вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"11" листопада 2025 р. м. Київ Справа № 911/752/25
за заявою Головного управління ДПС у Київській області (03151, м. Київ, вул. Святослава Хороброго, 5а; код ЄДРПОУ ВП 44096797)
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільськогосподарське підприємство «Маслівське» (08850, Київська обл., Миронівський р-н, с. Маслівка, вул. Борисенка Петра, буд. 51А; код ЄДРПОУ 38533859)
про банкрутство
Суддя Наріжний С.Ю.
За участю секретаря Бойко Я.Р.
Представники учасників у справі не з'явились.
у провадженні Господарського суду Київської області перебуває справа за заявою ГУ ДПС у Київській області про банкрутство ТОВ «СП «Маслівське».
Ухвалою Господарського суду Київської області від 08.04.2025 відкрито провадження у справі № 911/752/25 про банкрутство ТОВ «СП «Маслівське», введено процедуру розпорядження майном Боржника та призначено розпорядником майна арбітражну керуючу Проскуріну А.І., вирішено інші процедурні питання у справі.
08.04.2025 Господарським судом Київської області в установленому порядку було здійснено публікацію оголошення № 75718 про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ «СП «Маслівське».
Постановою Господарського суду Київської області від 22.07.2025 визнано банкрутом ТОВ «СП «Маслівське» та відкрито ліквідаційну процедуру; ліквідатором призначено арбітражного керуючого Загороднього О.М.
22.07.2025 Господарським судом Київської області в установленому порядку було здійснено публікацію повідомлення № 76695 про визнання ТОВ «СП «Маслівське» банкрутом.
06.10.2025 до суду в підсистемі «Електронний суд» надійшла заява ГУ ДПС у Київській області від 06.10.2025 б/№ (вх. № 7432) про визнання грошових вимог до Боржника в сумі 688223,46 грн.
14.10.2025 до суду в підсистемі «Електронний суд» надійшло повідомлення ліквідатора Банкрута від 14.10.2025 № 02-57/28 (вх. № 14229/25) про результат розгляду вимог ГУ ДПС у Київській області.
Ухвалою суду від 03.11.2025 вказану заяву призначено до розгляду в судовому засіданні на 11.11.2025.
11.11.2025 в судове засідання учасники у справі не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Розглянувши заяву ГУ ДПС у Київській області про визнання грошових вимог до Боржника ТОВ «СП «Маслівське» у сумі 688223,46 грн, судом встановлено, що вказана заборгованість складається з податкового боргу за основним платежем на суму 174533,71 грн, пенею на суму 471506,50 грн, а також заборгованості з ЄСВ в сумі 42183,25 грн (з яких 36190,18 грн - основний платіж, 2310,00 грн - штрафні санкції, 3683,07 грн - пеня).
Зазначений податковий борг та заборгованість з ЄСВ ТОВ «СП «Маслівське» підтверджується довідками про наявність податкового боргу, заборгованостей, детальними розрахунками та інтегрованими картками платника податків з відповідних податків.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464).
Дія Закону № 2464 поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених Законом № 2464, або у частині, що не суперечить Закону № 2464 (пункт 1 статті 2 Закону № 2464).
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є зокрема фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
З 01.01.2017 відповідно до Закону України від 06.12.2016 № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», набрали чинності зміни, зокрема, в порядку нарахування, обчислення єдиного внеску.
Так, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 7 Закону № 2464 платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону нараховують єдиний внесок на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
У разі, якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Таким чином, з 01.01.2017 Законом № 2464 обов'язок визначення бази нарахування єдиного внеску покладено на платників, вказаних у пунктах 4 (крім фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та пункту 5 частини 1 статті 4 Закону № 2464, як тих, що отримують, так і тих, які не отримують дохід від провадження діяльності.
З 01.01.2018 Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» до пункту 2 частини 1 статті 7 Закону № 2464 внесено зміни, а саме, для бази нарахування єдиного внеску змінено період (рік на квартал).
Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 1 Закону № 2464 мінімальний страховий внесок - це сума єдиного внеску, що визначається розрахункове як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
Згідно з нормами частини 5 статті 8 Закону № 2464 єдиний внесок для зазначених категорій платників єдиного внеску встановлено у розмірі 22 відсотки до бази нapaxувaння єдиного внеску.
Платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4, 5 та 51 частини 1 статті 4 Закону № 2464, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац 3 частини 8 статті № 2464).
Платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати, сплачувати єдиний внесок та подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску (пункти 1, 4 частин 2 статті 6 Закону №2464).
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина 12 статті 9 Закону № 2464).
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону 2464 сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом - є недоїмкою.
На підставі частини 11 статті 9 Закону № 2464, у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно - правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Подання звітності з єдиного внеску визначено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Звіт), затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами та доповненнями.
Згідно пункту 2 розділу III Порядку № 435 фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі - Звіт) самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою № Д5 згідно з додат. 5 до цього Порядку із зазначенням типу форми «початкова».
Також, згідно пункту 1 статті 57 ПКУ, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 57.3 статті 57 ПКУ у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Згідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПКУ, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Статтею 67 Конституції України встановлений обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з підпунктом 15.1 статті 15 ПКУ платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим кодексом.
Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПКУ передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим кодексом та законами з питань митної справи.
Судом встановлено, що ліквідатором Банкрута заявлені вимоги визнані в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що заявлені ГУ ДПС у Київській області до Боржника грошові вимоги є обґрунтованими, документально підтвердженими і арифметично правильними.
Таким чином заявлені ГУ ДПС у Київській області до ТОВ «СП «Маслівське» грошові вимоги підлягають визнанню повністю, в розмірі: 4844,80 грн (судовий збір) - 1 черга задоволення вимог кредиторів; 36190,18 грн (основний борг з ЄСВ) - 2 черга задоволення вимог кредиторів; 174533,71 грн (основний борг з податків) - 3 черга задоволення вимог кредиторів; 477499,57 грн (штрафна санкція і пеня) - 6 черга задоволення вимог кредиторів.
Керуючись ст. 232-235, 255 ГПК України, ст. 45, 60, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, суд
1. Заяву ГУ ДПС у Київській області від 06.10.2025 б/№ (вх. № 7432) задовольнити. Визнати грошові вимоги ГУ ДПС у Київській області (код ЄДРПОУ ВП 44096797) до ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Маслівське» (код ЄДРПОУ 38533859) у сумах: 4844,80 грн - 1 черга задоволення вимог кредиторів; 36190,18 грн - 2 черга задоволення вимог кредиторів; 174533,71 грн - 3 черга задоволення вимог кредиторів; 477499,57 грн - 6 черга задоволення вимог кредиторів.
2. Копію ухвали надіслати учасникам у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом десяти днів з дати складення та підписання повного тексту ухвали шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду.
Повна ухвала підписана 09.12.2025.
Суддя С.Ю. Наріжний