Справа №463/11944/25
Провадження №1-в/463/210/25
про продовження адміністративного нагляду
10 грудня 2025 року Личаківський районний суд м. Львова в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові справу за поданням начальника Львівського РУП №1 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Львів, українцю, безробітному, раніше судимому за ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 307 КК України, востаннє 9 лютого 2022 року Личаківським районним судом м. Львова до 7 років позбавлення волі, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , -
Личаківський РУП №1 ГУ НП у Львівській області звернувся до суду з поданням про продовження ОСОБА_4 адміністративного нагляду терміном на 6 місяців, із застосуванням наступних обмежень: заборонити вихід із помешкання в АДРЕСА_1 , з 22:00 год. до 06:00 год.; заборонити виїзд за межі адміністративного району в особистих справах без дозволу Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області; заборонити відвідування торгових закладів, де продають на розлив спиртні напої; прибувати на реєстрацію до Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області 1 (один) раз на місяць в період з 10:00 год. по 11:00 год.
Подання мотивує тим, що ОСОБА_4 відбував покарання в Державній установі «Личаківська виправна колонія № 30», звільнився 21 березня 2023 року, перебуває на обліку у відділі превенції Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області як особа, відносно якої 11 грудня 2024 року Личаківським районним судом м. Львова встановлено адміністративний нагляд терміном 1 (один) рік. Вказує, що за час перебування під адміністративним наглядом ОСОБА_4 , незважаючи на попередження працівників поліції, неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення, а саме: 3 квітня 2025 року - ч. 1 ст. 187 КУпАП (порушення правил адміністративного нагляду, протокол серії ВАД №452237 від 18 квітня 2025 року, постанова Личаківського районного суду м. Львова від 14 травня 2025 року - штраф 51 грн); 13 квітня 2025 року - ч. 2 ст. 187 КУпАП (порушення правил адміністративного нагляду, вчинено повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, протокол серії ВАД № 452080 від 29 травня 2025 року, постанова Личаківського районного суду м. Львова від 8 липня 2025 року - штраф 255 грн); 30 квітня 2025 року - ч. 2 ст. 187 КУпАП (порушення правил адміністративного нагляду, вчинено повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, протокол серії ВАД №452239 від 29 травня 2025 року, постанова Личаківського районного суду м. Львова від 8 липня 2025 року - штраф 255 грн); 27 листопада 2025 року - ч. 1 ст. 178 КУпАП (розпивання пива, слабоалкогольних, алкогольних напоїв в заборонених законом місцях, постанова серії ГБВ №912872 від 27 листопада 2025 року - штраф 17 грн). 17 квітня 2025 року, 29 травня 2025 року, 27 листопада 2025 року заступником начальника сектору дільничних офіцерів поліції ВП ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області капітаном поліції ОСОБА_5 зроблено ОСОБА_4 офіційні попередження про недопущення вчинення правопорушень, як особі, відносно якої може бути продовжений адміністративний нагляд. Відтак вказує, що враховуючи вищевикладене, за період перебування під адміністративним наглядом з 11 грудня 2024 року по 11 грудня 2025 року ОСОБА_4 висновків для себе не зробив та на шлях виправлення не став, згідно з п. в ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» підпадає під продовження терміну адміністративного нагляду, оскільки на шлях виправлення не стає, порушує громадський порядок та, не зважаючи на попередження працівників поліції, вчиняє інші адміністративні правопорушення, перебуваючи на обліку осіб, яким встановлено адміністративний нагляд. На підставі викладеного просить дане подання задовольнити.
В судове засідання 10 грудня 2025 року представник Львівського РУП №1 ГУНП у Львівській області не з'явився, заступник начальника СДОП ВП ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області ОСОБА_6 , який діє на підставі доручення начальника Львівського РУП №1 ГУНП у Львівській області, скерував на електронну адресу суду клопотання про розгляд подання про продовження ОСОБА_4 адміністративного нагляду без його участі, згідно з яким подання підтримує.
Засуджений ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, матеріали подання містять заяву останнього згідно з якою він просить здійснювати розгляд подання про продовження йому адміністративного нагляду без його участі та вказує, що з продовженням згідний.
З врахуванням наведеного суд вважає за можливе розглянути подання за відсутності представника органу Національної поліції та особи, щодо якої внесено подання про продовження адміністративного нагляду.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (надалі - Закон), адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
При цьому відповідно до пункту в) ст. 3 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ст. 6 Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не
може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або
зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Згідно з ст. 10 Закону до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд», за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному
обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час,
який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих
справах за межі району (міста); г) реєстрація в поліції від одного до чотирьох разів на
місяць.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 неодноразово було засуджено, зокрема востаннє вироком Личаківського районного суду м. Львова від 9 лютого 2022 року його було визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 187 КК України, і призначено йому покарання у виді 7 (семи) років 1 (одного) місяця позбавлення волі у кримінально-виконавчій установі з конфіскацією майна.
Ухвалою Личаківського районного суду м. Львова від 11 грудня 2024 року за поданням начальника ЛРУП № 1 ГУ НП у Львівській області було встановлено ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на 1 рік, застосовано такі обмеження: заборона без дозволу ОВС виїжджати за межі м. Львова; заборона перебувати в місцях, де продають спиртні напої на розлив; заборона відлучатися з місця проживання в період часу із 22.00 год. до 06.00 год.; прибувати на реєстрацію у ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області 2 рази на місяць. Зі змісту даної ухвали вбачається, що ОСОБА_4 звільнився з ДУ «Личаківська виправна колонія № 30».
З довідки про звільнення серії ЛВ №21540, виданої ОСОБА_4 вбачається, що останній відбував покарання в ДУ «Личаківська виправна колонія № 30» з 13 січня 2023 року по 21 березня 2023 року, був звільнений і прямував до місця проживання у м. Львів.
Водночас з долучених до подання матеріалів вбачається, що ОСОБА_4 перебуваючи на даний час на профілактичному обліку в органах внутрішніх справ надалі продовжує порушувати застосовані до нього обмеження та вчиняти адміністративні правопорушення. Зокрема протягом строку дії ухвали від 11 грудня 2024 року щодо нього було складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 187, ч. 2 ст. 187 КУпАП. 17 квітня 2025 року, 29 травня 2025 року, 27 листопада 2025 року заступником начальника сектору дільничних офіцерів поліції ВП ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області капітаном поліції ОСОБА_5 було винесено щодо ОСОБА_4 попередження про недопущення вчинення правопорушень, як особі, відносно якої може бути продовжений адміністративний нагляд.
Відтак надані Львівським РУП №1 ГУНП у Львівській області докази свідчать про необхідність продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 з метою запобігання вчиненню ним нових кримінальних та адміністративних правопорушень і здійснення виховного впливу на нього, а тому приходжу до висновку, що дане подання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
подання начальника Львівського РУП №1 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_7 про продовження адміністративного нагляду - задовольнити.
Продовжити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,, адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців.
Застосувати відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , такі обмеження:
заборонити вихід із помешкання в АДРЕСА_1 , з 22:00 год. до 06:00 год.;
заборонити виїзд за межі Львівського району Львівської області в особистих справах без дозволу Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області;
заборонити відвідування торгових закладів, де продають на розлив спиртні напої;
зобов'язати прибувати на реєстрацію до Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області 1 (один) раз на місяць в період з 10:00 год. по 11:00 год.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти діб з моменту її постановлення.
Суддя: ОСОБА_1