Ухвала від 09.12.2025 по справі 543/1275/25

543/1275/25

2/543/762/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.12.2025 селище Оржиця

Оржицький районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Гришка О.Я., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Оржицької селищної ради Лубенського району Полтавської області, третя особа: Приватний нотаріус Лубенського районного нотаріального округу Полтавської області Черненко Оксана Олександрівна, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача Територіальної громади в особі Оржицької селищної ради Лубенського району Полтавської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом.

Позовна заява подана з додержанням вимог статтей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб'єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.

Вказана справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ч. 4 ст. 274 ЦПК України і її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження. Тому справу слід прийняти до провадження, з метою виконання вимог передбачених ч. 1 ст. 189 ЦПК України розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.

Представник позивача просив витребувати у Приватного нотаріуса Лубенського районного нотаріального округу Полтавської області Черненко Оксани Олександрівникопію спадкової справи № 99 за 2025 рік після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .Суд приходить до висновку про необхідність витребування у Приватного нотаріуса Лубенського районного нотаріального округу Полтавської області Черненко Оксани Олександрівниінформації про наявність спадкоємців, які прийняли спадщину, відмовилися від неї та про наявність претензій кредиторів після померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Лубни, Лубенського району Полтавської області ОСОБА_2 , а також належним чином завірених фотокопій заяв про прийняття спадщини, заяв про відмову від спадщини, свідоцтв про право на спадщину та заповітів (при їх наявності) та витягів з реєстру заповітів (спадкових договорів), реєстру спадкових справ (свідоцтв про право на спадщину) щодо померлого ОСОБА_2 .

На підставі викладеного, керуючись ст. 19, 187 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відкрити загальне позовне провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Оржицької селищної ради Лубенського району Полтавської області, третя особа: Приватний нотаріус Лубенського районного нотаріального округу Полтавської області Черненко Оксана Олександрівна, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом.

З метою виконання вимог ч.1 ст.189 ЦПК України розпочати підготовче провадження у справі.

Призначити підготовче засідання у приміщенні Оржицького районного суду Полтавської області (вул. Центральна, 74, селище Оржиця, Лубенський район, Полтавська область) на 16 год. 00 хв. 08.01.2026.

Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи.

Копію позовної заяви з додатками надіслати відповідачу та третій особі.

Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.

Визначити третій особі п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання пояснення на позовну заяву.

Зобов'язати Приватного нотаріуса Лубенського районного нотаріального округу Полтавської області Черненко Оксану Олександрівну в строк до 07.01.2026 направити до суду інформацію про наявність спадкоємців, які прийняли спадщину, відмовилися від неї та про наявність претензій кредиторів після померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Лубни, Лубенського району Полтавської області ОСОБА_2 , а також належним чином завірені фотокопії заяв про прийняття спадщини, заяв про відмову від спадщини, свідоцтв про право на спадщину та заповітів (при їх наявності) та витяги з реєстру заповітів (спадкових договорів), реєстру спадкових справ (свідоцтв про право на спадщину) щодо померлого ОСОБА_2 .

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя

Попередній документ
132449560
Наступний документ
132449562
Інформація про рішення:
№ рішення: 132449561
№ справи: 543/1275/25
Дата рішення: 09.12.2025
Дата публікації: 11.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Оржицький районний суд Полтавської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них:; про приватну власність, з них:; визнання права власності
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (08.01.2026)
Дата надходження: 08.12.2025
Предмет позову: Про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом
Розклад засідань:
08.01.2026 16:00 Оржицький районний суд Полтавської області