Постанова від 09.12.2025 по справі 712/13158/25

Справа № 712/13158/25

Провадження № 3/712/3809/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2025року, суддя Соснівського районного суду м.Черкаси Рябуха Ю.В., за участі прокурора Левченка Р., адвоката ОсадчогоВ., розглянувши матеріали справи відносно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродж. Черкаська область, м. Черкаси, громадянин України, зареєстрованого АДРЕСА_1 , АДРЕСА_1 , Комунальне підприємство «Черкаські ринки» Черкаської міської ради», директор, іцінвалід 2 групи, ІПН НОМЕР_1 у вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

На розгляді Соснівського райсуду м. Черкаси перебувають об'єднані адміністративні справи відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП . Згідно адміністративних протоколів:

№ 488/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 26.10.2023 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за жовтень 2023 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№ 489/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 26.10.2023 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за жовтень 2023 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№ 490/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 ,будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 29.11.2023 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за листопад 2023 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№ 491/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 29.11.2023 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за листопад 2023 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№492/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 28.12.2023 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за грудень 2023 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№ 493/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 28.12.2023 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за грудень 2023 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№ 494/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 23.01.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за січень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№ 495/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 23.01.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за січень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 КУпАП;

496/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 22.02.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за лютий 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП; № 497/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 22.02.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за лютий 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№ 498/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 21.03.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за березень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№ 499/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 21.03.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за березень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№500/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 23.04.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за квітень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№ 501/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 23.04.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за квітень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№502/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 23.05.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за травень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№503/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 23.05.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за травень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№ 504/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 21.06.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за червень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№ 505/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 21.06.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за червень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 КУпАП;

№ 506/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 19.07.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за липень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№ 507/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 19.07.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за липень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№ 508/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 22.08.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за серпень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№ 509/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 22.08.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за серпень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№ 510/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 24.09.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за вересень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№ 511/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 24.09.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за вересень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№ 512/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 23.10.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за жовтень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№513/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 23.10.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за жовтень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№ 514/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 25.11.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за листопад 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№ 515/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 25.11.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за листопад 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№ 516/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 20.12.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за грудень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№517/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 20.12.2024 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за грудень 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№ 518/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 22.01.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за січень 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП;

№519/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 22.01.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за січень 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№ 520/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 24.02.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за лютий 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№ 521/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 24.02.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за лютий 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№522/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 24.03.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за березень 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№ 523/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 24.03.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за березень 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№ 524/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 22.04.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за квітень 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№525/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 22.04.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за квітень 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№ 526/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 22.05.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за травень 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№ 527/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 22.05.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за травень 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№ 528/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 24.06.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за червень 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№ 529/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 24.06.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за червень 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№ 530/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 22.07.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за липень 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;

№ 531/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 22.07.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за липень 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;

№ 532/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листа від 21.08.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за серпень 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП;

№ 533/2025 від 18.09.2025 ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання листа від 21.08.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за серпень 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

В судовому ОСОБА_1 вину не визнав, адвокат Осадчий В.А., який представляє його інтереси пояснив, що 16 листопада 2017 року між Черкаською міською радою в особі міського голови ОСОБА_2 та громадянином ОСОБА_1 було укладено контракт про призначення останнього на посаду керівника комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради». Керуючись положеннями контракту, ОСОБА_1 в період з жовтня 2023 року по серпень 2025 року щомісячно звітував керівнику Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради про результати роботи очолюваного ним комунального підприємства. Після чого керівником департаменту узгоджувалась премія (передбачена п.3.1. Контракту), яку ОСОБА_1 може вказувати в листі на погодження премії. Тобто перед готуванням, підписанням та подачею листів яким ОСОБА_1 просив погодити йому премію, її розмір узгоджувався керівником Департаменту, а не сам ОСОБА_1 приймав рішення про те що він буде просити саме такий розмір премії. Так, ОСОБА_1 перед підписанням листів з проханням погодити розмір премії, розмір такої премії попередньо узгоджувався директором департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради а тому у нього був відсутній конфлікти інтересів. Також, у протоколах про адміністративні правопорушення не встановлено, яким чином приватний інтерес ОСОБА_1 щодо підписання листів на преміювання протягом досліджуваного періоду суперечить його службовим обов'язкам, як керівникам комерційного комунального підприємства. До того ж, у ОСОБА_1 як керівника комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» були відсутні дискреційні повноваження щодо визначення собі остаточного розміру заохочувальних виплат.

На думку адвоката, доказів того, що приватний інтерес ОСОБА_1 при підписанні відповідних листів про погодження його преміювання за підсумками роботи вплинув на зміст, об'єктивність чи неупередженість прийняття департаментом економіки та розвитку Черкаської міської ради рішення щодо їх погоджень, матеріали справи не містять. Вважає, що матеріалами справи про адміністративне правопорушення не доведено існування реального конфлікту інтересів, оскільки у ОСОБА_1 не було приватного інтересу та суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень. Доводи, що готуючи листи з пропозицією щодо встановлення розміру власної премії ОСОБА_1 діяв в умовах реального конфлікту інтересів, є безпідставними, оскільки факт підписання останнім листів є лише формальною дією на виконання своії обов'язків відповідно до положень контракту, і ніяким чином не особистою дією (рішенням), продиктованою корисним умислом та наявністю приватного інтересу розумінні Закону України «Про запобігання корупції".

Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-7 ч.1,2 КУпАП, вважає, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення.

Суд, вивчивши матеріали справи, прийшов до наступного.

Згідно положень ст.81 ЦК України юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.

Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до Розділу І «Загальні положення» статуту КП «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» (далі - Підприємство) - Підприємство є самостійним суб'єктом господарювання, створене для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення діяльності в порядку, передбаченому чинним законодавством України та цим Статутом.

Власником та одноосібним Засновником Підприємства є територіальна громада міста Черкаси в особі Черкаської міської ради.

Органом управління Підприємства є департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради.

Підприємство є комерційним та діє з метою отримання прибутку.

Відповідно до розділу ІІ статуту Підприємства головною метою діяльності Підприємства є надання послуг та створення для продавців та покупців належних умов торгівлі на спеціально відведеній для цієї мети території, здійснення іншої господарської діяльності, передбаченої цим Статутом.

Основними напрямками діяльності Підприємства є:

надання соціально-побутових послуг відвідувачам ринку, суб'єктам господарювання та громадянам, які здійснюють торгівлю на ринках і ярмарках;

організація заготівлі та переробки сільськогосподарської продукції;

забезпечення короткотермінового та тривалого (більше доби) розміщення транспортних засобів на території, відведеної для організації роботи ринку (ярмарку) та прилеглої території;

надання послуг з тимчасового зберігання матеріальних цінностей та майна, організації камер схову;

оптово-роздрібна торгівля, в тому числі продуктами харчування, тютюновими виробами та алкогольними напоями;

організація та експлуатація закладів ресторанного господарства; надання побутових послуг, платних вбиралень;

посередницька, комісійна та агентська діяльність;

надання інформаційних та консультаційних послуг при здійсненні угод купівлі-продажу товарів на території ринку (ярмарку);

надання експедиційних, рекламних, передпродажних послуг;

надання послуг з переміщення вантажів, складського обслуговування;

прокат торговельного інвентарю та обладнання;

виготовлення, реалізація та прокат робочого одягу;

торгівля авто-, мототехнікою, комплектуючими, приладами до транспортних засобів, комісійна торгівля автомобільними та іншими транспортними засобами;

забезпечення технологічних процесів в зоні ринку (ярмарку), електроенергією, водою, каналізацією, транспортом, піною та розчином для пожежогасіння, пожежно-технічним обладнанням, зв'язком;

організація митних складів, обслуговування та збереження вантажів під митним контролем;

зберігання, перевезення, придбання, роздрібна торгівля лікарськими засобами; створення та організація роботи з реклами тощо.

Згідно з Розділом V «Органи управління підприємством, трудовий колектив, їх компетенція (права та обов'язки) та порядок прийняття рішень» статуту Підприємства поточне (оперативне) управління Підприємством здійснює - директор Підприємства.

Директор Підприємства призначається на посаду і звільняється з посади розпорядженням міського голови на контрактній основі, з урахуванням вимог чинного законодавства України щодо призначень керівників в окремих галузях народного господарства. В контракті визначається строк найму, права, обов'язки і відповідальність директора, умови матеріального забезпечення, умови звільнення з посади, інші умови за погодженням сторін.

Директор Підприємства самостійно вирішує питання діяльності Підприємства, за винятком тих, що віднесені цим Статутом до компетенції Органу управління та (або) Власника.

Відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, директора Комунального підприємства віднесено до категорії осіб на яких поширюється його дія, а тому, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, та зобов'язаний додержуватися антикорупційних заборон, обмежень та зобов'язань, у тому числі, норм Закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Посадова особа юридичної особи публічного права обіймає посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.

В свою чергу адміністративно-господарські функції (обов'язки) - це обов'язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо). До організаційно-розпорядчих функцій відносяться обов'язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності.

Згідно з ст. 28 Закону, особи, зазначені у п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів, вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів та повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону реальний конфлікт інтересів це - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Із зазначеного поняття вбачається, що характерною ознакою реального конфлікту інтересів є наявність таких складових як приватний інтерес, службове та представницьке повноваження, суперечність між ними, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до ст. 1 Закону приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Згідно з контрактом з керівником КП «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» від 16.11.2017 (зі змінами) укладеним між міським головою ОСОБА_2 , за поданням департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради, з одного боку та громадянином ОСОБА_1 , з другого боку, ОСОБА_1 призначається на посаду директора КП «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» на термін з 21.11.2017 по 21.11.2019 включно.

Розпорядженням Черкаського міського голови № 450-р (к) від 17.11.2017 «Про призначення ОСОБА_1 директором КП «Черкаські ринки» ОСОБА_1 з 21.11.2017 призначено на посаду директора КП «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» відповідно до укладеного з ним контракту.

Розпорядженням Черкаського міського голови № 246-р (к) від 11.06.2021 «Про продовження терміну дії контракту, укладеного з керівником КП «Черкаські ринки» ОСОБА_1 » продовжено термін дії контракту від 16.11.2017 до 16.11.2022 включно.

Розпорядженням Черкаського міського голови № 471-р (к) від 17.08.2022 «Про продовження терміну дії контракту, укладеного з керівником КП «Черкаські ринки» ОСОБА_1 » продовжено термін дії контракту від 16.11.2017 до 16.11.2023 включно.

Розпорядженням Черкаського міського голови № 343-р (к) від 13.07.2023 «Про продовження терміну дії контракту, укладеного з керівником КП «Черкаські ринки» ОСОБА_1 » продовжено термін дії контракту від 16.11.2017 до 15.11.2024 включно.

Розпорядженням Черкаського міського голови № 394-р (к) від 15.08.2024 «Про продовження терміну дії контракту, укладеного з керівником КП «Черкаські ринки» ОСОБА_1 » продовжено термін дії контракту від 16.11.2017 до 13.11.2026 включно.

Встановлено, що директором КП «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» ОСОБА_1 підписано лист від 20.12.2024 з проханням погодити йому премію в розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом за грудень 2024 року.

Так, ОСОБА_1 у листі від 20.12.2024 самостійно визначив собі премію за грудень 2024 року у розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом, яка підлягає виплаті, проте він не міг об'єктивно оцінити чи відповідає рівень виконання ним своїх службових обов'язків та результативність у роботі рівню його премії у розмірі 100% посадового окладу.

Наказом КП «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» № 12-п від 20.12.2024 ОСОБА_1 надано премію в розмірі 100% посадового окладу за грудень 2024 року. Вказаний наказ підписаний директором КП «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» ОСОБА_1 .

Відповідно до розділу 3 «Умови матеріального забезпечення керівника» контракту з керівником КП «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» від 16.11.2017 за виконання обов'язків, передбачених цим Контрактом, Керівникові нараховується щомісячна заробітна плата за рахунок коштів підприємства виходячи з установлених Керівнику, зокрема, премії в розмірі до 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом в разі виконання підприємством планових показників діяльності.

Розмір щомісячної надбавки, премії та винагороди за підсумками роботи Керівника погоджується Органом управління підприємством не пізніше 25 числа місяця, в якому проводиться виплата, та може бути знижено.

Відповідно до п. 2.7 роз'яснення НАЗК у редакції від 03.02.2025, конфлікт інтересів виникає у випадку, коли керівник структурного підрозділу, керівник органу, підприємства подає пропозицію (у формі письмового подання чи іншим чином) щодо розміру стимулюючих виплат для себе, а безпосередньо рішення про встановлення стимулюючих виплат приймає суб'єкт призначення/керівник вищого рівня.

У цьому випадку особа не приймає рішення про встановлення стимулюючих виплат та їх розмір, а ініціює таке питання перед особою, яка уповноважена на прийняття відповідного рішення.

Оскільки особа не може об'єктивно оцінити власну роботу, при внесенні пропозицій щодо розміру премії чи надбавки для себе між її приватним інтересом, що полягає у бажанні отримати стимулюючу виплату у вищому розмірі, та службовим повноваженням виникає суперечність, яка впливає на її об'єктивність при вчиненні зазначених дій, що є реальним конфліктом інтересів.

Таким чином, ОСОБА_1 , визначаючи у листах від 26.10.2023, 29.11.2023, 28.12.2023, 23.01.2024, 22.02.2024, 21.03.2024, 23.04.2024,23.05.2024, 21.06.2024, 19.07.2024, 22.08.2024, 24.09.2024, 23.10.2024,25.11.2024, 20.12.2024, 22.01.2025, 24.02.2025, 24.03.2025, 22.04.2025, 22.05.2025, 24.06.2025, 22.07.2025, 21.08.2025 бажаний конкретний розмір його премії (100%) діяв в умовах конфлікту інтересів, оскільки останній не може об'єктивно оцінити власну роботу, при винесенні пропозиції щодо розміру премії для себе, що свідчить про порушення встановленого порядку запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

На думку суду, приватний інтерес ОСОБА_1 , має майновий характер та полягає у тому, що посада директора комунального підприємства є оплачуваною працею, останній отримує заробітну плату, премії та надбавки. Отже, приватний інтерес ОСОБА_1 полягає у підписанні листів від 26.10.2023, 29.11.2023, 28.12.2023, 23.01.2024, 22.02.2024, 21.03.2024, 23.04.2024,23.05.2024, 21.06.2024, 19.07.2024, 22.08.2024, 24.09.2024, 23.10.2024,25.11.2024, 20.12.2024, 22.01.2025, 24.02.2025, 24.03.2025, 22.04.2025, 22.05.2025, 24.06.2025, 22.07.2025, 21.08.2025 відносно себе особисто з метою отримання бажаного розміру премії у розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом, тобто має майновий характер, а саме останній здійснив всі необхідні дії, які направлені на одержання будь-якої вигоди для себе використовуючи службове становище.

Відповідно до розділу 2 «Права та обов'язки сторін» контракту з керівником КП «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» від 16.11.2017, керівник здійснює поточне (оперативне) керівництво підприємством, організовує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань підприємства, передбачених законодавством, статутом підприємства та цим Контрактом.

Керівник зобов'язаний:забезпечити виконання показників ефективності використання комунального майна і прибутку, а також майнового стану підприємства згідно із Статутом;виконувати договірні зобов'язання;забезпечити збереження товарно-матеріальних цінностей та основних засобів підприємства;проводити контроль за нормуванням праці на підприємстві; вжити заходів до створення в кожному структурному підрозділі і на кожному робочому місці умов праці відповідно до вимог нормативних актів, а також забезпечити додержання прав працівників, гарантованих законодавством про охорону праці;забезпечити обов'язкове, своєчасне і повне внесення сплати по податках та внесках до загальних фондів та недопущення заборгованості з заробітної плати тощо.

Керівник має право: діяти від імені підприємства без доручення, представляти його у всіх підприємствах, установах та організаціях;укладати господарські та інші угоди відповідно до закріплених статутом підприємства повноважень; видати доручення; відкривати рахунки в банках; користуватися правом розпорядження коштів підприємства, накладати на працівників стягнення відповідно до законодавства;в межах своєї компетенції видавати накази та інші акти, давати вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників підприємства; укладати трудові договори з працівниками підприємств відповідно до чинного законодавства тощо.

Так, між приватним інтересом ОСОБА_1 та його службовими повноваженнями виникла суперечність, оскільки останній не може об'єктивно оцінити власну роботу, при внесенні пропозицій щодо розміру премії для себе, що полягає у бажанні отримати стимулюючу виплату у вищому розмірі.

Суперечність полягала в тому, що, з однієї сторони, в особи наявний вказаний вище приватний інтерес, а з іншої - директор КП «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» ОСОБА_1 має здійснювати свої службові повноваження, у тому числі щодо підписання листів, виключаючи вплив приватного інтересу на реалізацію своїх повноважень, який полягає у бажанні отримати премію у вищому розмірі.

Вирішуючи даний спір, суд, звертає увагу на Роз'яснення НАЗК щодо окремих питань застосування законодавства з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції, а саме в частині ідентифікації реального конфлікту інтересів та його відмежування від потенційного конфлікту інтересів.

В якому зазначено, що диспозиціями ч .ч. 1 та 2 ст. 172-7 КУпАП передбачено відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Зазначені правові норми за способом викладення є бланкетними, тобто в них закріплюються лише загальні ознаки правила поведінки, а для встановлення решти ознак слід звертатись до іншого нормативного акта іншої галузі права, яким є Закон України «Про запобігання корупції» (далі - Закон).

У ст. 1 Закону наводяться визначення понять «потенційний конфлікт інтересів» та «реальний конфлікт інтересів», спільними елементами яких є «приватний інтерес» (його визначення також наводиться у ст. 1 Закону) та «службове/представницьке повноваження».

Повний набір елементів реального конфлікту інтересів є таким: службове/представницьке повноваження; приватний інтерес; суперечність між приватним інтересом та службовим/представницьким повноваженням; наявність впливу суперечності між приватним інтересом та службовим повноваженням на об'єктивність та неупередженість особи при прийнятті нею рішень, вчиненні/невчиненні дій.

Враховуючи викладене, така суперечність, що мала вплив на об'єктивність та неупередженість вчинення дій та прийняття рішень, у розумінні Закону є реальним конфліктом інтересів.

Факт неповідомлення про наявність у ОСОБА_1 реального чи потенційного конфлікту інтересів, підтверджується листом КП «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» № 44 від 20.08.2025, в якому зазначено, що відомості щодо повідомлень ОСОБА_1 про наявність конфлікту інтересів не надаються у зв'язку з відсутністю таких повідомлень.

Зокрема, ч.ч. 1,2 ст. 172-7 КУпАП встановлена відповідальність за правопорушення пов'язане з корупцією, яке полягає у неповідомленні особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Згідно із ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Суб'єктивна сторона адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП характеризується тим, що вони вчиняються умисно; особа, яка їх вчиняє, усвідомлює, що вона не повідомляє про наявність у неї реального конфлікту інтересів або вчиняє дії чи приймає рішення в умовах реального конфлікту інтересів.

Таким чином, для притягнення особи до відповідальності за ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП достатньо встановити те, що суб'єкт Закону усвідомлював протиправний характер своєї дій чи бездіяльності, передбачав їх шкідливий характер і бажав або свідомо допускав вчинення відповідних протиправних діянь.

Аналіз вказаних норм приводить до висновку, що склади правопорушень за ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП є формальними і не передбачають настання будь-яких негативних наслідків, обов'язковими елементами його об'єктивної сторони є умисна дія, тобто неповідомлення особою про наявність реального конфлікту інтересів та прийняття рішення в умовах його наявності.

Таким чином, умисел ОСОБА_1 полягав у тому, що він, будучи ознайомлений із вимогами Закону про обов'язки, заборони та обмеження, навмисно і протиправно їх порушив. Усвідомлюючи свої обов'язки про необхідність повідомляти про наявність у нього реального конфлікту інтересів, свідомо їх не дотримався. Невиконання і порушення вимог Закону є об'єктивним наслідком та результатом її діяння.

Зокрема, ч.ч. 1,2 ст. 172-7 КУпАП встановлена відповідальність за правопорушення пов'язане з корупцією, яке полягає у неповідомленні особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Згідно із ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Суб'єктивна сторона адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП характеризується тим, що вони вчиняються умисно; особа, яка їх вчиняє, усвідомлює, що вона не повідомляє про наявність у неї реального конфлікту інтересів або вчиняє дії чи приймає рішення в умовах реального конфлікту інтересів.

Таким чином, для притягнення особи до відповідальності за ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП достатньо встановити те, що суб'єкт Закону усвідомлював протиправний характер своєї дій чи бездіяльності, передбачав їх шкідливий характер і бажав або свідомо допускав вчинення відповідних протиправних діянь.

Аналіз вказаних норм приводить до висновку, що склади правопорушень за ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП є формальними і не передбачають настання будь-яких негативних наслідків, обов'язковими елементами його об'єктивної сторони є умисна дія, тобто неповідомлення особою про наявність реального конфлікту інтересів та прийняття рішення в умовах його наявності.

Таким чином, умисел ОСОБА_1 полягав у тому, що він, будучи ознайомлений із вимогами Закону про обов'язки, заборони та обмеження, навмисно і протиправно їх порушив. Усвідомлюючи свої обов'язки про необхідність повідомляти про наявність у нього реального конфлікту інтересів, свідомо їх не дотримався. Невиконання і порушення вимог Закону є об'єктивним наслідком та результатом її діяння.

Згідно листа КП «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» № 45 від 20.08.2025 УСР в Черкаській області ДСР НП України повідомлено, що премії за визначений у запиті період, а саме з 01.10.2023 по дату отримання даного запиту - 19.08.2025 працівникам підприємства не нараховувалися та не виплачувалися, крім головного бухгалтера ОСОБА_3 .

Вказане може свідчити про наявність у діях директора КП «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» ОСОБА_1 умислу на неповідомлення про наявність у нього реального конфлікту інтересів та вчинення дій в умовах такого конфлікту інтересів, шляхом прохання встановити йому бажаний розмір премії (100%), оскільки працівникам підприємства за вказаний період не встановлювалися премії, тому саме за рахунок економії коштів фонду оплати праці, у ОСОБА_1 була можливість просити встановити йому бажаний 100% розмір премії.

Таким чином,ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Черкаські ринки» Черкаської міської ради» та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів зумовленого підписанням листів від 26.10.2023, 29.11.2023, 28.12.2023, 23.01.2024, 22.02.2024, 21.03.2024, 23.04.2024,23.05.2024, 21.06.2024, 19.07.2024, 22.08.2024, 24.09.2024, 23.10.2024,25.11.2024, 20.12.2024, 22.01.2025, 24.02.2025, 24.03.2025, 22.04.2025, 22.05.2025, 24.06.2025, 22.07.2025, 21.08.2025 з проханням погодити премію в конкретному розмірі 100% нарахованої заробітної плати за посадовим окладом, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Згідно зі ст. 11 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити. Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.1,2 ст. 172-7 КУпАП, а тому підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.

Разом з тим, суд звертає увагу на той факт, що згідно ч. 4 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 51, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Враховуючи, що правопорушення за протоколами № 488/2025 від 18.09.2025, № 489/2025 від 18.09.2025, № 490/2025 від 18.09.2025, № 491/2025 від 18.09.2025 вчинені у жовтні - листопаді 2023року, вважаю за необхідне адміністративне провадження за вищевказаним протоколами закрити, в зв'язку з пропуском терміну накладання стягнення. Невизнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення суд розцінює, як намагання уникнути адміністративної відповідальності, а зібрані у справі докази в їх сукупності відповідають критерію належності, допустимості та достатності для прийняття рішення про наявність у її діях складу правопорушення, передбаченого ч.ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП. Згідно з ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. На підставі викладеного, приймаючи до уваги обставини вчинених правопорушень, те, що особа вперше притягується до адміністративної відповідальності, особу правопорушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративні правопорушення, при цьому беручи до уваги, що ОСОБА_1 вчинив сорок шість правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП, враховуючи також те, що правопорушення, пов'язані з корупцією, несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме ч.2 ст.172-7 КУпАП, що буде необхідним і достатнім для визначеної ст.23 КУпАП мети - виховного впливу та запобіганню вчинення останньою нових правопорушень, не застосовуючи до останнього додатковго адміністративного стягнення. Відповідно до Закону України «Про судовий збір» ОСОБА_1 звільняється від сплати судового збору, оскільки є інвалідом 2 групи. На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 36, 38, ч. 1,2 ст. 172-7 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу, згідно ст. 36 КУпАП, в межах санкції статті 172-7 ч. 2 КУпАП у розмірі 300 (триста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 5100 грн.

У разі несплати ОСОБА_1 штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу, а саме 10200 грн.

Суддя Соснівського

районного суду м. Черкас Рябуха Ю.В.