Рішення від 10.12.2025 по справі 420/13222/25

Справа № 420/13222/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Фермерського господарства "ЛЮБАС" до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

встановив:

Фермерське господарство "ЛЮБАС" (далі - позивач) звернулось з позовною заявою до Головного управління ДПС в Одеській області (далі - відповідач), в якій просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 16005/15320709 від 10.04.2025 р. на суму 8000 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначає про протиправність застосування до позивача штрафних санкцій за не надання відповіді на запит контролюючого органу, оскільки отриманий від Головного управління ДПС в Одеській області запит від 31.01.2025 р. № 1559/КПР/15-32-07-09-06 не відповідав вимогам податкового законодавства, про що відповідача було повідомлено листом від 24.02.2025 р. № 37 (вх. ДПС № 26746/6 від 28.02.2025 р.). Зокрема запит не містив посилання на конкретний факт порушення ФГ "ЛЮБАС" податкового законодавства, з приводу якого пропонувалося надати завірені належним чином копії документів та пояснення. Посилання контролюючого органу як на підставу направлення запиту "з метою дослідження джерела походження робіт (послуг) по ланцюгу постачання" не є підставою для надання податкової інформації в розумінні ст.73 ПК України. Фактично відповідач прирівняв "відмову ФГ "ЛЮБАС" у наданні документів" до "ненадання ФГ "ЛЮБАС" документів у встановлений строк" та розцінив це як порушення 15-денного строку для надання інформації. Вважає таку кваліфікацію дій позивача юридично невірною, так як запит податкового органу був складений з порушенням вимог ПК України, а тому відповідальність за його неналежне виконання не може покладатися на позивача.

Ухвалою від 02.05.2025 р. відкрито спрощене провадження у справі та надано відповідачу п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позовну заяву.

12.05.2025 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказує на те, що в рамках наказу ДФС від 28.07.2017 р. № 543 "Про забезпечення комплексного контролю податкових ризиків з ПДВ", доводилось до відпрацювання ФГ "ЛЮБАС", визначений як "вигодонабувач", за період листопад 2022 року по взаємовідносинах з ТОВ "ГРАНД-ВАНТАЖ", визначений як "вигодоформуючий" на суму податкового кредиту 160246,70 грн. Головним управлінням ДПС в Одеській області з метою дослідження джерела походження робіт/послуг по ланцюгу постачання та з метою дослідження використання робіт/послуг у господарській діяльності ФГ "ЛЮБАС" по взаємовідносинам з ТОВ "ГРАНД-ВАНТАЖ" було направлено запит від 31.01.2025 р. № 1559/КПР/15-32-07-09-06 про надання інформації та їх документального підтвердження. ФГ "ЛЮБАС" не виконало свого обов'язку, а саме: на вказаний запит надало відповідь від 24.02.2025 р. № 37 (вх. Головного управління ДПС в Одеській області від 28.02.2025 р. № 26746/6) без документального підтвердження, про що було складено акт від 11.03.2025 р. № 1788/15-32-07-09-21. Ненадання відповіді на запит, неподання або подання не в повному обсязі платником податків документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, тягне за собою відповідальність відповідно до п.121.2 ст.121 ПК України. Таким чином, до позивача правомірно застосовано штрафні санкції згідно оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.

19.05.2025 р. від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій зазначає, що за змістом відзиву відповідач не заперечуються позовні вимоги позивача.

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 31.01.2025 р. Головним управління ДПС в Одеській області складено та направлено на адресу позивача запит "Щодо надання податкової інформації у вигляді пояснень та їх документальних підтверджень", у якому з посиланням на пп.1 абз.3 п.73.3 ст.73, пп.78.1.4 п.78.1 ст.78 ПК України просило надати документальне підтвердження реальності господарських операцій з придбання: "Транспортно-експедиційні послуги з перевезення по маршруту с.Шимкове (Одеська обл.) - м.Ізмаїл (Одеська обл.) пшениця" за листопад 2022 року на загальну суму 961480 грн., у томі числі ПДВ у сумі 160246,70 грн. по взаємовідносинах з контрагентом - постачальником ТОВ "ГРАНД-ВАНТАЖ", код ЄДРПОУ 38478201, з метою дослідження джерела походження робіт/послуг по ланцюгу постачання та з метою дослідження використання вищевказаних робіт/послуг у господарській діяльності ФГ "ЛЮБАС", що є підставою для надання запиту.

У вказаному запиті зазначено, що необхідно обов'язково надати засвідчені підписом посадової особи ФГ "ЛЮБАС" та скріплені печаткою (за наявності) копії документів, що безпосередньо стосуються господарських відносин. виду, обсягу і якості операцій та розрахунків (їх відображення в обліку і звітності) із ТОВ "ГРАНД-ВАНТАЖ" та в частині їх використання (реалізації), зокрема, але не вичерпно:

договори укладені з контрагентами та додатки до них;

документально оформлені повноваження на здійснення господарської операції осіб, які в інтересах платника податків одержують продукцію, письмові договори; довіреності; акти керівного органу платника податків, тощо;

акти здачі-прийняття робіт (надання послуг), заявки замовника, товарно-транспортні накладні та супровідну документацію, яка відображає шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення, звіти експедитора, тощо;

розрахункові документи 0- платіжні доручення, платіжні вимоги-доручення, розрахункові чеки (їх корінці), документи щодо проведення розрахунків за акредитивами, векселі;

оборотно-сальдові відомості, журнали-ордера (обороти рахунків), регістри бухгалтерського обліку, до яких перенесено інформацію із запитуваних первинних документів (зокрема, але не вичерпно) по рахунках (субрахунках): 10, 20, 23, 26, 28, 37, 63, 68 (період, документ, Аналітика Дт, Аналітика Кт, Дебет, Кредит, поточне сальдо), 301, 311, 361, 70, 90, 91, 93, 79 (період, документ, Аналітика Дт, Аналітика Кт, Дебет, Кредит, поточне сальдо), з листопада 2022 року та до періоду кінцевого використання/реалізації вищезазначених послуг;

за вказаний період Картки рахунків з контрагентами ТОВ "ГРАНД-ВАНТАЖ" (період, документ, Аналітика ДТ, Аналітика Кт, Дебет, Кредит, поточне сальдо), у разі закриття розрахунків третьою особою, документи, що підтверджують ці розрахунки (станом на початок - кінець перевіряємого періоду, та на момент надання інформації);

фінансову і статистичну звітність та адміністративні дані, в показниках яких знайшли відображення документально оформлені господарські операції;

документи дозвільного характеру та ліцензії, без наявності яких суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності;

документи, які підтверджують подальшу реалізацію придбаних робіт/послуг або використання їх у власній господарській діяльності (акти виконаних робіт, договори із додатками, картки рахунку, тощо);

інші документи, які не ввійшли до переліку, але підтверджують зазначені операції.

24.02.2025 р. за № 37 позивачем направлено відповідь, в якій зазначило про невідповідність запиту вимогам п.73.3 ст.73 ПК України, не містить посилання на конкретний факт порушення ФГ "ЛЮБАВА" податкового законодавства, з приводу якого пропонується надати завірені належним чином документи та пояснення.

11.03.2025 р. посадовими особами Головного управління ДПС в Одеській області складено акт "Про ненадання ФГ "ЛЮБАС" відповіді та документів на запит контролюючого органу № 1788/15-32-07-09-21", в якому зазначено, що ФГ "ЛЮБАС" не надало інформацію, визначену в запиті Головного управління ДПС в Одеській області від 31.01.2025 р. № 1559/КПР/15-32-07-09-06, та її документальне підтвердження протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, чим порушило вимоги абз.1 пп.73.3.3 п.73.3 ст.73 ПК України.

ТОВ "ЛЮБАС" подано заперечення на даний акт, які відповідно до листа Головного управління ДПС в Одеській області від 26.03.2025 р. № 4469/КПР/15-32-07-09-06 залишено без розгляду, так як управління податкового аудиту Головного управління ДПС в Одеській області не проводило документальну перевірку (планову або позапланову; виїзну або невиїзну) та фактичну перевірки ФГ "ЛЮБАС", тому акт, який засвідчує факт не надання платником податків документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу від 11.03.2025 р. № 1788/15-32-07-09-21 не являється актом перевірки.

Головним управлінням ДПС в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 10.04.2025 р. № 16005/15320709, згідно якого до ТОВ "ЛЮБАС" застосовано штраф у розмірі 8000 грн. на підставі п.54.3 ст.54, п.121.2 ст.121 ПК України у зв'язку із порушенням абз.1 п.п.73.3.3 п.73.3 ст.73 ПК України щодо ненадання первинних документів на запит від 31.01.2025 р. № 1559/КПР/15-32-07-09-06.

Вважаючи дане податкове повідомлення-рішення протиправним, позивач звернувся до суду з позовною заявою про його скасування.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України.

Згідно пп.19-1.1.1, 19-1.1.2, 19-1.1.8, 19-1.1.35, 19-1.1.40, 19-1.1.46 п. 19-1.1 ст.19-1 ПК України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу:

здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків;

контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів;

забезпечують достовірність та повноту обліку платників податків та платників єдиного внеску, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням;

вживають заходів до виявлення, аналізу та перевірки фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, щодо відповідності законодавству;

організовують збір податкової інформації та вносять її до інформаційних баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику;

використовують під час виконання своїх посадових (службових) обов'язків податкову інформацію з інформаційно-телекомунікаційних систем та інших джерел, отриману в порядку та спосіб, визначений цим Кодексом.

За приписами пп.20.1.2, 20.1.14 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право, зокрема:

для здійснення функцій, визначених законом, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, усіх форм власності у порядку, визначеному законодавством, довідки, копії документів, засвідчені підписом платника або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності), про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також фінансову і статистичну звітність у порядку та на підставах, визначених законом;

у разі виявлення порушення вимог податкового чи іншого законодавства України, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, надсилати платникам податків письмові запити щодо надання засвідчених належним чином копій документів.

Згідно пп.72.1.1 п.72.1 ст.72 ПК України для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла від платників податків та податкових агентів, зокрема інформація:

що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, звітах про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, інших звітних документах;

що міститься у наданих великими платниками податків в електронній формі копіях документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинних документах, які ведуться в електронній формі, регістрах бухгалтерського обліку, фінансовій звітності, інших документах, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів;

про фінансово-господарські операції платників податків;

про застосування реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій, у тому числі електронні копії розрахункових документів та фіскальних звітних чеків, поданих до контролюючих органів. Для цілей цього підпункту терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Пунктом 73.1 статті 73 ПК України встановлено, що інформація, визначена у статті 72 цього Кодексу, безоплатно надається контролюючим органам періодично або на окремий письмовий запит контролюючого органу у терміни, визначені пунктом 73.2 цього Кодексу.

Відповідно до п.73.3 ст.73 ПК України контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.

Такий запит підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу і повинен містити:

1) підстави для надіслання запиту відповідно до цього пункту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує;

2) перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати;

3) печатку контролюючого органу.

Згідно пп.73.2.1 п.73.3 ст.73 ПК України письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав:

1) за результатами аналізу податкової інформації, отриманої у встановленому законом порядку, виявлено факти, які можуть свідчити про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, із обов'язковим зазначенням таких фактів у запиті;

2) для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки" під час здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статті 39 цього Кодексу та/або для визначення рівня звичайних цін у випадках, визначених цим Кодексом;

3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податковій декларації, поданій платником податків;

4) стосовно платника податків подано скаргу про ненадання таким платником податків:

податкової накладної покупцю або про допущення продавцем товарів/послуг помилок під час зазначення обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування;

акцизної накладної покупцю або про порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної;

5) у разі проведення зустрічної звірки;

6) виявлено помилку або недостовірність даних, що містяться у звіті про підзвітні рахунки, поданому фінансовим агентом, або відповідно до Загального стандарту звітності CRS фінансовим агентом подано звіт про підзвітні рахунки з відомостями про незадокументовані рахунки, або виявлено подання власником рахунку недостовірних відомостей фінансовому агенту;

7) отримано повідомлення від компетентного органу іноземної юрисдикції, з якою Україною укладено міжнародний договір, що містить положення про обмін інформацією для податкових цілей, згоду на обов'язковість якого надано Верховною Радою України, або укладено на його підставі міжвідомчий договір, про виявлення таким органом помилки, неповних або недостовірних даних, наданих фінансовим агентом щодо підзвітного рахунку особи, яка є резидентом відповідної іноземної юрисдикції, або про інше порушення чи невиконання фінансовим агентом зобов'язань, передбачених Угодою FATCA або Загальним стандартом звітності CRS, у тому числі про участь фінансового агента або його клієнта у правочинах або операціях, передбачених пунктом 39-3.6 статті 39-3 цього Кодексу;

8) отримано запит про надання інформації від компетентного органу іноземної держави на підставі міжнародного договору, що містить положення про обмін інформацією для податкових цілей, та інформації, яка запитується, немає у розпорядженні контролюючого органу;

9) в інших випадках, визначених цим Кодексом.

Відповідно до пп.73.3.3 п.73.3 ст.73 ПК України платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані надавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження (крім проведення зустрічної звірки) протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом), у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Підпунктом 73.3.4 пункту 73.3 статті 73 ПК України передбачено, що у разі якщо запит складено з порушенням вимог, визначених абзацами першим - п'ятим пункту 73.3 статті 73 цього Кодексу, платник податків звільняється від обов'язку надання відповіді на такий запит.

Порядок отримання інформації контролюючими органами за їх письмовим запитом визначається Кабінетом Міністрів України.

Порядок періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12 2010 р. № 1245 (далі - Порядок № 1245).

Відповідно до п.1 Порядку № 1245 податкова інформація - сукупність відомостей і даних, що створені або отримані суб'єктами інформаційних відносин у процесі діяльності і необхідні для реалізації покладених на органи державної податкової служби завдань і функцій.

Пунктом 9 Порядку № 1245 передбачено, що органи державної податкової служби мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про надання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, та її документального підтвердження. В окремих випадках зазначений запит може надсилатися з використанням технічних засобів електронних комунікацій з накладенням кваліфікованого електронного підпису керівника (його заступника або уповноваженої посадової особи) органу державної податкової служби.

Відповідно до п.10 Порядку № 1245 запит щодо отримання податкової інформації від платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин оформляється на бланку органу державної податкової служби та підписується керівником (заступником керівника) зазначеного органу. У запиті зазначаються: посилання на норми закону, відповідно до яких орган державної податкової служби має право на отримання такої інформації; підстави для надіслання запиту; опис інформації, що запитується, та в разі потреби перелік документів, що її підтверджують.

Згідно п.16 Порядку № 1245 у разі коли запит складено з порушенням вимог, визначених у п.9 і 10 цього Порядку, суб'єкт інформаційних відносин звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.

В свою чергу, відповідно до пп.16.1.5 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання.

За приписами п.121.2 ст.121 ПК України ненадання відповіді на запит, неподання або подання не в повному обсязі платником податків, фінансовим агентом або іншою особою документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу, надісланий відповідно до підстав, передбачених підпунктами 6-8 підпункту 73.3.1 пункту 73.3 статті 73 Кодексу, тягне за собою накладення штрафу у 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт

Неподання або подання не в повному обсязі платником податків документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу в інших випадках, передбачених статтею 73 Кодексу, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт.

З аналізу наведених норм слідує, що контролюючі органи мають право звернутися до платників податків із письмовим запитом про подання інформації, який підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу та повинен містити підстави для надіслання запиту відповідно до цього пункту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує, перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати, а також печатку контролюючого органу.

Платники податків зобов'язані подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, проте у разі якщо запит складено з порушенням вимог ПК України, то платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.

Неподання або подання не в повному обсязі платником податків документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу.

Судом встановлено, що Головним управлінням ДПС в Одеській області було направлено ФГ "ЛЮБАС" запит від 31.01.2025 р. № 1559/КПР/15-32-07-09-06.

У запиті в якості підстави його складання відповідач зазначив: "надати документальне підтвердження реальності господарських операцій з придбання: "Транспортно-експедиційні послуги з перевезення по маршруту с.Шимкове (Одеська обл.) - м.Ізмаїл (Одеська обл.) пшениця" за листопад 2022 року на загальну суму 961480 грн., у томі числі ПДВ у сумі 160246,70 грн. по взаємовідносинах з контрагентом - постачальником ТОВ "ГРАНД-ВАНТАЖ", код ЄДРПОУ 38478201, з метою дослідження джерела походження робіт/послуг по ланцюгу постачання та з метою дослідження використання вищевказаних робіт/послуг у господарській діяльності ФГ "ЛЮБАС".

Тобто, зі змісту запиту можливо встановити підстави його направлення, перелік документів, який необхідно надати, щодо якого контрагента за якими операціями та у який період податковий орган досліджує дотримання норм податкового законодавства.

Суд зауважує, що Верховний Суд у постанові від 22.05.2024 р. у справі № 813/3243/17 зазначив, що посилання Товариства на окремі дефекти запиту про надання інформації не впливають на обов'язок позивача надати всю необхідну інформацію за запитом, оскільки відсутність або неповнота посилань на конкретні джерела отримання податкової інформації не повинні розглядатися як підстава для визнання запиту таким, що не відповідає вимогам пункту 73.3 Податкового кодексу України.

Аналогічний висновок викладений у постанові Верховного Суду від 21.05.2025 р. у справі № 260/501/24.

На переконання суду, запит контролюючого органу повинен бути оформлений таким чином, щоб платник податків міг усвідомлювати, на які ймовірні порушення податкового законодавства робить посилання контролюючий орган, задля надання необхідного обсягу документів для спростування наявної у контролюючого органу інформації.

У запиті від 31.01.2025 р. № 1559/КПР/15-32-07-09-06 відображено конкретні господарські операції, які підлягають перевірці контролюючим органом для недопущення ймовірних порушень податкового законодавства, та наведено чіткий перелік документів, який повинен надати позивач.

Повноваження контролюючого органу на звернення до платників податків із письмовим запитом про надання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження передбачені п.73.3 ст.73 ПК України та відповідають правам і функціям податкового органу, передбачених ст.19-1, 20 ПК України, зокрема, щодо організації збору податкової інформації, її використання, права отримувати від платників податків копії документів про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також фінансову і статистичну звітність, а також надсилати платникам податків письмові запити щодо надання засвідчених належним чином копій документів.

Таким чином, доводи позивача про невідповідність запиту вимогам ст.73 ПК України суд вважає безпідставними.

Оскільки ФГ "ЛЮБАС" не надано документів на запит контролюючого органу від 31.01.2025 р. № 1559/КПР/15-32-07-09-06, то до позивача правомірно на підставі п.121.2 ст.121 ПК України застосовано штраф у розмірі 8000 грн.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

Згідно ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на викладене, позовні вимоги ФГ "ЛЮБАС" не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд -

вирішив:

Відмовити в задоволенні позовної заяви Фермерського господарства "ЛЮБАС" (66800, Одеська область, Березівський район, смт.Ширяєве, вул.Грушевського ,буд.385, код ЄДРПОУ 24535384) до Головного управління ДПС в Одеській області (65044, м.Одеса, вул.Семінарська, буд.5, код ЄДРПОУ 44069166) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.І. Бездрабко