Рішення від 05.12.2025 по справі 461/10137/25

Справа №461/10137/25

Провадження №2-а/461/251/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2025 року м.Львів

Галицький районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді Кротової О.Б.,

секретар судового засідання Басараб Д.Е.,

за участі:

представника позивача Горбонос І.К.,

відповідача ОСОБА_1 (в режимі відеоконференції),

представника відповідача Воробей П.О. (в режимі відеоконференції),

перекладача Максимів О.Й.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом Західного міжрегіонального управління Державної міграційної служби до громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України,-

ВСТАНОВИВ:

04.12.2025 представник Західного міжрегіонального управління Державної міграційної служби Горбонос І.К. через систему Електронний Суд звернуласядо суду із адміністративним позовом до громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 , в якому просить продовжити строк затримання в Пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні ДМС України, терміном на шість місяців громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України.

В обґрунтування внесеного позову покликається на те, що 12.06.2025 о 18:30 год. згідно протоколу №МЛВ 000110 про адміністративне затримання за ч.2 ст.263 КУпАП працівниками Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області був виявлений та затриманий громадянин Республіки Таджикистан ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який порушив правила перебування іноземців на території України, а саме ухилявся від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування, у зв'язку з вчиненням правопорушення передбаченого ч.2 ст.203 КУпАП для з'ясування обставин справи та забезпечення своєчасного розгляду справи. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ПР МЛВ 003038 від 12.06.2025 за ч.2 ст.203 КУпАП громадянин Республіки Таджикистан ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перевищив дозволений строк перебування більш як на 30 днів, та проживав на території України без документів на право проживання (перебування) в Україні. Дії громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , порушують законодавство України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, а саме вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.203 КУпАП - перевищення іноземцем або особою без громадянства встановленого строку перебування в Україні більш як на 30 днів, а так само проживання на території України без документів на право проживання (перебування) в Україні, за недійсними документами чи документами, термін дії яких закінчився, - тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно пояснення ОСОБА_1 , останній розуміє, що порушив адміністративне міграційне законодавство, перекладача не потребує, українську мову розуміє, свою провину визнає, зі слів прибув на територію України 08.10.2019 та до цього часу територію України не залишав з особистих обставин. Так, ОСОБА_1 станом на сьогодні перебуває на території України без будь-яких документів для іноземця (посвідки, дозволу на імміграцію, діючоїдовідкипро звернення за захистом і т.д.), що дають право законно перебувати на території України, та тимчасово проживав за адресою: АДРЕСА_1 , не працює. Документи, що посвідчують особу у іноземця - відсутні. Таким чином, відповідачперебуває в Україні у статусі нелегального мігранта. Іноземець, нелегально перебуваючи на території України, не має постійного місця проживання та місця праці, не має родинних зв'язків в Україні та стабільного джерела доходів для свого існування. Відтак, існує ризик втечі відповідача та уникнення ним подальшого примусового видворення за межі території України. В громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 відсутній діючий паспортний документ, який дає право на виїзд з України, іноземець проживав без документів та дозволів на право перебування на території України, був притягнутий до адміністративної відповідальності, до органів та підрозділів міграційної служби з заявою і документами необхідними для вирішення питання про продовження строку перебування не звертався, існує ризик втечі іноземця, який тривалий період перебуває нелегально на території України, та ризик уникнення ним подальшого примусового видворення, через відсутність прямого транспортного сполучення з країною походження Таджикистаном існує необхідність оформлення транзитної візи. Рішенням Галицького районного суду м. Львова від 13.06.2025 у справі №461/4705/25 затримано громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 , з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, терміном на шість місяців, з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України. Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23.09.2025 у справі №461/4705/25 апеляційну скаргу громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 залишено без задоволення, а рішення Галицького районного суду м. Львова від 13.06.2025 в справі №461/4705/25 без змін. Строк затримання ОСОБА_1 в Волинському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні ДМС України закінчується 12.12.2025. Службовою запискою Кам'янка-Бузького відділу ЗМУ ДМС №4626/732-25 від 02.12.2025 було поінформовано, що у зв'язку з закінченням строку затримання громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , необхідно продовжити строк затримання іноземця на шість місяців. Додатково повідомлено та долучено підтверджуючі документи, що іноземець не має наміру співпрацювати з працівниками ЗМУ ДМС, Волинського ПТПІ та Посольством Республіки Таджикистан, відмовляється від заповнення заяви щодо його ідентифікації, що підтверджується листом Волинського ПТПІ №0777.5/568-25 від 25.11.2025 та заявою громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 від 20.11.2025, що в свою чергу унеможливлює виготовлення проїзного документа для перетину кордону. Таким чином, станом на сьогодні наявні умови, за яких відсутні документи з країни походження Таджикистан, необхідні для ідентифікації особи відповідача та забезпечення примусового видворення особи у зазначений строк, що є прямою законною підставою згідно ст.289 КАС України для продовження строку затримання особи в ПТПІ для вжиття подальших заходів з ідентифікації особи та виконання рішення про видворення нелегального мігранта. Так, ОСОБА_1 оскаржував в судовому порядку рішення Кам'янка-Бузького відділу від 12.06.2025 про його видворення, прийнятого на підставі ч.1 ст.30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», згідно якого іноземець прибув на територію України 08.10.2019 та до цього часу її межі не залишав, проживав без документів на право проживання (перебування) в Україні. Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2025 у справі №158/1979/25 апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін. Разом з тим, зауважує, що відповідач вже перебував в процедурі визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, за результатами розгляду якого постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 12.09.2022 у справі №640/23729/19 було остаточно визначено статус іноземця щодо відсутності ознак біженця в його заяві та суд вирішив апеляційну скаргу громадянина Таджикистану ОСОБА_2 залишити без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.11.2021 про відмову в задоволенні позову без змін.

Ухвалою судді від 04.12.2025 позов прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, призначено судове засідання.

Відповідно до довідки від 04.12.2025, складеної секретарем судового засідання, судове засідання, призначене на 04.12.2025 о 15:00 год. не відбулося, у зв'язку з технічними проблемами підсистеми відеоконференцзв'язку ЄСІТС, судове засідання відкладено на 05.12.2025 о 12:00 год.

05.12.2025 представником відповідача - адвокатом Воробей П.О. подано клопотання про долучення характеризуючих документів щодо відповідача до матеріалів справи.

В судовому засіданні представник позивача Горбонос І.К. адміністративний позов підтримала повністю, надала пояснення аналогічні до викладених у такому та просила позов задовольнити.

Представник відповідача - адвокат Воробей П.О. (в режимі відеоконференції) в судовому засіданні проти задоволення позову заперечив, просив відмовити у його задоволенні. Вважає, що не заповнення відповідачем анкети-заяви, необхідної для звернення до Республіки Таджикистан з метою його ідентифікації, не може бути єдиною підставою для продовження строку затримання. З моменту затримання Саідджафарзода Умедджоні представники Західного міжрегіонального управління Державної міграційної служби будь-яких заходів з метою ідентифікації відповідача не вчинили, до посольства Республіки Таджикистан не зверталися. Просить врахувати, що відповідач вже перебував раніше в ПТПІ, відтак, враховуючи положення ст.289 КАС України, такий не може бути ще раз поміщений. Вважає, що відповідач підпадає під дію п.18 ст.4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Оскільки відповідач воював в Україні, а тому йому загрожує небезпека в Республіці Таджикистан, яка підтримує рф. Просить врахувати долучені ним характеризуючі документи відносно відповідача, а саме подяку сільського голови Білогородської сільської ради Бучанського району Київської області від 14.10.2022 та подяки добровольчого формування №2 Білгородської СТГ, якими останній нагороджений.

Відповідач в судовому засіданні проти задоволення позову заперечив, підтримав думку представника.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши та оцінивши письмові докази у справі у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Суд встановив, що 12.06.2025 о 18:30 год. згідно протоколу №МЛВ 000110 про адміністративне затримання за ч.2 ст.263 КУпАП працівниками Кам'янко-Бузького відділу Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області був виявлений та затриманий громадянин Республіки Таджикистан ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв'язку з вчиненням правопорушення передбаченого ч.2 ст.203 КУпАП, з метою забезпечення своєчасного розгляду справи, встановлення особи порушника.

12.06.2025 провідним спеціалістом Кам'янко-Бузького відділу Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області Чернецькою Н.М. складено протокол про адміністративне правопорушення серії ПР МЛВ №003038 за ч.2 ст.203 КУпАП, згідно якого 12.06.2025 о 18:30 год. за адресою: АДРЕСА_2 , встановлено проживання на території України без документів на право проживання (перебування) в Україні громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 , який пояснив, що вчасно не залишив межі України через особисті причини, розуміє, що порушив міграційне законодавство.

12.06.2025 провідним спеціалістом Кам'янко-Бузького відділу Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області Чернецькою Н.М. прийнято рішення №4626100100000439 про примусове видворення з України громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки останній, з його слів, прибув на територію України 08.10.2019 та до цього часу її межі не залишив, та проживав без документів на право проживання (перебування) в Україні.

Рішенням Галицького районного суду м. Львова від 13.06.2025 у справі №461/4705/25, яке оскаржено відповідачем та залишено без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративногосуду від 23.09.2025, адміністративний позов Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області до громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 про затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі України, - задоволено. Затримано громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні ДМС України, терміном на шість місяців, з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України.

Рішенням Ківерцівського районного суду Волинської області від 23.07.2025 у справі №158/1979/25, яке оскаржено відповідачем та залишено без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративногосуду від 19.11.2025, у задоволенні адміністративного позову громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення про примусове видворення громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 за межі території України від 12.06.2025 відмовлено.

Згідно статті 1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 №3773-VI (далі - Закон № 3773-VI), іноземець - особа, яка не перебуває у громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав; іноземці та особи без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, - іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території Україні протягом дії візи або на період, установлений законодавством чи міжнародним договором України, або якщо строк їх перебування на території України продовжено в установленому порядку; паспортний документ іноземця - документ, виданий уповноваженим органом іноземної держави або статутною організацією ООН, що підтверджує громадянство іноземця, посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, надає право на в'їзд або виїзд з держави і визнається Україною.

Стаття 2 Закону №3773-VI встановлює, що правовий статус іноземців та осіб без громадянства визначається Конституцією України, цим та іншими законами України, а також міжнародними договорами України.

Відповідно до статті 4 Закону №3773-VI передбачено підстави для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України.

Частиною 1 статті 15 Закону №3773-VI визначено, що в'їзд в Україну та виїзд з України іноземців та осіб без громадянства здійснюється за паспортним документом за наявності відповідної візи, якщо інший порядок в'їзду та виїзду не встановлено законодавством чи міжнародним договором України.

Згідно із частинами 1, 3, 4 статті 30 Закону №3773-VI центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, його територіальні органи та територіальні підрозділи, органи охорони державного кордону або органи Служби безпеки України можуть приймати рішення про примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства, якщо такі особи затримані за незаконне перетинання (спробу незаконного перетинання) державного кордону України або є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятиметься від виконання рішення про примусове повернення, або якщо така особа не виконала у встановлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення, а також в інших передбачених законом випадках.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, або орган охорони державного кордону на підставі відповідного рішення суду має право розміщувати іноземців та осіб без громадянства, зазначених у частині першій цієї статті, у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

Іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців.

Пунктом 1 Типового положення про пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1110 від 17.07.2003 (далі - Типове положення) визначено, що пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні (далі - пункт тимчасового перебування), є державною установою, що призначена для тимчасового тримання іноземців та осіб без громадянства: стосовно яких судом прийнято рішення про примусове видворення за межі України; стосовно яких судом прийнято рішення про затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі України, у тому числі прийнятих відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; затриманих ДМС, її територіальними органами та підрозділами на строки та в порядку, передбачені законодавством; затриманих за рішенням суду до завершення розгляду заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, або особою без громадянства.

Згідно із пунктом 5 Типового положення іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі України чи реадмісії. Строк тримання затриманих іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування становить шість місяців з дня фактичного затримання особи. За наявності умов, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи в зазначений строк або прийняти рішення за заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, або особою без громадянства, такий строк може бути продовжено, але загальний строк затримання не повинен перевищувати вісімнадцять місяців. Про продовження строку затримання не пізніш як за п'ять днів до його закінчення кожні шість місяців подається позовна заява відповідно до вимог частини дванадцятої статті 289 Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною 1 статті 289 КАС України визначено, що за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якого (якої) прийнято рішення про примусове видворення або реадмісію, ухилятиметься від виконання рішення про його (її) примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворення чи реадмісії відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію або якщо існує ризик його (її) втечі, а так само у разі відсутності в іноземця або особи без громадянства, стосовно якого (якої) прийнято рішення про примусове видворення, документа, що дає право на виїзд з України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, його територіальний орган чи підрозділ, орган охорони державного кордону, орган Служби безпеки України подає до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням зазначених органів (підрозділів) або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, позовну заяву про застосування судом до іноземця або особи без громадянства одного з таких заходів: 1) затримання з метою ідентифікації та/або забезпечення примусового видворення за межі території України; 2) затримання з метою забезпечення передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 3) взяття на поруки підприємством, установою чи організацією; 4) зобов'язання внести заставу.

Згідно положень ч.11 ст.289 КАС України, строк затримання іноземців та осіб без громадянства у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, становить шість місяців. За наявності умов, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи у зазначений строк або прийняти рішення за заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, або особою без громадянства, такий строк може бути продовжено, але загальний строк затримання не повинен перевищувати вісімнадцять місяців.

Згідно частини 12 ст.289 КАС України, про продовження строку затримання не пізніш як за п'ять днів до його закінчення орган (підрозділ), за клопотанням якого затримано іноземця або особу без громадянства, кожні шість місяців подає відповідний адміністративний позов. У такому позові зазначаються дії або заходи, що вживалися органом (підрозділом) для ідентифікації іноземця або особи без громадянства, забезпечення виконання рішення про примусове видворення чи реадмісію або для розгляду заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні.

Частиною 13 ст.289 КАС України визначено, що умовами, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи, є:

1) відсутність співпраці з боку іноземця або особи без громадянства під час процедури його (її) ідентифікації;

2) неодержання інформації з країни громадянської належності іноземця або країни походження особи без громадянства чи документів, необхідних для ідентифікації особи.

Так, рішенням Кам'янко-Бузького відділу Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області здійснено примусове видворення з України громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яким порушено законодавство України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства.

Службовою запискою Кам'янка-Бузького відділу ЗМУ ДМС від 02.12.2025 №4626/732-25 було повідомлено та долучено підтверджуючі документи, що громадянин Республіки Таджикистан ОСОБА_1 не має наміру співпрацювати з працівниками ЗМУ ДМС, Волинського ПТПІ та Посольством Республіки Таджикистан, відмовляється від заповнення заяви щодо його ідентифікації, що підтверджується листом Волинського ПТПІ №0777.5/568-25 від 25.11.2025 та заявою громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 від 20.11.2025, що в свою чергу унеможливлює виготовлення проїзного документа для перетину кордону.

Відповідно до розділу VI Інструкції про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України 23.04.2012 №353/271/150 (у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України 22.01.2018 №38/77), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21 травня 2012 року за №806/21119 (далі - Інструкція), визначений порядок дій з ідентифікації та документування іноземців.

Пунктом 1 розділу VI Інструкції визначено, що якщо іноземець не має документів, що посвідчують особу, орган ДМС вживають заходів щодо його ідентифікації та документування.

З цією метою до дипломатичних представництв або консульських установ держави походження іноземця надсилаються відповідні запити, до яких долучаються кольорові фотокартки на кожну особу, заповнені анкети визначеного консульською установою зразка та інші відомості про іноземця, які дають змогу встановити особу та підтвердити громадянство.

Разом з тим, оскільки громадянин Республіки Таджикистан ОСОБА_1 відмовляється від заповнення анкети, що вказує на неможливість одержання інформації з країни громадянської належності іноземця та документів, необхідних для ідентифікації особи і вчинення дій, пов'язаних з примусовим видворенням.

Суд вважає безпідставними покликанняпредставника відповідача на неможливість видворення відповідача, у зв'язку з тим, що останній воював в України, а тому йому загрожує небезпека в Таджикистані, оскільки такий перебував в процедурі визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, за результатами розгляду якої постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 12.09.2022 у справі №640/23729/19 було остаточно визначено статус іноземця щодо відсутності ознак біженця в його заяві та рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.11.2021 про відмову в задоволенні позову про визнання протиправним та скасування рішення Державної міграційної служби України №187-19 від 11.11.2019 про відхилення скарги на наказ Головного управління державної міграційної служби у Львівській області від 13.06.2019 №161 про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту залишено без змін.

При цьому, суд зазначає, що згідно ч.16 ст.10 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», особа, яка отримала повідомлення про відмову у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, і не використала право на його оскарження, повинна залишити територію України в установлений строк, якщо немає інших законних підстав для перебування в Україні, встановлених Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Судом встановлено, що відповідач нелегально перебуває на території України, не має постійного місця проживання та місця праці, не має стабільного джерела доходів для свого існування. Відтак, існує ризик втечі громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 та уникнення ним подальшого примусового видворення за межі території України.

Більше того, на момент розгляду справи судом особу відповідача не ідентифіковано, оскільки відсутні документи, на підставі яких можливо ідентифікувати його особу, та які надають право перетину державного кордону для виїзду з України.

Беручи до уваги той факт, що станом на даний час неможливо забезпечити примусове видворення громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 , суд приходить до висновку, що позов про продовження строку затримання відповідача у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні ДМС України для ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України підлягає до задоволення.

Відповідно до положень ч.19 ст.289 КАС України за подачу позовних заяв, передбачених даною статтею, судовий збір не справляється, а отже підстав для розподілу витрат пов'язаних з розглядом справи не має, оскільки вони сторонами не були понесені.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.72-77, 90, 241-243, 245-246, 289, 371 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

позов задовольнити.

Продовжити строк затримання громадянина Республіки Таджикистан ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні ДМС України, терміном на 6 (шість) місяців, тобто до 05.06.2026, для ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення складений 09.12.2025.

Повне найменування (ім'я) учасників справи та їх місце проживання (місцезнаходження):

позивач: Західне міжрегіональне управління Державної міграційної служби, код ЄДРПОУ 45870769, 79007, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 11;

представник позивача: Горбонос Інна Костянтинівна, 79007, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 11, номер телефону: НОМЕР_1 ;

відповідач: ОСОБА_1 , громадянин Республіки Таджикистан, адреса місцезнаходження: АДРЕСА_3 .

Суддя Ольга КРОТОВА