Постанова від 05.12.2025 по справі 760/29576/25

Справа №760/29576/25

3/760/8160/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2025 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Агафонов С.А., за участі прокурора Грабко М.К., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Київського міського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Кагарлик, Київської області, громадянки України, ФОП, що зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 , -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , несвоєчасно, без поважних причин, 26 травня 2025 року подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (після звільнення), чим порушила вимоги абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП. На підставі вищевикладеного на ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №117/2025 від 23.10.2025 року.

ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого їй правопорушення визнала, щиро розкаялась та підтвердила обставини викладені у протоколі про адміністративні правопорушення.

Прокурор обставини викладені в протоколі про адміністративні правопорушення підтримала та просила застосувати до ОСОБА_1 покарання визначене санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Встановлено, що відповідно до наказу Департаменту патрульної поліції НПУ від 22.06.2023 №755, ОСОБА_1 на підставі п.7 ч.1 ст. 77 Закону України «Про національну поліції» (за власним бажанням), з 30.06.2023 звільнено зі служби.

ОСОБА_1 під час несення служби була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що стосується подання декларації при звільненні, та щорічної декларації після звільнення, обов'язок подати які виник у неї у результаті припинення службової діяльності. Це підтверджується «Рекомендаціями для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування, про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби/роботи», дата ознайомлення - 19.06.2023.

Згідно з абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п. 1, п.п. «а», «в»-«г» п.2 ч.1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.

Щорічна декларація (після звільнення) за 2023 рік, подана ОСОБА_1 о 16 годині 41 хвилині 26 травня 2025 року, тоді коли повинна була подати вказану декларацію до 01 квітня 2025 року, тобто вказана декларація подана несвоєчасно.

Датою вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата несвоєчасного подання нею декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (після звільнення), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті 26.05.2025.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя прийшов до наступного.

Відповідно до ст. 251 КУПАП доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно вимог ст. 252 КУпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Вина ОСОБА_1 підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією №117/2025 від 23.10.2025 року та доданими до нього додатками, а саме: письмовими поясненнями ОСОБА_1 , даними рапорту старшого оперуповноваженого Київського міського управління ДВБ НП України старшого лейтенанта поліції А. Молокоєдова, відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій, витягом з наказу №466 о/с від 31.05.2021, довідкою старшого інспектора відділу кадрового забезпечення управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції капітана поліції Д. Корнієнко, копією наказу №755 о/с від 22.06.2023, копією присяги ОСОБА_1 , копією пам'ятки-застереження працівника органів внутрішніх справ України про спеціальні обмеження, передбачені законодавством України з підписом ОСОБА_1 про ознайомлення, копією рекомендації для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при прийнятті звільненні зі служби/роботи з підписом ОСОБА_1 про ознайомлення.

При призначенні виду і міри адміністративного стягнення суддя врахував наявність обставини, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, а саме щире каяття та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Приймаючи до уваги наведене, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують відповідальність, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до неї адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу у сумі 850,00 (вісімсот п'ятдесят) гривень, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Солом'янському районі, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38050812, Номер рахунку (IBAN): UA278999980313090106000026010, Код класифікації доходів бюджету: 21081100 Призначення платежу: адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн., які підлягають сплаті на наступні реквізити: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача /код ЄДРПОУ/37993783, Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу: судовий збір.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред'явлення до виконання 3(три) місяці.

Суддя С.А. Агафонов