про залишення позовної заяви без руху
09 грудня 2025 р. № 400/12907/25
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Брагар В. С., ознайомившись
з позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
доГоловного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, вул. Морехідна, 1,м. Миколаїв,54008,
прозобов'язання вчинити певні дії, визнання дій протиправними,
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, в якому просить суд:
- зобов'язати ГУ ПФУ в Миколаївській області надати довідку про заробітну плату у відповідності до абзаців 1, 2, 6 пункту 4, 5 та 6 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затверджений постановою КМУ від 14.09.2016 р. №622, із змінами та доповненнями для обчислення пенсії державного службовця. При цьому посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років врахувати в розмірах установлених на 31.12.2023 року працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі. А саме: довідку про складові заробітної плати для державного службовця, який 1 січня 2024 року працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) (Додаток4);
- зобов'язати ГУ ПФУ в Миколаївській області надати довідку про інші складові заробітної плати у відповідності до абзаців 1, 2, 6 пункту 4, 5 та 6 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затверджений постановою КМУ від 14.09.2016 р. №622, із змінами та доповненнями для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби (Додаток 6) в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, відповідною посадою за останнім місцем роботи на державній службі. Де середньомісячна сума зазначених виплат за місяць визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за місяць на фактичну чисельність державних службовців за відповідною посадою за останнім місцем роботи на державній службі, з яких було сплачено ЄСВ за грудень 2023 року;
-витребувати копію Штатного розкладу за 2023 рік ГУ ПФУ в Миколаївській області;
- витребувати копію наказ про створення Сектору організаційно-інформаційної роботи ГУ ПФУ в Миколаївській області;
- витребувати копію положення про роботу Сектора організаційно-інформаційної роботи за 2023 рік Пенсійного фонду України;
- витребувати копію Структури підрозділів ГУ ПФУ в Миколаївській області за 2023 рік;
- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Миколаївській області щодо видачі довідок від 20.08.2025 за №5-ф та 6-ф про складові заробітної плати з посиланням на наказ Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 №750 "Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсії окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад;
- витребувати Наказ про проведення реорганізації та довідку про реорганізацію, де відповідно до постанови КМУ від 22.08.2018 за №628 "Деякі питання функціонування органів Пенісйного фонду України" Вознесенське об'єднане управління ПФУ реорганізовано шляхом приєднання до ГУ ПФУ в Миколаївській області.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Суд зазначає, що під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно ч. 1 ст. 5 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло, що повинно сприяти ефективному захисту порушених прав та інтересів, у тому числі з огляду на виконання рішення суду.
Позовні вимоги повинні бути максимально чіткими і зрозумілими для суду, не потребувати необхідності співставляти чи порівнювати їх зміст із змістом описової частини позову для встановлення дійсного предмету оскарження.
Частиною 1 статті 5 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.
Так, з прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивач просить суд витребувати у відповідача: копію Штатного розкладу за 2023 рік ГУ ПФУ в Миколаївській області; наказ про створення Сектору організаційно-інформаційної роботи ГУ ПФУ в Миколаївській області; копію положення про роботу Сектора організаційно-інформаційної роботи за 2023 рік Пенсійного фонду України; копію Структури підрозділів ГУ ПФУ в Миколаївській області за 2023 рік; Наказ про проведення реорганізації та довідку про реорганізацію.
Разом з тим, ч. 1 ст. 80 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Таке клопотання повинно бути подано позивачем разом із поданням позовної заяви.
Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Крім цього відповідно до п.4 ч. 2 ст. 80 Кодексу адміністративного судочинства України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Однак, окремого клопотання про витребування доказів позивач не надав.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
У зв'язку з вищевикладеним, згідно з вимогами статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись статтями 5, 80, 160, 161, 169, 243, 248, 256 КАС України, суд
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Позивачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позову шляхом подання до суду:
- уточненої позовної заяви, в якій уточнити зміст позовних вимог;
- клопотання про витребування доказів з доказами неможливості їх отримати самостійно.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя В. С. Брагар