Закону України «Про місцеве самоврядування Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад. Від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад.

Відповідно до ч. 1 ст. 317 Цивільного кодексу України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 2, ч. 2 ст. 3, ч. 1 ст. 4, ч. 1, 3 ст. 5, Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Речові права на нерухоме майно, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають, змінюються та припиняються з моменту такої реєстрації. Державній реєстрації прав підлягають, зокрема, право власності на нерухоме майно.

У Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження, зокрема, на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення. Право власності на житловий будинок, будівлю, споруду, а також їх окремі частини може бути зареєстровано незалежно від того, чи зареєстровано право власності чи інше речове право на земельну ділянку, на якій вони розташовані.

Відповідно до ч. 3 ст. 182 Цивільного кодексу України відмова у державній реєстрації права на нерухомість, ухилення від реєстрації, відмова від надання інформації про реєстрацію можуть бути оскаржені до суду.

Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновків про те, що Великоплосківська сільська рада Роздільнянського району Одеської області, як суб'єкт, який уповноважений управляти комунальним майном і здійснює від імені та в інтересах територіальної громади відповідні права комунальної власності, несе обов'язок щодо державної реєстрації в установленому порядку права власності територіальної громади та належного оформлення правовстановлюючих документів на об'єкти права власності територіальної громади.

Однак відповідач не здійснив дій щодо оформлення та державної реєстрації права власності на приміщення будинку культури, а тому його використання здійснюється із порушенням вимог законодавства без державної реєстрації права власності.

Слід зазначити, що без реєстрації права комунальної власності орган місцевого самоврядування не може реалізовувати функції власника, в тому числі, звертатися до суду в разі самовільного зайняття нерухомого майна чи вчинення інших протиправних дій якими порушуються інтереси територіальної громади.

Бездіяльність органу місцевого самоврядування у вигляді непроведення державної реєстрації права комунальної власності на Будинок культури, який перебуває у користуванні мешканців територіальної громади, створює передумови для зловживань щодо розпорядження зазначеним нерухомим майном, ризики його безпідставного вибуття з власності територіальної громади, інтереси якої представляє міська рада, а також ризики для нормального функціонування закладу культури та розвитку.

Будь-яких доказів на спростування цих обставин, наявності перешкод в реєстрації права власності на будівлю Тростянецького сільського будинку культури, відповідач до суду не надав, підстави для задоволення вимог позову прокурора не спростував.

Враховуючи зазначені обставини суд приходить до висновку, що відповідач допустив протиправну бездіяльність щодо не проведення державної реєстрації права власності на об'єкт комунальної власності - будівлю Тростянецького сільського будинку культури, розташованого за адресою: Одеська обл., Роздільнянський р-н, с.Тростянець, вул. Центральна, 18, загальною площею 960,9 кв.м.

Оскільки суд дійшов до висновку про вчинення відповідачем протиправної бездіяльності, наявні підстави для зобов'язання відповідача вчинити дії щодо оформлення та державної реєстрації права комунальної власності на будівлю Тростянецького сільського будинку культури, розташованого за адресою: Одеська обл., Роздільнянський р-н, с. Тростянець, вул.Центральна, 18, загальною площею 960,9 кв.м.

Згідно із ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи вищезазначене та оцінивши надані докази в сукупності, суд вважає що позовні вимоги керівника Роздільнянської окружної прокуратури в інтересах держави обґрунтовані, відповідають вимогам законодавства та підлягають задоволенню судом.

Позивачем сплачено судовий збір за подання позовної заяви у сумі 3028грн., ці витрати суд покладає на Роздільнянську окружну прокуратуру.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Роздільнянської окружної прокуратури до Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, третя особа Відділ освіти, культури, молоді, спорту та туризму виконавчого комітету Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, яка полягає у неоформленні правовстановлюючих документів та не проведенні державної реєстрації права комунальної власності на будівлю Тростянецького сільського будинку культури, розташовану за адресою: Одеська область, Роздільнянський район, село Тростянець, вулиця Центральна, будинок 18;

Зобов'язати Великоплосківську сільську раду Роздільнянського району Одеської області вчинити дії щодо оформлення правовстановлюючих документів та проведення державної реєстрації права комунальної власності на будівлю Тростянецького сільського будинку культури, розташовану за адресою: Одеська область, Роздільнянський район, село Тростянець, вулиця Центральна, будинок 18.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 293,295 КАС України до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Учасники справи:

Позивач: Роздільнянська окружна прокуратура (код ЄДРПОУ 0352855233; місцезнаходження: Одеська область, м. Роздільна, вул. Ярослава Мудрого, буд. 8, 67400).

Відповідач: Великоплосківська сільська рада Роздільнянського району Одеської області (код ЄДРПОУ 04378250; місцезнаходження: Одеська область, Роздільнянський район, с.Великоплоске, вул. Центральна, буд. 121, 67140).

Третя особа: Відділ освіти, культури, молоді, спорту та туризму виконавчого комітету Великоплосківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області (код ЄДРПОУ 43389632; місцезнаходження : Одеська область, Роздільнянський район, с. Великоплоске, пров. Сільрадівський, буд.5, 67140).

Суддя М.М. Аракелян