09 грудня 2025 року о/об 10 год. 00 хв.Справа № 280/9438/25 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )
до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 )
про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_2 (надалі - відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_3 ), в якій позивач просить суд: 1) визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 , які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 ; 2) зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості щодо порушення правил військового обліку ОСОБА_1 ; 3) направити повідомлення відповідним органам Національній поліції про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення ОСОБА_1 до територіального центру комплектування та соціальної підтримки; 4) визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 , що полягає у ігноруванні заяви про скасування розшуку.
У позовній заяві зазначено наступне: «… Я, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт: НОМЕР_3 виданий 16.02.2007 р. Оріхівським РВ УМВС України в Запорізькій області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживаю за адресою: АДРЕСА_4 , перебуваю на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_5 (Оріхів), номер в реєстрі Оберіг: 171120242917234800090. 16.07.2024 відповідно до вимог ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», уточнив свої облікові дані через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, вказавши фактичну адресу мого проживання: АДРЕСА_4 , що підтверджується відомостями з додатку «Резерв+». 29.06.2025 через застосунок Резерв+ я дізнався, що 25.06.2025 мене оголошено в розшук ТЦК та СП за порушення правил військового обліку, без зазначення конкретної причини. (Додаток 3). 17.07.2025 з метою отримання додаткової інформації та вирішення даного питання, я звернувся до ТЦК та СП за своїм фактичним місцем проживання, а саме до ІНФОРМАЦІЯ_6 , де мені повідомили, що надати інформацію, зняти розшук та вчинити будь які інші дії щодо мене, вони не можуть, так як розшук оголошено ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_5 ). (Додаток 5 - як підтвердження мого звернення). Лише, 13.08.2025, сформувавши новий військово-обліковий документ, вже через портал Дія, я дізнався, що причина розшуку «не став на військовий облік за новою адресою». (Додаток 6) Згодом, запис на червоній лінії у застосунку Резерв+ змінився на «ТЦК та СП 25.06.2025 звернувся до Нацполіції, щоб доставити вас для складання протоколу», а 22.08.2025 надійшло сповіщення з пропозицією сплатити штраф. Відповідно до аб. 1 ч. 1 ст. 27 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», адміністративне затримання та доставлення громадянина до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, здійснюється у разі невиконання під час мобілізації громадянином обов'язків, передбачених частинами першою, третьою статті 22 цього Закону, та вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 210-1 КУпАП. Проаналізувавши зміст ч. 1, ч. 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», можна дійти висновку, що адміністративне затримання та доставлення громадянина до територіального центру комплектування та соціальної підтримки по причині «не став на військовий облік за новою адресою» не здійснюється. Примітка ст. 210 КУпАП зазначає, що: положення статей 210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов'язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи. Хочу зазначити, що до теперішнього часу, жодних повісток вручених мені особисто чи направлених поштовим відправленням, я не отримував. Сповіщень, щодо отримання повістки з відділення АТ «Укрпошта», мені не надходило. Про необхідність з'явитися до ТЦК та СП, в будь який інший спосіб, мені не повідомлялось, хоча, як зазначалось вище, всі свої дані та актуальні засоби зв'язку я уточнив вчасно, відповідно до Закону. Не погоджуючись з такими діями посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_8 , мною, в порядку ст. 1 Закону України «Про звернення громадян» та п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», 23.08.2025 на поштову адресу відповідача, було направлено заяву про скасування розшуку, за штрих-кодом рекомендованого відправлення 0319409326699 (Додаток 7). Згідно повідомлення про вручення АТ «Укрпошта», дане звернення було отримане адресатом 28.08.2025. Однак, станом на день написання даного позову, жодних дій проханих в заяві вчинено не було. Відповідь, щодо неможливості вчинити такі дії, також не надавалась. …».
Позивач підтримав позовну заяву.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне: «… Позивач позиціонує свій позов як зразковий військовозобов'язаний, який у жодному разі не є порушником правил військового обліку та зазначає, що є безпідставним у зв'язку із цими обставинами звернення ІНФОРМАЦІЯ_5 до органів Національної поліції України, про його розшук. Однак це твердження позивача, суперечить ним же самим і наданим до свого позову доказам, а саме: як видно із роздруківки із застосунку «Резерв+» ОСОБА_1 , яку він сформував 22.10.2025 року та надав у якості доказу до свого позову - він дійсно є військовозобов'язаним і перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_5 , однак у цьому ж застосунку відображається зареєстрована/задекларована ним адреса його фактичного місця проживання: АДРЕСА_4 . Звертаю увагу суду, що ця сама ж адреса: АДРЕСА_4 - зазначається позивачем і у поданому ним до суду позові і в ухвалі Запорізького окружного адміністративного суду від 03.11.2025 року про відкриття провадження по справі №280/9438/25, а отже вона є дійсною адресою фактичного місця проживання позивача. Крім того, позивач долучає до свого позову та надає до суду в якості доказу по справі також копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи №3244-5003686407 від 20.05.2025 року, у відповідності до якої військовозобов'язаний ОСОБА_1 , будучі зареєстрованим за адресою місця проживання: АДРЕСА_6 , змінив своє місце проживання і зареєструвався як внутрішньо переміщена особа (ВПО) за адресою: АДРЕСА_4 . З огляду на той факт, що усі приведені вище докази були надані до суду самим позивачем то вважається, що ці обставини ним підтверджуються, визнаються та не оспорюються. В даній ситуації достатньо проаналізувати сам позов ОСОБА_1 , щоб зрозуміти, що його позов є надуманим та незаконним, оскільки він вже у самому його початку, де зазначені реквізити та адреси сторін по справі - вже зазначає, що він проживає не за місцем свого зареєстрованого проживання та не за місцем свого перебування на військовому обліку - а за місцем свого зміненого місця проживання як внутрішньо переміщеної особи у селі Софіївська Борщагівка Київської області, при цьому він не надає до суду доказів того, що він став у семиденний термін на військовий облік за місцем свого фактичного (нового) місця проживання до відповідного ТЦК та СП за територіальністю свого фактичного місця проживання. А отже позивач ОСОБА_1 дійсно є порушником правил військового обліку, а саме вимог приведеної вище частини 4 статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» від 25.03.1992 року №2232-XII, у відповідності до якої: «у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії воєнного стану призовники, військовозобов'язані та резервісти, які залишили або покинули своє місце проживання, зобов'язані в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи стати на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи» та абз.2 п.п.1 п.1 - «Призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні перебувати на військовому облікуза задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки…» та п.п.7 п.1 - « Призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік» Додатку 2 «Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 р. №1487, за що передбачена адміністративна відповідальність за частиною 3 статті 210 КУпАП, а саме: порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, яке вчинене в особливий період. Згідно до приписів та вимог ст.ст.254 та 256 КУпАП - протокол про адміністративне правопорушення оформлюється тільки у присутності особи, відносно якої він складається. Тому, у відповідності до пункту 79 Порядку №1487 ІНФОРМАЦІЯ_3 за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, до органів Національної поліції України було подано звернення про розшук ОСОБА_1 , для встановлення його місця перебування та його доставлення як такого, що вчинив адміністративне правопорушення за частиною 3 статті 210 КУпАП. Таким чином, військовозобов'язаного ОСОБА_1 було правомірно оголошено у розшук для його доставлення і складання відносно нього протоколу про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.210 КУпАП, як порушника правил військового обліку, вчиненого в особливий період і для усунення цих порушень йому необхідно знятися з військового обліку у ІНФОРМАЦІЯ_9 та стати у семиденний строк після цього у відповідності до вимог ч.4 ст.37 Закону №2232-XII та абз.2 п.п.1 п.1, п.п.7 п.1 Додатку 2 «Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 р. №1487 - на військовий облік відповідного ТЦК та СП за місцем свого фактичного проживання та реєстрації як внутрішньо переміщеної особи (ВПО), а тому на даний час відсутні підстави, для зняття позивача із цього розшуку. З огляду на вищевикладене - позов ОСОБА_1 не підлягає задоволенню судом як необґрунтований, безпідставний та незаконний і є нічим не іншим, як обраним ним недобросовісним способом свого захисту та намаганням позивача уникнення адміністративної відповідальності, за вчинення ним адміністративного правопорушення. …».
Відповідач проти позовної заяви заперечував.
Судом вивчено відповідь позивача на відзив на позовну заяву.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 03.11.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
У Військово-обліковому документі «Резерв+» міститься наступна інформація, зокрема: «Сформовано:» - «29.06.2025, 11:40»; «Порушення правил військового обліку»; « ОСОБА_1 »; «Категорія обліку» - «Військовозобов'язаний»; «Підстава зняття/виключення:» - «-»; «Відстрочка до» - «11.04.2026»; «Тип відстрочки» - «бронювання»; «ТЦК та СП» - « ІНФОРМАЦІЯ_10 (Оріхів)»; «Постанова ВЛК» - «-»; «Дата ВЛК» - «-»; «Звання» - «Рядовий Будівельних робіт, Робітник підсобний»; «ВОС» - «956647»; «Номер в реєстрі Оберіг» - «171120242917234800090»; «Адреса проживання» - « АДРЕСА_4 »; «Телефон» - « НОМЕР_4 »; «Email» - «-»; «Дані уточнено вчасно»; «Дата уточнення даних» - «16.07.2024».
Також, у Військово-обліковому документі «Резерв+» (Розширені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів) міститься наступна інформація, зокрема: «Сформовано:» - «29.06.2025, 11:06»; « ОСОБА_1 »; «Категорія обліку» - «Військовозобов'язаний»; «ТЦК та СП» - « ІНФОРМАЦІЯ_11 (Оріхів)»; «Дата взяття на облік» - « ІНФОРМАЦІЯ_12 »; «Зареєстроване місце проживання» - « АДРЕСА_7 »; «Адреса проживання» - « АДРЕСА_4 »; «Правопорушення» - «Дані в цьому реєстрі відсутні».
Крім того, у Військово-обліковому документі «Резерв+» міститься наступна інформація, зокрема: «Сформовано:» - «13.08.2025, 23:38»; «Розшукує ТЦК та СП: порушення військового обліку»; « ОСОБА_1 »; «Причина розшуку» - «Не стали на військовий облік за новою адресою»; «Категорія обліку» - «Військовозобов'язаний»; «Підстава зняття/виключення:» - «-»; «Відстрочка до» - « ІНФОРМАЦІЯ_13 »; «Тип відстрочки» - «бронювання»; «ТЦК та СП» - « ІНФОРМАЦІЯ_10 (Оріхів)»; «Постанова ВЛК» - «-»; «Дата ВЛК» - «-»; «Звання» - «Рядовий Будівельних робіт, Робітник підсобний»; «ВОС» - «956647»; «Номер в реєстрі Оберіг» - «171120242917234800090»; «Адреса проживання» - « АДРЕСА_4 »; «Телефон» - « НОМЕР_4 »; «Email» - «-»; «Дані уточнено вчасно»; «Дата уточнення даних» - «16.07.2024».
У Військово-обліковому документі «Резерв+» міститься наступна інформація, зокрема: «Сформовано:» - «22.10.2025, 12:36»; «Порушення правил військового обліку»; « ОСОБА_1 »; «Причина розшуку» - «Не стали на військовий облік за новою адресою»; «ТЦК та СП» - « ІНФОРМАЦІЯ_10 (Оріхів)»; «Адреса проживання» - « АДРЕСА_4 ».
Відповідно до інформації про внутрішньо переміщену особу з Єдиної інформаційної системи соціальної сфери фактичною адресою проживання ОСОБА_1 з 20.05.2025 є: АДРЕСА_4 .
Судом досліджено всі документи, наявні у даній адміністративній справі.
При вирішенні публічно-правового спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.
Указом Президента України від 24.02.2022 за №64/2022 «Про введення воєнного стану» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації в Україні введений воєнний стан.
За Указом Президента України від 24.02.2022 за №65/2022 «Про загальну мобілізацію» оголошено та проводиться загальна мобілізація.
У ч.3 ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зазначено: «3. Під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися: … Інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження. …».
Згідно з п.22 «Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», затвердженого 16.05.2024 постановою Кабінету Міністрів України №560 (надалі - «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»), резервісти та військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів України, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ. Резервісти та військовозобов'язані, у яких відсутній (які втратили) військово-обліковий документ, уточнюють свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ, де вони перебувають на військовому обліку. У такому разі під час уточнення облікових даних їм оформляється військово-обліковий документ.
Відповідно до ч.3 ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» призовники, військовозобов'язані та резервісти після прибуття до нового місця проживання зобов'язані в семиденний строк стати на військовий облік. (…).
За ч.4 ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії воєнного стану призовники, військовозобов'язані та резервісти, які залишили або покинули своє місце проживання, зобов'язані в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи стати на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи (військовозобов'язані та резервісти Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, а військовозобов'язані та резервісти розвідувальних органів України - у зазначений строк повідомити про зміну місця проживання відповідному підрозділу розвідувальних органів України).
У п.21 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого 30.12.2022 постановою Кабінету Міністрів України №1487 (надалі - «Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів»), зазначено: «21. … Взяття громадян, які прибули з тимчасово окупованих територій України, на персонально-первинний та персональний військовий облік здійснюється після взяття таких осіб на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів за місцем фактичного проживання.».
У Додатку 2 «Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» зазначено: «1. Призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні: 1) перебувати на військовому обліку: за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов'язані розвідувальних органів - у відповідному підрозділі розвідувального органу). Крім того, призовники, військовозобов'язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад; … 7) особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік; …».
Згідно з ч.3 ст.38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» органи Національної поліції України у встановленому законом порядку зобов'язані за зверненнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України доставити до таких територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. (…).
Як зазначено у п.56 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», Національна поліція: (…); за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ та розвідувальних органів (яке має містити прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), передбачені статтею 7 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів", підставу (порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку; порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію), унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи), надісланим у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС, здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ. У разі відсутності технічної можливості передачі даних такі звернення надсилаються в паперовій формі (додаток 20); (…).
За п.79 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки: (…); звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції (у разі неможливості складення протоколу про адміністративне правопорушення на місці його вчинення) для доставлення осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою складення протоколів про адміністративні правопорушення, до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому ця особа перебуває (повинна перебувати) на військовому обліку, з урахуванням вимог абзацу третього пункту 56 цього Порядку; (…).
Відповідно до п.5 «Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого 16.05.2024 постановою Кабінету Міністрів України №559 (надалі - «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів»), військово-обліковим документом призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також громадян, виключених з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 частини шостої статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", в електронній формі (далі - військово-обліковий документ в електронній формі) є відображення в електронній формі відомостей про громадянина України, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також відомостей щодо звернення або повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення до Національної поліції.
Згідно з п.8 «Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів» військово-обліковий документ в електронній формі містить такі відомості з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (за наявності): 1) прізвище; 2) власне ім'я (усі власні імена); 3) по батькові (за наявності); 4) дата народження; 5) реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті); 6) окремий номер запису в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 7) відомості про результати медичних оглядів, що проводилися з метою визначення придатності до виконання військового обов'язку; 7-1) відомості про встановлення, зміну групи інвалідності (зокрема групу інвалідності, причину та строк, на який встановлено інвалідність); 8) відомості про наявність відстрочки від направлення для проходження базової військової служби для призовників або відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період (бронювання) для військовозобов'язаних та резервістів; 9) військове звання (для військовозобов'язаних та резервістів); 10) військово-облікова спеціальність для військовозобов'язаних та резервістів; 11) відомості про виконання військового обов'язку (категорія обліку); 12) відомості про перебування на військовому обліку (найменування територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у якому громадянин перебуває або знятий (виключений) з військового обліку, та підстава зняття (виключення) з військового обліку); 13) відомості щодо звернення або надсилання до Національної поліції повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення; 14) адреса місця проживання; 15) номери засобів зв'язку; 16) адреси електронної пошти (за наявності); 17) дата і час оновлення облікових даних призовником, військовозобов'язаним та резервістом; 18) дата і час формування військово-облікового документа в електронній формі.
Судом вивчено й інші норми права, які стосуються виниклого публічно-правового спору.
Позивачем не надано до суду доказів того, що він особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання (« АДРЕСА_4 ») прибув із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік.
З матеріалів справи вбачається порушення позивачем приписів пп.1, пп.7 п.1 Додатку 2 «Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів».
Як свідчать матеріали справи, Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не складався, Постанова про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не виносилася.
За матеріалами справи, відмітка «Порушення правил військового обліку» означає, що військовозобов'язана особа порушила встановлені правила військового обліку, а територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) звернувся до Національної поліції з проханням про її розшук або доставлення для складання адміністративного протоколу.
Враховуючи наведені та інші норми права, обставини справи, суд не вбачає протиправності дій відповідача.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене вище, позовна заява позивача є не обґрунтованою і не підлягає задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
У стягненні на користь позивача з відповідача судових витрат має бути відмовлено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити у повному обсязі.
У стягненні на користь позивача з відповідача судових витрат відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Рішення виготовлено у повному обсязі 09.12.2025.
Суддя О.О. Прасов