справа№380/11428/25
08 грудня 2025 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої - судді Потабенко В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ у Львівській області), в якій просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного Фонду України у Львівській області щодо нездійснення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перерахунку пенсії на підставі заяви від 31.03.2025;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України у Львівській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про перерахунок пенсії від 31.03.2023, врахувавши висновки суду.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що позивач звернувся до ГУ ПФУ у Львівській області із заявою від 31.03.2025 про перерахунок пенсії, надавши обґрунтований детальний розрахунок його пенсійної виплати. У відповідь ГУ ПФУ у Львівській області надіслало лист № 8235-8243/4-52/8- 1300/25 від 15.04.2025, який, на думку позивача, має виключно інформативний характери та не містить рішення про задоволення чи відмову у здійсненні перерахунку пенсії. Позивач вважає бездіяльність відповідача протиправною, оскільки порушується його право на перерахунок пенсії, тому змушений звернутися до суду за належним захистом порушених прав та інтересів.
Ухвалою суду від 17.06.2025 було залишено позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
27.06.2025 позивачем подано до суду заяву про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою від 30.06.2025 суддя відкрила провадження в адміністративній справі та вирішено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін.
17.07.2025 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. №58650), в якому представник відповідача пояснив, що на адресу Головного управління надійшла заява ОСОБА_1 від 31.03.2025 щодо проведення перерахунку пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після попереднього перерахунку пенсії із застосуванням середнього заробітку за 2021-2023 роки. Відповідачем було надано роз'яснення щодо звернення ОСОБА_1 листом від 15.04.2025 8235-8243/Ч-52/8-1300/25. Представник відповідача звернув увагу на те, що рішення про відмову у здійсненні перерахунку пенсії не приймалося. Відповідь на звернення позивача від 31.03.2025 не є рішенням суб'єкта владних повноважень, а носить лише інформативний характер. А отже, не може бути предметом оскарження дій чи бездіяльності ГУ ПФУ у Львівській області. А тому, правові підстави для зобов'язання ГУ ПФУ у Львівській області здійснити певні дії відсутні. Підставою звернення до суду та предметом спору в даній справі є відповідь ГУ ПФУ у Львівській області від 15.04.2025 8235-8243/ Ч-52/8-1300/25, яка була надана на звернення позивача в порядку розгляду звернень громадян відповідно до Закону України від 02.10.1996 № 393/96-ВР "Про звернення громадян". Тобто, позивач не звертався із заявою встановленого зразка відповідно до Порядку 22-1. Крім цього, представник відповідача зазначив, що згідно матеріалів електронної пенсійної справи, пенсійна виплата проводиться як працюючій особі та на даний час обчислена відповідно до стажу роботи 42 роки 5 місяців 0 днів (з яких враховано за ст. 1 як додаткові роки 12 років 6 місяці 6 днів, що при первинному призначенні пенсії надало право заявнику призначити пенсійну виплату з більш раннього віку - з п'ятдесяти років; коефіцієнт стажу - 0,42417), який враховано по 31.03.2024. Заробітну плату для обчислення пенсійної виплати враховано з 01.07.2000 по 30.11.2018 (коефіцієнт заробітної плати - 3,42817), використано середній заробіток за 3 попередні роки (2018-2020) 9118,81 грн., який з урахуванням коефіцієнта збільшення показника середньої зарплати, становить 9643,14 грн. (індексація на 01.03.2025, 9118,81 * 1,0575). Пенсійна виплата позивача автоматизовано пройшла масові перерахунки (далі МП) згідно чинного законодавства, зокрема МП по стажу на 01.04.2023 та 01.04.2025, індексації заробітку на 01.03.2022, 01.03.2023, 01.03.2024, 01.03.2025. Відповідно до заяви від 31.03.2025 розрахунок пенсії, наданий ОСОБА_1 , є безпідставним, оскільки заявник проводить власний розрахунок пенсії використанням середнього заробітку за 2021-2023 роки та заробітну плату враховує по березень 2024 року, тобто здійснює нове призначення пенсії. Такий перерахунок пенсії не відповідає чинному законодавству, оскільки пенсійна виплата ОСОБА_1 призначалась у 2020 році. Надалі набутий ним стаж враховано при проведенні МП по стажу на 01.04.2023 та 01.04.2025. Представник відповідача зазначив, що подальші перерахунки пенсії здійснюються з урахуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення пенсії (виняток становить перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком, якщо особа продовжувала працювати та набула не менш ніж 24 місяці страхового стажу). Таким чином, нарахування пенсії ОСОБА_1 обчислено відповідно до матеріалів пенсійної справи у повному обсязі та відповідно до чинного законодавства. З урахуванням наведеного просить суд відмовити у задоволенні позову.
Відповідно до ч. 5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Оскільки відсутні клопотання будь-якої зі сторін про розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі факти, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов наступного висновку.
31.03.2025 ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ у Львівській області із заявою щодо проведення перерахунку пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після попереднього перерахунку пенсії із застосуванням середнього заробітку за 2021-2023 роки.
Листом від 15.04.2025 за вих. №8235-8243/Ч-52/8-1300/25 ГУ ПФУ у Львівській області надало роз'яснення щодо звернення ОСОБА_1 , в якому зазначено, що позивачу призначено пенсію за віком з 26.11.2020, відповідно до Закону 1058. Страховий стаж, врахований до пенсії, становив 41 рік 09 місяців 01 день (зараховано по 31.12.2022). Пенсія обчислена з врахуванням заробітку за період роботи з 01.07.2000 по 30.11.2018 за даними персоніфікованого обліку. Розмір пенсії з 01.03.2025 становив 14262,43 грн. Органами Пенсійного фонду з 01.04.2025 проведено автоматизований перерахунок пенсії позивача, з урахуванням страхового стажу, набутого після попереднього перерахунку пенсії. Страховий стаж після проведеного перерахунку становить 42 роки 05 місяців зараховано по 31.03.2024. Розмір пенсії з 01.04.2025 становить 14503,86 грн., в тому числі: 14022,35 грн. - основний розмір пенсії; 146,51 грн. - доплата за 7 років понаднормового стажу (2093,00 грн. * 7%); 135,00 грн. - надбавка з 01.03.2022; 100,00 грн. - надбавка з 01.03.2023; 100,00 грн. - надбавка з 01.03.2024.
Зазначена відповідь була надана на звернення позивача в порядку розгляду звернень громадян відповідно до Закону України від 02.10.1996 № 393/96-ВР "Про звернення громадян".
Позивач вважає, що в діях відповідача є бездіяльність щодо відмови у проведені перерахунку його пенсії, тому звернувся до суду за захистом своїх прав.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд вважає за необхідне врахувати наступні обставини та положення законодавства.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними
Принципи, засади і механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсії, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.03.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV), який набрав чинності 01.01.2004.
Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону № 1058-IV, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Отже, наведені норми визначають право на перерахунок пенсії тим пенсіонерам, які після призначення пенсії продовжують працювати; в застрахованої особи, яка продовжила працювати після призначення їй пенсії, виникає право на перерахунок пенсій через 24 місяці страхового стажу або не раніше ніж через два роки після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. При цьому пенсіонеру, який продовжував працювати і набув стажу, достатнього для обчислення пенсії в мінімальному розмірі відповідно до частини першої статті 28 Закону №1058-IV (35 років для чоловіків чи 30 років для жінок або шахтар набув права на мінімальну пенсію), за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Як вбачається із матеріалів справи, 31.03.2025 ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ у Львівській області із заявою щодо проведення перерахунку пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після попереднього перерахунку пенсії із застосуванням середнього заробітку за 2021-2023 роки.
ГУ ПФУ у Львівській області відповідно до Закону України «Про звернення громадян» надав позивач відповідь від 15.04.2025 за вих. №8235-8243/Ч-52/8-1300/25, в якій зазначив, що ОСОБА_1 призначено пенсію за віком з 26.11.2020, відповідно до Закону 1058. Страховий стаж, врахований до пенсії, становив 41 рік 09 місяців 01 день (зараховано по 31.12.2022). Пенсія обчислена з врахуванням заробітку за період роботи з 01.07.2000 по 30.11.2018 за даними персоніфікованого обліку. Розмір пенсії з 01.03.2025 становив 14262,43 грн. Органами Пенсійного фонду з 01.04.2025 проведено автоматизований перерахунок пенсії позивача, з урахуванням страхового стажу, набутого після попереднього перерахунку пенсії. Страховий стаж після проведеного перерахунку становить 42 роки 05 місяців зараховано по 31.03.2024. Розмір пенсії з 01.04.2025 становить 14503,86 грн., в тому числі: 14022,35 грн. - основний розмір пенсії; 146,51 грн. - доплата за 7 років понаднормового стажу (2093,00 грн. * 7%); 135,00 грн. - надбавка з 01.03.2022; 100,00 грн. - надбавка з 01.03.2023; 100,00 грн. - надбавка з 01.03.2024.
Звернення позивача від 31.03.2025 зумовлене набуттям додаткового страхового стажу після призначення пенсії. Закон № 1058-IV визначає право працюючого пенсіонера на перерахунок пенсії на підставі поданої ним заяви до органів Пенсійного фонду, виходячи із того, коли настало право на такий перерахунок, тобто у кожному конкретному випадку залежно від того, коли набуто 24 місяці страхового стажу після призначення (перерахунку) пенсії.
Зважаючи на встановлені обставини, суд вважає, що відповідач протиправно відмовив в перерахунку пенсії позивача відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону № 1058-IV за заявою від 31.03.2025 шляхом розгляду його звернення згідно з Законом України «Про звернення громадян».
Також суд звертає увагу, що ст. 44 Закону №1058-IV встановлено порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, відповідно до якого заява про призначення (перерахунок) пенсії або про її відстрочення та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Частиною 5 ст. 45 Закону № 1058-IV визначено, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Відповідно до ч. 1 ст. 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійною фонду або до уповноваженою ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Частиною 4 ст. 45 Закону № 1058-IV встановлено, що перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мапи місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Частина 5 ст. 45 Закону №1058-IV передбачає, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійною фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку), поновлення пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок №22-1).
Відповідно до п. 4.1 Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3). Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.
Пунктом 4.3 Порядку № 22-1 визначено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Таким чином, аналізуючи вищенаведені норми чинного законодавства, які регулюють пенсійні правовідносини, суд дійшов висновку, що передбачено два альтернативні варіанти рішень, які можуть бути прийняті органами Пенсійного фонду за результатами розгляду заяви про призначення (переведення, перерахунку) пенсії: про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Тобто, у разі звернення особи до пенсійного органу із заявою про призначення (перерахунок, переведення) пенсії, останній зобов'язаний розглянути подану заяву та прийняти відповідне рішення.
Однак, у даному випадку ГУ ПФУ у Львівській області всупереч вищенаведеним нормам законодавства не прийняло жодного рішення за результатами розгляду заяви позивача від 31.03.2025 про перерахунок пенсії, а лише надіслало позивачу лист від 15.04.2025 № 8235-8243/Ч-52/8-1300/25.
Отже, відповідач діяв протиправно, надаючи відповідь листом на заяву позивача, без постановлення рішення за результатом розгляду цього питання.
З огляду на встановлені обставини справи, наведені норми законодавства, вимоги позивача, суд дійшов до висновку, що належним способом захисту, необхідним для поновлення порушеного прав позивача, є зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву від 31.03.2025 та прийняти відповідне рішення, з урахуванням висновків суду.
Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Матеріали справи свідчать, що відповідні положення ч. 2 ст. 2 КАС України відповідачем при розгляді звернення позивача дотримані не були, що зумовило звернення останнього за захистом свого права до суду.
Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження
При цьому під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
За таких обставин, обираючи належний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ у Львівській області щодо розгляду заяви ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 31.03.2025 та зобов'язати ГУ ПФУ у Львівській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 31.03.2023, та прийняти відповідне рішення, з урахуванням висновків суду.
Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити частково.
Щодо судового збору, то відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст. ст. 2, 6-9, 19-20, 22, 25-26, 72, 77, 90, 139, 143, 241-246, 255, 257-258, 293, 295, п.п. 15.5 п. 15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд
адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо розгляду заяви ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 31.03.2025.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України у Львівській області (код ЄДРПОУ 13814885, адреса місця знаходження: 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ) про перерахунок пенсії від 31.03.2023, та прийняти відповідне рішення, з урахуванням висновків суду.
В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного Фонду України у Львівській області (код ЄДРПОУ 13814885, адреса місця знаходження: 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір у сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 коп.
Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складений 08.12.2025.
Суддя Потабенко В.А.