Справа № 161/15127/23
Провадження № 2-с/161/126/25
01 грудня 2025 року суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Кихтюк Р.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про скасування виконавчого провадження №73534452 та судового наказу від 12 вересня 2023 року у справі за заявою державного комунального підприємства «Луцьктепло» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості по теплопостачанню, -
Заявник звернувся в суд про скасування судового наказу від 12 вересня 2023 року у справі за заявою державного комунального підприємства «Луцьктепло» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості по теплопостачанню, у якій зазначає, що не погоджуються з вказаним наказом, оскільки вважає вимоги стягувача необґрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення.
У зв'язку з чим, просив скасувати судовий наказ.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 ЦПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.
При цьому, згідно ч. 1 ст. 167 ЦПК України розгляд заяви про видачу судового наказу проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника.
У відповідності до ч. 1 ст. 170 ЦПК України, боржник має право протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав.
Подану ОСОБА_1 заяву про скасування судового наказу належить повернути без розгляду, оскільки така заява не відповідає вимогам, встановленим ст. 170 ЦПК України.
Згідно із п. 2 ч. 3 ст. 170 ЦПК України заява про скасування судового наказу має містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника для фізичних осіб - громадян України.
Окрім того, згідно з п. 1 ч. 5 ст. 170 ЦПК України до заяви про скасування судового наказу додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до підпункту 4-2 п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання заяви про скасування судового наказу справляється судовий збір в розмірі 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить на день подачі такої заяви 151,40 грн.
Як вбачається із змісту заяви, боржник не вказав заявника (стягувача), його місце знаходження, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Окрім того, до заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору або доказів на підтвердження передбачених ст. 5 Закону України «Про судовий збір» підстав про звільнення від його сплати.
Відповідно до ч. 6 ст. 170 ЦПК України у разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду не пізніше двох днів з дня її надходження до суду.
Щодо вимоги заявника про скасування виконавчого провадження, то суд зазначає наступне.
Порядок розгляду справ наказного провадження визначений розділом II ЦПК України «Наказне провадження». Вказаний розділ ЦПК України окремо не встановлює порядку оскарження дій державного/приватного виконавця. Порядок оскарження дій державного виконавця визначено Розділом VII ЦПК України.
Відповідно пункту 5 частини 1 статті 39 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження підлягає закінченню у разі скасування або визнання нечинним рішення, на підставі якого виданий виконавчий документ, або визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню.
Питання оскарження рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення врегульовано розділом VII Цивільно-процесуального кодексу України «Судовий контроль за виконанням судових рішень».
Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 183 ЦПК України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Частиною 4 статті 183 ЦПК України передбачено, що суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Тому, вимоги заявника в частині скасування виконавчого провадження № 73534452 та визнання постанови старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про відкриття виконавчого провадження від 08.12.2023 р. недійсною слід повернути без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 170, 183 ЦПК України, суд, -
Заяву ОСОБА_1 про скасування виконавчого провадження №73534452 та судового наказу від 12 вересня 2023 року у справі за заявою державного комунального підприємства «Луцьктепло» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості по теплопостачанню - повернути без розгляду.
Додатково роз'яснити боржнику, що повернення заяви не перешкоджає йому в подальшому звернутись до суду повторно для вирішення процесуального питання з дотриманням наведених норм ЦПК України.
Ухвала суду може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Р.М. Кихтюк