Україна
Донецький окружний адміністративний суд
08 грудня 2025 року Справа№640/14630/22
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Куденкова К.О., розглянувши в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами адміністративний позов Підприємства з іноземними інвестиціями «Амік Україна» до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним і скасування рішення,
У вересні 2022 року Підприємство з іноземними інвестиціями «Амік Україна» (далі - позивач, ПІІ «Амік Україна») звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (далі - відповідач, ЦМУ ДПС по роботі з ВПП), в якому просить визнати протиправним в скасувати податкове повідомлення-рішення № 0008070703 від 24.11.2021.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 8 вересня 2022 року відкрито провадження у справі.
Цю справу передано до Донецького окружного адміністративного суду відповідно до пункту 2 розділу II Закону України від 13 грудня 2022 року № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду».
Ухвалою суду від 9 жовтня 2025 року прийнято адміністративну справу до провадження. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, витребувано докази.
На обґрунтування позову Підприємство з іноземними інвестиціями «Амік Україна» посилається на те, що з висновками представників податкового органу, наведеними в акті перевірки та ППР підприємство не згодне, оскільки посилаються на хибні твердження та не мають належних законодавчих підстав. Зазначає, що вчасно направило до ДПС України відповідні довідки про зведені дані (обсяги пального). Неможливість прийняття довідок про зведені дані (обсяги пального) сервером ДПС України знаходяться поза межами впливу та регулювання підприємства, і як наслідок позивач не може нести відповідальність за дії органу державної влади.
Відповідач надав відзив на адміністративний позов, яким просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Посилається на те, що позивачем не забезпечено щоденне подання даних про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального за добу, чим порушено вимоги підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Кодексу, а саме: подано несвоєчасно дані за 6 днів. Також зазначає, що контролюючий орган не вбачає реального відображення та підтвердження того факту, що довідки були надіслані вчасно.
Позивач надав відповідь на відзив на позовну заяву, в якій зазначив, що відповідальність розпорядника акцизного складу за несвоєчасне подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального наступає виключно за умови наявності вини такого розпорядника акцизного складу. Відповідачем не було проаналізовано подані позивачем документи на підтвердження того, що підприємством було забезпечено вчасне подання довідок та не надано ґрунтовних заперечень з цього приводу.
Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши повідомлені обставини, дійшов наступних висновків.
За результатами проведеної 12 жовтня 2021 року Головним управлінням ДПС в Одеській області фактичної перевірки АЗС (Одеська область, Овідіопольський район, с. Лиманка, Іллічівська дорога, 10), що належить ПІІ «Амік Україна», складений акт № 22966/15-32-09-02/30603572 від 22.10.2021, відповідно до якого встановлено порушення пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України.
В акті перевірки № 22966/15-32-09-02/30603572 від 22.10.2021 зазначено, що в порушення підпункт 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, пункту 21 підрозділу 5 розділу XX Перехідних положення Податкового кодексу України та п. 5, п. 6, п. 7 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічільників і рівномірів-лічильників рівня пального в резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 року №891 несвоєчасно передані до реєстру дані, передбачені ПКУ та даним Порядком (щоденні дані обігу пального), з витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу (уніфікований номер - 1012586), а саме 18.12.2020 (термін подання 19.12.2020, фактично подано 20.12.2020), 31.12.2020 (термін подання 01.01.2021, фактично подано 04.01.2021), 01.01.2021 (термін подання 02.01.2021, фактично подано 04.01.2021), 02.01.2021 (термін подання 03.01.2021, фактично подано 04.01.2021), 03.01.2021 (термін подання 04.01.2021, фактично подано 05.01.2021), 05.06.2021 (термін подання 06.06.2021, фактично подано 07.06.2021), 25.08.2021 (термін подання 26.08.2021, фактично подано 27.08.2021).
Позивачем подані заперечення від 01.11.2021 № 2068 на акт фактичної перевірки.
Головне управління ДПС в Одеській області надало відповідь від 18.11.2021 № 15582/КПР/15-32-09-02-06, за якою висновки акта перевірки № 22966/15-32-09-02/30603572 від 22.10.2021 викладені в іншій редакції: за порушення пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України передбачена відповідальність згідно з п. 128-1.3 ст. 128-1 Податкового кодексу України, несвоєчасне подання (передання) щоденних довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обліку (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (18.12.2020, 31.12.2020, 01.01.2021, 02.01.2021, 03.01.2021, 25.08.2021).
На підставі акта перевірки № 22966/15-32-09-02/30603572 від 22.10.2021 ЦМУ ДПС по роботі з ВПП складене податкове повідомлення-рішення № 0008070703 від 24.11.2021, яким за порушення пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України до ПІІ «Амік Україна» застосований штраф у розмірі 6000,00 грн відповідно до п. 128-1.3 ст. 128-1 Податкового кодексу України.
Позивачем подана скарга № 2463 від 08.12.2021 на податкове повідомлення-рішення № 0008070703 від 24.11.2021, яка залишена без задоволення рішенням Державної податкової служби України від 12.08.2022 № 9122/6/99-00-06-03-02-06.
Також позивач надав до суду копію скарги № 25 від 06.01.2021 до Державної податкової служби України на бездіяльність у відновленні роботи Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів.
У відповіді від 05.02.2021 за № 2788/6/99-00-09-02-03-06 ДПС України повідомила, що за неподання або несвоєчасне подання до ДПС розпорядником акцизного складу довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу та залишків пального на акцизному складі у зв'язку з неможливістю вчасно відправити документ до ДПС внаслідок тимчасового обмеження роботи електронних сервісів та інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС відповідальність до такого розпорядника акцизного складу не застосовується.
На підтвердження виконання вимог пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України позивач надав:
- Довідку про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпустку) та залишків пального на акцизному складі пального за 18.12.2020 (уніфікований номер акцизного складу 1012586); протокол руху документа/звіта пов'язаних з ним повідомлень/квитанцій щодо відправки цієї довідки до ДПС України 1. 19.12.2020 о 17:35:29; 2. 19.12.2020 о 23:23:15; 3. 20.12.2020 о 15:37:51; квитанція № 1 про доставлення до центрального рівня 20.12.2020 року о 15:38:24;
- Довідку про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпустку) та залишків пального на акцизному складі пального за 31.12.2020 (уніфікований номер акцизного складу 1012586); протокол руху документа/звіта пов'язаних з ним повідомлень/квитанцій щодо відправки цієї довідки до ДПС України 1. 01.01.2021 року о 16:26:46; 2. 01.01.2021 о 18:15:41; 3. 01.01.2021 о 23:03:52; повідомлення про отримання документа отримано позивачем 01.01.2021 о 16:46:36 (звіт доставлений в поштову скриньку ДПС України 01.01.2021 о 16:26:21); 2. 01.01.2021 о 18:24:51 (звіт доставлений в поштову скриньку ДПС України 01.01.2021 о 18:15:18); 3. 01.01.2021 о 23:17:53 (звіт доставлений в поштову скриньку ДПС України 01.01.2021 о 23:03:29); квитанція № 1 про доставлення до центрального рівня 04.01.2021 року о 09:03:03;
- Довідку про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпустку) та залишків пального на акцизному складі пального за 01.01.2021 (уніфікований номер акцизного складу 1012586); протокол руху документа/звіта пов'язаних з ним повідомлень/квитанцій щодо відправки цієї довідки до ДПС України 02.01.2021 о 16:43:10; повідомлення про отримання документа отримано позивачем 02.01.2021 о 17:26:29 (звіт доставлений в поштову скриньку ДПС України 02.01.2021 о 16:42:49); квитанція № 1 про доставлення до центрального рівня 04.01.2021 року о 09:06:09;
- Довідку про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпустку) та залишків пального на акцизному складі пального за 02.01.2021 (уніфікований номер акцизного складу 1012586); протокол руху документа/звіта пов'язаних з ним повідомлень/квитанцій щодо відправки цієї довідки до ДПС України 03.01.2021 о 17:56:40; повідомлення про отримання документа отримано позивачем 03.01.2021 о 18:02:46 (звіт доставлений в поштову скриньку ДПС України 03.01.2021 о 17:56:21); квитанція № 1 про доставлення до центрального рівня 04.01.2021 року о 09:08:48;
- Довідку про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпустку) та залишків пального на акцизному складі пального за 03.01.2021 (уніфікований номер акцизного складу 1012586); протокол руху документа/звіта пов'язаних з ним повідомлень/квитанцій щодо відправки цієї довідки до ДПС України 04.01.2021 о 19:10:08; повідомлення про отримання документа отримано позивачем 04.01.2021 о 19:13:35 (звіт доставлений в поштову скриньку ДПС України 04.01.2021 о 19:09:43); квитанція № 1 про доставлення до центрального рівня 05.01.2021 року о 08:24:28;
- Довідку про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпустку) та залишків пального на акцизному складі пального за 25.08.2021 (уніфікований номер акцизного складу 1012586); протокол руху документа/звіта пов'язаних з ним повідомлень/квитанцій щодо відправки цієї довідки до ДПС України 26.08.2021 о 16:27:13, 26.08.2021 о 19:05:41; повідомлення про отримання документа отримано позивачем 27.08.2021 о 06:03:51 (звіт доставлений в поштову скриньку ДПС України 27.08.2021 о 03:19:34); квитанція № 1 про доставлення до центрального рівня 27:08.2021 року о 03:19:34.
Водночас, з огляду на відповідь (висновок) Головного управління ДПС в Одеській області від 18.11.2021 № 15582/КПР/15-32-09-02-06, питання щодо своєчасного подання довідки за 05.06.2021 не є спірним.
Спірні правовідносини виникли з приводу правомірності застосування штрафних санкцій за наслідками проведеної фактичної перевірки.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Приписами пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, передбачено, що розпорядники акцизних складів зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С.
Розпорядники акцизних складів, на акцизних складах яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з очищення коксового газу, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно формувати дані лише про добовий фактичний обсяг реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С.
Розпорядники акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, зобов'язані на кожному акцизному складі формувати дані про обсяги обігу пального за звітний календарний місяць та фактичні залишки пального станом на перший та останній дні такого місяця у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15°С.
Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.
Дані про фактичні залишки пального на перший та останній дні календарного місяця та про обсяг обігу пального за звітний календарний місяць формуються розпорядниками акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, після проведення останньої операції з обігу пального у звітному календарному місяці, але не пізніше 23 години 59 хвилин останнього дня звітного календарного місяця, до початку здійснення операцій з обігу пального у день, що настає за таким останнім днем звітного календарного місяця, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 15 календарних днів, що настають за останнім днем звітного календарного місяця.
На кожному акцизному складі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД формуються показники про: обсяги залишків пального на початок та кінець звітної доби, що визначаються шляхом підсумовування обсягів залишків пального в кожному резервуарі на підставі показників рівнемірів-лічильників, встановлених на таких резервуарах, розташованих на такому акцизному складі; добовий обсяг реалізованого пального, що визначається шляхом підсумовування обсягів реалізованого за звітну добу пального через кожне місце відпуску пального наливом з акцизного складу на підставі показників витратомірів-лічильників, встановлених на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на такому акцизному складі; добовий обсяг отриманого пального, що визначається шляхом віднімання від обсягу залишків пального на кінець звітної доби обсягу залишків пального на початок звітної доби та додавання добового обсягу реалізованого пального з такого акцизного складу з додаванням обсягу втраченого пального, зазначеного в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та з відніманням додаткового обсягу пального, зазначеного в заявках на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Фактичні показники витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників щодо обсягів залишків пального та добового обсягу реалізованого пального перераховуються у літри, приведені до температури 15° С, крім показників паливороздавальних колонок та/або оливороздавальних колонок, які виконують функції витратомірів-лічильників.
Під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника визначення даних про обсяги залишків пального та обсяги обігу пального здійснюється у мірах повної місткості, які мають позитивний результат повірки, проведеної відповідно до законодавства, та/або за допомогою рулетки та метроштока або переносного (портативного) рівнеміра-аналізатора, які мають позитивний результат повірки, проведеної відповідно до законодавства. Застосування такого способу вимірювання може здійснюватися не більше 20 календарних днів поспіль (для акцизних складів, які є місцями роздрібної торгівлі пальним, на які отримано ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, - не більше 15 календарних днів поспіль) та не більше чотирьох разів протягом календарного року.
Дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників (під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника - заповнюються відповідальною особою розпорядника акцизного складу).
В електронних документах також зазначаються відповідальною особою розпорядника акцизного складу дані про обсяги залишків пального, що знаходяться на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці, про добовий обсяг реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці, а також інформація про дні, в які акцизний склад не працює.
Пунктом 3 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 22 листопада 2017 року № 891 (далі - Порядок № 891), у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, визначено, що адміністратором та держателем Реєстру є контролюючий орган, який забезпечує: створення програмного продукту, що забезпечує функціонування Реєстру, приймання від розпорядників акцизних складів електронних документів для наповнення Реєстру, обробку електронних документів для наповнення Реєстру та перенесення з них даних до Реєстру, збереження даних, що містяться в Реєстрі; захист інформації, що міститься в Реєстрі, в установленому законодавством порядку.
Відповідно до пп. 5 і пп. 6 п. 5 Порядку № 891 електронні документи для наповнення Реєстру, які формуються розпорядниками акцизних складів та надсилаються до Реєстру за кожним місцем розташування акцизного складу, містять, зокрема :зведені за добу підсумкові облікові дані щодо: обсягів фактичних залишків пального на початок та кінець звітної доби та добового обсягу обігу пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у літрах, приведених до температури 15 °С, у розрізі всіх наявних у розпорядника акцизного складу акцизних складів з уніфікованою нумерацією - для усіх розпорядників акцизних складів, крім зазначених в абзаці третьому цього підпункту; добового фактичного обсягу реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТЗЕД у літрах, приведених до температури 15 °С, - для розпорядників акцизних складів, на акцизних складах яких провадиться діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову підакцизну продукцію (пальне); інформацію про осіб (прізвище, ім'я, по батькові, посада), які формують та надсилають електроні документи для наповнення Реєстру.
У п. 6 Порядку № 891 зазначено, що електронні документи для наповнення Реєстру, що містять інформацію, зазначену в підпунктах 5 і 6 пункту 5 цього Порядку, формуються та надсилаються розпорядниками акцизних складів щодня (крім днів, у які акцизний склад не працює).
Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу (обсяг реалізованого та обсяг отриманого) пального, зазначені в підпункті 5 пункту 5 цього Порядку, формуються після проведення останньої операції з обігу пального за звітну добу, але не пізніше 23 години 59 хвилин такої доби, до початку проведення операцій з обігу пального за добу, що настає за звітною добою, та подаються до ДФС не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.
Підтвердженням розпоряднику акцизного складу прийняття/неприйняття його електронного документа для наповнення Реєстру / коригуючого електронного документа для наповнення Реєстру є квитанції в електронному вигляді у текстовому форматі, які надсилаються йому держателем Реєстру протягом операційного дня.
Датою та часом надсилання електронного документа для наповнення Реєстру / коригуючого електронного документа для наповнення Реєстру держателю Реєстру є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо протягом операційного дня держателем Реєстру не надіслано квитанції про прийняття/неприйняття електронного документа для наповнення Реєстру / коригуючого електронного документа для наповнення Реєстру, такий електронний документ вважається прийнятим.
Держатель Реєстру не приймає електронних документів для наповнення Реєстру / коригуючих електронних документів для наповнення Реєстру у випадках порушення вимог щодо формування, заповнення та надсилання таких електронних документів, передбачених цим Порядком.
Згідно з п. 7 Порядку № 891 електронні документи для наповнення Реєстру формуються розпорядниками акцизних складів за місцем розташування акцизного складу у такому порядку: 1) інформація, зазначена в підпунктах 1-4, 6-10 пункту 5 цього Порядку, вноситься до електронних документів для наповнення Реєстру інформацією про відповідальних осіб розпорядників акцизних складів шляхом ручного вводу даних; 2) інформація, зазначена в підпункті 5 пункту 5 цього Порядку, вноситься до електронних документів для наповнення Реєстру: автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів та рівнемірів починаючи з граничних строків, зазначених у пунктах 12 і 27 підрозділу 5 розділу XX “Перехідні положення» Кодексу, для обов'язкового обладнання акцизних складів рівнемірами та витратомірами; відповідальною особою розпорядника акцизного складу - під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра або витратоміра, а також у період з 1 червня 2019 р. до граничних строків, передбачених у пунктах 12 і 27 підрозділу 5 розділу XX “Перехідні положення» Кодексу, для обов'язкового обладнання акцизних складів витратомірами та рівнемірами.
Пунктом 109.1 ст. 109 Податкового кодексу України визначено, що податковим правопорушенням є протиправне, винне (у випадках, прямо передбачених цим Кодексом) діяння (дія чи бездіяльність) платника податку (в тому числі осіб, прирівняних до нього), контролюючих органів та/або їх посадових (службових) осіб, інших суб'єктів у випадках, прямо передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 109.2 ст. 109 Податкового кодексу України порушення податкового законодавства та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами України.
Пунктом 128-1.3 статті 128-1 Податкового кодексу України встановлено, що незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 гривень за кожний неподаний електронний документ.
Судом установлено, що позивачем забезпечено своєчасне (не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою) подання до ДПС України довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпустку) та залишків пального на акцизному складі пального за 18.12.2020, 31.12.2020, 01.01.2021, 02.01.2021, 03.01.2021, 25.08.2021, що підтверджується протоколами руху документа/звіта пов'язаних з ним повідомлень/квитанцій із наявними відомостями про відправку довідок та повідомлень про отримання документа.
Забезпечення належного функціонування Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі покладається саме на адміністратора та держателя Реєстру (контролюючий орган), а не на розпорядника акцизного складу.
У відзиві на позовну заяву відповідач зазначив, що в наведених протоколах контролюючий орган «не вбачає» реального відображення та підтвердження того факту, що довідки були надіслані вчасно.
Проте ЦМУ ДПС по роботі з ВПП не наведено жодних розумних та обґрунтованих пояснень, які б ставили під сумнів відомості вказаних протоколів щодо своєчасного надіслання позивачем довідок.
Тому суд вважає необґрунтованими висновки акта перевірки № 22966/15-32-09-02/30603572 від 22.10.2021 щодо порушення позивачем пп. 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, а оскаржуване повідомлення-рішення № 0008070703 від 24.11.2021, яке прийнято на підставі цього акта, протиправним і таким, що підлягає скасуванню.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до платіжного доручення № 141443290 від 01.09.2022 позивачем сплачено 2481,00 грн судового збору за подання позовної заяви.
Частиною 1 ст. 139 КАС України установлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, стягненню на користь позивача підлягає 2481,00 грн понесених судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 2, 5-10, 19, 72-77, 90, 132, 139, 143, 241-246, 250, 255, 262, 295, 297, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов Підприємства з іноземними інвестиціями «Амік Україна» (ідентифікацій код: 30603572; 04071, м. Київ, вул. Верхній Вал, буд. 68) до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (ідентифікацій код: 44082145; 02068, м. Київ, вул. Кошиця, буд. 3) про визнання протиправним і скасування рішення - задовольнити повністю.
Визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків № 0008070703 від 24 листопада 2021 року.
Стягнути на користь Підприємства з іноземними інвестиціями «Амік Україна» за рахунок бюджетних асигнувань Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків суму судових витрат у розмірі 2481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одна) гривня 00 копійок.
Повне рішення суду складено 8 грудня 2025 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя К.О. Куденков